Primera Division kampprogram

Argentina
13. runde
12-08-2022 00:00 Godoy Cruz - Aldosivi
12-08-2022 02:30 Atletico Tucuman - Central Cordoba d.S
12-08-2022 02:30 Colon - Arsenal Sarandi
13-08-2022 00:00 Huracan - Sarmiento
13-08-2022 00:00 Club Atletico Platense - Banfield
13-08-2022 02:30 Patronato de Parana - San Lorenzo
13-08-2022 20:30 Rosario Central - Barracas Central
13-08-2022 20:30 Defensa y Justicia - Tigre
13-08-2022 23:00 Lanus - Independiente
14-08-2022 01:30 River Plate - Newell's Old Boys
14-08-2022 20:30 Velez Sarsfield - Gimnasia LP
14-08-2022 23:00 Estudiantes - Talleres
14-08-2022 23:00 Argentinos Juniors - Union
15-08-2022 01:30 Racing Club - Boca Juniors
14. runde
16-08-2022 21:30 Sarmiento - Godoy Cruz
16-08-2022 21:30 Central Cordoba d.S - Colon
17-08-2022 00:00 San Lorenzo - Club Atletico Platense
17-08-2022 02:30 Independiente - Huracan
17-08-2022 19:00 Barracas Central - Defensa y Justicia
17-08-2022 21:30 Newell's Old Boys - Lanus
17-08-2022 21:30 Tigre - Atletico Tucuman
18-08-2022 00:00 Arsenal Sarandi - River Plate
18-08-2022 02:30 Boca Juniors - Rosario Central
18-08-2022 21:30 Aldosivi - Velez Sarsfield
19-08-2022 00:00 Union - Gimnasia LP
19-08-2022 00:00 Talleres - Patronato de Parana
19-08-2022 02:30 Banfield - Racing Club
19-08-2022 02:30 Argentinos Juniors - Estudiantes
15. runde
20-08-2022 23:00 Colon - Tigre
21-08-2022 01:30 Huracan - Newell's Old Boys
21-08-2022 18:00 Lanus - Arsenal Sarandi
21-08-2022 20:30 Godoy Cruz - Independiente
21-08-2022 23:00 River Plate - Central Cordoba d.S
22-08-2022 01:30 Defensa y Justicia - Boca Juniors
22-08-2022 21:30 Rosario Central - Banfield
22-08-2022 21:30 Estudiantes - Union
23-08-2022 00:00 Racing Club - San Lorenzo
23-08-2022 02:30 Club Atletico Platense - Talleres
23-08-2022 02:30 Velez Sarsfield - Sarmiento
24-08-2022 00:00 Patronato de Parana - Argentinos Juniors
24-08-2022 02:30 Atletico Tucuman - Barracas Central
24-08-2022 02:30 Gimnasia LP - Aldosivi
16. runde
28-08-2022 22:00 Banfield - Defensa y Justicia
28-08-2022 22:00 San Lorenzo - Rosario Central
28-08-2022 22:00 Talleres - Racing Club
28-08-2022 22:00 Argentinos Juniors - Club Atletico Platense
28-08-2022 22:00 Estudiantes - Patronato de Parana
28-08-2022 22:00 Boca Juniors - Atletico Tucuman
28-08-2022 22:00 Barracas Central - Colon
28-08-2022 22:00 Union - Aldosivi
28-08-2022 22:00 Sarmiento - Gimnasia LP
28-08-2022 22:00 Independiente - Velez Sarsfield
28-08-2022 22:00 Newell's Old Boys - Godoy Cruz
28-08-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Huracan
28-08-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Lanus
28-08-2022 22:00 Tigre - River Plate
17. runde
04-09-2022 22:00 Patronato de Parana - Union
04-09-2022 22:00 Club Atletico Platense - Estudiantes
04-09-2022 22:00 Racing Club - Argentinos Juniors
04-09-2022 22:00 Rosario Central - Talleres
04-09-2022 22:00 Defensa y Justicia - San Lorenzo
04-09-2022 22:00 Atletico Tucuman - Banfield
04-09-2022 22:00 Colon - Boca Juniors
04-09-2022 22:00 River Plate - Barracas Central
04-09-2022 22:00 Lanus - Tigre
04-09-2022 22:00 Huracan - Central Cordoba d.S
04-09-2022 22:00 Godoy Cruz - Arsenal Sarandi
04-09-2022 22:00 Velez Sarsfield - Newell's Old Boys
04-09-2022 22:00 Gimnasia LP - Independiente
04-09-2022 22:00 Aldosivi - Sarmiento
18. runde
11-09-2022 22:00 Boca Juniors - River Plate
11-09-2022 22:00 Banfield - Colon
11-09-2022 22:00 San Lorenzo - Atletico Tucuman
11-09-2022 22:00 Talleres - Defensa y Justicia
11-09-2022 22:00 Argentinos Juniors - Rosario Central
11-09-2022 22:00 Estudiantes - Racing Club
11-09-2022 22:00 Patronato de Parana - Club Atletico Platense
11-09-2022 22:00 Barracas Central - Lanus
11-09-2022 22:00 Tigre - Huracan
11-09-2022 22:00 Union - Sarmiento
11-09-2022 22:00 Independiente - Aldosivi
11-09-2022 22:00 Newell's Old Boys - Gimnasia LP
11-09-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Velez Sarsfield
11-09-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Godoy Cruz
19. runde
14-09-2022 22:00 Club Atletico Platense - Union
14-09-2022 22:00 Racing Club - Patronato de Parana
14-09-2022 22:00 Rosario Central - Estudiantes
14-09-2022 22:00 Defensa y Justicia - Argentinos Juniors
14-09-2022 22:00 Atletico Tucuman - Talleres
14-09-2022 22:00 Colon - San Lorenzo
14-09-2022 22:00 River Plate - Banfield
14-09-2022 22:00 Lanus - Boca Juniors
14-09-2022 22:00 Sarmiento - Independiente
14-09-2022 22:00 Aldosivi - Newell's Old Boys
14-09-2022 22:00 Gimnasia LP - Arsenal Sarandi
14-09-2022 22:00 Velez Sarsfield - Central Cordoba d.S
14-09-2022 22:00 Godoy Cruz - Tigre
14-09-2022 22:00 Huracan - Barracas Central
20. runde
18-09-2022 22:00 Tigre - Velez Sarsfield
18-09-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Gimnasia LP
18-09-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Aldosivi
18-09-2022 22:00 Newell's Old Boys - Sarmiento
18-09-2022 22:00 Union - Independiente
18-09-2022 22:00 Barracas Central - Godoy Cruz
18-09-2022 22:00 Boca Juniors - Huracan
18-09-2022 22:00 Club Atletico Platense - Racing Club
18-09-2022 22:00 Patronato de Parana - Rosario Central
18-09-2022 22:00 Estudiantes - Defensa y Justicia
18-09-2022 22:00 Argentinos Juniors - Atletico Tucuman
18-09-2022 22:00 Talleres - Colon
18-09-2022 22:00 San Lorenzo - River Plate
18-09-2022 22:00 Banfield - Lanus
21. runde
25-09-2022 22:00 Independiente - Newell's Old Boys
25-09-2022 22:00 Sarmiento - Arsenal Sarandi
25-09-2022 22:00 Aldosivi - Central Cordoba d.S
25-09-2022 22:00 Gimnasia LP - Tigre
25-09-2022 22:00 Velez Sarsfield - Barracas Central
25-09-2022 22:00 Godoy Cruz - Boca Juniors
25-09-2022 22:00 Huracan - Banfield
25-09-2022 22:00 Lanus - San Lorenzo
25-09-2022 22:00 River Plate - Talleres
25-09-2022 22:00 Colon - Argentinos Juniors
25-09-2022 22:00 Atletico Tucuman - Estudiantes
25-09-2022 22:00 Defensa y Justicia - Patronato de Parana
25-09-2022 22:00 Rosario Central - Club Atletico Platense
25-09-2022 22:00 Racing Club - Union
22. runde
02-10-2022 22:00 Racing Club - Rosario Central
02-10-2022 22:00 Union - Newell's Old Boys
02-10-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Independiente
02-10-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Sarmiento
02-10-2022 22:00 Club Atletico Platense - Defensa y Justicia
02-10-2022 22:00 Patronato de Parana - Atletico Tucuman
02-10-2022 22:00 Estudiantes - Colon
02-10-2022 22:00 Argentinos Juniors - River Plate
02-10-2022 22:00 Talleres - Lanus
02-10-2022 22:00 San Lorenzo - Huracan
02-10-2022 22:00 Banfield - Godoy Cruz
02-10-2022 22:00 Boca Juniors - Velez Sarsfield
02-10-2022 22:00 Barracas Central - Gimnasia LP
02-10-2022 22:00 Tigre - Aldosivi
23. runde
05-10-2022 22:00 Colon - Patronato de Parana
05-10-2022 22:00 Atletico Tucuman - Club Atletico Platense
05-10-2022 22:00 Defensa y Justicia - Racing Club
05-10-2022 22:00 Rosario Central - Union
05-10-2022 22:00 River Plate - Estudiantes
05-10-2022 22:00 Lanus - Argentinos Juniors
05-10-2022 22:00 Huracan - Talleres
05-10-2022 22:00 Godoy Cruz - San Lorenzo
05-10-2022 22:00 Velez Sarsfield - Banfield
05-10-2022 22:00 Gimnasia LP - Boca Juniors
05-10-2022 22:00 Aldosivi - Barracas Central
05-10-2022 22:00 Sarmiento - Tigre
05-10-2022 22:00 Independiente - Central Cordoba d.S
05-10-2022 22:00 Newell's Old Boys - Arsenal Sarandi
24. runde
09-10-2022 22:00 Argentinos Juniors - Huracan
09-10-2022 22:00 Estudiantes - Lanus
09-10-2022 22:00 Patronato de Parana - River Plate
09-10-2022 22:00 Club Atletico Platense - Colon
09-10-2022 22:00 Racing Club - Atletico Tucuman
09-10-2022 22:00 Rosario Central - Defensa y Justicia
09-10-2022 22:00 Talleres - Godoy Cruz
09-10-2022 22:00 San Lorenzo - Velez Sarsfield
09-10-2022 22:00 Union - Arsenal Sarandi
09-10-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Newell's Old Boys
09-10-2022 22:00 Tigre - Independiente
09-10-2022 22:00 Barracas Central - Sarmiento
09-10-2022 22:00 Boca Juniors - Aldosivi
09-10-2022 22:00 Banfield - Gimnasia LP
25. runde
12-10-2022 22:00 Defensa y Justicia - Union
12-10-2022 22:00 Atletico Tucuman - Rosario Central
12-10-2022 22:00 Colon - Racing Club
12-10-2022 22:00 River Plate - Club Atletico Platense
12-10-2022 22:00 Lanus - Patronato de Parana
12-10-2022 22:00 Huracan - Estudiantes
12-10-2022 22:00 Godoy Cruz - Argentinos Juniors
12-10-2022 22:00 Velez Sarsfield - Talleres
12-10-2022 22:00 Gimnasia LP - San Lorenzo
12-10-2022 22:00 Aldosivi - Banfield
12-10-2022 22:00 Sarmiento - Boca Juniors
12-10-2022 22:00 Independiente - Barracas Central
12-10-2022 22:00 Newell's Old Boys - Tigre
12-10-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Central Cordoba d.S
26. runde
16-10-2022 22:00 Central Cordoba d.S - Tigre
16-10-2022 22:00 Godoy Cruz - Patronato de Parana
16-10-2022 22:00 Velez Sarsfield - Estudiantes
16-10-2022 22:00 Gimnasia LP - Argentinos Juniors
16-10-2022 22:00 Aldosivi - Talleres
16-10-2022 22:00 Sarmiento - San Lorenzo
16-10-2022 22:00 Independiente - Banfield
16-10-2022 22:00 Newell's Old Boys - Boca Juniors
16-10-2022 22:00 Arsenal Sarandi - Barracas Central
16-10-2022 22:00 Huracan - Club Atletico Platense
16-10-2022 22:00 Lanus - Racing Club
16-10-2022 22:00 River Plate - Rosario Central
16-10-2022 22:00 Atletico Tucuman - Union
16-10-2022 22:00 Colon - Defensa y Justicia
27. runde
23-10-2022 22:00 Union - Central Cordoba d.S
23-10-2022 22:00 Rosario Central - Colon
23-10-2022 22:00 Racing Club - River Plate
23-10-2022 22:00 Club Atletico Platense - Lanus
23-10-2022 22:00 Patronato de Parana - Huracan
23-10-2022 22:00 Estudiantes - Godoy Cruz
23-10-2022 22:00 Argentinos Juniors - Velez Sarsfield
23-10-2022 22:00 Talleres - Gimnasia LP
23-10-2022 22:00 San Lorenzo - Aldosivi
23-10-2022 22:00 Banfield - Sarmiento
23-10-2022 22:00 Boca Juniors - Independiente
23-10-2022 22:00 Barracas Central - Newell's Old Boys
23-10-2022 22:00 Tigre - Arsenal Sarandi
23-10-2022 22:00 Defensa y Justicia - Atletico Tucuman

Her finder du kampprogrammet for Primera Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.