Primera Division kampprogram

Argentina
15. runde
08-10-2021 19:30 Union - Club Atletico Platense
08-10-2021 21:45 Central Cordoba d.S - Huracan
09-10-2021 00:00 Estudiantes - Rosario Central
09-10-2021 02:15 Newell's Old Boys - Velez Sarsfield
09-10-2021 18:30 Argentinos Juniors - Defensa y Justicia
09-10-2021 18:30 Sarmiento - Aldosivi
09-10-2021 20:45 Patronato de Parana - Racing Club
09-10-2021 23:00 Banfield - River Plate
10-10-2021 01:15 Boca Juniors - Lanus
11-10-2021 19:30 Arsenal Sarandi - Godoy Cruz
11-10-2021 21:45 San Lorenzo - Colon
12-10-2021 00:00 Independiente - Gimnasia LP
12-10-2021 02:15 Talleres - Atletico Tucuman
16. runde
15-10-2021 19:30 Godoy Cruz - Central Cordoba d.S
15-10-2021 21:45 Rosario Central - Patronato de Parana
16-10-2021 00:00 Racing Club - Club Atletico Platense
16-10-2021 02:15 Velez Sarsfield - Arsenal Sarandi
16-10-2021 02:15 Defensa y Justicia - Estudiantes
16-10-2021 18:30 Sarmiento - Union
16-10-2021 20:45 Gimnasia LP - Newell's Old Boys
16-10-2021 23:00 Lanus - Banfield
17-10-2021 01:15 Huracan - Boca Juniors
17-10-2021 20:45 Colon - Talleres
17-10-2021 20:45 Atletico Tucuman - Argentinos Juniors
17-10-2021 23:00 Aldosivi - Independiente
18-10-2021 01:15 River Plate - San Lorenzo
17. runde
19-10-2021 19:30 Club Atletico Platense - Rosario Central
19-10-2021 21:45 Union - Racing Club
20-10-2021 00:00 Patronato de Parana - Defensa y Justicia
20-10-2021 02:15 Central Cordoba d.S - Velez Sarsfield
20-10-2021 19:30 Arsenal Sarandi - Gimnasia LP
20-10-2021 21:45 San Lorenzo - Lanus
21-10-2021 00:00 Estudiantes - Atletico Tucuman
21-10-2021 00:00 Banfield - Huracan
21-10-2021 02:15 Boca Juniors - Godoy Cruz
21-10-2021 19:30 Argentinos Juniors - Colon
21-10-2021 21:45 Newell's Old Boys - Aldosivi
22-10-2021 00:00 Independiente - Sarmiento
22-10-2021 02:15 Talleres - River Plate
18. runde
23-10-2021 20:45 Gimnasia LP - Central Cordoba d.S
23-10-2021 23:00 Defensa y Justicia - Club Atletico Platense
24-10-2021 01:15 Rosario Central - Racing Club
24-10-2021 20:45 Godoy Cruz - Banfield
24-10-2021 20:45 Colon - Estudiantes
24-10-2021 23:00 Huracan - San Lorenzo
25-10-2021 01:15 Velez Sarsfield - Boca Juniors
25-10-2021 19:30 Sarmiento - Newell's Old Boys
25-10-2021 19:30 Aldosivi - Arsenal Sarandi
25-10-2021 21:45 Lanus - Talleres
25-10-2021 21:45 Atletico Tucuman - Patronato de Parana
26-10-2021 00:00 River Plate - Argentinos Juniors
26-10-2021 02:15 Independiente - Union
19. runde
31-10-2021 22:00 Union - Rosario Central
31-10-2021 22:00 Racing Club - Defensa y Justicia
31-10-2021 22:00 Club Atletico Platense - Atletico Tucuman
31-10-2021 22:00 Patronato de Parana - Colon
31-10-2021 22:00 Estudiantes - River Plate
31-10-2021 22:00 Argentinos Juniors - Lanus
31-10-2021 22:00 Talleres - Huracan
31-10-2021 22:00 San Lorenzo - Godoy Cruz
31-10-2021 22:00 Banfield - Velez Sarsfield
31-10-2021 22:00 Boca Juniors - Gimnasia LP
31-10-2021 22:00 Central Cordoba d.S - Aldosivi
31-10-2021 22:00 Arsenal Sarandi - Sarmiento
31-10-2021 22:00 Newell's Old Boys - Independiente
20. runde
07-11-2021 22:00 Newell's Old Boys - Union
07-11-2021 22:00 Independiente - Arsenal Sarandi
07-11-2021 22:00 Sarmiento - Central Cordoba d.S
07-11-2021 22:00 Aldosivi - Boca Juniors
07-11-2021 22:00 Gimnasia LP - Banfield
07-11-2021 22:00 Velez Sarsfield - San Lorenzo
07-11-2021 22:00 Godoy Cruz - Talleres
07-11-2021 22:00 Huracan - Argentinos Juniors
07-11-2021 22:00 Lanus - Estudiantes
07-11-2021 22:00 River Plate - Patronato de Parana
07-11-2021 22:00 Colon - Club Atletico Platense
07-11-2021 22:00 Atletico Tucuman - Racing Club
07-11-2021 22:00 Defensa y Justicia - Rosario Central
21. runde
21-11-2021 22:00 Union - Defensa y Justicia
21-11-2021 22:00 Rosario Central - Atletico Tucuman
21-11-2021 22:00 Racing Club - Colon
21-11-2021 22:00 Club Atletico Platense - River Plate
21-11-2021 22:00 Patronato de Parana - Lanus
21-11-2021 22:00 Estudiantes - Huracan
21-11-2021 22:00 Argentinos Juniors - Godoy Cruz
21-11-2021 22:00 Talleres - Velez Sarsfield
21-11-2021 22:00 San Lorenzo - Gimnasia LP
21-11-2021 22:00 Banfield - Aldosivi
21-11-2021 22:00 Boca Juniors - Sarmiento
21-11-2021 22:00 Central Cordoba d.S - Independiente
21-11-2021 22:00 Arsenal Sarandi - Newell's Old Boys
22. runde
24-11-2021 22:00 Arsenal Sarandi - Union
24-11-2021 22:00 Newell's Old Boys - Central Cordoba d.S
24-11-2021 22:00 Independiente - Boca Juniors
24-11-2021 22:00 Sarmiento - Banfield
24-11-2021 22:00 Aldosivi - San Lorenzo
24-11-2021 22:00 Gimnasia LP - Talleres
24-11-2021 22:00 Velez Sarsfield - Argentinos Juniors
24-11-2021 22:00 Godoy Cruz - Estudiantes
24-11-2021 22:00 Huracan - Patronato de Parana
24-11-2021 22:00 Lanus - Club Atletico Platense
24-11-2021 22:00 River Plate - Racing Club
24-11-2021 22:00 Colon - Rosario Central
24-11-2021 22:00 Atletico Tucuman - Defensa y Justicia
23. runde
28-11-2021 22:00 Union - Atletico Tucuman
28-11-2021 22:00 Defensa y Justicia - Colon
28-11-2021 22:00 Rosario Central - River Plate
28-11-2021 22:00 Racing Club - Lanus
28-11-2021 22:00 Club Atletico Platense - Huracan
28-11-2021 22:00 Patronato de Parana - Godoy Cruz
28-11-2021 22:00 Estudiantes - Velez Sarsfield
28-11-2021 22:00 Argentinos Juniors - Gimnasia LP
28-11-2021 22:00 Talleres - Aldosivi
28-11-2021 22:00 San Lorenzo - Sarmiento
28-11-2021 22:00 Banfield - Independiente
28-11-2021 22:00 Boca Juniors - Newell's Old Boys
28-11-2021 22:00 Central Cordoba d.S - Arsenal Sarandi
24. runde
05-12-2021 22:00 Central Cordoba d.S - Union
05-12-2021 22:00 Arsenal Sarandi - Boca Juniors
05-12-2021 22:00 Newell's Old Boys - Banfield
05-12-2021 22:00 Independiente - San Lorenzo
05-12-2021 22:00 Sarmiento - Talleres
05-12-2021 22:00 Aldosivi - Argentinos Juniors
05-12-2021 22:00 Gimnasia LP - Estudiantes
05-12-2021 22:00 Velez Sarsfield - Patronato de Parana
05-12-2021 22:00 Godoy Cruz - Club Atletico Platense
05-12-2021 22:00 Huracan - Racing Club
05-12-2021 22:00 Lanus - Rosario Central
05-12-2021 22:00 River Plate - Defensa y Justicia
05-12-2021 22:00 Colon - Atletico Tucuman
25. runde
12-12-2021 22:00 Union - Colon
12-12-2021 22:00 Atletico Tucuman - River Plate
12-12-2021 22:00 Defensa y Justicia - Lanus
12-12-2021 22:00 Rosario Central - Huracan
12-12-2021 22:00 Racing Club - Godoy Cruz
12-12-2021 22:00 Club Atletico Platense - Velez Sarsfield
12-12-2021 22:00 Patronato de Parana - Gimnasia LP
12-12-2021 22:00 Estudiantes - Aldosivi
12-12-2021 22:00 Argentinos Juniors - Sarmiento
12-12-2021 22:00 Talleres - Independiente
12-12-2021 22:00 San Lorenzo - Newell's Old Boys
12-12-2021 22:00 Banfield - Arsenal Sarandi
12-12-2021 22:00 Boca Juniors - Central Cordoba d.S

Her finder du kampprogrammet for Primera Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.