I dag, Tirsdag
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
---|---|---|---|---|---|
20:00 - 22:00 |
20:00 |
Gimasia y Tiro v Almirante Brown
|
Argentina - Nacional B
|
Se kampen her | |
I morgen, Onsdag
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
00:05 - 02:05 |
00:05 |
Cancun FC v Tepatitlan de Morelos
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
01:30 - 03:30 |
01:30 |
Deportes Quindio v Real Cartagena
|
Colombia - Primera B
|
Se kampen her | |
02:05 - 04:05 |
02:05 |
Atlante v Mineros de Zacatecas
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
04:05 - 06:05 |
04:05 |
Oaxaca v Tlaxcala FC
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
JEF Utd Chiba v Shimizu S-Pulse
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Montedio Yamagata v Fujieda MYFC
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Ventforet Kofu v Iwaki SC
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Blaublitz Akita v Tochigi SC
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Vegalta Sendai v Roasso Kumamoto
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Oita v Kagoshima United
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Fagiano Okayama v Mito Hollyhock
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Yokohama FC v Thespa Gunma
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
07:00 - 09:00 |
07:00 |
Ehime FC v V-Varen Nagasaki
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
07:50 - 09:50 |
07:50 |
Tokushima Vortis v Renofa Yamaguchi
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
16:00 - 18:00 |
16:00 |
Kosovo U19 v Østrig U19
|
EM - U19 - Kvalifikation
|
Se kampen her | |
21:30 - 23:30 |
21:30 |
Molynes United FC v Tivoli Gardens
|
Jamaica - Premier League
|
Se kampen her | |
Torsdag den 21. marts
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
00:05 - 02:05 |
00:05 |
Tapatio v Correcaminos
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
02:05 - 04:05 |
02:05 |
Venados FC v Cimarrones de Sonora FC
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
04:05 - 06:05 |
04:05 |
Dorados v Universidad Guadalajara
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
22:00 - 00:00 |
22:00 |
Italien v Venezuela
|
Landskampe
|
Se kampen her | |
Fredag den 22. marts
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
02:05 - 04:05 |
02:05 |
Club Celaya v Atletico Morelia
|
Mexico - Liga de Expansion
|
Se kampen her | |
09:30 - 11:30 |
09:30 |
Melbourne Knights v Hume City
|
Australien - NPL Victoria
|
Se kampen her | |
09:30 - 11:30 |
09:30 |
St Albans Saints v Manningham United Blues
|
Australien - NPL Victoria
|
Se kampen her | |
09:30 - 11:30 |
09:30 |
Manly Utd v Sydney Olympic
|
Australien - New South Wales - Premier League
|
Se kampen her | |
10:15 - 12:15 |
10:15 |
Metrostars v Modbury Jets
|
Australien - South Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
10:30 - 12:30 |
10:30 |
Oakleigh Cannons v South Melbourne
|
Australien - NPL Victoria
|
Se kampen her | |
10:45 - 12:45 |
10:45 |
Adelaide City v White City FK Beograd
|
Australien - South Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
10:45 - 12:45 |
10:45 |
Adelaide Comets v Para Hills Knights
|
Australien - South Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
Lørdag den 23. marts
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
05:00 - 07:00 |
05:00 |
Croydon Kings v Adelaide United NPL
|
Australien - South Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
05:00 - 07:00 |
05:00 |
Moreland City SC v Dandenong City
|
Australien - NPL Victoria
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
New Lambton FC v Lake Macquarie
|
Australien - Northern NSW - Premier League
|
Se kampen her | |
06:30 - 08:30 |
06:30 |
Kingborough Lions v Riverside Olympic
|
Australien - Tasmanien - Premier League
|
Se kampen her | |
06:30 - 08:30 |
06:30 |
Cooks Hill United v Valentine Phoenix
|
Australien - Northern NSW - Premier League
|
Se kampen her | |
06:45 - 08:45 |
06:45 |
Launceston City v Glenorchy Knights FC
|
Australien - Tasmanien - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Bayswater City v Olympic Kingsway
|
Australien - Western Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Inglewood United v Western Knights
|
Australien - Western Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Fremantle City FC v Armadale
|
Australien - Western Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Perth Glory NPL v Floreat Athena
|
Australien - Western Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Perth RedStar FC v Balcatta
|
Australien - Western Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Weston Workers FC v Broadmeadow Magic
|
Australien - Northern NSW - Premier League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Port Melbourne SC v Altona Magic
|
Australien - NPL Victoria
|
Se kampen her | |
08:15 - 10:15 |
08:15 |
Brisbane City v Redlands United
|
Australien - NPL - Queensland
|
Se kampen her | |
09:00 - 11:00 |
09:00 |
Marconi Stallions v Sydney FC NPL
|
Australien - New South Wales - Premier League
|
Se kampen her | |
09:00 - 11:00 |
09:00 |
Hills United FC v Rockdale Ilinden FC
|
Australien - New South Wales - Premier League
|
Se kampen her | |
09:00 - 11:00 |
09:00 |
Gold Coast United v Moreton City Excelsior
|
Australien - NPL - Queensland
|
Se kampen her | |
09:15 - 11:15 |
09:15 |
Rochedale Rovers v Peninsula Power
|
Australien - NPL - Queensland
|
Se kampen her | |
09:30 - 11:30 |
09:30 |
Adelaide Olympic v Campbelltown City
|
Australien - South Australia - Premier League
|
Se kampen her | |
13:30 - 15:30 |
13:30 |
Kings Lynn Town v Tamworth
|
England - National League North
|
Se kampen her | |
16:00 - 18:00 |
16:00 |
Ayr v Queen's Park
|
Skotland - Championship
|
Se kampen her | |
16:00 - 18:00 |
16:00 |
Arbroath v Partick
|
Skotland - Championship
|
Se kampen her | |
16:00 - 18:00 |
16:00 |
Dundee Utd v Inverness CT
|
Skotland - Championship
|
Se kampen her | |
16:15 - 18:15 |
16:15 |
Alcorcon v Oviedo
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
18:15 - 20:15 |
18:15 |
Stockport v Milton Keynes Dons
|
England - League 2
|
Se kampen her | |
18:30 - 20:30 |
18:30 |
FC Cartagena v FC Andorra
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
18:30 - 20:30 |
18:30 |
Villarreal B v Leganes
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
19:00 - 21:00 |
19:00 |
Hartford Athletic v Birmingham Legion FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
19:00 - 21:00 |
19:00 |
New England Revolution v Chicago Fire
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
19:00 - 21:00 |
19:00 |
New York Red Bulls v Inter Miami CF
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
20:00 - 22:00 |
20:00 |
Cambuur Leeuwarden v Telstar
|
Nederlandene - Eerste Divisie
|
Se kampen her | |
20:00 - 22:00 |
20:00 |
Willem II v VVV
|
Nederlandene - Eerste Divisie
|
Se kampen her | |
20:00 - 22:00 |
20:00 |
Roda JC v NAC Breda
|
Nederlandene - Eerste Divisie
|
Se kampen her | |
20:00 - 22:00 |
20:00 |
Maastricht v FC Den Bosch
|
Nederlandene - Eerste Divisie
|
Se kampen her | |
21:00 - 23:00 |
21:00 |
Detroit City FC v Loudoun United FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
21:00 - 23:00 |
21:00 |
Espanyol v Tenerife
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
21:00 - 23:00 |
21:00 |
Louisville City FC v Pittsburgh Riverhounds
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
Søndag den 24. marts
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
00:00 - 02:00 |
00:00 |
North Carolina FC v Tampa Bay Rowdies
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
00:00 - 02:00 |
00:00 |
Indy Eleven v Sacramento Republic
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
Toronto FC v Atlanta United
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
Vancouver Whitecaps v Real Salt Lake
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
Charlotte FC v Columbus Crew
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
FC Cincinnati v New York City FC
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
Orlando City SC v Austin FC
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
00:30 - 02:30 |
00:30 |
Charleston Battery v New Mexico United
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
01:00 - 03:00 |
01:00 |
Las Vegas Lights FC v El Paso Locomotive FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
01:30 - 03:30 |
01:30 |
St. Louis City SC v DC United
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
01:30 - 03:30 |
01:30 |
San Antonio FC v Colorado Switchbacks FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
01:30 - 03:30 |
01:30 |
Sporting Kansas City v LA Galaxy
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
02:00 - 04:00 |
02:00 |
Juarez FC v Puebla
|
Mexico - Liga MX
|
Se kampen her | |
02:30 - 04:30 |
02:30 |
Colorado Rapids v Houston Dynamo
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
03:00 - 05:00 |
03:00 |
Phoenix Rising FC v Oakland Roots
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
03:00 - 05:00 |
03:00 |
Orange County SC v Miami FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
03:30 - 05:30 |
03:30 |
Portland Timbers v Philadelphia Union
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
03:30 - 05:30 |
03:30 |
Los Angeles FC v Nashville SC
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
03:30 - 05:30 |
03:30 |
San Jose Earthquakes v Seattle Sounders FC
|
USA - MLS
|
Se kampen her | |
05:00 - 07:00 |
05:00 |
Sydney United 58 v Sutherland Sharks
|
Australien - New South Wales - Premier League
|
Se kampen her | |
05:00 - 07:00 |
05:00 |
Wollongong Wolves v Western Sydney Wanderers NPL
|
Australien - New South Wales - Premier League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Vegalta Sendai v Tokushima Vortis
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Iwaki SC v Montedio Yamagata
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Mito Hollyhock v JEF Utd Chiba
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Tochigi SC v Oita
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Shimizu S-Pulse v Blaublitz Akita
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Fujieda MYFC v Roasso Kumamoto
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
Renofa Yamaguchi v Ehime FC
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
06:00 - 08:00 |
06:00 |
V-Varen Nagasaki v Ventforet Kofu
|
Japan - J2-League
|
Se kampen her | |
08:00 - 10:00 |
08:00 |
Sunshine Coast Wanderers v Lions FC
|
Australien - NPL - Queensland
|
Se kampen her | |
14:00 - 16:00 |
14:00 |
Amorebieta v Sporting Gijon
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
16:15 - 18:15 |
16:15 |
Valladolid v Eibar
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
18:30 - 20:30 |
18:30 |
Mirandes v Real Zaragoza
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
18:30 - 20:30 |
18:30 |
Levante v Elche
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
21:00 - 23:00 |
21:00 |
Racing Santander v Eldense
|
Spanien - Segunda Division
|
Se kampen her | |
23:00 - 01:00 |
23:00 |
Monterey Bay FC v Rhode Island FC
|
USA - USL Championship
|
Se kampen her | |
Fredag den 29. marts
|
|||||
Program | Side | Kampstart | Kamp |
Liga | Se kampen |
09:45 - 11:45 |
09:45 |
Adelaide United v Western United FC
|
Australien - A League
|
Se kampen her |