Primera Division topscorer

Argentina
# Spiller Klub Mål
1 Jose Sand LanusLanus 10
- Martin Ojeda Godoy CruzGodoy Cruz 10
2 Jose Lopez LanusLanus 8
- Martin Cauteruccio AldosiviAldosivi 8
3 Julian Alvarez River PlateRiver Plate 7
4 Manuel Castro EstudiantesEstudiantes 6
- Silvio Romero IndependienteIndependiente 6
5 Braian Romero River PlateRiver Plate 5
- Ezequiel Bullaude Godoy CruzGodoy Cruz 5
- Juan Manuel Cruz BanfieldBanfield 5
- Marco Ruben Rosario CentralRosario Central 5
- Milton Gimenez Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 5
- Nicolas Castro Newell's Old BoysNewell's Old Boys 5
6 Carlos Auzqui TalleresTalleres 4
- Enzo Hernan Diaz TalleresTalleres 4
- Francisco Pizzini Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 4
- Gustavo Del Prete EstudiantesEstudiantes 4
- Ignacio Scocco Newell's Old BoysNewell's Old Boys 4
- Jonathan Torres SarmientoSarmiento 4
- Juan Apaolaza EstudiantesEstudiantes 4
- Juan Martin Lucero Velez SarsfieldVelez Sarsfield 4
- Nicolas de la Cruz River PlateRiver Plate 4
- Thiago Almada Velez SarsfieldVelez Sarsfield 4
7 Alan Sonora IndependienteIndependiente 3
- Andres Roa IndependienteIndependiente 3
- Augusto Schott Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 3
- Brian Mansilla Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 3
- Facundo Farias ColonColon 3
- Gaston Avilla Rosario CentralRosario Central 3
- Gaston Lodico AldosiviAldosivi 3
- Jorge Carrascal River PlateRiver Plate 3
- Lucas Emanuel Gamba Rosario CentralRosario Central 3
- Mateo Retegui TalleresTalleres 3
- Matias Suarez River PlateRiver Plate 3
- Matias Tissera Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 3
- Michael Santos TalleresTalleres 3
- Miguel Merentiel Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 3
- Nicolas Fernandez San LorenzoSan Lorenzo 3
- Nicolas Reniero Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 3
- Ramiro Carrera Atletico TucumanAtletico Tucuman 3
- Sebastian Lomonaco Godoy CruzGodoy Cruz 3
- Sebastian Sosa Patronato de ParanaPatronato de Parana 3
- Victor Malcorra LanusLanus 3
8 Agustin Bouzat Velez SarsfieldVelez Sarsfield 2
- Alejandro Martinez Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Alexis Sabella San LorenzoSan Lorenzo 2
- Angel Gonzalez LanusLanus 2
- Augusto Lotti Atletico TucumanAtletico Tucuman 2
- Bruno Christian Sepulveda Arsenal SarandiArsenal Sarandi 2
- Cristian Ferreira ColonColon 2
- Diego Valoyes TalleresTalleres 2
- Enzo Perez River PlateRiver Plate 2
- Fabian Noguera EstudiantesEstudiantes 2
- Facundo Curuchet Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 2
- Fernando Andres Marquez UnionUnion 2
- Franco Di Santo San LorenzoSan Lorenzo 2
- Franco Mussis Atletico TucumanAtletico Tucuman 2
- Gabriel Alanis SarmientoSarmiento 2
- Gabriel Carabajal Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Gabriel Hachen Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 2
- Gaston Gonzalez UnionUnion 2
- Guillermo Fratta Gimnasia LPGimnasia LP 2
- Hector Fertoli TalleresTalleres 2
- Jesus Datolo BanfieldBanfield 2
- Jhonatan Candia HuracanHuracan 2
- Jonathan Cristaldo Newell's Old BoysNewell's Old Boys 2
- Junior Arias Patronato de ParanaPatronato de Parana 2
- Leandro Contin Gimnasia LPGimnasia LP 2
- Leonardo Godoy EstudiantesEstudiantes 2
- Leonardo Sequeira Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Luca Orellano Velez SarsfieldVelez Sarsfield 2
- Lucas Barrios Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 2
- Lucas Santiago Melano Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Luciano Gondou SarmientoSarmiento 2
- Luis Miguel Rodriguez Gimnasia LPGimnasia LP 2
- Luis Vazquez Boca JuniorsBoca Juniors 2
- Matias Coccaro HuracanHuracan 2
- Matias Pellegrini EstudiantesEstudiantes 2
- Matias Perez Garcia Gimnasia LPGimnasia LP 2
- Mauro Luna Diale UnionUnion 2
- Nicolas Cordero UnionUnion 2
- Ricardo Centurion Velez SarsfieldVelez Sarsfield 2
- Rodrigo Aliendro ColonColon 2
- Rodrigo Contreras Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 2
- Tomas Chancalay Racing ClubRacing Club 2
9 Agustin Obando Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Alan Marinelli Rosario CentralRosario Central 1
- Alan Ruiz Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Angelo Martino TalleresTalleres 1
- Anibal Moreno Racing ClubRacing Club 1
- Ayrton Costa IndependienteIndependiente 1
- Benjamin Garre Racing ClubRacing Club 1
- Brahian Aleman Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Brian Farioli Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Brian Guzman AldosiviAldosivi 1
- Brian Nievas Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Bruno Sosa Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Bruno Zuculini River PlateRiver Plate 1
- Carlos Rodolfo Rotondi Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Carlos Zambrano Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Cesar Florentin Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Claudio Yacob HuracanHuracan 1
- Cristian Colman Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Cristian Insaurralde UnionUnion 1
- Cristian Pavon Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Cristian Zapata San LorenzoSan Lorenzo 1
- Damian Alberto Martinez Rosario CentralRosario Central 1
- Damian Perez Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Dario Cvitanich Racing ClubRacing Club 1
- Diego Gonzalez Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Elias Sebastian Lopez Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Emanuel Britez UnionUnion 1
- Emiliano Vecchio Rosario CentralRosario Central 1
- Enrique Triverio HuracanHuracan 1
- Enzo Fernandez River PlateRiver Plate 1
- Eric Meza ColonColon 1
- Fabricio Bustos IndependienteIndependiente 1
- Fabricio Dominguez Racing ClubRacing Club 1
- Facundo Almada Rosario CentralRosario Central 1
- Facundo Mansilla Zahir Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Federico Acevedo AldosiviAldosivi 1
- Federico Mancuello Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Francisco Cerro AldosiviAldosivi 1
- Francisco Grahl AldosiviAldosivi 1
- Francisco Ortega Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Franco Cristaldo HuracanHuracan 1
- Franco Leys Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Gabriel Compagnucci Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Gabriel Graciani SarmientoSarmiento 1
- German Guiffrey Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Gino Peruzzi San LorenzoSan Lorenzo 1
- Giuliano Galoppo BanfieldBanfield 1
- Guido Mainero SarmientoSarmiento 1
- Guillermo Acosta Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Hugo Ezequiel Silva Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Ignacio Piatti Racing ClubRacing Club 1
- Javier Cabrera Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Javier Correa Racing ClubRacing Club 1
- Joaquin Pereyra Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Jonathan David Gomez Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Juan Fernando Garro Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Juan Manuel Garcia UnionUnion 1
- Juan Manuel Insaurralde IndependienteIndependiente 1
- Julian Malatini TalleresTalleres 1
- Justo Giani Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Kevin Mac Allister Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Lautaro Montoya SarmientoSarmiento 1
- Leandro Diaz EstudiantesEstudiantes 1
- Leandro Marin Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Leonardo Heredia Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Leonardo Morales Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Leonel Picco Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Lisandro Lopez Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Lisandro Lopez Racing ClubRacing Club 1
- Luca Martinez Dupuy Rosario CentralRosario Central 1
- Lucas Acevedo Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Lucas Esquivel UnionUnion 1
- Lucas Janson Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Lucas Villalba Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Luciano Pons BanfieldBanfield 1
- Manuel Capasso Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Mateo Agustin Coronel Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Mateo Carabajal Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Matias de los Santos Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Matias Ramirez Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Matias Romero Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Mauro Bogado Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Milton Joel Caraglio Rosario CentralRosario Central 1
- Nahuel Tenaglia TalleresTalleres 1
- Nery Dominguez Racing ClubRacing Club 1
- Nestor Ortigoza San LorenzoSan Lorenzo 1
- Nicolas Alexis Silva HuracanHuracan 1
- Nicolas Bertolo Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Nicolas Delgadillo Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Nicolas Fernandez San LorenzoSan Lorenzo 1
- Nicolas Orsini Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Nicolas Pasquini EstudiantesEstudiantes 1
- Norberto Briasco Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Oliver Paz Benitez Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Pablo Arganaraz Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 1
- Patricio Cucchi SarmientoSarmiento 1
- Paulo Diaz River PlateRiver Plate 1
- Ramiro Enrique BanfieldBanfield 1
- Renzo Tesuri Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Rodrigo Marquez IndependienteIndependiente 1
- Rodrigo Montes Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Russo Cordero Rosario CentralRosario Central 1
- Santiago Caseres Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Santiago Hezze HuracanHuracan 1
- Sebastian Ribas Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 1
- Siro Rosane San LorenzoSan Lorenzo 1
- Tomas Badaloni Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Tomas Belmonte LanusLanus 1
- Walter Bou Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Wilson Morelo ColonColon 1
- Yeiler Goez ColonColon 1

Hvilken angriber er farligst i Primera Division Se topscorerlisten fra Primera Division og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i Primera Division.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.