Primera Division topscorer

Argentina
# Spiller Klub Mål
1 Mateo Retegui TigreTigre 9
2 Adam Bareiro San LorenzoSan Lorenzo 7
3 Enzo Copetti Racing ClubRacing Club 6
4 Cristian Colman Barracas CentralBarracas Central 5
- Franco Cristaldo HuracanHuracan 5
- Ramiro Enrique BanfieldBanfield 5
- Ramon Abila ColonColon 5
5 Brahian Aleman Gimnasia LPGimnasia LP 4
- Leandro Benegas IndependienteIndependiente 4
- Lisandro Lopez SarmientoSarmiento 4
- Ramiro Carrera Atletico TucumanAtletico Tucuman 4
- Ramiro Sordo Newell's Old BoysNewell's Old Boys 4
- Salomon Rodriguez Godoy CruzGodoy Cruz 4
6 Axel Rodriguez Patronato de ParanaPatronato de Parana 3
- Benjamin Garre HuracanHuracan 3
- Bruno Christian Sepulveda Barracas CentralBarracas Central 3
- Daniel Juarez UnionUnion 3
- Exequiel Zeballos Boca JuniorsBoca Juniors 3
- Facundo Colidio TigreTigre 3
- Facundo Kruspzky Arsenal SarandiArsenal Sarandi 3
- Fausto Vera Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 3
- Francisco Gonzalez Metilli Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 3
- Gaspar Servio Rosario CentralRosario Central 3
- Giuliano Galoppo BanfieldBanfield 3
- Jonas Acevedo Patronato de ParanaPatronato de Parana 3
- Jonatan Alvez UnionUnion 3
- Jonathan Herrera Patronato de ParanaPatronato de Parana 3
- Julian Alvarez River PlateRiver Plate 3
- Lautaro Acosta LanusLanus 3
- Lucas Beltran River PlateRiver Plate 3
- Marcos Rojo Boca JuniorsBoca Juniors 3
- Neri Ricardo Bandiera Barracas CentralBarracas Central 3
- Renzo Lopez Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 3
- Sebastian Villa Boca JuniorsBoca Juniors 3
7 Agustin Palavecino River PlateRiver Plate 2
- Alejandro Martinez Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Alejo Veliz Rosario CentralRosario Central 2
- Augusto Lotti Atletico TucumanAtletico Tucuman 2
- Braian Aguirre LanusLanus 2
- Braian Romero River PlateRiver Plate 2
- Bryan Castrillon UnionUnion 2
- Claudio Riano Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Cristian Alberto Tarragona Gimnasia LPGimnasia LP 2
- Cristian Nahuel Barrios San LorenzoSan Lorenzo 2
- Dario Benedetto Boca JuniorsBoca Juniors 2
- Facundo Farias ColonColon 2
- Gabriel Carabajal Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Gaston Veron Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Gonzalo Abrego Godoy CruzGodoy Cruz 2
- Guillermo Fernandez Boca JuniorsBoca Juniors 2
- Imanol Machuca UnionUnion 2
- Ivan Leguizamon San LorenzoSan Lorenzo 2
- Ivan Tapia Barracas CentralBarracas Central 2
- Javier Fabian Toledo SarmientoSarmiento 2
- Jesus Soraire Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 2
- Jonathan David Gomez Racing ClubRacing Club 2
- Jonathan Torres SarmientoSarmiento 2
- Juan Esquivel Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 2
- Juan Fernando Garro Newell's Old BoysNewell's Old Boys 2
- Leandro Diaz EstudiantesEstudiantes 2
- Leandro Maciel AldosiviAldosivi 2
- Leandro Miguel Fernandez IndependienteIndependiente 2
- Lucas Daniel Romero IndependienteIndependiente 2
- Manuel Duarte Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 2
- Martin Ojeda Godoy CruzGodoy Cruz 2
- Matias Catalan TalleresTalleres 2
- Matias Coccaro HuracanHuracan 2
- Matias Rojas Racing ClubRacing Club 2
- Mauro Boselli EstudiantesEstudiantes 2
- Miguel Angel Torren Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Nicolas Fernandez Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 2
- Nicolas Reniero Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Oscar Romero Boca JuniorsBoca Juniors 2
- Pablo Piatti EstudiantesEstudiantes 2
- Ramiro Ruiz Atletico TucumanAtletico Tucuman 2
- Sebastian Lomonaco Arsenal SarandiArsenal Sarandi 2
- Sebastian Medina Patronato de ParanaPatronato de Parana 2
- Thiago Nuss Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 2
- Vicente Taborda Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 2
- Victor Cabrera TigreTigre 2
- Walter Bou Velez SarsfieldVelez Sarsfield 2
8 Abiel Osorio Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Adonis Frias Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Agustin Giay San LorenzoSan Lorenzo 1
- Agustin Rogel EstudiantesEstudiantes 1
- Agustin Sandez Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Alejandro Cabrera BanfieldBanfield 1
- Alex Vigo IndependienteIndependiente 1
- Alexander Diaz Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Alexander Sosa Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Alexis Castro TigreTigre 1
- Alexis Sabella Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Andres Rios AldosiviAldosivi 1
- Andres Vombergar San LorenzoSan Lorenzo 1
- Ayrton Costa Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Bautista Kociubinski AldosiviAldosivi 1
- Benjamin Rollheiser EstudiantesEstudiantes 1
- Braian Martinez AldosiviAldosivi 1
- Carlos Alcaraz Racing ClubRacing Club 1
- Carlos Rodolfo Rotondi Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Carlos Valenzuela Barracas CentralBarracas Central 1
- Christian Torres Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 1
- Cristian Baez Rosario CentralRosario Central 1
- Cristian Bernardi ColonColon 1
- Cristian Gabriel Chavez Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Cristian Menendez Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Damian Batallini IndependienteIndependiente 1
- Damian Fernandez Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Deian Veron Central Cordoba d.SCentral Cordoba d.S 1
- Diego Garcia Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Diego Godin Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Diego Polenta UnionUnion 1
- Diego Sosa TigreTigre 1
- Diego Valoyes TalleresTalleres 1
- Eduardo Salvio Boca JuniorsBoca Juniors 1
- Emanuel Britez UnionUnion 1
- Emanuel Coronel BanfieldBanfield 1
- Emanuel Mammana River PlateRiver Plate 1
- Emiliano Vecchio Racing ClubRacing Club 1
- Enzo Fernandez River PlateRiver Plate 1
- Enzo Hernan Diaz TalleresTalleres 1
- Enzo Larrosa Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Eric Ramirez Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Fabricio Dominguez Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Facundo Aguero UnionUnion 1
- Facundo Buonanotte Rosario CentralRosario Central 1
- Facundo Cobos Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Facundo Garces ColonColon 1
- Facundo Mater Barracas CentralBarracas Central 1
- Federico Andueza SarmientoSarmiento 1
- Federico Girotti TalleresTalleres 1
- Francisco Alvarez Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Francisco Pizzini TalleresTalleres 1
- Franco Ortellado LanusLanus 1
- Franco Quinteros SarmientoSarmiento 1
- Franco Troyansky UnionUnion 1
- Franco Zapiola EstudiantesEstudiantes 1
- Gabriel Hauche Racing ClubRacing Club 1
- Gino Infantino Rosario CentralRosario Central 1
- Gonzalo Bergessio Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Gonzalo Goni Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Gonzalo Piovi Racing ClubRacing Club 1
- Guido Mainero SarmientoSarmiento 1
- Guillermo Luis Ortiz Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Gustavo Velazquez Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Horacio Tijanovich Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Ijiel Protti TigreTigre 1
- Ivan Gomez Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Jalil Elias San LorenzoSan Lorenzo 1
- Javier Cabrera Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Jesus Datolo BanfieldBanfield 1
- Johan Carbonero Racing ClubRacing Club 1
- Jonathan Galvan Racing ClubRacing Club 1
- Jorge Morel EstudiantesEstudiantes 1
- Jose Florentin Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Jose Herrera Argentinos JuniorsArgentinos Juniors 1
- Jose Paradela River PlateRiver Plate 1
- Jose Romero TalleresTalleres 1
- Jose Sand LanusLanus 1
- Juan Manuel Garcia Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1
- Junior Marabel UnionUnion 1
- Kevin Zenon UnionUnion 1
- Lautaro Chavez Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Leandro Contin Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Leandro Gonzalez Pirez River PlateRiver Plate 1
- Leonardo German Sigali Racing ClubRacing Club 1
- Leonardo Godoy EstudiantesEstudiantes 1
- Leonardo Jara Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Leonel Ariel Miranda Racing ClubRacing Club 1
- Leonel Picco ColonColon 1
- Luca Orellano Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Lucas Albertengo Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Lucas Ariel Menossi TigreTigre 1
- Lucas Blondel TigreTigre 1
- Lucas Janson Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Lucas Rodriguez IndependienteIndependiente 1
- Lucas Suarez TalleresTalleres 1
- Lucas Varaldo LanusLanus 1
- Luis Miguel Rodriguez ColonColon 1
- Maestro Puch Ignacio Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Manuel Capasso Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Manuel Castro EstudiantesEstudiantes 1
- Mariano Peralta UnionUnion 1
- Martin Cauteruccio AldosiviAldosivi 1
- Martin Ezequiel Canete UnionUnion 1
- Mateo Sanabria LanusLanus 1
- Matias Gonzalez BanfieldBanfield 1
- Matias Orihuela Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Matias Suarez River PlateRiver Plate 1
- Mauro Bogado Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Mauro Luna Diale UnionUnion 1
- Mauro Pitton Arsenal SarandiArsenal Sarandi 1
- Mauro Zarate Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Maximo Perrone Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Miguel Borja River PlateRiver Plate 1
- Nestor Ortigoza San LorenzoSan Lorenzo 1
- Nicolas de la Cruz River PlateRiver Plate 1
- Nicolas Garayalde Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Nicolas Morgantini Club Atletico PlatenseClub Atletico Platense 1
- Nicolas Tripichio Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Pier Barrios Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Ramon Sosa Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Raul Loaiza LanusLanus 1
- Raul Lozano Patronato de ParanaPatronato de Parana 1
- Renzo Tesuri Atletico TucumanAtletico Tucuman 1
- Rodrigo Garro TalleresTalleres 1
- Santiago Silva AldosiviAldosivi 1
- Sebastian Rincon Barracas CentralBarracas Central 1
- Sergio Quiroga SarmientoSarmiento 1
- Tadeo Allende Godoy CruzGodoy Cruz 1
- Tomas Chancalay Racing ClubRacing Club 1
- Tomas Galvan Defensa y JusticiaDefensa y Justicia 1
- Tomas Gonzalez UnionUnion 1
- Tomas Muro Gimnasia LPGimnasia LP 1
- Valentin Gomez Velez SarsfieldVelez Sarsfield 1
- Victor Malcorra Rosario CentralRosario Central 1
- Willer Ditta Newell's Old BoysNewell's Old Boys 1

Hvilken angriber er farligst i Primera Division Se topscorerlisten fra Primera Division og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i Primera Division.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.