|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:30
|
Slut
|
Elche | 1 - 1 | Sevilla |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:30
|
Slut
|
Villarreal | 2 - 0 | Cadiz |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:30
|
Slut
|
Real Madrid | 2 - 1 | Rayo Vallecano |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
22:00
|
Slut
|
Real Betis | 0 - 1 | Getafe |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
22:00
|
Slut
|
Espanyol | 3 - 3 | Atletico Madrid |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Brighton | 1 - 1 | Manchester City |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:00
|
Slut
|
Aucas | 1 - 2 | Racing Club |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:00
|
Slut
|
Independiente Medellin | 2 - 1 | Nacional |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:00
|
Slut
|
Bolivar | 1 - 0 | Barcelona SC |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:00
|
Slut
|
Monagas SC | 1 - 1 | Colo Colo |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:00
|
Slut
|
Atletico MG | 2 - 1 | Athletico Paranaense |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
04:00
|
Slut
|
Alianza Lima | 1 - 2 | Libertad |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Fiorentina | 1 - 2 | Inter |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Aberdeen | 3 - 0 | St. Mirren |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Hibernian | 4 - 2 | Celtic |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Rangers | 2 - 2 | Hearts |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Dundee United | 0 - 3 | Kilmarnock |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Livingston | 1 - 1 | Motherwell |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut
|
Ross County | 3 - 3 | St. Johnstone |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Djurgården | 1 - 0 | Häcken |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
Slovenien U17 | 0 - 3 | Italien U17 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
Spanien U17 | 1 - 1 | Serbien U17 |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Holland U17 | 1 - 1 | Kroatien U17 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
England U17 | 0 - 0 | Schweiz U17 |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:00
|
Slut
|
Senegal U20 | 1 - 1 | Israel U20 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
23:00
|
Slut
|
Japan U20 | 1 - 2 | Colombia U20 |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:00
|
Slut
|
Italien U20 | 0 - 2 | Nigeria U20 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
23:00
|
Slut
|
Brasilien U20 | 6 - 0 | Den Dominikanske Republik U20 |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
Neman Grodno | 0 - 0 | Torpedo Zhodino |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
BATE Borisov | 1 - 1 | Slavia Mozyr |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Bayern München II | 3 - 1 | FC Pipinsried |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Pardubice | 2 - 0 | Jablonec |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
FC Zlin | 2 - 1 | Banik Ostrava |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Teplice | 1 - 1 | FC Zbrojovka Brno |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:00
|
Slut
|
Magallanes | 1 - 1 | LDU de Quito |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:30
|
Slut
|
Academia Puerto Cabello | 0 - 2 | Sao Paulo |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:00
|
Slut
|
America MG | 2 - 3 | Defensa y Justicia |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
04:00
|
Slut
|
Millonarios | 3 - 1 | Club Atletico Penarol |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:00
|
Slut
|
Gimnasia LP | 1 - 0 | Santa Fe |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:00
|
Slut
|
Goias | 1 - 0 | Universitario de Deportes |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Central Cordoba d.S | 3 - 0 | Comunicaciones |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Rosario Central | 4 - 1 | Central Norte |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
AEL Limassol | 0 - 1 | Omonia Nicosia |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:30
|
Slut
|
AEK Athen | 2 - 0 | PAOK Thessaloniki FC |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:30
|
Slut
|
Rana FK | 0 - 2 | Stjørdals Blink |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
HIF/Stein | 0 - 8 | Tromsø |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Fjøra | 4 - 0 | Florø |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Junkeren | 5 - 0 | Innstranda IL |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Flekkerøy | 0 - 2 | Start |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Hønefoss | 1 - 4 | KFUM |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Flint | 0 - 4 | Ørn-Horten |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Loddefjord | 2 - 3 | Åsane |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Trygg/Lade | 0 - 1 | Rosenborg |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Eid IL | 0 - 4 | Aalesund |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut efter straffe
|
Eik-Tönsberg | 6 - 5 | Sandefjord |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Fløya | 2 - 3 | Tromsdalen |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Mandalskameratene | 0 - 3 | Jerv |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Urædd FK | 1 - 7 | Odds Ballklubb |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Forus/Gausel | 0 - 5 | Viking |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Heming | 0 - 1 | Strømsgodset |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Bjarg | 2 - 3 | Fana |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Spjelkavik | 0 - 5 | Hødd |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Pors Grenland | 0 - 2 | Notodden |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Holmlia | 0 - 2 | Skeid |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Orkla | 0 - 5 | Levanger |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Rosseland | 1 - 3 | Bryne |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Surnadal | 0 - 4 | Molde |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Vard Haugesund | 3 - 1 | Egersund |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Strindheim | 4 - 3 | Træff |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Frøya | 0 - 5 | Brann |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Randesund | 0 - 8 | Arendal Fotball |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Melhus | 2 - 0 | Kolstad |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Kråkerøy | 1 - 2 | Kvik Halden |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Brumunddal | 1 - 4 | Raufoss |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Elverum | 1 - 5 | Gjøvik-Lyn |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
NIL-Trysil | 0 - 5 | Hamarkameratene |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Gjelleråsen | 2 - 1 | Lørenskog |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Lillehammer FK | 3 - 5 | Kongsvinger |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Sprint Jeløy | 0 - 3 | Fredrikstad |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Skjetten | 0 - 3 | Grorud |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut efter straffe
|
Eidsvold TF | 5 - 6 | Strømmen |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Drøbak/Frogn | 1 - 2 | Moss |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:15
|
Slut
|
Herd | 1 - 2 | Brattvåg |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:30
|
Slut
|
Åssiden | 0 - 4 | Stabæk |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:30
|
Slut
|
Førde | 1 - 3 | Sogndal |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Halsen | 2 - 0 | Fram Larvik |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Tomrefjord IL | 0 - 2 | Kristiansund BK |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut efter straffe
|
Lokomotiv Oslo FK | 8 - 9 | Ull/Kisa |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Stord | 3 - 1 | Sandviken |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Asker | 0 - 2 | Bærum |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:00
|
Slut
|
Frigg | 4 - 1 | Ullern |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:35
|
Slut
|
Skedsmo | 0 - 4 | Lillestrøm |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:00
|
Slut
|
Verdal | 1 - 4 | Ranheim |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Hokkaido Consadole Sapporo | 3 - 2 | Yokohama F.Marinos |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Sagan Tosu | 0 - 2 | Jubilo Iwata |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Shimizu S-Pulse | 3 - 2 | Shonan Bellmare |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:30
|
Slut
|
Urawa Red Diamonds | 2 - 1 | Kawasaki Frontale |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Yokohama FC | 1 - 0 | Sanfrecce Hiroshima |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:30
|
Slut
|
Nagoya Grampus | 0 - 1 | Vissel Kobe |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Kashima Antlers | 1 - 0 | Kashiwa Reysol |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Albirex Niigata | 1 - 2 | Avispa Fukuoka |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
FC Tokyo | 0 - 0 | Cerezo Osaka |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
12:00
|
Slut
|
Gamba Osaka | 0 - 1 | Kyoto Sanga FC |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:00
|
Slut
|
KI Klaksvik | 2 - 1 | B36 Torshavn |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:00
|
Slut
|
Vikingur | 0 - 2 | HB Torshavn |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:00
|
Slut
|
Botafogo SP | 1 - 0 | Mirassol |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:30
|
Slut
|
Novorizontino | 2 - 0 | Avai FC |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:30
|
Slut
|
ABC | 1 - 0 | Tombense FC |
|