Serie B topscorer

Brasilien
# Spiller Klub Mål
1 Poveda Sampaio CorreaSampaio Correa 18
2 Lucca Ponte PretaPonte Preta 15
3 Diego Souza GremioGremio 14
4 Edu CruzeiroCruzeiro 11
5 Ciel Tombense FCTombense FC 10
- Hygor CriciumaCriciuma 10
- Rafael Elias Ituano FCItuano FC 10
- Raniel Vasco da GamaVasco da Gama 10
- Ronaldo Silva NovorizontinoNovorizontino 10
6 Anselmo CRBCRB 9
- Matheus Davo BahiaBahia 9
- Rodrigo Rodrigues CS AlagoanoCS Alagoano 9
- Ygor Sampaio CorreaSampaio Correa 9
7 Andrey Santos Vasco da GamaVasco da Gama 8
- Douglas Baggio NovorizontinoNovorizontino 8
- Fabinho CRBCRB 8
8 Bitello GremioGremio 7
- Douglas Coutinho Londrina ECLondrina EC 7
- Everton Tombense FCTombense FC 7
- Luvannor CruzeiroCruzeiro 7
- Nene Vasco da GamaVasco da Gama 7
- Vagner Love Sport RecifeSport Recife 7
- Yuri GuaraniGuarani 7
9 Aylon Ituano FCItuano FC 6
- Lucas Barcelos CS AlagoanoCS Alagoano 6
- Lucas Mugni BahiaBahia 6
- Marquinhos CriciumaCriciuma 6
- Neto Vila NovaVila Nova 6
- Pedro Perotti Chapecoense AFChapecoense AF 6
- Rafael Silva CruzeiroCruzeiro 6
- Vitor Jacare BahiaBahia 6
10 Arthur Vila NovaVila Nova 5
- Gabriel Teixeira GremioGremio 5
- Jean Lucas Tombense FCTombense FC 5
- Joao Paulo Londrina ECLondrina EC 5
- Kayke Sport RecifeSport Recife 5
- Luciano Sport RecifeSport Recife 5
- Luiz Wallisson Ponte PretaPonte Preta 5
- Negueba CRBCRB 5
- Paulo Sergio Operario FerroviarioOperario Ferroviario 5
11 Bruno Rodrigues CruzeiroCruzeiro 4
- Caprini Londrina ECLondrina EC 4
- Chrystian Barletta Chapecoense AFChapecoense AF 4
- Gabriel Londrina ECLondrina EC 4
- Geuvanio NauticoNautico 4
- Jaja CruzeiroCruzeiro 4
- Javier Reina Operario FerroviarioOperario Ferroviario 4
- Lohan CriciumaCriciuma 4
- Lucas Figueiredo Vasco da GamaVasco da Gama 4
- Marcelo Hermes CriciumaCriciuma 4
- Matheus Bianqui Chapecoense AFChapecoense AF 4
- Paulo Victor Operario FerroviarioOperario Ferroviario 4
- Rafael Costa Sampaio CorreaSampaio Correa 4
- Renatinho Tombense FCTombense FC 4
12 Alex Sandro BrusqueBrusque 3
- Andre Luiz Sampaio CorreaSampaio Correa 3
- Bernardo Schappo Ituano FCItuano FC 3
- Brenner Ituano FCItuano FC 3
- Danielzinho BahiaBahia 3
- Diego Jardel BrusqueBrusque 3
- Diego Torres NovorizontinoNovorizontino 3
- Eguinaldo Vasco da GamaVasco da Gama 3
- Elkeson GremioGremio 3
- Elvis Ponte PretaPonte Preta 3
- Everton NauticoNautico 3
- Fabinho Sport RecifeSport Recife 3
- Facundo Labandeira Sport RecifeSport Recife 3
- Fessin Ponte PretaPonte Preta 3
- Gabriel GremioGremio 3
- Gabriel Barros Ituano FCItuano FC 3
- Giovanni Pavani Operario FerroviarioOperario Ferroviario 3
- Ignacio BahiaBahia 3
- Isaque GuaraniGuarani 3
- Jean NauticoNautico 3
- Jhony NovorizontinoNovorizontino 3
- Junior Brandao Operario FerroviarioOperario Ferroviario 3
- Lucas Leiva GremioGremio 3
- Matheus Lucas Londrina ECLondrina EC 3
- Pablo Dyego Vila NovaVila Nova 3
- Quirino NovorizontinoNovorizontino 3
- Rafael Donato Vila NovaVila Nova 3
- Rafael Longuine CRBCRB 3
- Rafael Vila Sampaio CorreaSampaio Correa 3
- Richard Franco NauticoNautico 3
- Romulo CriciumaCriciuma 3
- Wallace BrusqueBrusque 3
- Willian Popp Chapecoense AFChapecoense AF 3
13 Alex Teixeira Vasco da GamaVasco da Gama 2
- Alisson Farias Chapecoense AFChapecoense AF 2
- Alvaro BrusqueBrusque 2
- Amarildo de Souza NauticoNautico 2
- Augusto Londrina ECLondrina EC 2
- Bidu CruzeiroCruzeiro 2
- Bruno Jose GuaraniGuarani 2
- Caio Dantas CriciumaCriciuma 2
- Cleone Silva NovorizontinoNovorizontino 2
- Daniel CruzeiroCruzeiro 2
- Daniel Amorim Vila NovaVila Nova 2
- Daniel Oliveira NovorizontinoNovorizontino 2
- Diogo GuaraniGuarani 2
- Diogo Silva CRBCRB 2
- Edson GuaraniGuarani 2
- Eduardo Brock CruzeiroCruzeiro 2
- Elias Manoel GremioGremio 2
- Elton CS AlagoanoCS Alagoano 2
- Felipe Ferreira Chapecoense AFChapecoense AF 2
- Gabriel Conceicao CRBCRB 2
- Geovane CruzeiroCruzeiro 2
- Gerson Magrao Ituano FCItuano FC 2
- Giovanni Augusto GuaraniGuarani 2
- Gustavo Bochecha NovorizontinoNovorizontino 2
- Gustavo Coutihno Lopes Sport RecifeSport Recife 2
- Helio NovorizontinoNovorizontino 2
- Igor Henrique Tombense FCTombense FC 2
- Jaminton Campaz GremioGremio 2
- Janderson GremioGremio 2
- Jhonny Lucas Londrina ECLondrina EC 2
- Joao Victor GuaraniGuarani 2
- Jorge Jimenez Ituano FCItuano FC 2
- Kaio Ituano FCItuano FC 2
- Leo Chapecoense AFChapecoense AF 2
- Leo Costa CriciumaCriciuma 2
- Leo Matos Vasco da GamaVasco da Gama 2
- Leonardo Kalil Operario FerroviarioOperario Ferroviario 2
- Lourenco CS AlagoanoCS Alagoano 2
- Lucas Dias Ituano FCItuano FC 2
- Mario Sergio Ituano FCItuano FC 2
- Marlon Gomes Vasco da GamaVasco da Gama 2
- Mateus Silva Ponte PretaPonte Preta 2
- Matheus Pereira GuaraniGuarani 2
- Matheuzinho Vila NovaVila Nova 2
- Nene Bonilha Tombense FCTombense FC 2
- Osvaldo CS AlagoanoCS Alagoano 2
- Pedro Vitor NauticoNautico 2
- Pimentinha Sampaio CorreaSampaio Correa 2
- Ray Vanegas Sport RecifeSport Recife 2
- Ricardo Goulart BahiaBahia 2
- Richard CRBCRB 2
- Rildo BahiaBahia 2
- Rodrigo Fagundes CriciumaCriciuma 2
- Rubens Vila NovaVila Nova 2
- Sander Sport RecifeSport Recife 2
- Silvinho Operario FerroviarioOperario Ferroviario 2
- Stenio CruzeiroCruzeiro 2
- Thaciano GremioGremio 2
- Thiago Alagoano CriciumaCriciuma 2
- Thomas Chapecoense AFChapecoense AF 2
- Tomas Bastos Operario FerroviarioOperario Ferroviario 2
- Victor Ferraz NauticoNautico 2
- Wagner Vila NovaVila Nova 2
- Willian CruzeiroCruzeiro 2
- Xandao Chapecoense AFChapecoense AF 2
- Ze Marcos CriciumaCriciuma 2
- Ze Ricardo Tombense FCTombense FC 2
14 Adriano CruzeiroCruzeiro 1
- Ailton NauticoNautico 1
- Alan Ruschel Londrina ECLondrina EC 1
- Anderson Conceicao Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Bill BrusqueBrusque 1
- Bill Sport RecifeSport Recife 1
- Bruno Aguilar BrusqueBrusque 1
- Bruno Alves GremioGremio 1
- Bruno Bispo NauticoNautico 1
- Bruno Silva NovorizontinoNovorizontino 1
- Bruno Tubarao Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Careca GuaraniGuarani 1
- Carlos Palacios Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Chico Sport RecifeSport Recife 1
- Chrytian Eliel Ponte PretaPonte Preta 1
- Claudinei CRBCRB 1
- Claudinho CriciumaCriciuma 1
- Crislan BrusqueBrusque 1
- Danilo Londrina ECLondrina EC 1
- Denilson Londrina ECLondrina EC 1
- Denner Sport RecifeSport Recife 1
- Dentinho Vila NovaVila Nova 1
- Derek Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Didira CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Douglas Borel BahiaBahia 1
- Dudu Vieira Ituano FCItuano FC 1
- Echapora Ponte PretaPonte Preta 1
- Ederson Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Ednei Tombense FCTombense FC 1
- Eltinho Londrina ECLondrina EC 1
- Erick Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Eronildo Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Everton BahiaBahia 1
- Everton Alemao BrusqueBrusque 1
- Fabio Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Felipe Amaral Ponte PretaPonte Preta 1
- Felipe Garcia Operario FerroviarioOperario Ferroviario 1
- Felipe Saraiva Operario FerroviarioOperario Ferroviario 1
- Fellipe Mateus CriciumaCriciuma 1
- Fernandinho BrusqueBrusque 1
- Ferreira GremioGremio 1
- Gabriel Pec Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Gege Londrina ECLondrina EC 1
- Geovane CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Geovane Santos CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Getulio Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Giovanni Piccolomo Sport RecifeSport Recife 1
- Gregory BahiaBahia 1
- Guilherme Augusto GremioGremio 1
- Gum CRBCRB 1
- Hector Canteros CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Hugo Rodallega BahiaBahia 1
- Igor Torres BahiaBahia 1
- Javier Parraguez Sport RecifeSport Recife 1
- Jenison GuaraniGuarani 1
- Jobson NauticoNautico 1
- Joecio Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Jonathan Copete BahiaBahia 1
- Juan Quintero Vasco da GamaVasco da Gama 1
- Julio NauticoNautico 1
- Junior Todinho BrusqueBrusque 1
- Kaio Nunes Vila NovaVila Nova 1
- Keke Tombense FCTombense FC 1
- Kieza NauticoNautico 1
- Kleiton Tombense FCTombense FC 1
- Leandro Vilela GuaraniGuarani 1
- Leo Ponte PretaPonte Preta 1
- Leo Baiano NovorizontinoNovorizontino 1
- Leonardo Pais CruzeiroCruzeiro 1
- Ligger NovorizontinoNovorizontino 1
- Lima Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Lincoln CruzeiroCruzeiro 1
- Luan CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Lucao CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Lucao GuaraniGuarani 1
- Lucas Ituano FCItuano FC 1
- Lucas Marques CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Lucas Ramon GuaraniGuarani 1
- Lucas Tocantins NovorizontinoNovorizontino 1
- Luis Phelipe NauticoNautico 1
- Luiz Henrique BahiaBahia 1
- Luiz Otavio BahiaBahia 1
- Machado CruzeiroCruzeiro 1
- Madison GuaraniGuarani 1
- Mailton Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Mandaca Londrina ECLondrina EC 1
- Marcelo Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Marco Antonio BahiaBahia 1
- Marcondes Tombense FCTombense FC 1
- Mateus Ludke GuaraniGuarani 1
- Matheus Frizzo Tombense FCTombense FC 1
- Matheus Mancini Vila NovaVila Nova 1
- Matheusinho Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Mathias Villasanti GremioGremio 1
- Mauricio Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Mauricio NauticoNautico 1
- Mirandinha Londrina ECLondrina EC 1
- Nadson Mesquita Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Nathan Ituano FCItuano FC 1
- Neto Berola Ituano FCItuano FC 1
- Niltinho NauticoNautico 1
- Norberto Neto Ponte PretaPonte Preta 1
- Oliveira CruzeiroCruzeiro 1
- Pablo Oliveira Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Para Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Paulinho NovorizontinoNovorizontino 1
- Paulo Sergio Correa Sampaio CorreaSampaio Correa 1
- Pedro Castro CruzeiroCruzeiro 1
- Rafael Bilu CriciumaCriciuma 1
- Rafael Thyere Sport RecifeSport Recife 1
- Rai Nascimento BahiaBahia 1
- Raul Prata CRBCRB 1
- Rezende BahiaBahia 1
- Ribamar Ponte PretaPonte Preta 1
- Ricardinho Operario FerroviarioOperario Ferroviario 1
- Roberto Ituano FCItuano FC 1
- Rodolfo CruzeiroCruzeiro 1
- Rodolfo Potiguar BrusqueBrusque 1
- Rodrigo Andrade GuaraniGuarani 1
- Rodrigo Oliveira Tombense FCTombense FC 1
- Romulo CruzeiroCruzeiro 1
- Romulo NovorizontinoNovorizontino 1
- Ronald NovorizontinoNovorizontino 1
- Ronaldo Sport RecifeSport Recife 1
- Silas GuaraniGuarani 1
- Souza NauticoNautico 1
- Thales Operario FerroviarioOperario Ferroviario 1
- Thassio NauticoNautico 1
- Thiago Santos GremioGremio 1
- Victor Ramos Chapecoense AFChapecoense AF 1
- Vilar Londrina ECLondrina EC 1
- Vinicius Jau Ituano FCItuano FC 1
- Vinicius Paiva Ituano FCItuano FC 1
- Wagner Leonardo CruzeiroCruzeiro 1
- Wagner Marques BrusqueBrusque 1
- Wanderson Sport RecifeSport Recife 1
- Wellington NauticoNautico 1
- Wellington Carvalho CRBCRB 1
- Welliton NovorizontinoNovorizontino 1
- Willian Machado Operario FerroviarioOperario Ferroviario 1
- Yann Rolim CS AlagoanoCS Alagoano 1
- Ze Ivaldo CruzeiroCruzeiro 1
- Ze Mateus BrusqueBrusque 1

Hvilken angriber er farligst i Serie B Se topscorerlisten fra Serie B og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i Serie B.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.