Serie B kampprogram

Brasilien
1. runde
09-04-2022 00:00 Vasco da Gama 1 - 1 Vila Nova
09-04-2022 00:00 Brusque 1 - 0 Guarani
09-04-2022 02:30 Bahia 2 - 0 Cruzeiro
09-04-2022 21:00 Chapecoense AF 1 - 1 Ituano FC
09-04-2022 21:30 Ponte Preta 0 - 0 Gremio
09-04-2022 23:30 Sport Recife 1 - 0 Sampaio Correa
10-04-2022 02:00 Tombense FC 1 - 1 Operario Ferroviario
10-04-2022 16:00 Londrina EC 2 - 0 Nautico
2. runde
13-04-2022 00:00 Vila Nova 0 - 0 Novorizontino
13-04-2022 02:30 Cruzeiro 1 - 0 Brusque
15-04-2022 01:00 Criciuma 1 - 0 Londrina EC
16-04-2022 00:00 Gremio 0 - 1 Chapecoense AF
16-04-2022 02:30 Nautico 0 - 1 Bahia
16-04-2022 16:00 Operario Ferroviario 2 - 0 Ponte Preta
16-04-2022 21:00 Ituano FC 0 - 0 CS Alagoano
16-04-2022 21:30 Sampaio Correa 1 - 1 Tombense FC
16-04-2022 23:30 Guarani 0 - 0 Sport Recife
17-04-2022 00:00 CRB 1 - 1 Vasco da Gama
3. runde
21-04-2022 21:30 Gremio 3 - 1 Guarani
22-04-2022 00:00 Londrina EC 1 - 1 Novorizontino
23-04-2022 00:00 CS Alagoano 1 - 1 Bahia
23-04-2022 02:30 Chapecoense AF 0 - 0 Vasco da Gama
23-04-2022 16:00 Criciuma 1 - 1 Sport Recife
23-04-2022 21:00 Ponte Preta 1 - 0 CRB
23-04-2022 23:30 Sampaio Correa 3 - 1 Brusque
24-04-2022 00:00 Ituano FC 3 - 1 Vila Nova
24-04-2022 00:00 Tombense FC 1 - 1 Cruzeiro
24-04-2022 21:00 Nautico 2 - 0 Operario Ferroviario
4. runde
27-04-2022 00:00 Novorizontino 0 - 3 Chapecoense AF
27-04-2022 00:00 Sport Recife 1 - 0 Ituano FC
27-04-2022 01:30 Vila Nova 1 - 1 Tombense FC
27-04-2022 01:30 Brusque 2 - 0 CS Alagoano
27-04-2022 02:30 Bahia 1 - 0 Sampaio Correa
27-04-2022 02:30 Cruzeiro 1 - 0 Londrina EC
28-04-2022 00:00 Operario Ferroviario 0 - 1 Gremio
28-04-2022 00:00 CRB 1 - 2 Nautico
28-04-2022 02:00 Guarani 1 - 0 Criciuma
28-04-2022 02:30 Vasco da Gama 1 - 0 Ponte Preta
5. runde
30-04-2022 00:00 Londrina EC 2 - 2 Vila Nova
30-04-2022 02:30 Ituano FC 1 - 0 Bahia
30-04-2022 21:00 CS Alagoano 1 - 0 Sport Recife
30-04-2022 21:30 Gremio 2 - 0 CRB
30-04-2022 21:30 Sampaio Correa 1 - 1 Operario Ferroviario
01-05-2022 00:00 Chapecoense AF 0 - 2 Cruzeiro
01-05-2022 01:30 Ponte Preta 2 - 0 Brusque
01-05-2022 16:00 Criciuma 1 - 1 Novorizontino
01-05-2022 23:00 Tombense FC 1 - 1 Vasco da Gama
6. runde
04-05-2022 00:00 Bahia 4 - 0 Londrina EC
5. runde
04-05-2022 02:30 Nautico 1 - 1 Guarani
1. runde
05-05-2022 00:00 Novorizontino 3 - 1 CRB
05-05-2022 02:00 CS Alagoano 1 - 1 Criciuma
6. runde
06-05-2022 02:30 Brusque 0 - 0 Chapecoense AF
07-05-2022 00:00 Vila Nova 2 - 0 Nautico
07-05-2022 02:30 Sport Recife 2 - 0 Tombense FC
07-05-2022 21:30 Operario Ferroviario 2 - 0 Criciuma
08-05-2022 00:00 Vasco da Gama 1 - 0 CS Alagoano
08-05-2022 00:00 Novorizontino 2 - 1 Ituano FC
08-05-2022 21:00 Cruzeiro 1 - 0 Gremio
08-05-2022 21:00 Guarani 0 - 0 Ponte Preta
10-05-2022 01:00 CRB 2 - 1 Sampaio Correa
7. runde
14-05-2022 00:00 Ponte Preta 0 - 1 Novorizontino
14-05-2022 02:30 Chapecoense AF 0 - 1 Sport Recife
14-05-2022 16:00 Londrina EC 2 - 1 Brusque
14-05-2022 16:00 Criciuma 3 - 0 CRB
14-05-2022 21:00 Tombense FC 1 - 1 Guarani
14-05-2022 23:30 Sampaio Correa 2 - 0 Vila Nova
15-05-2022 01:30 CS Alagoano 0 - 0 Operario Ferroviario
15-05-2022 21:00 Vasco da Gama 1 - 0 Bahia
15-05-2022 21:00 Nautico 0 - 1 Cruzeiro
17-05-2022 01:00 Ituano FC 1 - 1 Gremio
8. runde
18-05-2022 02:30 Novorizontino 0 - 0 Sport Recife
19-05-2022 02:30 CRB 1 - 0 Londrina EC
20-05-2022 00:00 Vila Nova 0 - 0 Chapecoense AF
20-05-2022 00:00 Gremio 0 - 0 Criciuma
20-05-2022 02:30 Nautico 1 - 1 CS Alagoano
20-05-2022 02:30 Guarani 0 - 0 Vasco da Gama
21-05-2022 00:00 Brusque 1 - 0 Tombense FC
21-05-2022 02:30 Bahia 2 - 1 Ponte Preta
21-05-2022 16:00 Operario Ferroviario 3 - 2 Ituano FC
22-05-2022 16:00 Cruzeiro 2 - 0 Sampaio Correa
9. runde
25-05-2022 00:00 Sport Recife 0 - 1 CRB
25-05-2022 02:30 Ponte Preta 0 - 0 Chapecoense AF
26-05-2022 00:00 Londrina EC 2 - 1 Operario Ferroviario
27-05-2022 00:00 Vasco da Gama 2 - 0 Brusque
27-05-2022 02:30 Ituano FC 0 - 0 Nautico
28-05-2022 00:00 Tombense FC 1 - 0 Bahia
28-05-2022 02:30 Criciuma 0 - 1 Cruzeiro
28-05-2022 21:30 CS Alagoano 2 - 1 Novorizontino
29-05-2022 00:00 Sampaio Correa 2 - 1 Guarani
29-05-2022 21:00 Vila Nova 0 - 0 Gremio
10. runde
02-06-2022 02:30 CRB 0 - 0 CS Alagoano
03-06-2022 01:00 Vasco da Gama 0 - 0 Gremio
03-06-2022 02:30 Guarani 1 - 1 Vila Nova
03-06-2022 02:30 Sport Recife 2 - 1 Ponte Preta
04-06-2022 02:30 Operario Ferroviario 1 - 2 Cruzeiro
04-06-2022 21:30 Bahia 2 - 1 Criciuma
04-06-2022 21:30 Novorizontino 0 - 0 Sampaio Correa
05-06-2022 00:00 Tombense FC 2 - 1 Ituano FC
05-06-2022 00:00 Brusque 1 - 2 Nautico
11. runde
07-06-2022 01:00 Guarani 0 - 3 Operario Ferroviario
08-06-2022 00:00 Nautico 2 - 3 Vasco da Gama
08-06-2022 00:00 Londrina EC 1 - 1 Tombense FC
08-06-2022 00:00 Vila Nova 0 - 2 Brusque
08-06-2022 01:30 Criciuma 3 - 1 Sampaio Correa
08-06-2022 01:30 Ituano FC 1 - 2 Ponte Preta
08-06-2022 02:30 CS Alagoano 1 - 1 Chapecoense AF
08-06-2022 02:30 Gremio 2 - 0 Novorizontino
09-06-2022 00:00 Cruzeiro 2 - 0 CRB
09-06-2022 02:30 Bahia 1 - 0 Sport Recife
12. runde
11-06-2022 00:00 Sampaio Correa 2 - 0 Nautico
11-06-2022 02:30 Chapecoense AF 2 - 3 Criciuma
11-06-2022 16:00 Brusque 0 - 1 Ituano FC
11-06-2022 21:30 Ponte Preta 1 - 2 Londrina EC
11-06-2022 21:30 CRB 1 - 0 Vila Nova
11-06-2022 23:30 Operario Ferroviario 0 - 1 Bahia
12-06-2022 16:00 Novorizontino 1 - 2 Guarani
12-06-2022 21:00 Vasco da Gama 1 - 0 Cruzeiro
13-06-2022 00:00 Tombense FC 2 - 1 CS Alagoano
14-06-2022 01:00 Sport Recife 0 - 0 Gremio
13. runde
15-06-2022 00:00 Bahia 0 - 1 Chapecoense AF
16-06-2022 21:00 Cruzeiro 2 - 0 Ponte Preta
17-06-2022 01:00 Vila Nova 0 - 0 Operario Ferroviario
18-06-2022 00:00 Criciuma 0 - 1 Brusque
18-06-2022 02:30 CRB 1 - 1 Ituano FC
18-06-2022 16:00 Gremio 2 - 0 Sampaio Correa
18-06-2022 21:00 Novorizontino 1 - 3 Tombense FC
18-06-2022 21:00 Londrina EC 0 - 1 Vasco da Gama
18-06-2022 23:30 Nautico 1 - 1 Sport Recife
19-06-2022 16:00 Guarani 0 - 0 CS Alagoano
14. runde
22-06-2022 00:00 Chapecoense AF 1 - 2 CRB
24-06-2022 02:30 CS Alagoano 1 - 1 Gremio
24-06-2022 02:30 Ponte Preta 0 - 0 Sampaio Correa
25-06-2022 00:00 Londrina EC 3 - 1 Guarani
25-06-2022 00:00 Vasco da Gama 3 - 0 Operario Ferroviario
25-06-2022 16:00 Criciuma 1 - 0 Vila Nova
25-06-2022 21:00 Bahia 0 - 1 Novorizontino
25-06-2022 23:30 Sport Recife 0 - 0 Brusque
26-06-2022 16:00 Tombense FC 1 - 1 Nautico
15. runde
28-06-2022 01:00 Sampaio Correa 2 - 0 CS Alagoano
28-06-2022 01:00 Operario Ferroviario 2 - 1 Chapecoense AF
29-06-2022 00:00 Gremio 1 - 0 Londrina EC
29-06-2022 00:00 Brusque 0 - 2 Bahia
29-06-2022 02:30 Vila Nova 1 - 1 Ponte Preta
29-06-2022 02:30 Cruzeiro 2 - 1 Sport Recife
29-06-2022 02:30 Guarani 0 - 2 Ituano FC
30-06-2022 00:00 Nautico 1 - 1 Criciuma
30-06-2022 02:30 Novorizontino 2 - 0 Vasco da Gama
30-06-2022 02:30 CRB 0 - 0 Tombense FC
16. runde
02-07-2022 00:00 Chapecoense AF 3 - 1 Sampaio Correa
02-07-2022 02:30 Brusque 2 - 0 Operario Ferroviario
02-07-2022 02:30 Cruzeiro 2 - 0 Vila Nova
02-07-2022 16:00 Londrina EC 0 - 0 CS Alagoano
02-07-2022 21:00 Ituano FC 1 - 2 Criciuma
02-07-2022 23:30 Nautico 3 - 1 Novorizontino
03-07-2022 01:30 CRB 1 - 1 Guarani
03-07-2022 16:00 Ponte Preta 0 - 0 Tombense FC
03-07-2022 21:00 Vasco da Gama 0 - 0 Sport Recife
03-07-2022 21:00 Bahia 0 - 0 Gremio
10. runde
06-07-2022 00:00 Chapecoense AF 0 - 3 Londrina EC
14. runde
06-07-2022 00:00 Ituano FC 1 - 1 Cruzeiro
17. runde
06-07-2022 02:30 Operario Ferroviario 2 - 3 CRB
07-07-2022 02:30 Novorizontino 1 - 0 Brusque
08-07-2022 00:00 CS Alagoano 0 - 1 Ponte Preta
09-07-2022 00:00 Vila Nova 1 - 1 Bahia
09-07-2022 02:30 Gremio 2 - 0 Nautico
09-07-2022 16:00 Guarani 1 - 0 Cruzeiro
09-07-2022 21:00 Sport Recife 2 - 0 Londrina EC
09-07-2022 21:30 Criciuma 0 - 1 Vasco da Gama
09-07-2022 21:30 Tombense FC 2 - 1 Chapecoense AF
09-07-2022 23:30 Sampaio Correa 2 - 0 Ituano FC
18. runde
14-07-2022 23:30 Operario Ferroviario 0 - 0 Sport Recife
16-07-2022 00:00 Criciuma 1 - 1 Ponte Preta
16-07-2022 02:30 Vila Nova 1 - 2 CS Alagoano
16-07-2022 16:00 Ituano FC 0 - 0 Londrina EC
16-07-2022 21:00 CRB 1 - 1 Brusque
16-07-2022 21:30 Sampaio Correa 3 - 1 Vasco da Gama
16-07-2022 21:30 Gremio 3 - 0 Tombense FC
16-07-2022 23:30 Guarani 0 - 2 Bahia
17-07-2022 21:00 Nautico 1 - 2 Chapecoense AF
17-07-2022 21:00 Cruzeiro 2 - 1 Novorizontino
19. runde
19-07-2022 01:00 Sport Recife 0 - 0 Vila Nova
20-07-2022 00:00 Brusque 1 - 1 Gremio
20-07-2022 00:00 Londrina EC 1 - 0 Sampaio Correa
20-07-2022 00:00 Bahia 1 - 1 CRB
20-07-2022 00:00 Tombense FC 1 - 0 Criciuma
20-07-2022 02:30 Vasco da Gama 1 - 1 Ituano FC
21-07-2022 00:00 Ponte Preta 1 - 0 Nautico
21-07-2022 00:00 CS Alagoano 1 - 1 Cruzeiro
21-07-2022 00:00 Chapecoense AF 0 - 0 Guarani
21-07-2022 02:30 Novorizontino 2 - 1 Operario Ferroviario
20. runde
23-07-2022 02:30 Sampaio Correa 4 - 1 Sport Recife
23-07-2022 21:00 Cruzeiro 1 - 0 Bahia
23-07-2022 21:30 Vila Nova 1 - 0 Vasco da Gama
23-07-2022 21:30 Gremio 2 - 1 Ponte Preta
23-07-2022 23:30 Nautico 1 - 2 Londrina EC
24-07-2022 00:00 Ituano FC 1 - 0 Chapecoense AF
24-07-2022 01:30 CRB 2 - 1 Novorizontino
24-07-2022 16:00 Guarani 1 - 1 Brusque
26-07-2022 00:00 Operario Ferroviario 0 - 0 Tombense FC
26-07-2022 00:00 Criciuma 2 - 1 CS Alagoano
21. runde
26-07-2022 23:30 Chapecoense AF 0 - 0 Gremio
29-07-2022 00:00 Vasco da Gama 4 - 0 CRB
29-07-2022 02:30 Sport Recife 2 - 1 Guarani
30-07-2022 00:00 Bahia 3 - 0 Nautico
30-07-2022 02:30 Tombense FC 3 - 0 Sampaio Correa
30-07-2022 16:00 Brusque 0 - 0 Cruzeiro
30-07-2022 21:00 Londrina EC 1 - 1 Criciuma
30-07-2022 23:30 Novorizontino 1 - 1 Vila Nova
31-07-2022 00:00 Ponte Preta 3 - 0 Operario Ferroviario
31-07-2022 01:30 CS Alagoano 1 - 3 Ituano FC
22. runde
31-07-2022 21:00 Vasco da Gama 0 - 0 Chapecoense AF
03-08-2022 02:30 Sport Recife 1 - 1 Criciuma
05-08-2022 00:00 Brusque 1 - 1 Sampaio Correa
05-08-2022 02:30 CRB 1 - 1 Ponte Preta
06-08-2022 00:00 Operario Ferroviario 1 - 0 Nautico
06-08-2022 00:00 Vila Nova 1 - 1 Ituano FC
06-08-2022 02:30 Guarani 1 - 2 Gremio
06-08-2022 21:30 Bahia 1 - 0 CS Alagoano
07-08-2022 00:00 Novorizontino 0 - 1 Londrina EC
07-08-2022 00:00 Cruzeiro 2 - 0 Tombense FC
23. runde
10-08-2022 00:00 Ituano FC 4 - 1 Sport Recife
10-08-2022 00:00 Gremio 5 - 1 Operario Ferroviario
10-08-2022 01:30 Ponte Preta 3 - 1 Vasco da Gama
10-08-2022 01:30 CS Alagoano 1 - 0 Brusque
10-08-2022 02:00 Londrina EC 1 - 2 Cruzeiro
10-08-2022 02:30 Sampaio Correa 2 - 0 Bahia
10-08-2022 02:30 Tombense FC 0 - 0 Vila Nova
11-08-2022 00:00 Nautico 2 - 1 CRB
11-08-2022 00:00 Chapecoense AF 2 - 2 Novorizontino
11-08-2022 02:30 Criciuma 0 - 0 Guarani
24. runde
13-08-2022 00:00 Vila Nova 0 - 0 Londrina EC
13-08-2022 02:30 Bahia 2 - 0 Ituano FC
13-08-2022 02:30 Brusque 2 - 1 Ponte Preta
13-08-2022 16:00 Vasco da Gama 3 - 1 Tombense FC
13-08-2022 16:00 Operario Ferroviario 1 - 1 Sampaio Correa
13-08-2022 21:00 Sport Recife 4 - 0 CS Alagoano
13-08-2022 21:30 Cruzeiro 1 - 1 Chapecoense AF
13-08-2022 23:30 Guarani 1 - 0 Nautico
14-08-2022 01:30 CRB 2 - 0 Gremio
14-08-2022 16:00 Novorizontino 3 - 1 Criciuma
25. runde
17-08-2022 01:30 Londrina EC 1 - 1 Bahia
18-08-2022 00:00 Criciuma 2 - 0 Operario Ferroviario
19-08-2022 01:00 CS Alagoano 2 - 0 Vasco da Gama
19-08-2022 02:30 Tombense FC 1 - 0 Sport Recife
20-08-2022 00:00 Ituano FC 1 - 0 Novorizontino
20-08-2022 02:30 Nautico 1 - 2 Vila Nova
20-08-2022 16:00 Ponte Preta 1 - 0 Guarani
20-08-2022 21:30 Chapecoense AF 1 - 0 Brusque
21-08-2022 00:00 Sampaio Correa 1 - 2 CRB
21-08-2022 21:00 Gremio 2 - 2 Cruzeiro
26. runde
24-08-2022 02:30 Sport Recife 1 - 0 Chapecoense AF
26-08-2022 00:00 Vila Nova 0 - 0 Sampaio Correa
26-08-2022 02:30 Novorizontino 1 - 1 Ponte Preta
27-08-2022 00:00 Brusque 0 - 1 Londrina EC
27-08-2022 00:00 Gremio 0 - 1 Ituano FC
27-08-2022 02:30 Cruzeiro 4 - 0 Nautico
27-08-2022 16:00 Guarani 2 - 1 Tombense FC
27-08-2022 21:00 CRB 0 - 0 Criciuma
27-08-2022 23:30 Operario Ferroviario 0 - 0 CS Alagoano
28-08-2022 21:00 Bahia 2 - 1 Vasco da Gama
27. runde
30-08-2022 01:00 Chapecoense AF 1 - 2 Vila Nova
31-08-2022 00:00 Sampaio Correa 1 - 1 Cruzeiro
31-08-2022 00:00 Londrina EC 1 - 0 CRB
31-08-2022 01:30 Ituano FC 0 - 0 Operario Ferroviario
31-08-2022 01:30 Sport Recife 1 - 0 Novorizontino
31-08-2022 02:30 Criciuma 2 - 0 Gremio
31-08-2022 02:30 Tombense FC 1 - 0 Brusque
31-08-2022 02:30 CS Alagoano 2 - 0 Nautico
01-09-2022 00:00 Vasco da Gama 2 - 1 Guarani
01-09-2022 02:30 Ponte Preta 2 - 0 Bahia
28. runde
03-09-2022 00:00 Nautico 2 - 0 Ituano FC
03-09-2022 02:30 Gremio 2 - 1 Vila Nova
03-09-2022 16:00 Novorizontino 1 - 1 CS Alagoano
03-09-2022 21:30 Guarani 3 - 0 Sampaio Correa
03-09-2022 21:30 Brusque 1 - 0 Vasco da Gama
03-09-2022 22:00 CRB 2 - 0 Sport Recife
04-09-2022 00:00 Bahia 3 - 1 Tombense FC
04-09-2022 00:00 Chapecoense AF 3 - 0 Ponte Preta
04-09-2022 01:30 Operario Ferroviario 1 - 0 Londrina EC
04-09-2022 21:00 Cruzeiro 1 - 1 Criciuma
29. runde
07-09-2022 02:30 Vila Nova 2 - 1 Guarani
08-09-2022 00:00 Ponte Preta 1 - 0 Sport Recife
08-09-2022 02:30 Sampaio Correa 2 - 1 Novorizontino
09-09-2022 00:00 Criciuma 0 - 0 Bahia
09-09-2022 02:30 Cruzeiro 1 - 0 Operario Ferroviario
10-09-2022 02:30 Nautico 1 - 0 Brusque
10-09-2022 16:00 Ituano FC 3 - 0 Tombense FC
10-09-2022 21:00 CS Alagoano 1 - 1 CRB
10-09-2022 23:30 Londrina EC 2 - 1 Chapecoense AF
11-09-2022 21:00 Gremio 2 - 1 Vasco da Gama
30. runde
13-09-2022 01:00 Sport Recife 1 - 0 Bahia
14-09-2022 00:00 Operario Ferroviario 0 - 1 Guarani
14-09-2022 02:30 Ponte Preta 1 - 1 Ituano FC
17-09-2022 00:00 Vasco da Gama 4 - 1 Nautico
17-09-2022 02:30 Novorizontino 2 - 0 Gremio
17-09-2022 02:30 Tombense FC 1 - 1 Londrina EC
17-09-2022 16:00 Chapecoense AF 1 - 0 CS Alagoano
17-09-2022 21:30 Brusque 0 - 1 Vila Nova
18-09-2022 00:00 Sampaio Correa 1 - 1 Criciuma
18-09-2022 01:30 CRB 0 - 2 Cruzeiro
31. runde
21-09-2022 00:00 Gremio 3 - 0 Sport Recife
21-09-2022 02:30 Guarani 2 - 0 Novorizontino
22-09-2022 02:00 Cruzeiro 3 - 0 Vasco da Gama
23-09-2022 02:30 Vila Nova 1 - 0 CRB
24-09-2022 00:00 Nautico 1 - 3 Sampaio Correa
24-09-2022 02:30 Londrina EC 0 - 2 Ponte Preta
24-09-2022 16:00 Ituano FC 2 - 0 Brusque
24-09-2022 23:15 Bahia 2 - 2 Operario Ferroviario
25-09-2022 23:30 Criciuma 2 - 0 Chapecoense AF
27-09-2022 01:00 CS Alagoano 2 - 0 Tombense FC
32. runde
29-09-2022 00:00 Ponte Preta 1 - 4 Cruzeiro
29-09-2022 02:45 Sport Recife 2 - 1 Nautico
30-09-2022 00:00 Tombense FC 2 - 0 Novorizontino
30-09-2022 02:30 Vasco da Gama 1 - 1 Londrina EC
01-10-2022 00:00 Operario Ferroviario 1 - 1 Vila Nova
01-10-2022 00:00 CS Alagoano 1 - 2 Guarani
01-10-2022 00:00 Sampaio Correa 2 - 1 Gremio
01-10-2022 02:30 Chapecoense AF 3 - 1 Bahia
01-10-2022 16:00 Brusque 0 - 2 Criciuma
01-10-2022 23:30 Ituano FC 1 - 0 CRB
33. runde
04-10-2022 01:00 Sampaio Correa 2 - 1 Ponte Preta
04-10-2022 01:00 Guarani 1 - 0 Londrina EC
05-10-2022 00:00 Gremio 2 - 0 CS Alagoano
05-10-2022 00:00 Operario Ferroviario 2 - 3 Vasco da Gama
05-10-2022 00:00 Brusque 0 - 1 Sport Recife
05-10-2022 00:00 CRB 2 - 1 Chapecoense AF
05-10-2022 00:00 Vila Nova 1 - 0 Criciuma
05-10-2022 02:30 Novorizontino 1 - 1 Bahia
05-10-2022 02:30 Nautico 4 - 3 Tombense FC
06-10-2022 02:30 Cruzeiro 1 - 1 Ituano FC
34. runde
08-10-2022 00:00 Criciuma 2 - 1 Nautico
08-10-2022 02:30 CS Alagoano 0 - 0 Sampaio Correa
08-10-2022 16:00 Chapecoense AF 1 - 1 Operario Ferroviario
08-10-2022 21:00 Bahia 1 - 0 Brusque
08-10-2022 21:30 Londrina EC 1 - 1 Gremio
08-10-2022 23:30 Ituano FC 2 - 1 Guarani
08-10-2022 23:30 Vasco da Gama 3 - 0 Novorizontino
08-10-2022 23:30 Tombense FC 1 - 2 CRB
09-10-2022 00:00 Ponte Preta 1 - 1 Vila Nova
09-10-2022 21:00 Sport Recife 3 - 1 Cruzeiro
35. runde
12-10-2022 00:00 Guarani 1 - 0 CRB
12-10-2022 02:30 Sampaio Correa 2 - 1 Chapecoense AF
14-10-2022 02:30 Operario Ferroviario 0 - 0 Brusque
15-10-2022 00:00 CS Alagoano 0 - 1 Londrina EC
15-10-2022 01:30 Vila Nova 1 - 0 Cruzeiro
15-10-2022 02:30 Novorizontino 6 - 0 Nautico
15-10-2022 21:30 Tombense FC 0 - 0 Ponte Preta
16-10-2022 00:00 Criciuma 3 - 0 Ituano FC
16-10-2022 21:00 Gremio 1 - 1 Bahia
16-10-2022 21:00 Sport Recife 0 - 3 Vasco da Gama
36. runde
19-10-2022 00:00 Brusque 2 - 2 Novorizontino
19-10-2022 02:30 Cruzeiro 0 - 1 Guarani
21-10-2022 02:30 Ponte Preta 0 - 2 CS Alagoano
22-10-2022 00:15 Chapecoense AF 3 - 2 Tombense FC
22-10-2022 02:30 CRB 2 - 1 Operario Ferroviario
22-10-2022 21:30 Ituano FC 1 - 0 Sampaio Correa
22-10-2022 21:30 Londrina EC 2 - 1 Sport Recife
22-10-2022 21:30 Vasco da Gama 2 - 1 Criciuma
22-10-2022 21:30 Bahia 1 - 1 Vila Nova
23-10-2022 21:00 Nautico 0 - 3 Gremio
37. runde
26-10-2022 00:00 Brusque 0 - 0 CRB
26-10-2022 02:30 CS Alagoano 1 - 0 Vila Nova
28-10-2022 00:00 Novorizontino 1 - 4 Cruzeiro
28-10-2022 02:45 Vasco da Gama 2 - 3 Sampaio Correa
29-10-2022 00:00 Londrina EC 0 - 2 Ituano FC
29-10-2022 00:00 Sport Recife 5 - 1 Operario Ferroviario
29-10-2022 00:00 Tombense FC 2 - 2 Gremio
29-10-2022 00:00 Bahia 1 - 1 Guarani
29-10-2022 02:30 Ponte Preta 1 - 1 Criciuma
30-10-2022 00:00 Chapecoense AF 1 - 0 Nautico
38. runde
04-11-2022 00:00 Gremio 3 - 0 Brusque
05-11-2022 01:30 Nautico 0 - 1 Ponte Preta
05-11-2022 20:00 Criciuma 2 - 0 Tombense FC
05-11-2022 22:00 Sampaio Correa 2 - 1 Londrina EC
06-11-2022 20:00 Guarani 1 - 0 Chapecoense AF
06-11-2022 22:30 Cruzeiro 3 - 2 CS Alagoano
06-11-2022 22:30 Vila Nova 0 - 0 Sport Recife
06-11-2022 22:30 Operario Ferroviario 0 - 3 Novorizontino
06-11-2022 22:30 Ituano FC 0 - 1 Vasco da Gama
06-11-2022 22:30 CRB 1 - 2 Bahia

Her finder du kampprogrammet for Serie B Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.