Premier League kampprogram
Hviderusland
1. runde | ||||
---|---|---|---|---|
17-03-2023 | 16:00 | FC Minsk | 2 - 0 | Slavia Mozyr |
18-03-2023 | 12:00 | Shakhtyor Soligorsk | 2 - 1 | Naftan Novopolotsk |
18-03-2023 | 14:00 | Gomel | 0 - 2 | BATE Borisov |
18-03-2023 | 16:00 | Dinamo Minsk | 3 - 0 | Isloch |
18-03-2023 | 18:00 | Dynamo Brest | 0 - 1 | Torpedo Zhodino |
19-03-2023 | 12:00 | Energetik-BGU | 1 - 0 | FK Slutsk |
19-03-2023 | 14:00 | FC Smorgon | 1 - 0 | Belshina Bobruisk |
2. runde | ||||
---|---|---|---|---|
01-04-2023 | 13:00 | Naftan Novopolotsk | 1 - 1 | Gomel |
01-04-2023 | 15:00 | Torpedo Zhodino | 2 - 1 | FC Smorgon |
01-04-2023 | 17:00 | Isloch | 3 - 0 | Dynamo Brest |
02-04-2023 | 13:00 | FK Slutsk | 1 - 1 | FC Minsk |
02-04-2023 | 15:00 | Neman Grodno | 0 - 1 | Shakhtyor Soligorsk |
02-04-2023 | 17:00 | Slavia Mozyr | 0 - 2 | Dinamo Minsk |
02-04-2023 | 19:00 | BATE Borisov | 1 - 1 | Energetik-BGU |
3. runde | ||||
---|---|---|---|---|
07-04-2023 | 16:30 | FC Smorgon | 0 - 4 | Isloch |
08-04-2023 | 14:00 | FC Minsk | 2 - 2 | BATE Borisov |
08-04-2023 | 16:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 0 | Torpedo Zhodino |
08-04-2023 | 18:00 | Dinamo Minsk | 3 - 1 | FK Slutsk |
09-04-2023 | 13:00 | Dynamo Brest | 0 - 1 | Slavia Mozyr |
09-04-2023 | 14:45 | Energetik-BGU | 0 - 1 | Naftan Novopolotsk |
09-04-2023 | 16:30 | Gomel | 3 - 3 | Neman Grodno |
4. runde | ||||
---|---|---|---|---|
14-04-2023 | 14:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 0 | FC Minsk |
14-04-2023 | 16:00 | Isloch | 2 - 0 | Belshina Bobruisk |
14-04-2023 | 18:00 | Slavia Mozyr | 4 - 1 | FC Smorgon |
15-04-2023 | 13:00 | FK Slutsk | 2 - 0 | Dynamo Brest |
15-04-2023 | 15:00 | Shakhtyor Soligorsk | 1 - 1 | Gomel |
15-04-2023 | 17:00 | BATE Borisov | 1 - 3 | Dinamo Minsk |
15-04-2023 | 19:00 | Neman Grodno | 2 - 0 | Energetik-BGU |
5. runde | ||||
---|---|---|---|---|
21-04-2023 | 16:30 | FC Smorgon | 3 - 2 | FK Slutsk |
22-04-2023 | 13:00 | Torpedo Zhodino | 2 - 1 | Isloch |
22-04-2023 | 16:00 | Belshina Bobruisk | 1 - 1 | Slavia Mozyr |
22-04-2023 | 18:00 | Dinamo Minsk | 3 - 1 | Naftan Novopolotsk |
23-04-2023 | 13:00 | FC Minsk | 0 - 1 | Neman Grodno |
23-04-2023 | 16:00 | Energetik-BGU | 1 - 4 | Shakhtyor Soligorsk |
23-04-2023 | 18:00 | Dynamo Brest | 1 - 2 | BATE Borisov |
6. runde | ||||
---|---|---|---|---|
28-04-2023 | 16:30 | FK Slutsk | 2 - 1 | Belshina Bobruisk |
29-04-2023 | 13:00 | Neman Grodno | 1 - 0 | Dinamo Minsk |
29-04-2023 | 16:00 | Slavia Mozyr | 0 - 1 | Torpedo Zhodino |
29-04-2023 | 18:00 | BATE Borisov | 2 - 0 | FC Smorgon |
30-04-2023 | 13:00 | Gomel | 1 - 0 | Energetik-BGU |
30-04-2023 | 15:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 3 | Dynamo Brest |
30-04-2023 | 17:30 | Shakhtyor Soligorsk | 1 - 0 | FC Minsk |
7. runde | ||||
---|---|---|---|---|
05-05-2023 | 17:00 | Isloch | 0 - 1 | Slavia Mozyr |
05-05-2023 | 19:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | FK Slutsk |
06-05-2023 | 13:00 | Dynamo Brest | 1 - 3 | Neman Grodno |
06-05-2023 | 15:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 3 | BATE Borisov |
06-05-2023 | 17:00 | FC Minsk | 2 - 2 | Gomel |
07-05-2023 | 15:00 | Dinamo Minsk | 1 - 0 | Shakhtyor Soligorsk |
07-05-2023 | 17:00 | FC Smorgon | 1 - 0 | Naftan Novopolotsk |
8. runde | ||||
---|---|---|---|---|
12-05-2023 | 17:00 | FK Slutsk | 1 - 1 | Isloch |
13-05-2023 | 16:00 | Energetik-BGU | 1 - 0 | FC Minsk |
13-05-2023 | 18:00 | Gomel | 0 - 4 | Dinamo Minsk |
13-05-2023 | 20:00 | Shakhtyor Soligorsk | 2 - 0 | Dynamo Brest |
14-05-2023 | 13:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 1 | Belshina Bobruisk |
14-05-2023 | 15:00 | Neman Grodno | 3 - 1 | FC Smorgon |
14-05-2023 | 17:00 | BATE Borisov | 1 - 2 | Torpedo Zhodino |
9. runde | ||||
---|---|---|---|---|
19-05-2023 | 18:10 | Slavia Mozyr | 1 - 0 | FK Slutsk |
20-05-2023 | 14:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 2 | Neman Grodno |
20-05-2023 | 16:00 | Isloch | 1 - 1 | BATE Borisov |
20-05-2023 | 18:00 | Torpedo Zhodino | 5 - 0 | Naftan Novopolotsk |
21-05-2023 | 14:00 | FC Smorgon | 1 - 3 | Shakhtyor Soligorsk |
21-05-2023 | 16:00 | Dynamo Brest | 3 - 3 | Gomel |
21-05-2023 | 18:00 | Dinamo Minsk | 2 - 0 | Energetik-BGU |
10. runde | ||||
---|---|---|---|---|
24-05-2023 | 17:00 | Neman Grodno | 0 - 0 | Torpedo Zhodino |
24-05-2023 | 19:00 | BATE Borisov | 1 - 1 | Slavia Mozyr |
26-05-2023 | 17:00 | Gomel | 2 - 0 | FC Smorgon |
26-05-2023 | 19:00 | Shakhtyor Soligorsk | 7 - 3 | Belshina Bobruisk |
27-05-2023 | 15:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 1 | Isloch |
27-05-2023 | 17:00 | Energetik-BGU | 1 - 0 | Dynamo Brest |
27-05-2023 | 19:00 | FC Minsk | 1 - 1 | Dinamo Minsk |
11. runde | ||||
---|---|---|---|---|
02-06-2023 | 17:20 | Slavia Mozyr | 1 - 0 | Naftan Novopolotsk |
02-06-2023 | 19:30 | Dynamo Brest | 1 - 0 | FC Minsk |
03-06-2023 | 14:00 | Gomel | 2 - 0 | Belshina Bobruisk |
03-06-2023 | 17:00 | FC Smorgon | 1 - 0 | Energetik-BGU |
03-06-2023 | 19:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | Shakhtyor Soligorsk |
04-06-2023 | 15:00 | Isloch | 0 - 3 | Neman Grodno |
04-06-2023 | 17:00 | FK Slutsk | 1 - 0 | BATE Borisov |
12. runde | ||||
---|---|---|---|---|
09-06-2023 | 17:00 | Shakhtyor Soligorsk | 3 - 0 | Isloch |
09-06-2023 | 19:00 | Dinamo Minsk | 4 - 1 | Dynamo Brest |
10-06-2023 | 15:00 | FK Slutsk | 3 - 1 | Naftan Novopolotsk |
10-06-2023 | 17:00 | FC Minsk | 2 - 1 | FC Smorgon |
10-06-2023 | 19:00 | Neman Grodno | 1 - 0 | Slavia Mozyr |
11-06-2023 | 16:30 | Energetik-BGU | 0 - 0 | Belshina Bobruisk |
11-06-2023 | 18:30 | Gomel | 0 - 3 | Torpedo Zhodino |
13. runde | ||||
---|---|---|---|---|
23-06-2023 | 19:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | Energetik-BGU |
24-06-2023 | 15:00 | FK Slutsk | 0 - 2 | Neman Grodno |
24-06-2023 | 17:00 | Isloch | 3 - 1 | Gomel |
24-06-2023 | 19:00 | Slavia Mozyr | 3 - 1 | Shakhtyor Soligorsk |
25-06-2023 | 16:00 | Belshina Bobruisk | 1 - 2 | FC Minsk |
25-06-2023 | 18:00 | FC Smorgon | 3 - 1 | Dinamo Minsk |
25-06-2023 | 20:00 | BATE Borisov | 1 - 2 | Naftan Novopolotsk |
14. runde | ||||
---|---|---|---|---|
30-06-2023 | 17:00 | Energetik-BGU | 0 - 1 | Isloch |
30-06-2023 | 19:00 | Shakhtyor Soligorsk | 1 - 0 | FK Slutsk |
01-07-2023 | 15:50 | FC Minsk | 1 - 0 | Torpedo Zhodino |
01-07-2023 | 17:30 | Dinamo Minsk | 7 - 2 | Belshina Bobruisk |
01-07-2023 | 19:30 | Neman Grodno | 0 - 1 | BATE Borisov |
02-07-2023 | 17:30 | Gomel | 3 - 2 | Slavia Mozyr |
02-07-2023 | 19:30 | Dynamo Brest | 2 - 1 | FC Smorgon |
15. runde | ||||
---|---|---|---|---|
06-07-2023 | 17:30 | Torpedo Zhodino | 0 - 0 | Dinamo Minsk |
06-07-2023 | 19:30 | BATE Borisov | 2 - 0 | Shakhtyor Soligorsk |
07-07-2023 | 17:30 | Naftan Novopolotsk | 0 - 3 | Neman Grodno |
07-07-2023 | 19:30 | Slavia Mozyr | 0 - 0 | Energetik-BGU |
08-07-2023 | 14:00 | Isloch | 0 - 0 | FC Minsk |
08-07-2023 | 16:00 | Belshina Bobruisk | 1 - 0 | Dynamo Brest |
08-07-2023 | 18:00 | FK Slutsk | 3 - 1 | Gomel |
16. runde | ||||
---|---|---|---|---|
04-08-2023 | 15:00 | Naftan Novopolotsk | 1 - 1 | Shakhtyor Soligorsk |
04-08-2023 | 19:00 | Slavia Mozyr | 1 - 0 | FC Minsk |
05-08-2023 | 15:00 | Belshina Bobruisk | 2 - 0 | FC Smorgon |
05-08-2023 | 17:00 | FK Slutsk | 1 - 1 | Energetik-BGU |
06-08-2023 | 15:00 | Isloch | 2 - 3 | Dinamo Minsk |
06-08-2023 | 17:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 2 | Dynamo Brest |
17. runde | ||||
---|---|---|---|---|
11-08-2023 | 18:00 | FC Minsk | 0 - 1 | FK Slutsk |
12-08-2023 | 17:00 | Gomel | 3 - 2 | Naftan Novopolotsk |
12-08-2023 | 19:00 | Dynamo Brest | 0 - 1 | Isloch |
13-08-2023 | 15:00 | FC Smorgon | 1 - 1 | Torpedo Zhodino |
13-08-2023 | 17:00 | Dinamo Minsk | 2 - 2 | Slavia Mozyr |
18. runde | ||||
---|---|---|---|---|
18-08-2023 | 16:30 | Naftan Novopolotsk | 4 - 0 | Energetik-BGU |
19-08-2023 | 15:00 | Isloch | 1 - 0 | FC Smorgon |
19-08-2023 | 17:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | Belshina Bobruisk |
20-08-2023 | 14:30 | Slavia Mozyr | 0 - 1 | Dynamo Brest |
20-08-2023 | 16:30 | FK Slutsk | 1 - 2 | Dinamo Minsk |
22-08-2023 | 19:00 | Neman Grodno | 2 - 2 | Gomel |
19. runde | ||||
---|---|---|---|---|
25-08-2023 | 19:00 | FC Minsk | 1 - 0 | Naftan Novopolotsk |
26-08-2023 | 14:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 2 | Isloch |
26-08-2023 | 16:00 | FC Smorgon | 0 - 2 | Slavia Mozyr |
26-08-2023 | 18:00 | Dynamo Brest | 2 - 1 | FK Slutsk |
27-08-2023 | 14:00 | Gomel | 3 - 2 | Shakhtyor Soligorsk |
27-08-2023 | 16:00 | Energetik-BGU | 1 - 3 | Neman Grodno |
20. runde | ||||
---|---|---|---|---|
01-09-2023 | 16:00 | Isloch | 1 - 2 | Torpedo Zhodino |
02-09-2023 | 14:00 | Neman Grodno | 3 - 0 | FC Minsk |
02-09-2023 | 16:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 3 | Dinamo Minsk |
02-09-2023 | 18:00 | Slavia Mozyr | 4 - 1 | Belshina Bobruisk |
03-09-2023 | 14:00 | Shakhtyor Soligorsk | 3 - 2 | Energetik-BGU |
03-09-2023 | 16:00 | FK Slutsk | 3 - 3 | FC Smorgon |
03-09-2023 | 18:00 | BATE Borisov | 4 - 0 | Dynamo Brest |
21. runde | ||||
---|---|---|---|---|
15-09-2023 | 19:30 | Torpedo Zhodino | 2 - 2 | Slavia Mozyr |
16-09-2023 | 13:00 | Belshina Bobruisk | 1 - 1 | FK Slutsk |
16-09-2023 | 15:00 | Dynamo Brest | 2 - 2 | Naftan Novopolotsk |
16-09-2023 | 17:00 | Energetik-BGU | 1 - 2 | Gomel |
17-09-2023 | 13:30 | FC Smorgon | 1 - 2 | BATE Borisov |
17-09-2023 | 15:30 | FC Minsk | 0 - 0 | Shakhtyor Soligorsk |
17-09-2023 | 17:30 | Dinamo Minsk | 2 - 1 | Neman Grodno |
22. runde | ||||
---|---|---|---|---|
22-09-2023 | 16:30 | Gomel | 2 - 0 | FC Minsk |
22-09-2023 | 18:30 | BATE Borisov | 2 - 1 | Belshina Bobruisk |
23-09-2023 | 15:00 | FK Slutsk | 0 - 0 | Torpedo Zhodino |
23-09-2023 | 17:00 | Neman Grodno | 3 - 1 | Dynamo Brest |
23-09-2023 | 20:00 | Shakhtyor Soligorsk | 0 - 4 | Dinamo Minsk |
24-09-2023 | 15:00 | Naftan Novopolotsk | 3 - 0 | FC Smorgon |
24-09-2023 | 18:30 | Slavia Mozyr | 2 - 1 | Isloch |
16. runde | ||||
---|---|---|---|---|
26-09-2023 | 18:00 | BATE Borisov | 1 - 2 | Gomel |
17. runde | ||||
---|---|---|---|---|
27-09-2023 | 18:45 | Shakhtyor Soligorsk | 2 - 5 | Neman Grodno |
23. runde | ||||
---|---|---|---|---|
29-09-2023 | 17:00 | FC Minsk | 1 - 1 | Energetik-BGU |
30-09-2023 | 15:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 3 | Naftan Novopolotsk |
30-09-2023 | 17:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | BATE Borisov |
30-09-2023 | 19:00 | Dinamo Minsk | 2 - 1 | Gomel |
01-10-2023 | 13:00 | Isloch | 0 - 0 | FK Slutsk |
01-10-2023 | 15:00 | FC Smorgon | 1 - 3 | Neman Grodno |
01-10-2023 | 17:30 | Dynamo Brest | 3 - 3 | Shakhtyor Soligorsk |
17. runde | ||||
---|---|---|---|---|
03-10-2023 | 18:00 | Energetik-BGU | 1 - 0 | BATE Borisov |
24. runde | ||||
---|---|---|---|---|
06-10-2023 | 15:00 | FK Slutsk | 1 - 0 | Slavia Mozyr |
06-10-2023 | 18:00 | Shakhtyor Soligorsk | 2 - 0 | FC Smorgon |
07-10-2023 | 15:00 | Energetik-BGU | 1 - 4 | Dinamo Minsk |
07-10-2023 | 17:00 | Neman Grodno | 3 - 1 | Belshina Bobruisk |
07-10-2023 | 19:00 | BATE Borisov | 1 - 2 | Isloch |
08-10-2023 | 13:30 | Naftan Novopolotsk | 0 - 1 | Torpedo Zhodino |
08-10-2023 | 15:30 | Gomel | 1 - 4 | Dynamo Brest |
25. runde | ||||
---|---|---|---|---|
20-10-2023 | 18:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 1 | Neman Grodno |
21-10-2023 | 14:00 | Isloch | 5 - 1 | Naftan Novopolotsk |
21-10-2023 | 17:30 | Dinamo Minsk | 1 - 0 | FC Minsk |
21-10-2023 | 19:30 | Slavia Mozyr | 0 - 2 | BATE Borisov |
22-10-2023 | 12:00 | FC Smorgon | 0 - 3 | Gomel |
22-10-2023 | 14:00 | Belshina Bobruisk | 1 - 4 | Shakhtyor Soligorsk |
22-10-2023 | 18:30 | Dynamo Brest | 0 - 2 | Energetik-BGU |
18. runde | ||||
---|---|---|---|---|
25-10-2023 | 18:00 | BATE Borisov | 1 - 2 | FC Minsk |
26. runde | ||||
---|---|---|---|---|
27-10-2023 | 18:00 | Energetik-BGU | 2 - 4 | FC Smorgon |
28-10-2023 | 13:00 | Naftan Novopolotsk | 2 - 2 | Slavia Mozyr |
28-10-2023 | 17:30 | Shakhtyor Soligorsk | 0 - 1 | Torpedo Zhodino |
28-10-2023 | 19:30 | Neman Grodno | 0 - 0 | Isloch |
29-10-2023 | 12:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 2 | Gomel |
29-10-2023 | 14:30 | FC Minsk | 0 - 1 | Dynamo Brest |
29-10-2023 | 16:30 | BATE Borisov | 4 - 3 | FK Slutsk |
19. runde | ||||
---|---|---|---|---|
02-11-2023 | 16:45 | Dinamo Minsk | 0 - 1 | BATE Borisov |
27. runde | ||||
---|---|---|---|---|
04-11-2023 | 11:00 | Naftan Novopolotsk | 2 - 1 | FK Slutsk |
04-11-2023 | 13:00 | Isloch | 2 - 1 | Shakhtyor Soligorsk |
04-11-2023 | 15:30 | Torpedo Zhodino | 0 - 0 | Gomel |
05-11-2023 | 11:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 1 | Energetik-BGU |
05-11-2023 | 13:00 | FC Smorgon | 0 - 0 | FC Minsk |
05-11-2023 | 15:30 | Slavia Mozyr | 0 - 2 | Neman Grodno |
06-11-2023 | 14:00 | Dynamo Brest | 1 - 3 | Dinamo Minsk |
28. runde | ||||
---|---|---|---|---|
10-11-2023 | 15:00 | Shakhtyor Soligorsk | 0 - 1 | Slavia Mozyr |
10-11-2023 | 17:00 | Gomel | 0 - 2 | Isloch |
11-11-2023 | 15:30 | Dinamo Minsk | 7 - 0 | FC Smorgon |
11-11-2023 | 17:30 | Neman Grodno | 2 - 0 | FK Slutsk |
12-11-2023 | 11:00 | Naftan Novopolotsk | 0 - 7 | BATE Borisov |
12-11-2023 | 13:00 | Energetik-BGU | 1 - 2 | Torpedo Zhodino |
12-11-2023 | 15:00 | FC Minsk | 2 - 1 | Belshina Bobruisk |
29. runde | ||||
---|---|---|---|---|
25-11-2023 | 11:00 | Isloch | 3 - 2 | Energetik-BGU |
25-11-2023 | 12:45 | FK Slutsk | 3 - 2 | Shakhtyor Soligorsk |
25-11-2023 | 15:00 | Torpedo Zhodino | 1 - 0 | FC Minsk |
25-11-2023 | 17:00 | Slavia Mozyr | 0 - 0 | Gomel |
26-11-2023 | 11:00 | Belshina Bobruisk | 0 - 4 | Dinamo Minsk |
26-11-2023 | 12:45 | FC Smorgon | 3 - 1 | Dynamo Brest |
26-11-2023 | 15:00 | BATE Borisov | 3 - 2 | Neman Grodno |
30. runde | ||||
---|---|---|---|---|
02-12-2023 | 12:00 | Dynamo Brest | 3 - 2 | Belshina Bobruisk |
02-12-2023 | 12:00 | Dinamo Minsk | 1 - 0 | Torpedo Zhodino |
02-12-2023 | 12:00 | FC Minsk | 2 - 1 | Isloch |
02-12-2023 | 12:00 | Energetik-BGU | 3 - 1 | Slavia Mozyr |
02-12-2023 | 12:00 | Gomel | 4 - 5 | FK Slutsk |
02-12-2023 | 12:00 | Shakhtyor Soligorsk | 3 - 0 | BATE Borisov |
02-12-2023 | 12:00 | Neman Grodno | 6 - 1 | Naftan Novopolotsk |