National Football League

Rusland
# Spiller Klub Mål
1 Ivan Sergeyev Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 10
2 Denis Makarov NeftekhimikNeftekhimik 9
3 Amur Kalmykov Armavir FCArmavir FC 8
4 Adlan Katsaev SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 7
- Aleksadr Rudenko Spartak Moskva IISpartak Moskva II 7
- Mikhail Markin BaltikaBaltika 7
5 Merabi Uridia NeftekhimikNeftekhimik 6
6 Eldar Nizamutdinov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 5
- Igor Lebedenko Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 5
- Igor Portnyagin Nizhny NovgorodNizhny Novgorod 5
- Kamran Aliev KhimkiKhimki 5
- Said Aliev Luch EnergiyaLuch Energiya 5
- Vladislav Sarveli Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 5
7 Allef BaltikaBaltika 4
- Dmitri Tsypchenko Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 4
- Mukhammad Sultonov FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 4
- Pavel Kireenko Tom TomskTom Tomsk 4
- Roman Minaev Avangard KurskAvangard Kursk 4
- Vladimir Dyadyun KhimkiKhimki 4
8 Aleksandr Kharitonov FC Yenisey KrasnoyarskFC Yenisey Krasnoyarsk 3
- Aleksandr Radchenko TekstilshchikTekstilshchik 3
- Aleksey Skvortsov KhimkiKhimki 3
- Alexander Troshechkin KhimkiKhimki 3
- Anzor Sanaya FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 3
- Artem Polyarus KhimkiKhimki 3
- Artur Galoyan Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 3
- Danila Buranov MordovyaMordovya 3
- Daur Kvekveskiri Luch EnergiyaLuch Energiya 3
- Evgeniy Marichev TekstilshchikTekstilshchik 3
- German Onugkha FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 3
- Ilya Kukharchuk KhimkiKhimki 3
- Kamil Mullin FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 3
- Maksim Kazankov Tom TomskTom Tomsk 3
- Maksim Zhitnev Tom TomskTom Tomsk 3
- Ruslan Gordienko Luch EnergiyaLuch Energiya 3
- Sergei Samodin Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 3
- Viktor Sergeev MordovyaMordovya 3
9 Aleksadr Podbeltsev ChaykaChayka 2
- Aleksandr Chernikov FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 2
- Aleksandr Korotaev ChaykaChayka 2
- Aleksandr Kutyin Luch EnergiyaLuch Energiya 2
- Aleksandr Ryazantsev Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 2
- Aleksey Goryushkin TekstilshchikTekstilshchik 2
- Aleksey Pugin Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 2
- Andrey Tekuchev ChaykaChayka 2
- Anton Piskunov FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 2
- Arshak Koryan KhimkiKhimki 2
- Artem Fedchuk Avangard KurskAvangard Kursk 2
- Azat Bayryev FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 2
- Daniil Utkin FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 2
- David Khubaev NeftekhimikNeftekhimik 2
- Dmitriy Kamenshchikov KhimkiKhimki 2
- Igor Gorbunov FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 2
- Ilia Kuzmichev SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 2
- Ilnur Alshin BaltikaBaltika 2
- Ivam Oleynikov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 2
- Ivan Taranov FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 2
- Leon Sabua FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 2
- Maksim Danilin Spartak Moskva IISpartak Moskva II 2
- Maksim Gaydukov TekstilshchikTekstilshchik 2
- Maksim Nenakhov FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 2
- Maksim Sidorov TekstilshchikTekstilshchik 2
- Marat Shaymordanov ChaykaChayka 2
- Maxim Palienko Nizhny NovgorodNizhny Novgorod 2
- Nikita Glushkov BaltikaBaltika 2
- Oleg Dmitriev FakelFakel 2
- Pavel Ignatovich Nizhny NovgorodNizhny Novgorod 2
- Roman Vorobiev FakelFakel 2
- Sergei Bozhin Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 2
- Sylvanus Nimely Spartak Moskva IISpartak Moskva II 2
- Timur Pukhov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 2
- Vasiliy Aleynikov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 2
- Vladimir Lobkarev FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 2
- Vladislav Bragin SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 2
- Vladislav Kamilov SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 2
10 Adil Mukhametzyanov TekstilshchikTekstilshchik 1
- Alan Kasaev Avangard KurskAvangard Kursk 1
- Aleksandr Dzhumaev MordovyaMordovya 1
- Aleksandr Ektov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 1
- Aleksandr Gorbatyuk Tom TomskTom Tomsk 1
- Aleksandr Khokhlachev ChaykaChayka 1
- Aleksandr Nosov Luch EnergiyaLuch Energiya 1
- Aleksandr Tenyaev MordovyaMordovya 1
- Aleksei Gladyshev FakelFakel 1
- Aleksey Shumskikh Tom TomskTom Tomsk 1
- Alexander Stavpets Nizhny NovgorodNizhny Novgorod 1
- Andrei Batyutin Avangard KurskAvangard Kursk 1
- Andrei Pavlenko ChaykaChayka 1
- Andrey Bychkov ChaykaChayka 1
- Andrey Lyakh Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 1
- Andrey Mendel KhimkiKhimki 1
- Andrey Murnin KhimkiKhimki 1
- Anton Orlov MordovyaMordovya 1
- Arsen Khubulov FC Yenisey KrasnoyarskFC Yenisey Krasnoyarsk 1
- Artem Deljkin FC Yenisey KrasnoyarskFC Yenisey Krasnoyarsk 1
- Artemiy Maleev SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 1
- Artur Ryabokobylenko FakelFakel 1
- Arutyun Grigoryan FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 1
- Denis Poyarkov MordovyaMordovya 1
- Dimitriy Shilov TekstilshchikTekstilshchik 1
- Dmitri Kayumov Avangard KurskAvangard Kursk 1
- Dmitri Markitesov Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Dmitri Michurenkov NeftekhimikNeftekhimik 1
- Dmitri Pletnev Tom TomskTom Tomsk 1
- Dmitri Redkovich Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 1
- Dmitri Samoilov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 1
- Egor Kondakov Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 1
- Evgeny Popov TekstilshchikTekstilshchik 1
- Idris Umaev KhimkiKhimki 1
- Igor Paderin Armavir FCArmavir FC 1
- Ilya Belous ChaykaChayka 1
- Ilya Petrov NeftekhimikNeftekhimik 1
- Irakli Kvekveskiri SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 1
- Ismail Ediyev Tom TomskTom Tomsk 1
- Ivan Temnikov Nizhny NovgorodNizhny Novgorod 1
- Khachim Mashukov Avangard KurskAvangard Kursk 1
- Kiril Gotsuk Avangard KurskAvangard Kursk 1
- Kirill Marushchak Luch EnergiyaLuch Energiya 1
- Kirill Sarayev TekstilshchikTekstilshchik 1
- Konstantin Bazelyuk SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 1
- Leonid Gerchikov Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 1
- Leonid Mironov Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Maksim Glushenkov Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Maksim Kuzmin BaltikaBaltika 1
- Maksim Mashnev ChaykaChayka 1
- Maksim Shorkin Torpedo MoskvaTorpedo Moskva 1
- Maksim Vityugov Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 1
- Mikhail Ignatov Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Mikhail Petrusev FakelFakel 1
- Nailson BaltikaBaltika 1
- Nikita Bakalyuk Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Nikita Bezlikhotnov Armavir FCArmavir FC 1
- Nikita Drozdov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 1
- Nikolay Kalinskiy Tom TomskTom Tomsk 1
- Nikolay Markov FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 1
- Nikolay Prudnikov Chertanovo MoscowChertanovo Moscow 1
- Nikolay Zaytsev SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 1
- Oleg Igorevich Aleinik FC Rotor VolgogradFC Rotor Volgograd 1
- Oleksandr Filin KhimkiKhimki 1
- Pavel Dolgov FC Yenisey KrasnoyarskFC Yenisey Krasnoyarsk 1
- Pavel Maslov Spartak Moskva IISpartak Moskva II 1
- Radik Khayrullov Armavir FCArmavir FC 1
- Ramazan Gadzhimuradov SKA-KhabarovskSKA-Khabarovsk 1
- Ruslan Galiakberov NeftekhimikNeftekhimik 1
- Ruslan Koryan FakelFakel 1
- Vadim Steklov Luch EnergiyaLuch Energiya 1
- Vladislav Adaev MordovyaMordovya 1
- Vyacheslav Yakimov FC Krasnodar IIFC Krasnodar II 1
- Vyacheslav Zinkov Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 1
- Yan Kazaev BaltikaBaltika 1

Hvilken angriber er farligst i National Football League Se topscorerlisten fra National Football League og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i National Football League.