National Football League

Rusland
15. runde
29-09-2019 09:00 Luch Energiya - Chertanovo Moscow
29-09-2019 12:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Mordovya
29-09-2019 12:00 Tom Tomsk - Chayka
29-09-2019 14:00 Neftekhimik - Torpedo Moskva
29-09-2019 14:00 Shinnik Yaroslavl - Spartak Moskva II
29-09-2019 15:00 Avangard Kursk - Armavir FC
29-09-2019 15:00 Tekstilshchik - Nizhny Novgorod
29-09-2019 16:00 FC Rotor Volgograd - SKA-Khabarovsk
29-09-2019 17:00 Khimki - Baltika
30-09-2019 14:00 FC Krasnodar II - Fakel
16. runde
05-10-2019 14:00 Luch Energiya - Avangard Kursk
05-10-2019 14:00 Nizhny Novgorod - FC Yenisey Krasnoyarsk
05-10-2019 14:00 Mordovya - FC Rotor Volgograd
05-10-2019 14:00 SKA-Khabarovsk - Khimki
05-10-2019 14:00 Baltika - FC Krasnodar II
05-10-2019 14:00 Fakel - Tom Tomsk
05-10-2019 14:00 Chayka - Neftekhimik
05-10-2019 14:00 Torpedo Moskva - Shinnik Yaroslavl
05-10-2019 14:00 Chertanovo Moscow - Spartak Moskva II
05-10-2019 15:00 Armavir FC - Tekstilshchik
17. runde
12-10-2019 14:00 Avangard Kursk - Chertanovo Moscow
12-10-2019 14:00 Tekstilshchik - Luch Energiya
12-10-2019 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Armavir FC
12-10-2019 14:00 FC Rotor Volgograd - Nizhny Novgorod
12-10-2019 14:00 Khimki - Mordovya
12-10-2019 14:00 FC Krasnodar II - SKA-Khabarovsk
12-10-2019 14:00 Tom Tomsk - Baltika
12-10-2019 14:00 Neftekhimik - Fakel
12-10-2019 14:00 Shinnik Yaroslavl - Chayka
12-10-2019 14:00 Spartak Moskva II - Torpedo Moskva
18. runde
19-10-2019 14:00 Avangard Kursk - Tekstilshchik
19-10-2019 14:00 Luch Energiya - FC Yenisey Krasnoyarsk
19-10-2019 14:00 Armavir FC - FC Rotor Volgograd
19-10-2019 14:00 Nizhny Novgorod - Khimki
19-10-2019 14:00 Mordovya - FC Krasnodar II
19-10-2019 14:00 SKA-Khabarovsk - Tom Tomsk
19-10-2019 14:00 Baltika - Neftekhimik
19-10-2019 14:00 Fakel - Shinnik Yaroslavl
19-10-2019 14:00 Chayka - Spartak Moskva II
19-10-2019 14:00 Torpedo Moskva - Chertanovo Moscow
19. runde
23-10-2019 14:00 Tekstilshchik - Chertanovo Moscow
23-10-2019 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk
23-10-2019 14:00 FC Rotor Volgograd - Luch Energiya
23-10-2019 14:00 Khimki - Armavir FC
23-10-2019 14:00 FC Krasnodar II - Nizhny Novgorod
23-10-2019 14:00 Tom Tomsk - Mordovya
23-10-2019 14:00 Neftekhimik - SKA-Khabarovsk
23-10-2019 14:00 Shinnik Yaroslavl - Baltika
23-10-2019 14:00 Spartak Moskva II - Fakel
23-10-2019 14:00 Torpedo Moskva - Chayka
20. runde
27-10-2019 13:00 Chayka - Fakel
27-10-2019 13:00 Baltika - Torpedo Moskva
27-10-2019 13:00 SKA-Khabarovsk - Spartak Moskva II
27-10-2019 13:00 Mordovya - Shinnik Yaroslavl
27-10-2019 13:00 Nizhny Novgorod - Neftekhimik
27-10-2019 13:00 Armavir FC - Tom Tomsk
27-10-2019 13:00 Luch Energiya - FC Krasnodar II
27-10-2019 13:00 Avangard Kursk - Khimki
27-10-2019 13:00 Tekstilshchik - FC Rotor Volgograd
27-10-2019 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Chertanovo Moscow
21. runde
03-11-2019 13:00 Chertanovo Moscow - Fakel
03-11-2019 13:00 Chayka - Baltika
03-11-2019 13:00 Torpedo Moskva - SKA-Khabarovsk
03-11-2019 13:00 Spartak Moskva II - Mordovya
03-11-2019 13:00 Shinnik Yaroslavl - Nizhny Novgorod
03-11-2019 13:00 Neftekhimik - Armavir FC
03-11-2019 13:00 Tom Tomsk - Luch Energiya
03-11-2019 13:00 Khimki - Tekstilshchik
03-11-2019 13:00 FC Rotor Volgograd - FC Yenisey Krasnoyarsk
04-11-2019 13:00 FC Krasnodar II - Avangard Kursk
22. runde
09-11-2019 13:00 Baltika - Fakel
09-11-2019 13:00 SKA-Khabarovsk - Chayka
09-11-2019 13:00 Mordovya - Torpedo Moskva
09-11-2019 13:00 Nizhny Novgorod - Spartak Moskva II
09-11-2019 13:00 Armavir FC - Shinnik Yaroslavl
09-11-2019 13:00 Luch Energiya - Neftekhimik
09-11-2019 13:00 Avangard Kursk - Tom Tomsk
09-11-2019 13:00 Tekstilshchik - FC Krasnodar II
09-11-2019 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Khimki
09-11-2019 13:00 FC Rotor Volgograd - Chertanovo Moscow
23. runde
13-11-2019 13:00 Chertanovo Moscow - Baltika
13-11-2019 13:00 Fakel - SKA-Khabarovsk
13-11-2019 13:00 Chayka - Mordovya
13-11-2019 13:00 Torpedo Moskva - Nizhny Novgorod
13-11-2019 13:00 Spartak Moskva II - Armavir FC
13-11-2019 13:00 Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya
13-11-2019 13:00 Neftekhimik - Avangard Kursk
13-11-2019 13:00 Tekstilshchik - Tom Tomsk
13-11-2019 13:00 FC Krasnodar II - FC Yenisey Krasnoyarsk
13-11-2019 13:00 Khimki - FC Rotor Volgograd
24. runde
17-11-2019 13:00 Baltika - SKA-Khabarovsk
17-11-2019 13:00 Mordovya - Fakel
17-11-2019 13:00 Nizhny Novgorod - Chayka
17-11-2019 13:00 Armavir FC - Torpedo Moskva
17-11-2019 13:00 Avangard Kursk - Shinnik Yaroslavl
17-11-2019 13:00 Spartak Moskva II - Luch Energiya
17-11-2019 13:00 Tekstilshchik - Neftekhimik
17-11-2019 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Tom Tomsk
17-11-2019 13:00 FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar II
17-11-2019 13:00 Khimki - Chertanovo Moscow
25. runde
23-11-2019 13:00 Chayka - Armavir FC
23-11-2019 13:00 Chertanovo Moscow - SKA-Khabarovsk
23-11-2019 13:00 Baltika - Mordovya
23-11-2019 13:00 Fakel - Nizhny Novgorod
23-11-2019 13:00 Torpedo Moskva - Luch Energiya
23-11-2019 13:00 Spartak Moskva II - Avangard Kursk
23-11-2019 13:00 Shinnik Yaroslavl - Tekstilshchik
23-11-2019 13:00 Neftekhimik - FC Yenisey Krasnoyarsk
23-11-2019 13:00 FC Rotor Volgograd - Tom Tomsk
23-11-2019 13:00 FC Krasnodar II - Khimki
26. runde
09-03-2020 13:00 Mordovya - SKA-Khabarovsk
09-03-2020 13:00 Nizhny Novgorod - Baltika
09-03-2020 13:00 Armavir FC - Fakel
09-03-2020 13:00 Chayka - Luch Energiya
09-03-2020 13:00 Avangard Kursk - Torpedo Moskva
09-03-2020 13:00 Tekstilshchik - Spartak Moskva II
09-03-2020 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Shinnik Yaroslavl
09-03-2020 13:00 FC Rotor Volgograd - Neftekhimik
09-03-2020 13:00 FC Krasnodar II - Chertanovo Moscow
09-03-2020 13:00 Khimki - Tom Tomsk
27. runde
15-03-2020 13:00 Tekstilshchik - Torpedo Moskva
15-03-2020 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Spartak Moskva II
15-03-2020 13:00 Chertanovo Moscow - Mordovya
15-03-2020 13:00 Baltika - Armavir FC
15-03-2020 13:00 Fakel - Luch Energiya
15-03-2020 13:00 Chayka - Avangard Kursk
15-03-2020 13:00 SKA-Khabarovsk - Nizhny Novgorod
15-03-2020 13:00 Shinnik Yaroslavl - FC Rotor Volgograd
15-03-2020 13:00 Neftekhimik - Khimki
15-03-2020 13:00 Tom Tomsk - FC Krasnodar II
28. runde
22-03-2020 13:00 Nizhny Novgorod - Mordovya
22-03-2020 13:00 Armavir FC - SKA-Khabarovsk
22-03-2020 13:00 Luch Energiya - Baltika
22-03-2020 13:00 Avangard Kursk - Fakel
22-03-2020 13:00 Tekstilshchik - Chayka
22-03-2020 13:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Torpedo Moskva
22-03-2020 13:00 FC Rotor Volgograd - Spartak Moskva II
22-03-2020 13:00 Khimki - Shinnik Yaroslavl
22-03-2020 13:00 FC Krasnodar II - Neftekhimik
22-03-2020 13:00 Tom Tomsk - Chertanovo Moscow
29. runde
29-03-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Nizhny Novgorod
29-03-2020 14:00 Mordovya - Armavir FC
29-03-2020 14:00 SKA-Khabarovsk - Luch Energiya
29-03-2020 14:00 Baltika - Avangard Kursk
29-03-2020 14:00 Fakel - Tekstilshchik
29-03-2020 14:00 Chayka - FC Yenisey Krasnoyarsk
29-03-2020 14:00 Torpedo Moskva - FC Rotor Volgograd
29-03-2020 14:00 Spartak Moskva II - Khimki
29-03-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - FC Krasnodar II
29-03-2020 14:00 Neftekhimik - Tom Tomsk
30. runde
04-04-2020 14:00 Baltika - Tekstilshchik
04-04-2020 14:00 Armavir FC - Nizhny Novgorod
04-04-2020 14:00 Luch Energiya - Mordovya
04-04-2020 14:00 Avangard Kursk - SKA-Khabarovsk
04-04-2020 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Fakel
04-04-2020 14:00 FC Rotor Volgograd - Chayka
04-04-2020 14:00 Khimki - Torpedo Moskva
04-04-2020 14:00 FC Krasnodar II - Spartak Moskva II
04-04-2020 14:00 Tom Tomsk - Shinnik Yaroslavl
04-04-2020 14:00 Neftekhimik - Chertanovo Moscow
31. runde
08-04-2020 14:00 FC Krasnodar II - Torpedo Moskva
08-04-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Armavir FC
08-04-2020 14:00 Nizhny Novgorod - Luch Energiya
08-04-2020 14:00 Mordovya - Avangard Kursk
08-04-2020 14:00 SKA-Khabarovsk - Tekstilshchik
08-04-2020 14:00 Baltika - FC Yenisey Krasnoyarsk
08-04-2020 14:00 Fakel - FC Rotor Volgograd
08-04-2020 14:00 Chayka - Khimki
08-04-2020 14:00 Spartak Moskva II - Tom Tomsk
08-04-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - Neftekhimik
32. runde
12-04-2020 14:00 Luch Energiya - Armavir FC
12-04-2020 14:00 Avangard Kursk - Nizhny Novgorod
12-04-2020 14:00 Tekstilshchik - Mordovya
12-04-2020 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - SKA-Khabarovsk
12-04-2020 14:00 FC Rotor Volgograd - Baltika
12-04-2020 14:00 Khimki - Fakel
12-04-2020 14:00 FC Krasnodar II - Chayka
12-04-2020 14:00 Tom Tomsk - Torpedo Moskva
12-04-2020 14:00 Neftekhimik - Spartak Moskva II
12-04-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - Chertanovo Moscow
33. runde
18-04-2020 14:00 Baltika - Khimki
18-04-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Luch Energiya
18-04-2020 14:00 Armavir FC - Avangard Kursk
18-04-2020 14:00 Nizhny Novgorod - Tekstilshchik
18-04-2020 14:00 Mordovya - FC Yenisey Krasnoyarsk
18-04-2020 14:00 SKA-Khabarovsk - FC Rotor Volgograd
18-04-2020 14:00 Fakel - FC Krasnodar II
18-04-2020 14:00 Chayka - Tom Tomsk
18-04-2020 14:00 Torpedo Moskva - Neftekhimik
18-04-2020 14:00 Spartak Moskva II - Shinnik Yaroslavl
34. runde
26-04-2020 14:00 Avangard Kursk - Luch Energiya
26-04-2020 14:00 Tekstilshchik - Armavir FC
26-04-2020 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Nizhny Novgorod
26-04-2020 14:00 Khimki - SKA-Khabarovsk
26-04-2020 14:00 FC Krasnodar II - Baltika
26-04-2020 14:00 Tom Tomsk - Fakel
26-04-2020 14:00 Neftekhimik - Chayka
26-04-2020 14:00 FC Rotor Volgograd - Mordovya
26-04-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - Torpedo Moskva
26-04-2020 14:00 Spartak Moskva II - Chertanovo Moscow
35. runde
02-05-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Avangard Kursk
02-05-2020 14:00 Luch Energiya - Tekstilshchik
02-05-2020 14:00 Armavir FC - FC Yenisey Krasnoyarsk
02-05-2020 14:00 Nizhny Novgorod - FC Rotor Volgograd
02-05-2020 14:00 Mordovya - Khimki
02-05-2020 14:00 SKA-Khabarovsk - FC Krasnodar II
02-05-2020 14:00 Baltika - Tom Tomsk
02-05-2020 14:00 Fakel - Neftekhimik
02-05-2020 14:00 Chayka - Shinnik Yaroslavl
02-05-2020 14:00 Torpedo Moskva - Spartak Moskva II
36. runde
06-05-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Torpedo Moskva
06-05-2020 14:00 Tekstilshchik - Avangard Kursk
06-05-2020 14:00 FC Rotor Volgograd - Armavir FC
06-05-2020 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Luch Energiya
06-05-2020 14:00 Khimki - Nizhny Novgorod
06-05-2020 14:00 FC Krasnodar II - Mordovya
06-05-2020 14:00 Tom Tomsk - SKA-Khabarovsk
06-05-2020 14:00 Neftekhimik - Baltika
06-05-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - Fakel
06-05-2020 14:00 Spartak Moskva II - Chayka
37. runde
10-05-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Tekstilshchik
10-05-2020 14:00 Avangard Kursk - FC Yenisey Krasnoyarsk
10-05-2020 14:00 Luch Energiya - FC Rotor Volgograd
10-05-2020 14:00 Armavir FC - Khimki
10-05-2020 14:00 Nizhny Novgorod - FC Krasnodar II
10-05-2020 14:00 Mordovya - Tom Tomsk
10-05-2020 14:00 SKA-Khabarovsk - Neftekhimik
10-05-2020 14:00 Baltika - Shinnik Yaroslavl
10-05-2020 14:00 Fakel - Spartak Moskva II
10-05-2020 14:00 Chayka - Torpedo Moskva
38. runde
16-05-2020 14:00 FC Yenisey Krasnoyarsk - Tekstilshchik
16-05-2020 14:00 FC Rotor Volgograd - Avangard Kursk
16-05-2020 14:00 Khimki - Luch Energiya
16-05-2020 14:00 FC Krasnodar II - Armavir FC
16-05-2020 14:00 Tom Tomsk - Nizhny Novgorod
16-05-2020 14:00 Neftekhimik - Mordovya
16-05-2020 14:00 Shinnik Yaroslavl - SKA-Khabarovsk
16-05-2020 14:00 Spartak Moskva II - Baltika
16-05-2020 14:00 Torpedo Moskva - Fakel
16-05-2020 14:00 Chertanovo Moscow - Chayka

Her finder du kampprogrammet for National Football League Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.