7. Division topscorer

England
# Spiller Klub Mål
1 Bobby Grant RadcliffeRadcliffe 10
- Ewan Bange Bamber BridgeBamber Bridge 10
2 Jordan Buckley Warrington TownWarrington Town 9
3 Diego De Girolamo BuxtonBuxton 8
- Jacob Hazel WhitbyWhitby 8
- Sam Fishburn Lancaster CityLancaster City 8
4 Darius Osei South ShieldsSouth Shields 7
- Liam Hardy Hyde UnitedHyde United 7
5 Alex Byrne Matlock TownMatlock Town 6
- Andy Dales Mickleover SportsMickleover Sports 6
- Callum Saunders Witton AlbionWitton Albion 6
- Jamie Ward BuxtonBuxton 6
6 Andrew Johnson Morpeth Town FCMorpeth Town FC 5
- Isaac Sinclair Bamber BridgeBamber Bridge 5
- Joe Kenton Stafford RangersStafford Rangers 5
- Liam Hughes Matlock TownMatlock Town 5
- Marcus Dackers StalybridgeStalybridge 5
- Ntumba Massanka South ShieldsSouth Shields 5
- Paul Dawson Lancaster CityLancaster City 5
- Robert Apter Bamber BridgeBamber Bridge 5
- Sean Cooke Nantwich TownNantwich Town 5
7 Ashley Chambers BuxtonBuxton 4
- Bradley Grayson GainsboroughGainsborough 4
- Bradley Holmes FC United of ManchesterFC United of Manchester 4
- Conor Tee South ShieldsSouth Shields 4
- Finlay Sinclair-Smith FC United of ManchesterFC United of Manchester 4
- Ioan Evans StalybridgeStalybridge 4
- Marcus Giles WhitbyWhitby 4
- Matty Gillam Atherton CollieriesAtherton Collieries 4
- Scott Bakkor StalybridgeStalybridge 4
- Tom Bentham Ashton UnitedAshton United 4
- Tom Tonks Stafford RangersStafford Rangers 4
- Warren Clarke BuxtonBuxton 4
8 Aaron O'Connor Basford UnitedBasford United 3
- Ali Aydemir Grantham TownGrantham Town 3
- Ben Sayer Morpeth Town FCMorpeth Town FC 3
- Blair Adams South ShieldsSouth Shields 3
- Brad Lee Gascoigne Basford UnitedBasford United 3
- Callum Chippendale Matlock TownMatlock Town 3
- Cedric Main FC United of ManchesterFC United of Manchester 3
- Declan Bacon Mickleover SportsMickleover Sports 3
- Jesurun Uchegbulam Matlock TownMatlock Town 3
- Josh Amis Warrington TownWarrington Town 3
- Luca Navarro Stafford RangersStafford Rangers 3
- Marcus Cusani Atherton CollieriesAtherton Collieries 3
- Nathan Cartman Scarborough AthleticScarborough Athletic 3
- Nathan Ntalu Ashton UnitedAshton United 3
- Reece Kendall Matlock TownMatlock Town 3
- Sam Hodgson South ShieldsSouth Shields 3
- Tom Pratt Hyde UnitedHyde United 3
9 Aaron Morris FC United of ManchesterFC United of Manchester 2
- Andrew Teague Lancaster CityLancaster City 2
- Ashley Jackson Scarborough AthleticScarborough Athletic 2
- Ben Hough Warrington TownWarrington Town 2
- Brad Roscoe Hyde UnitedHyde United 2
- Callum Ross South ShieldsSouth Shields 2
- Dan Cockerline Nantwich TownNantwich Town 2
- Harvey Grice Grantham TownGrantham Town 2
- Jack Redshaw Ashton UnitedAshton United 2
- Jake Burton StalybridgeStalybridge 2
- Jamie Cook Matlock TownMatlock Town 2
- Jamie Cooke Matlock TownMatlock Town 2
- Jeff Henderson Morpeth Town FCMorpeth Town FC 2
- Jerome Greaves Matlock TownMatlock Town 2
- Jonah Mitchell Hyde UnitedHyde United 2
- Jonathan Wafula Grantham TownGrantham Town 2
- Justin Johnson StalybridgeStalybridge 2
- Kane Richards Basford UnitedBasford United 2
- Liam Brockbank Lancaster CityLancaster City 2
- Liam Cooke WhitbyWhitby 2
- Liam Tomsett Ashton UnitedAshton United 2
- Mark Yeates Bamber BridgeBamber Bridge 2
- Matt Dudley Bamber BridgeBamber Bridge 2
- Matt Thornhill Basford UnitedBasford United 2
- Matthew Rain FC United of ManchesterFC United of Manchester 2
- Michael Coulson Scarborough AthleticScarborough Athletic 2
- Michael Turner Morpeth Town FCMorpeth Town FC 2
- Michael Williams Grantham TownGrantham Town 2
- Paul Ennis FC United of ManchesterFC United of Manchester 2
- Rhys Turner Lancaster CityLancaster City 2
- Rob Briggs South ShieldsSouth Shields 2
- Ross Hannah Matlock TownMatlock Town 2
- Ryan Donaldson Morpeth Town FCMorpeth Town FC 2
- Ryan Watson Scarborough AthleticScarborough Athletic 2
- Stuart Beavon Mickleover SportsMickleover Sports 2
- Thomas Kilifin Lancaster CityLancaster City 2
- Toby Gould GainsboroughGainsborough 2
- Tom Grivosti Warrington TownWarrington Town 2
- Tom Owens Witton AlbionWitton Albion 2
10 Aaron Smith Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Adam Chapman Grantham TownGrantham Town 1
- Adam Dawson RadcliffeRadcliffe 1
- Adam Dodd FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Adam Senior Ashton UnitedAshton United 1
- Alex Howes Basford UnitedBasford United 1
- Alex Kempster South ShieldsSouth Shields 1
- Ashley Smith-Brown StalybridgeStalybridge 1
- Ben Hardcastle Ashton UnitedAshton United 1
- Ben Milnes BuxtonBuxton 1
- Ben Rydel RadcliffeRadcliffe 1
- Ben Woods Stafford RangersStafford Rangers 1
- Bradley Fewster WhitbyWhitby 1
- Callum Saunders Witton AlbionWitton Albion 1
- Callum Spooner Bamber BridgeBamber Bridge 1
- Carlos Montefiori Nantwich TownNantwich Town 1
- Chris Dawson BuxtonBuxton 1
- Chris Reid Morpeth Town FCMorpeth Town FC 1
- Ciaran Summers Hyde UnitedHyde United 1
- Connor Heath Nantwich TownNantwich Town 1
- Connor Oliver Morpeth Town FCMorpeth Town FC 1
- Curtis Morrison GainsboroughGainsborough 1
- Danny Lambert Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Declan Dunn Basford UnitedBasford United 1
- Dillon Morse South ShieldsSouth Shields 1
- Dominic Reid Warrington TownWarrington Town 1
- Dominic Roma Basford UnitedBasford United 1
- Eddie Clarke Warrington TownWarrington Town 1
- Elliot Rokka Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Ethan Kershaw Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- George Nugent Witton AlbionWitton Albion 1
- Harry Benns Hyde UnitedHyde United 1
- Harry Jessop GainsboroughGainsborough 1
- Ionut-Casian Anghel Ashton UnitedAshton United 1
- Isaac Baldwin Witton AlbionWitton Albion 1
- Jack Baxter RadcliffeRadcliffe 1
- Jack Foalle Morpeth Town FCMorpeth Town FC 1
- Jack Gibson GainsboroughGainsborough 1
- Jack Lenehan Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Jack Sherratt Stafford RangersStafford Rangers 1
- Jake Bennett Mickleover SportsMickleover Sports 1
- Jake Charles Stafford RangersStafford Rangers 1
- James Cadman Scarborough AthleticScarborough Athletic 1
- James Clifton Basford UnitedBasford United 1
- James Foley Witton AlbionWitton Albion 1
- James Hooper Witton AlbionWitton Albion 1
- James Hurst BuxtonBuxton 1
- James O'Neill Stafford RangersStafford Rangers 1
- James Williamson Grantham TownGrantham Town 1
- Jawad Jebrin Witton AlbionWitton Albion 1
- Jay Fitzmartin StalybridgeStalybridge 1
- Jean-Louis Akpa-Akpro RadcliffeRadcliffe 1
- Joe Mwasile Nantwich TownNantwich Town 1
- Joe Walton Morpeth Town FCMorpeth Town FC 1
- Joel Amado Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Joel Stair Nantwich TownNantwich Town 1
- Jon Moran Stafford RangersStafford Rangers 1
- Jonathan Smith FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Jordan Simpson FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Josh Granite BuxtonBuxton 1
- Josh MacDonald WhitbyWhitby 1
- Josh Scott Basford UnitedBasford United 1
- Keenan Quansah StalybridgeStalybridge 1
- Kieran Glynn Scarborough AthleticScarborough Athletic 1
- Kole Hall RadcliffeRadcliffe 1
- Lee Holmes Mickleover SportsMickleover Sports 1
- Lee Mason South ShieldsSouth Shields 1
- Lewis Butroid GainsboroughGainsborough 1
- Lewis Maloney Scarborough AthleticScarborough Athletic 1
- Lewis Turner Scarborough AthleticScarborough Athletic 1
- Liam Henderson Morpeth Town FCMorpeth Town FC 1
- Liam Tongue Hyde UnitedHyde United 1
- Lirak Hasani Matlock TownMatlock Town 1
- Luca Defreitas-Hansen Atherton CollieriesAtherton Collieries 1
- Marcus Marshall Basford UnitedBasford United 1
- Matthew Flynn Bamber BridgeBamber Bridge 1
- Matthew Regan Warrington TownWarrington Town 1
- Michael Potts FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Nathan Lowe South ShieldsSouth Shields 1
- Nathan Modest Grantham TownGrantham Town 1
- Nathan Pond Bamber BridgeBamber Bridge 1
- Nathan Woodthorpe Witton AlbionWitton Albion 1
- Regan Linney FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Revarnelle James Basford UnitedBasford United 1
- Rob Wilson Lancaster CityLancaster City 1
- Ryan Qualter Matlock TownMatlock Town 1
- Sam Bailey Lancaster CityLancaster City 1
- Sam Scrivens Grantham TownGrantham Town 1
- Samuel Wedgbury StalybridgeStalybridge 1
- Sean Williams Warrington TownWarrington Town 1
- Shane Killock BuxtonBuxton 1
- Shaun Miller Nantwich TownNantwich Town 1
- Sheldon Green Bamber BridgeBamber Bridge 1
- Simon Heslop Scarborough AthleticScarborough Athletic 1
- Simon Lenighan RadcliffeRadcliffe 1
- Stefan Galinski Basford UnitedBasford United 1
- Stephen Brogan StalybridgeStalybridge 1
- Steve McNulty Witton AlbionWitton Albion 1
- Thierry Latty-Fairweather Grantham TownGrantham Town 1
- Tom Elliott BuxtonBuxton 1
- Wiliam McCamley South ShieldsSouth Shields 1
- Will Jones Witton AlbionWitton Albion 1
- Will Sutton Witton AlbionWitton Albion 1
- William Thornton Scarborough AthleticScarborough Athletic 1

Hvilken angriber er farligst i 7. Division Se topscorerlisten fra 7. Division og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i 7. Division.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.