Primera Division kampprogram

Spanien
1. runde
16-08-2019 21:00 Athletic Bilbao 1 - 0 Barcelona
17-08-2019 17:00 Celta Vigo 1 - 3 Real Madrid
17-08-2019 19:00 Valencia 1 - 1 Real Sociedad
17-08-2019 20:00 Mallorca 2 - 1 Eibar
17-08-2019 21:00 Leganes 0 - 1 Osasuna
17-08-2019 21:00 Villarreal 4 - 4 Granada
18-08-2019 17:00 Deportivo Alaves 1 - 0 Levante
18-08-2019 19:00 Espanyol 0 - 2 Sevilla
18-08-2019 21:00 Real Betis 1 - 2 Real Valladolid
18-08-2019 22:00 Atletico Madrid 1 - 0 Getafe
2. runde
23-08-2019 20:00 Granada 0 - 1 Sevilla
23-08-2019 22:00 Levante 2 - 1 Villarreal
24-08-2019 17:00 Osasuna 0 - 0 Eibar
24-08-2019 19:00 Real Madrid 1 - 1 Real Valladolid
24-08-2019 21:00 Celta Vigo 1 - 0 Valencia
24-08-2019 21:00 Getafe 1 - 1 Athletic Bilbao
25-08-2019 17:00 Deportivo Alaves 0 - 0 Espanyol
25-08-2019 17:00 Mallorca 0 - 1 Real Sociedad
25-08-2019 19:00 Leganes 0 - 1 Atletico Madrid
25-08-2019 21:00 Barcelona 5 - 2 Real Betis
3. runde
30-08-2019 20:00 Sevilla 1 - 1 Celta Vigo
30-08-2019 22:00 Athletic Bilbao 2 - 0 Real Sociedad
31-08-2019 17:00 Osasuna 2 - 2 Barcelona
31-08-2019 19:00 Getafe 1 - 1 Deportivo Alaves
31-08-2019 19:00 Levante 2 - 0 Real Valladolid
31-08-2019 21:00 Real Betis 2 - 1 Leganes
01-09-2019 17:00 Valencia 2 - 0 Mallorca
01-09-2019 19:00 Atletico Madrid 3 - 2 Eibar
01-09-2019 19:00 Espanyol 0 - 3 Granada
01-09-2019 21:00 Villarreal 2 - 2 Real Madrid
4. runde
13-09-2019 21:00 Mallorca 0 - 0 Athletic Bilbao
14-09-2019 13:00 Real Madrid 3 - 2 Levante
14-09-2019 16:00 Leganes 0 - 3 Villarreal
14-09-2019 18:30 Real Sociedad 2 - 0 Atletico Madrid
14-09-2019 21:00 Barcelona 5 - 2 Valencia
15-09-2019 12:00 Eibar 1 - 2 Espanyol
15-09-2019 14:00 Deportivo Alaves 0 - 1 Sevilla
15-09-2019 16:00 Celta Vigo 0 - 2 Granada
15-09-2019 18:30 Real Valladolid 1 - 1 Osasuna
15-09-2019 21:00 Real Betis 1 - 1 Getafe
5. runde
20-09-2019 21:00 Osasuna 0 - 0 Real Betis
21-09-2019 13:00 Villarreal 2 - 0 Real Valladolid
21-09-2019 16:00 Levante 0 - 0 Eibar
21-09-2019 18:30 Atletico Madrid 0 - 0 Celta Vigo
21-09-2019 21:00 Granada 2 - 0 Barcelona
22-09-2019 12:00 Getafe 4 - 2 Mallorca
22-09-2019 14:00 Espanyol 1 - 3 Real Sociedad
22-09-2019 16:00 Valencia 1 - 1 Leganes
22-09-2019 18:30 Athletic Bilbao 2 - 0 Deportivo Alaves
22-09-2019 21:00 Sevilla 0 - 1 Real Madrid
6. runde
24-09-2019 19:00 Real Valladolid 1 - 1 Granada
24-09-2019 20:00 Real Betis 3 - 1 Levante
24-09-2019 21:00 Barcelona 2 - 1 Villarreal
25-09-2019 19:00 Leganes 1 - 1 Athletic Bilbao
25-09-2019 19:00 Mallorca 0 - 2 Atletico Madrid
25-09-2019 20:00 Valencia 3 - 3 Getafe
25-09-2019 21:00 Real Madrid 2 - 0 Osasuna
26-09-2019 19:00 Eibar 3 - 2 Sevilla
26-09-2019 20:00 Celta Vigo 1 - 1 Espanyol
26-09-2019 21:00 Real Sociedad 3 - 0 Deportivo Alaves
7. runde
27-09-2019 21:00 Villarreal 5 - 1 Real Betis
28-09-2019 13:00 Athletic Bilbao 0 - 1 Valencia
28-09-2019 16:00 Getafe 0 - 2 Barcelona
28-09-2019 18:30 Granada 1 - 0 Leganes
28-09-2019 21:00 Atletico Madrid 0 - 0 Real Madrid
29-09-2019 12:00 Espanyol 0 - 2 Real Valladolid
29-09-2019 14:00 Eibar 2 - 0 Celta Vigo
29-09-2019 16:00 Deportivo Alaves 2 - 0 Mallorca
29-09-2019 18:30 Levante 1 - 1 Osasuna
29-09-2019 21:00 Sevilla 3 - 2 Real Sociedad
8. runde
04-10-2019 21:00 Real Betis 1 - 1 Eibar
05-10-2019 13:00 Leganes 1 - 2 Levante
05-10-2019 16:00 Real Madrid 4 - 2 Granada
05-10-2019 18:30 Valencia 2 - 1 Deportivo Alaves
05-10-2019 21:00 Osasuna 2 - 1 Villarreal
06-10-2019 12:00 Mallorca 2 - 0 Espanyol
06-10-2019 14:00 Celta Vigo 1 - 0 Athletic Bilbao
06-10-2019 16:00 Real Valladolid 0 - 0 Atletico Madrid
06-10-2019 18:30 Real Sociedad 1 - 2 Getafe
06-10-2019 21:00 Barcelona 4 - 0 Sevilla
9. runde
18-10-2019 21:00 Granada 1 - 0 Osasuna
19-10-2019 13:00 Eibar 0 - 3 Barcelona
19-10-2019 16:00 Atletico Madrid 1 - 1 Valencia
19-10-2019 18:30 Getafe 2 - 0 Leganes
19-10-2019 21:00 Mallorca 1 - 0 Real Madrid
20-10-2019 12:00 Deportivo Alaves 2 - 0 Celta Vigo
20-10-2019 14:00 Real Sociedad 3 - 1 Real Betis
20-10-2019 16:00 Espanyol 0 - 1 Villarreal
20-10-2019 18:30 Athletic Bilbao 1 - 1 Real Valladolid
20-10-2019 21:00 Sevilla 1 - 0 Levante
10. runde
25-10-2019 21:00 Villarreal 4 - 1 Deportivo Alaves
26-10-2019 16:00 Leganes 1 - 0 Mallorca
26-10-2019 18:30 Real Valladolid 2 - 0 Eibar
26-10-2019 21:00 Atletico Madrid 2 - 0 Athletic Bilbao
27-10-2019 12:00 Celta Vigo 0 - 1 Real Sociedad
27-10-2019 14:00 Granada 1 - 0 Real Betis
27-10-2019 16:00 Levante 0 - 1 Espanyol
27-10-2019 18:30 Sevilla 2 - 0 Getafe
27-10-2019 21:00 Osasuna 3 - 1 Valencia
11. runde
29-10-2019 19:00 Deportivo Alaves 1 - 1 Atletico Madrid
29-10-2019 21:15 Barcelona 5 - 1 Real Valladolid
30-10-2019 19:00 Real Sociedad 1 - 2 Levante
30-10-2019 19:00 Valencia 1 - 1 Sevilla
30-10-2019 20:00 Athletic Bilbao 3 - 0 Espanyol
30-10-2019 21:00 Real Betis 2 - 1 Celta Vigo
30-10-2019 21:15 Real Madrid 5 - 0 Leganes
31-10-2019 19:00 Eibar 2 - 1 Villarreal
31-10-2019 19:00 Mallorca 2 - 2 Osasuna
31-10-2019 21:15 Getafe 3 - 1 Granada
12. runde
02-11-2019 13:00 Espanyol 1 - 2 Valencia
02-11-2019 16:00 Levante 3 - 1 Barcelona
02-11-2019 18:30 Sevilla 1 - 1 Atletico Madrid
02-11-2019 21:00 Real Madrid 0 - 0 Real Betis
03-11-2019 12:00 Real Valladolid 3 - 0 Mallorca
03-11-2019 14:00 Villarreal 0 - 0 Athletic Bilbao
03-11-2019 16:00 Osasuna 4 - 2 Deportivo Alaves
03-11-2019 18:30 Celta Vigo 0 - 1 Getafe
03-11-2019 18:30 Leganes 1 - 2 Eibar
03-11-2019 21:00 Granada 1 - 2 Real Sociedad
13. runde
08-11-2019 21:00 Real Sociedad 1 - 1 Leganes
09-11-2019 13:00 Deportivo Alaves 3 - 0 Real Valladolid
09-11-2019 16:00 Valencia 2 - 0 Granada
09-11-2019 18:30 Eibar 0 - 4 Real Madrid
09-11-2019 21:00 Barcelona 4 - 1 Celta Vigo
10-11-2019 12:00 Mallorca 3 - 1 Villarreal
10-11-2019 14:00 Athletic Bilbao 2 - 1 Levante
10-11-2019 16:00 Atletico Madrid 3 - 1 Espanyol
10-11-2019 18:30 Getafe 0 - 0 Osasuna
10-11-2019 21:00 Real Betis 1 - 2 Sevilla
14. runde
22-11-2019 21:00 Levante 2 - 1 Mallorca
23-11-2019 13:00 Leganes 1 - 2 Barcelona
23-11-2019 16:00 Real Betis 2 - 1 Valencia
23-11-2019 18:30 Granada 1 - 1 Atletico Madrid
23-11-2019 21:00 Real Madrid 3 - 1 Real Sociedad
24-11-2019 12:00 Espanyol 1 - 1 Getafe
24-11-2019 14:00 Osasuna 1 - 2 Athletic Bilbao
24-11-2019 16:00 Eibar 0 - 2 Deportivo Alaves
24-11-2019 18:30 Villarreal 1 - 3 Celta Vigo
24-11-2019 21:00 Real Valladolid 0 - 1 Sevilla
15. runde
29-11-2019 21:00 Celta Vigo 0 - 0 Real Valladolid
30-11-2019 13:00 Deportivo Alaves 1 - 2 Real Madrid
30-11-2019 16:00 Real Sociedad 4 - 1 Eibar
30-11-2019 18:30 Mallorca 1 - 2 Real Betis
30-11-2019 21:00 Valencia 2 - 1 Villarreal
01-12-2019 12:00 Sevilla 1 - 0 Leganes
01-12-2019 14:00 Athletic Bilbao 2 - 0 Granada
01-12-2019 16:00 Espanyol 2 - 4 Osasuna
01-12-2019 18:30 Getafe 4 - 0 Levante
01-12-2019 21:00 Atletico Madrid 0 - 1 Barcelona
16. runde
06-12-2019 21:00 Villarreal 0 - 0 Atletico Madrid
07-12-2019 13:00 Real Madrid 2 - 0 Espanyol
07-12-2019 16:00 Granada 3 - 0 Deportivo Alaves
07-12-2019 18:30 Levante 2 - 4 Valencia
07-12-2019 21:00 Barcelona 5 - 2 Mallorca
08-12-2019 12:00 Eibar 0 - 1 Getafe
08-12-2019 14:00 Real Betis 3 - 2 Athletic Bilbao
08-12-2019 16:00 Real Valladolid 0 - 0 Real Sociedad
08-12-2019 18:30 Leganes 3 - 2 Celta Vigo
08-12-2019 21:00 Osasuna 1 - 1 Sevilla
17. runde
13-12-2019 21:00 Deportivo Alaves 1 - 1 Leganes
14-12-2019 13:00 Granada 1 - 2 Levante
14-12-2019 16:00 Real Sociedad 2 - 2 Barcelona
14-12-2019 18:30 Athletic Bilbao 0 - 0 Eibar
14-12-2019 21:00 Atletico Madrid 2 - 0 Osasuna
15-12-2019 12:00 Getafe 2 - 0 Real Valladolid
15-12-2019 14:00 Celta Vigo 2 - 2 Mallorca
15-12-2019 16:00 Espanyol 2 - 2 Real Betis
15-12-2019 18:30 Sevilla 1 - 2 Villarreal
15-12-2019 21:00 Valencia 1 - 1 Real Madrid
10. runde
18-12-2019 20:00 Barcelona 0 - 0 Real Madrid
18. runde
20-12-2019 21:00 Eibar 3 - 0 Granada
21-12-2019 13:00 Mallorca 0 - 2 Sevilla
21-12-2019 16:00 Barcelona 4 - 1 Deportivo Alaves
21-12-2019 18:30 Villarreal 1 - 0 Getafe
21-12-2019 21:00 Real Valladolid 1 - 1 Valencia
22-12-2019 12:00 Leganes 2 - 0 Espanyol
22-12-2019 14:00 Osasuna 3 - 4 Real Sociedad
22-12-2019 16:00 Real Betis 1 - 2 Atletico Madrid
22-12-2019 18:30 Levante 3 - 1 Celta Vigo
22-12-2019 21:00 Real Madrid 0 - 0 Athletic Bilbao
19. runde
03-01-2020 19:00 Real Valladolid 2 - 2 Leganes
03-01-2020 21:00 Sevilla 1 - 1 Athletic Bilbao
04-01-2020 13:00 Valencia 1 - 0 Eibar
04-01-2020 16:00 Getafe 0 - 3 Real Madrid
04-01-2020 18:30 Atletico Madrid 2 - 1 Levante
04-01-2020 21:00 Espanyol 2 - 2 Barcelona
05-01-2020 12:00 Granada 1 - 0 Mallorca
05-01-2020 14:00 Real Sociedad 1 - 2 Villarreal
05-01-2020 16:00 Deportivo Alaves 1 - 1 Real Betis
05-01-2020 21:00 Celta Vigo 1 - 1 Osasuna
20. runde
17-01-2020 21:00 Leganes 0 - 3 Getafe
18-01-2020 13:00 Levante 0 - 1 Deportivo Alaves
18-01-2020 16:00 Real Madrid 2 - 1 Sevilla
18-01-2020 18:30 Osasuna 0 - 0 Real Valladolid
18-01-2020 21:00 Eibar 2 - 0 Atletico Madrid
19-01-2020 12:00 Mallorca 4 - 1 Valencia
19-01-2020 14:00 Real Betis 3 - 0 Real Sociedad
19-01-2020 16:00 Villarreal 1 - 2 Espanyol
19-01-2020 18:30 Athletic Bilbao 1 - 1 Celta Vigo
19-01-2020 21:00 Barcelona 1 - 0 Granada
21. runde
24-01-2020 21:00 Osasuna 2 - 0 Levante
25-01-2020 13:00 Espanyol 1 - 1 Athletic Bilbao
25-01-2020 16:00 Valencia 2 - 0 Barcelona
25-01-2020 18:30 Deportivo Alaves 1 - 2 Villarreal
25-01-2020 21:00 Sevilla 2 - 0 Granada
26-01-2020 12:00 Atletico Madrid 0 - 0 Leganes
26-01-2020 14:00 Celta Vigo 0 - 0 Eibar
26-01-2020 16:00 Getafe 1 - 0 Real Betis
26-01-2020 18:30 Real Sociedad 3 - 0 Mallorca
26-01-2020 21:00 Real Valladolid 0 - 1 Real Madrid
22. runde
01-02-2020 13:00 Granada 2 - 1 Espanyol
01-02-2020 16:00 Real Madrid 1 - 0 Atletico Madrid
01-02-2020 18:30 Mallorca 0 - 1 Real Valladolid
01-02-2020 21:00 Valencia 1 - 0 Celta Vigo
02-02-2020 12:00 Leganes 2 - 1 Real Sociedad
02-02-2020 14:00 Eibar 1 - 1 Real Betis
02-02-2020 16:00 Athletic Bilbao 0 - 2 Getafe
02-02-2020 18:30 Sevilla 1 - 1 Deportivo Alaves
02-02-2020 18:30 Villarreal 3 - 1 Osasuna
02-02-2020 21:00 Barcelona 2 - 1 Levante
23. runde
07-02-2020 21:00 Deportivo Alaves 2 - 1 Eibar
08-02-2020 13:00 Levante 2 - 0 Leganes
08-02-2020 16:00 Getafe 3 - 0 Valencia
08-02-2020 18:30 Real Valladolid 1 - 1 Villarreal
08-02-2020 21:00 Atletico Madrid 1 - 0 Granada
09-02-2020 12:00 Espanyol 1 - 0 Mallorca
09-02-2020 14:00 Real Sociedad 2 - 1 Athletic Bilbao
09-02-2020 16:00 Osasuna 1 - 4 Real Madrid
09-02-2020 18:30 Celta Vigo 2 - 1 Sevilla
09-02-2020 21:00 Real Betis 2 - 3 Barcelona
24. runde
14-02-2020 21:00 Valencia 2 - 2 Atletico Madrid
15-02-2020 13:00 Mallorca 1 - 0 Deportivo Alaves
15-02-2020 16:00 Barcelona 2 - 1 Getafe
15-02-2020 18:30 Villarreal 2 - 1 Levante
15-02-2020 21:00 Granada 2 - 1 Real Valladolid
16-02-2020 12:00 Sevilla 2 - 2 Espanyol
16-02-2020 14:00 Leganes 0 - 0 Real Betis
16-02-2020 18:30 Athletic Bilbao 0 - 1 Osasuna
16-02-2020 21:00 Real Madrid 2 - 2 Celta Vigo
25. runde
21-02-2020 21:00 Real Betis 3 - 3 Mallorca
22-02-2020 13:00 Celta Vigo 1 - 0 Leganes
22-02-2020 16:05 Barcelona 5 - 0 Eibar
22-02-2020 18:30 Real Sociedad 3 - 0 Valencia
22-02-2020 21:00 Levante 1 - 0 Real Madrid
23-02-2020 12:00 Osasuna 0 - 3 Granada
23-02-2020 14:00 Deportivo Alaves 2 - 1 Athletic Bilbao
23-02-2020 16:00 Real Valladolid 2 - 1 Espanyol
23-02-2020 18:30 Getafe 0 - 3 Sevilla
23-02-2020 21:00 Atletico Madrid 3 - 1 Villarreal
26. runde
28-02-2020 21:00 Real Sociedad 1 - 0 Real Valladolid
29-02-2020 13:00 Eibar 3 - 0 Levante
29-02-2020 16:00 Valencia 2 - 1 Real Betis
29-02-2020 18:30 Leganes 1 - 1 Deportivo Alaves
29-02-2020 21:00 Granada 0 - 0 Celta Vigo
01-03-2020 12:00 Sevilla 3 - 2 Osasuna
01-03-2020 14:00 Athletic Bilbao 1 - 0 Villarreal
01-03-2020 16:00 Espanyol 1 - 1 Atletico Madrid
01-03-2020 18:30 Mallorca 0 - 1 Getafe
01-03-2020 21:00 Real Madrid 2 - 0 Barcelona
27. runde
06-03-2020 21:00 Deportivo Alaves 1 - 1 Valencia
07-03-2020 13:00 Eibar 1 - 2 Mallorca
07-03-2020 16:00 Atletico Madrid 2 - 2 Sevilla
07-03-2020 18:30 Barcelona 1 - 0 Real Sociedad
07-03-2020 21:00 Getafe 0 - 0 Celta Vigo
08-03-2020 12:00 Osasuna 1 - 0 Espanyol
08-03-2020 14:00 Real Valladolid 1 - 4 Athletic Bilbao
08-03-2020 16:00 Levante 1 - 1 Granada
08-03-2020 18:30 Villarreal 1 - 2 Leganes
08-03-2020 21:00 Real Betis 2 - 1 Real Madrid
24. runde
10-03-2020 20:00 Eibar 1 - 2 Real Sociedad
28. runde
11-06-2020 22:00 Sevilla 2 - 0 Real Betis
12-06-2020 19:30 Granada 2 - 1 Getafe
12-06-2020 22:00 Valencia 1 - 1 Levante
13-06-2020 14:00 Espanyol 2 - 0 Deportivo Alaves
13-06-2020 17:00 Celta Vigo 0 - 1 Villarreal
13-06-2020 19:30 Leganes 1 - 2 Real Valladolid
13-06-2020 22:00 Mallorca 0 - 4 Barcelona
14-06-2020 14:00 Athletic Bilbao 1 - 1 Atletico Madrid
14-06-2020 19:30 Real Madrid 3 - 1 Eibar
14-06-2020 22:00 Real Sociedad 1 - 1 Osasuna
29. runde
15-06-2020 19:30 Levante 1 - 1 Sevilla
15-06-2020 22:00 Real Betis 2 - 2 Granada
16-06-2020 19:30 Getafe 0 - 0 Espanyol
16-06-2020 19:30 Villarreal 1 - 0 Mallorca
16-06-2020 22:00 Barcelona 2 - 0 Leganes
17-06-2020 19:30 Eibar 2 - 2 Athletic Bilbao
17-06-2020 19:30 Real Valladolid 0 - 0 Celta Vigo
17-06-2020 22:00 Osasuna 0 - 5 Atletico Madrid
18-06-2020 19:30 Deportivo Alaves 2 - 0 Real Sociedad
18-06-2020 22:00 Real Madrid 3 - 0 Valencia
30. runde
19-06-2020 19:30 Granada 0 - 1 Villarreal
19-06-2020 19:30 Mallorca 1 - 1 Leganes
19-06-2020 22:00 Sevilla 0 - 0 Barcelona
20-06-2020 14:00 Espanyol 1 - 3 Levante
20-06-2020 17:00 Athletic Bilbao 1 - 0 Real Betis
20-06-2020 19:30 Getafe 1 - 1 Eibar
20-06-2020 22:00 Atletico Madrid 1 - 0 Real Valladolid
21-06-2020 14:00 Celta Vigo 6 - 0 Deportivo Alaves
21-06-2020 19:30 Valencia 2 - 0 Osasuna
21-06-2020 22:00 Real Sociedad 1 - 2 Real Madrid
31. runde
22-06-2020 19:30 Villarreal 2 - 2 Sevilla
22-06-2020 22:00 Leganes 0 - 0 Granada
23-06-2020 19:30 Levante 0 - 1 Atletico Madrid
23-06-2020 19:30 Real Valladolid 1 - 1 Getafe
23-06-2020 22:00 Barcelona 1 - 0 Athletic Bilbao
24-06-2020 19:30 Deportivo Alaves 0 - 1 Osasuna
24-06-2020 19:30 Real Sociedad 0 - 1 Celta Vigo
24-06-2020 22:00 Real Madrid 2 - 0 Mallorca
25-06-2020 19:30 Eibar 1 - 0 Valencia
25-06-2020 22:00 Real Betis 1 - 0 Espanyol
32. runde
26-06-2020 22:00 Sevilla 1 - 1 Real Valladolid
27-06-2020 14:00 Athletic Bilbao 3 - 1 Mallorca
27-06-2020 17:00 Celta Vigo 2 - 2 Barcelona
27-06-2020 19:30 Osasuna 2 - 1 Leganes
27-06-2020 22:00 Atletico Madrid 2 - 1 Deportivo Alaves
28-06-2020 14:00 Levante 4 - 2 Real Betis
28-06-2020 17:00 Villarreal 2 - 0 Valencia
28-06-2020 19:30 Granada 1 - 2 Eibar
28-06-2020 22:00 Espanyol 0 - 1 Real Madrid
29-06-2020 22:00 Getafe 2 - 1 Real Sociedad
33. runde
30-06-2020 19:30 Mallorca 5 - 1 Celta Vigo
30-06-2020 21:00 Leganes 0 - 3 Sevilla
30-06-2020 22:00 Barcelona 2 - 2 Atletico Madrid
01-07-2020 19:30 Deportivo Alaves 0 - 2 Granada
01-07-2020 19:30 Valencia 0 - 2 Athletic Bilbao
01-07-2020 22:00 Real Betis 0 - 2 Villarreal
01-07-2020 22:00 Real Valladolid 0 - 0 Levante
02-07-2020 19:30 Eibar 0 - 2 Osasuna
02-07-2020 19:30 Real Sociedad 2 - 1 Espanyol
02-07-2020 22:00 Real Madrid 1 - 0 Getafe
34. runde
03-07-2020 22:00 Atletico Madrid 3 - 0 Mallorca
04-07-2020 17:00 Celta Vigo 1 - 1 Real Betis
04-07-2020 19:30 Real Valladolid 1 - 0 Deportivo Alaves
04-07-2020 22:00 Granada 2 - 2 Valencia
05-07-2020 14:00 Athletic Bilbao 0 - 1 Real Madrid
05-07-2020 17:00 Espanyol 0 - 1 Leganes
05-07-2020 19:30 Osasuna 0 - 0 Getafe
05-07-2020 22:00 Villarreal 1 - 4 Barcelona
06-07-2020 19:30 Levante 1 - 1 Real Sociedad
06-07-2020 22:00 Sevilla 1 - 0 Eibar
35. runde
07-07-2020 19:30 Valencia 2 - 1 Real Valladolid
07-07-2020 22:00 Celta Vigo 1 - 1 Atletico Madrid
08-07-2020 20:30 Real Betis 3 - 0 Osasuna
08-07-2020 20:30 Getafe 1 - 3 Villarreal
08-07-2020 22:00 Barcelona 1 - 0 Espanyol
09-07-2020 19:30 Eibar 0 - 0 Leganes
09-07-2020 19:30 Mallorca 2 - 0 Levante
09-07-2020 22:00 Athletic Bilbao 1 - 2 Sevilla
10-07-2020 19:30 Real Sociedad 2 - 3 Granada
10-07-2020 22:00 Real Madrid 2 - 0 Deportivo Alaves
36. runde
11-07-2020 17:00 Osasuna 2 - 1 Celta Vigo
11-07-2020 19:30 Real Valladolid 0 - 1 Barcelona
11-07-2020 22:00 Atletico Madrid 1 - 0 Real Betis
12-07-2020 14:00 Espanyol 0 - 2 Eibar
12-07-2020 17:00 Levante 1 - 2 Athletic Bilbao
12-07-2020 19:30 Leganes 1 - 0 Valencia
12-07-2020 22:00 Sevilla 2 - 0 Mallorca
13-07-2020 19:30 Deportivo Alaves 0 - 0 Getafe
13-07-2020 19:30 Villarreal 1 - 2 Real Sociedad
13-07-2020 22:00 Granada 1 - 2 Real Madrid
37. runde
16-07-2020 18:30 Eibar 3 - 1 Real Valladolid
16-07-2020 21:00 Athletic Bilbao 0 - 2 Leganes
16-07-2020 21:00 Barcelona 1 - 2 Osasuna
16-07-2020 21:00 Real Betis 1 - 2 Deportivo Alaves
16-07-2020 21:00 Celta Vigo 2 - 3 Levante
16-07-2020 21:00 Getafe 0 - 2 Atletico Madrid
16-07-2020 21:00 Mallorca 1 - 2 Granada
16-07-2020 21:00 Real Madrid 2 - 1 Villarreal
16-07-2020 21:00 Real Sociedad 0 - 0 Sevilla
16-07-2020 21:00 Valencia 1 - 0 Espanyol
38. runde
19-07-2020 17:00 Deportivo Alaves 0 - 5 Barcelona
19-07-2020 18:30 Villarreal 4 - 0 Eibar
19-07-2020 18:30 Real Valladolid 2 - 0 Real Betis
19-07-2020 21:00 Atletico Madrid 1 - 1 Real Sociedad
19-07-2020 21:00 Espanyol 0 - 0 Celta Vigo
19-07-2020 21:00 Granada 4 - 0 Athletic Bilbao
19-07-2020 21:00 Leganes 2 - 2 Real Madrid
19-07-2020 21:00 Levante 1 - 0 Getafe
19-07-2020 21:00 Osasuna 2 - 2 Mallorca
19-07-2020 21:00 Sevilla 1 - 0 Valencia

Her finder du kampprogrammet for Primera Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.