Europa League

International
1. runde
10-07-2018 18:00 Samtredia 0 - 1 Tobol Kostanay
11-07-2018 15:30 FC Banants 1 - 2 FK Sarajevo
11-07-2018 17:30 Rabotnicki 2 - 1 Budapest Honved
11-07-2018 17:45 FC Vaduz 1 - 0 Levski Sofia
11-07-2018 18:00 CS Fola Esch 0 - 0 FC Prishtina
11-07-2018 18:00 KI Klaksvik 1 - 2 Zalgiris Wilna
11-07-2018 20:45 Glenavon 2 - 1 Molde
12-07-2018 15:55 Pyunik 1 - 0 FK Vardar Skopje
12-07-2018 16:45 Ventspils 5 - 0 Luftetari
12-07-2018 17:00 Chikhura 0 - 0 Beitar Jerusalem
12-07-2018 17:30 Partizani 0 - 1 Maribor
12-07-2018 17:30 Rudar Velenje 7 - 0 Tre Fiori
12-07-2018 18:00 Balzan FC 4 - 1 Keshla
12-07-2018 18:00 Ilves 0 - 1 Slavia Sofia
12-07-2018 18:00 FC Lahti 0 - 3 FH Hafnarfjordur
12-07-2018 18:00 FCI Levadia 0 - 1 Dundalk
12-07-2018 18:00 FK Qabala 0 - 2 FC Progres Niedercorn
12-07-2018 18:00 Trans Narva 0 - 2 Zeljeznicar
12-07-2018 18:00 KuPS 0 - 1 FC København
12-07-2018 18:00 Trakai FK 0 - 0 Irtysh Pavlodar
12-07-2018 18:05 FK Liepaja 0 - 3 Häcken
12-07-2018 18:55 FK Neftchi 3 - 1 Ujpest
12-07-2018 18:55 FC Milsami Orhei 2 - 4 Slovan Bratislava
12-07-2018 19:00 Derry City 0 - 2 Dinamo Minsk
12-07-2018 19:00 Stumbras Kaunas 1 - 0 Apollon Limassol
12-07-2018 19:00 Connah's Quay 1 - 3 Shakhtyor Soligorsk
12-07-2018 19:00 CS Petrocub 1 - 1 Osijek
12-07-2018 19:00 Anorthosis 2 - 1 Laci
12-07-2018 19:00 Ferencvaros 1 - 1 Maccabi Tel Aviv
12-07-2018 19:45 PFC CSKA-Sofia 1 - 0 Riga FC
12-07-2018 20:00 Racing FC Union Luxembourg 0 - 2 FC Viitorul Constanta
12-07-2018 20:00 Siroki Brijeg 2 - 2 Domzale
12-07-2018 20:00 IBV Vestmannaeyjar 0 - 4 Sarpsborg 08
12-07-2018 20:00 Gornik Zabrze 1 - 0 FC Zaria
12-07-2018 20:00 B36 Torshavn 0 - 0 OFK Titograd
12-07-2018 20:00 UE Engordany 0 - 3 Kairat Almaty
12-07-2018 20:05 Shamrock Rovers 0 - 1 AIK
12-07-2018 20:15 Rudar Pljevlja 0 - 3 Partizan Beograd
12-07-2018 20:30 Buducnost Podgorica 0 - 2 Trencin
12-07-2018 20:45 Rangers 2 - 0 Shkupi
12-07-2018 20:45 FK Spartak Subotica 1 - 1 Coleraine
12-07-2018 20:45 Cliftonville 0 - 1 FC Nordsjælland
12-07-2018 20:45 Hibernian 6 - 1 NSÍ Runavík
12-07-2018 20:45 Lech Poznan 2 - 0 Gandzasar
12-07-2018 21:00 DAC 1904 Dunajska Streda 1 - 1 Dinamo Tbilisi
12-07-2018 21:00 Radnicki Nis 4 - 0 Gzira United
12-07-2018 22:00 Stjarnan 3 - 0 Nomme JK Kalju
17-07-2018 17:45 Levski Sofia 3 - 2 FC Vaduz
17-07-2018 17:55 Shkupi 0 - 0 Rangers
17-07-2018 18:00 Budapest Honved 4 - 0 Rabotnicki
18-07-2018 18:00 Zeljeznicar 3 - 1 Trans Narva
19-07-2018 15:00 Tobol Kostanay 2 - 0 Samtredia
19-07-2018 15:00 Kairat Almaty 7 - 1 UE Engordany
19-07-2018 17:00 FC Viitorul Constanta 0 - 0 Racing FC Union Luxembourg
19-07-2018 17:00 Dinamo Minsk 1 - 2 Derry City
19-07-2018 17:00 Laci 1 - 0 Anorthosis
19-07-2018 17:00 Gandzasar 2 - 1 Lech Poznan
19-07-2018 17:00 Irtysh Pavlodar 0 - 1 Trakai FK
19-07-2018 18:00 Slavia Sofia 2 - 1 Ilves
19-07-2018 18:00 Nomme JK Kalju 1 - 0 Stjarnan
19-07-2018 18:00 Molde 5 - 1 Glenavon
19-07-2018 18:00 Gzira United 0 - 1 Radnicki Nis
19-07-2018 18:30 Riga FC 4 - 5 PFC CSKA-Sofia
19-07-2018 18:30 Slovan Bratislava 5 - 0 FC Milsami Orhei
19-07-2018 19:00 FC Zaria 1 - 1 Gornik Zabrze
19-07-2018 19:00 AIK 1 - 1 Shamrock Rovers
19-07-2018 19:00 Dinamo Tbilisi 1 - 2 DAC 1904 Dunajska Streda
19-07-2018 19:00 Keshla 2 - 1 Balzan FC
19-07-2018 19:00 Apollon Limassol 2 - 0 Stumbras Kaunas
19-07-2018 19:00 Shakhtyor Soligorsk 2 - 0 Connah's Quay
19-07-2018 19:00 FK Vardar Skopje 0 - 2 Pyunik
19-07-2018 19:00 Maccabi Tel Aviv 1 - 0 Ferencvaros
19-07-2018 19:00 Sarpsborg 08 2 - 0 IBV Vestmannaeyjar
19-07-2018 19:00 Häcken 1 - 2 FK Liepaja
19-07-2018 19:00 FC Prishtina 4 - 5 CS Fola Esch
19-07-2018 19:00 Zalgiris Wilna 1 - 1 KI Klaksvik
19-07-2018 19:30 FC Progres Niedercorn 0 - 1 FK Qabala
19-07-2018 19:30 FC Nordsjælland 2 - 1 Cliftonville
19-07-2018 19:45 Beitar Jerusalem 1 - 2 Chikhura
19-07-2018 20:00 FC København 1 - 1 KuPS
19-07-2018 20:00 Luftetari 3 - 3 Ventspils
19-07-2018 20:15 FK Sarajevo 3 - 0 FC Banants
19-07-2018 20:15 Maribor 2 - 0 Partizani
19-07-2018 20:30 Partizan Beograd 3 - 0 Rudar Pljevlja
19-07-2018 20:30 Trencin 1 - 1 Buducnost Podgorica
19-07-2018 20:30 OFK Titograd 1 - 2 B36 Torshavn
19-07-2018 20:45 Osijek 2 - 1 CS Petrocub
19-07-2018 20:45 Coleraine 0 - 2 FK Spartak Subotica
19-07-2018 20:45 NSÍ Runavík 4 - 6 Hibernian
19-07-2018 20:45 Dundalk 2 - 1 FCI Levadia
19-07-2018 20:45 Tre Fiori 0 - 3 Rudar Velenje
19-07-2018 21:00 Domzale 1 - 1 Siroki Brijeg
19-07-2018 21:00 Ujpest 4 - 0 FK Neftchi
19-07-2018 21:15 FH Hafnarfjordur 0 - 0 FC Lahti
2. runde
26-07-2018 16:00 FC Ufa 0 - 0 Domzale
26-07-2018 16:45 Ventspils 0 - 1 Bordeaux
26-07-2018 17:00 FK Spartaks 6 - 0 La Fiorita Montegiardino
26-07-2018 17:00 Kairat Almaty 2 - 0 AZ Alkmaar
26-07-2018 17:00 Tobol Kostanay 2 - 1 Pyunik
26-07-2018 17:00 FC Viitorul Constanta 2 - 2 Vitesse
26-07-2018 17:30 Rudar Velenje 0 - 2 Steaua Bukarest
26-07-2018 18:00 Torpedo Kutaisi 3 - 0 Vikingur
26-07-2018 18:00 Balzan FC 2 - 1 Slovan Bratislava
26-07-2018 18:00 Hapoel Haifa 1 - 1 FH Hafnarfjordur
26-07-2018 18:00 Chikhura 0 - 0 Maribor
26-07-2018 18:30 F91 Dudelange 2 - 1 Drita
26-07-2018 18:30 RB Leipzig 4 - 0 Häcken
26-07-2018 19:00 Zrinjski Mostar 1 - 1 Valletta
26-07-2018 19:00 APOEL Nicosia 5 - 0 Flora Tallinn
26-07-2018 19:00 Molde 3 - 0 Laci
26-07-2018 19:00 Maccabi Tel Aviv 2 - 0 Radnicki Nis
26-07-2018 19:00 Zalgiris Wilna 1 - 0 FC Vaduz
26-07-2018 19:00 Budapest Honved 1 - 0 FC Progres Niedercorn
26-07-2018 19:00 PFC CSKA-Sofia 3 - 0 Admira Mödling
26-07-2018 19:00 Djurgården 1 - 1 Mariupol
26-07-2018 19:20 Bialystok 1 - 0 Rio Ave
26-07-2018 19:30 Shakhtyor Soligorsk 1 - 1 Lech Poznan
26-07-2018 19:45 LASK 4 - 0 Lillestrøm
26-07-2018 19:45 Dinamo Brest 4 - 3 Atromitos
26-07-2018 19:45 FC Nordsjælland 1 - 0 AIK
26-07-2018 20:00 Sutjeska 0 - 1 Alashkert FC
26-07-2018 20:00 Olimpija Ljubljana 5 - 1 Crusaders
26-07-2018 20:00 TNS 2 - 1 Lincoln Red Imps FC
26-07-2018 20:00 FC Santa Coloma 1 - 0 Valur
26-07-2018 20:00 Gornik Zabrze 0 - 1 Trencin
26-07-2018 20:00 B36 Torshavn 0 - 2 Besiktas
26-07-2018 20:00 Genk 5 - 0 CS Fola Esch
26-07-2018 20:00 Hajduk Split 1 - 0 Slavia Sofia
26-07-2018 20:15 St. Gallen 2 - 1 Sarpsborg 08
26-07-2018 20:30 Partizan Beograd 1 - 0 Trakai FK
26-07-2018 20:30 Zeljeznicar 1 - 2 Apollon Limassol
26-07-2018 20:30 Atalanta 2 - 2 FK Sarajevo
26-07-2018 20:45 Dundalk 0 - 0 AEK Larnaca
26-07-2018 20:45 Osijek 0 - 1 Rangers
26-07-2018 20:45 Aberdeen 1 - 1 Burnley
26-07-2018 20:45 FK Spartak Subotica 2 - 0 Sparta Prag
26-07-2018 20:45 Hibernian 3 - 2 Asteras Tripolis
26-07-2018 21:00 Stjarnan 0 - 2 FC København
26-07-2018 21:00 DAC 1904 Dunajska Streda 1 - 3 Dinamo Minsk
26-07-2018 21:45 Sevilla 4 - 0 Ujpest
31-07-2018 18:00 Pyunik 1 - 0 Tobol Kostanay
01-08-2018 18:00 CS Fola Esch 1 - 4 Genk
02-08-2018 17:00 Alashkert FC 0 - 0 Sutjeska
02-08-2018 17:00 Laci 0 - 2 Molde
02-08-2018 17:30 AEK Larnaca 4 - 0 Dundalk
02-08-2018 17:30 Trencin 4 - 1 Gornik Zabrze
02-08-2018 18:00 Valletta 1 - 2 Zrinjski Mostar
02-08-2018 18:00 Flora Tallinn 2 - 0 APOEL Nicosia
02-08-2018 18:00 Trakai FK 1 - 1 Partizan Beograd
02-08-2018 18:00 Dinamo Minsk 4 - 1 DAC 1904 Dunajska Streda
02-08-2018 18:00 Slavia Sofia 2 - 3 Hajduk Split
02-08-2018 18:30 Häcken 1 - 1 RB Leipzig
02-08-2018 18:30 Lillestrøm 1 - 2 LASK
02-08-2018 19:00 Lincoln Red Imps FC 1 - 1 TNS
02-08-2018 19:00 FC Vaduz 1 - 1 Zalgiris Wilna
02-08-2018 19:00 AIK 0 - 1 FC Nordsjælland
02-08-2018 19:00 Admira Mödling 1 - 3 PFC CSKA-Sofia
02-08-2018 19:00 Sparta Prag 2 - 1 FK Spartak Subotica
02-08-2018 19:00 FC Progres Niedercorn 2 - 0 Budapest Honved
02-08-2018 19:00 Apollon Limassol 3 - 1 Zeljeznicar
02-08-2018 19:00 Mariupol 2 - 1 Djurgården
02-08-2018 19:15 Atromitos 1 - 1 Dinamo Brest
02-08-2018 19:30 Slovan Bratislava 3 - 1 Balzan FC
02-08-2018 20:00 Vikingur 0 - 4 Torpedo Kutaisi
02-08-2018 20:00 FC København 5 - 0 Stjarnan
02-08-2018 20:00 Besiktas 6 - 0 B36 Torshavn
02-08-2018 20:00 Vitesse 3 - 1 FC Viitorul Constanta
02-08-2018 20:00 Asteras Tripolis 1 - 1 Hibernian
02-08-2018 20:15 FK Sarajevo 0 - 8 Atalanta
02-08-2018 20:15 Maribor 2 - 0 Chikhura
02-08-2018 20:30 Steaua Bukarest 4 - 0 Rudar Velenje
02-08-2018 20:30 Domzale 1 - 1 FC Ufa
02-08-2018 20:45 Drita 1 - 1 F91 Dudelange
02-08-2018 20:45 La Fiorita Montegiardino 0 - 3 FK Spartaks
02-08-2018 20:45 AZ Alkmaar 2 - 1 Kairat Almaty
02-08-2018 20:45 Burnley 3 - 1 Aberdeen
02-08-2018 20:45 Rangers 1 - 1 Osijek
02-08-2018 20:45 Bordeaux 2 - 1 Ventspils
02-08-2018 20:45 Lech Poznan 3 - 1 Shakhtyor Soligorsk
02-08-2018 20:45 Sarpsborg 08 1 - 0 St. Gallen
02-08-2018 21:00 Crusaders 1 - 1 Olimpija Ljubljana
02-08-2018 21:00 Radnicki Nis 2 - 2 Maccabi Tel Aviv
02-08-2018 21:00 Rio Ave 4 - 4 Bialystok
02-08-2018 21:00 Ujpest 1 - 3 Sevilla
02-08-2018 21:15 FH Hafnarfjordur 0 - 1 Hapoel Haifa
02-08-2018 22:00 Valur 3 - 0 FC Santa Coloma
3. runde
07-08-2018 18:00 Pyunik 0 - 0 Maccabi Tel Aviv
09-08-2018 16:00 FC Ufa 2 - 1 FC Progres Niedercorn
09-08-2018 18:00 Alashkert FC 0 - 2 CFR Cluj
09-08-2018 18:00 FK Spartaks 0 - 1 Suduva
09-08-2018 18:00 Hapoel Haifa 1 - 4 Atalanta
09-08-2018 18:30 RB Leipzig 3 - 1 CS Universitatea Craiova
09-08-2018 19:00 Ludogorets 1 - 0 Zrinjski Mostar
09-08-2018 19:00 FC Sheriff 1 - 0 Valur
09-08-2018 19:00 Hapoel Beer Sheva 2 - 2 APOEL Nicosia
09-08-2018 19:00 Torpedo Kutaisi 5 - 2 Kukesi
09-08-2018 19:00 Mariupol 1 - 3 Bordeaux
09-08-2018 19:00 Dinamo Minsk 4 - 0 Zenit Petersborg
09-08-2018 19:00 Trencin 4 - 0 Feyenoord
09-08-2018 19:00 Sturm Graz 0 - 2 AEK Larnaca
09-08-2018 19:00 Sigma Olomouc 2 - 0 Kairat Almaty
09-08-2018 19:00 Apollon Limassol 4 - 0 Dinamo Brest
09-08-2018 19:20 Bialystok 0 - 1 Gent
09-08-2018 19:45 PFC CSKA-Sofia 1 - 2 FC København
09-08-2018 19:45 FC Nordsjælland 1 - 2 Partizan Beograd
09-08-2018 20:00 Olimpija Ljubljana 3 - 0 HJK
09-08-2018 20:00 Istanbul Basaksehir 0 - 0 Burnley
09-08-2018 20:00 Genk 2 - 0 Lech Poznan
09-08-2018 20:00 Olympiacos 4 - 0 Luzern
09-08-2018 20:00 Vitesse 0 - 1 Basel
09-08-2018 20:00 Besiktas 1 - 0 LASK
09-08-2018 20:30 Zorya 1 - 1 Braga
09-08-2018 20:45 Cork City 0 - 2 Rosenborg
09-08-2018 20:45 TNS 0 - 2 FC Midtjylland
09-08-2018 20:45 Hibernian 0 - 0 Molde
09-08-2018 20:45 Hajduk Split 0 - 0 Steaua Bukarest
09-08-2018 20:45 Sarpsborg 08 1 - 1 Rijeka
09-08-2018 20:45 Rangers 3 - 1 Maribor
09-08-2018 20:45 FK Spartak Subotica 0 - 2 Brøndby IF
09-08-2018 21:00 Legia Warszawa 1 - 2 F91 Dudelange
09-08-2018 21:05 Slovan Bratislava 2 - 1 Rapid Wien
09-08-2018 21:45 Sevilla 1 - 0 Zalgiris Wilna
16-08-2018 16:00 Kairat Almaty 1 - 2 Sigma Olomouc
16-08-2018 17:00 FC Progres Niedercorn 2 - 2 FC Ufa
16-08-2018 17:30 AEK Larnaca 5 - 0 Sturm Graz
16-08-2018 18:00 HJK 1 - 4 Olimpija Ljubljana
16-08-2018 18:30 FC København 2 - 1 PFC CSKA-Sofia
16-08-2018 18:30 CS Universitatea Craiova 1 - 1 RB Leipzig
16-08-2018 19:00 CFR Cluj 5 - 0 Alashkert FC
16-08-2018 19:00 Suduva 0 - 0 FK Spartaks
16-08-2018 19:00 FC Midtjylland 3 - 1 TNS
16-08-2018 19:00 Kukesi 2 - 0 Torpedo Kutaisi
16-08-2018 19:00 Molde 3 - 0 Hibernian
16-08-2018 19:00 Zenit Petersborg 8 - 1 Dinamo Minsk
16-08-2018 19:00 Zalgiris Wilna 0 - 5 Sevilla
16-08-2018 19:15 APOEL Nicosia 3 - 1 Hapoel Beer Sheva
16-08-2018 19:30 Maccabi Tel Aviv 2 - 1 Pyunik
16-08-2018 19:30 Luzern 1 - 3 Olympiacos
16-08-2018 19:45 LASK 2 - 1 Besiktas
16-08-2018 19:45 Dinamo Brest 1 - 0 Apollon Limassol
16-08-2018 20:00 Zrinjski Mostar 1 - 1 Ludogorets
16-08-2018 20:00 F91 Dudelange 2 - 2 Legia Warszawa
16-08-2018 20:00 Atalanta 2 - 0 Hapoel Haifa
16-08-2018 20:00 Basel 1 - 0 Vitesse
16-08-2018 20:00 Brøndby IF 2 - 1 FK Spartak Subotica
16-08-2018 20:15 Lech Poznan 1 - 2 Genk
16-08-2018 20:15 Maribor 0 - 0 Rangers
16-08-2018 20:30 Steaua Bukarest 2 - 1 Hajduk Split
16-08-2018 20:30 Partizan Beograd 3 - 2 FC Nordsjælland
16-08-2018 20:30 Rapid Wien 4 - 0 Slovan Bratislava
16-08-2018 20:30 Feyenoord 1 - 1 Trencin
16-08-2018 20:30 Gent 3 - 1 Bialystok
16-08-2018 20:45 Rosenborg 3 - 0 Cork City
16-08-2018 20:45 Bordeaux 2 - 1 Mariupol
16-08-2018 20:45 Burnley 1 - 0 Istanbul Basaksehir
16-08-2018 20:45 Rijeka 0 - 1 Sarpsborg 08
16-08-2018 21:00 Valur 2 - 1 FC Sheriff
16-08-2018 21:30 Braga 2 - 2 Zorya
final
23-08-2018 18:00 Torpedo Kutaisi 0 - 1 Ludogorets
23-08-2018 18:00 Zenit Petersborg 3 - 1 Molde
23-08-2018 18:30 Trencin 1 - 1 AEK Larnaca
23-08-2018 19:00 APOEL Nicosia 1 - 0 FC Astana
23-08-2018 19:00 Suduva 1 - 1 Celtic
23-08-2018 19:00 FC Sheriff 1 - 0 Qarabag FK
23-08-2018 19:00 Sigma Olomouc 0 - 1 Sevilla
23-08-2018 19:05 Sarpsborg 08 3 - 1 Maccabi Tel Aviv
23-08-2018 19:15 Malmö FF 2 - 2 FC Midtjylland
23-08-2018 20:00 F91 Dudelange 2 - 0 CFR Cluj
23-08-2018 20:00 Atalanta 0 - 0 FC København
23-08-2018 20:00 Basel 3 - 2 Apollon Limassol
23-08-2018 20:00 Olympiacos 3 - 1 Burnley
23-08-2018 20:30 Olimpija Ljubljana 0 - 2 Spartak Trnava
23-08-2018 20:30 Rapid Wien 3 - 1 Steaua Bukarest
23-08-2018 20:30 Partizan Beograd 1 - 1 Besiktas
23-08-2018 20:30 Genk 5 - 2 Brøndby IF
23-08-2018 20:30 Zorya 0 - 0 RB Leipzig
23-08-2018 20:45 Rosenborg 3 - 1 KF Shkendija
23-08-2018 20:45 Gent 0 - 0 Bordeaux
23-08-2018 20:45 Rangers 1 - 0 FC Ufa
30-08-2018 16:00 FC Astana 3 - 1 APOEL Nicosia
30-08-2018 16:00 FC Ufa 1 - 1 Rangers
30-08-2018 17:30 AEK Larnaca 3 - 0 Trencin
30-08-2018 18:30 FC København 4 - 3 Atalanta
30-08-2018 18:30 RB Leipzig 3 - 2 Zorya
30-08-2018 19:00 Apollon Limassol 1 - 0 Basel
30-08-2018 19:00 CFR Cluj 2 - 3 F91 Dudelange
30-08-2018 19:00 Qarabag FK 3 - 0 FC Sheriff
30-08-2018 19:00 Ludogorets 4 - 0 Torpedo Kutaisi
30-08-2018 19:00 Maccabi Tel Aviv 2 - 1 Sarpsborg 08
30-08-2018 19:00 Molde 2 - 1 Zenit Petersborg
30-08-2018 19:15 FC Midtjylland 0 - 2 Malmö FF
30-08-2018 20:00 Besiktas 3 - 0 Partizan Beograd
30-08-2018 20:15 KF Shkendija 0 - 2 Rosenborg
30-08-2018 20:30 Spartak Trnava 1 - 1 Olimpija Ljubljana
30-08-2018 20:30 Steaua Bukarest 2 - 1 Rapid Wien
30-08-2018 20:30 Brøndby IF 2 - 4 Genk
30-08-2018 20:45 Bordeaux 2 - 0 Gent
30-08-2018 20:45 Burnley 1 - 1 Olympiacos
30-08-2018 21:00 Celtic 3 - 0 Suduva
30-08-2018 21:45 Sevilla 3 - 0 Sigma Olomouc
1. runde
20-09-2018 18:55 Villarreal 2 - 2 Rangers
20-09-2018 18:55 Rapid Wien 2 - 0 Spartak Moskva
20-09-2018 18:55 Marseille 1 - 2 Eintracht Frankfurt
20-09-2018 18:55 Lazio 2 - 1 Apollon Limassol
20-09-2018 18:55 Besiktas 3 - 1 Sarpsborg 08
20-09-2018 18:55 Genk 2 - 0 Malmö FF
20-09-2018 18:55 Sevilla 5 - 1 Standard Liege
20-09-2018 18:55 Akhisarspor 0 - 1 FC Krasnodar
20-09-2018 18:55 Rennes 2 - 1 Jablonec
20-09-2018 18:55 Dynamo Kiev 2 - 2 FC Astana
20-09-2018 18:55 PAOK 0 - 1 Chelsea
20-09-2018 18:55 Vidi FC 0 - 2 BATE Borisov
20-09-2018 21:00 AEK Larnaca 0 - 1 FC Zürich
20-09-2018 21:00 Ludogorets 2 - 3 Bayer Leverkusen
20-09-2018 21:00 RB Leipzig 2 - 3 Salzburg
20-09-2018 21:00 Celtic 1 - 0 Rosenborg
20-09-2018 21:00 FC København 1 - 1 Zenit Petersborg
20-09-2018 21:00 Sl. Prag 1 - 0 Bordeaux
20-09-2018 21:00 Spartak Trnava 1 - 0 Anderlecht
20-09-2018 21:00 Dinamo Zagreb 4 - 1 Fenerbahce
20-09-2018 21:00 Sporting CP 2 - 0 Qarabag FK
20-09-2018 21:00 Arsenal 4 - 2 Vorskla
20-09-2018 21:00 F91 Dudelange 0 - 1 AC Milan
20-09-2018 21:00 Olympiacos 0 - 0 Real Betis
2. runde
04-10-2018 16:50 FC Astana 2 - 0 Rennes
04-10-2018 18:55 Bayer Leverkusen 4 - 2 AEK Larnaca
04-10-2018 18:55 FC Zürich 1 - 0 Ludogorets
04-10-2018 18:55 Rosenborg 1 - 3 RB Leipzig
04-10-2018 18:55 Salzburg 3 - 1 Celtic
04-10-2018 18:55 Bordeaux 1 - 2 FC København
04-10-2018 18:55 Zenit Petersborg 1 - 0 Sl. Prag
04-10-2018 18:55 Fenerbahce 2 - 0 Spartak Trnava
04-10-2018 18:55 Anderlecht 0 - 2 Dinamo Zagreb
04-10-2018 18:55 Vorskla 1 - 2 Sporting CP
04-10-2018 18:55 Qarabag FK 0 - 3 Arsenal
04-10-2018 18:55 Real Betis 3 - 0 F91 Dudelange
04-10-2018 18:55 AC Milan 3 - 1 Olympiacos
04-10-2018 21:00 Spartak Moskva 3 - 3 Villarreal
04-10-2018 21:00 Rangers 3 - 1 Rapid Wien
04-10-2018 21:00 Apollon Limassol 2 - 2 Marseille
04-10-2018 21:00 Eintracht Frankfurt 4 - 1 Lazio
04-10-2018 21:00 Malmö FF 2 - 0 Besiktas
04-10-2018 21:00 Sarpsborg 08 3 - 1 Genk
04-10-2018 21:00 FC Krasnodar 2 - 1 Sevilla
04-10-2018 21:00 Standard Liege 2 - 1 Akhisarspor
04-10-2018 21:00 Jablonec 2 - 2 Dynamo Kiev
04-10-2018 21:00 BATE Borisov 1 - 4 PAOK
04-10-2018 21:00 Chelsea 1 - 0 Vidi FC
3. runde
25-10-2018 18:55 FC Zürich 3 - 2 Bayer Leverkusen
25-10-2018 18:55 AEK Larnaca 1 - 1 Ludogorets
25-10-2018 18:55 Salzburg 3 - 0 Rosenborg
25-10-2018 18:55 RB Leipzig 2 - 0 Celtic
25-10-2018 18:55 Zenit Petersborg 2 - 1 Bordeaux
25-10-2018 18:55 FC København 0 - 1 Sl. Prag
25-10-2018 18:55 Anderlecht 2 - 2 Fenerbahce
25-10-2018 18:55 Spartak Trnava 1 - 2 Dinamo Zagreb
25-10-2018 18:55 Qarabag FK 0 - 1 Vorskla
25-10-2018 18:55 Sporting CP 0 - 1 Arsenal
25-10-2018 18:55 AC Milan 1 - 2 Real Betis
25-10-2018 18:55 F91 Dudelange 0 - 2 Olympiacos
25-10-2018 21:00 Rangers 0 - 0 Spartak Moskva
25-10-2018 21:00 Villarreal 5 - 0 Rapid Wien
25-10-2018 21:00 Eintracht Frankfurt 2 - 0 Apollon Limassol
25-10-2018 21:00 Marseille 1 - 3 Lazio
25-10-2018 21:00 Sarpsborg 08 1 - 1 Malmö FF
25-10-2018 21:00 Besiktas 2 - 4 Genk
25-10-2018 21:00 Standard Liege 2 - 1 FC Krasnodar
25-10-2018 21:00 Sevilla 6 - 0 Akhisarspor
25-10-2018 21:00 Jablonec 1 - 1 FC Astana
25-10-2018 21:00 Rennes 1 - 2 Dynamo Kiev
25-10-2018 21:00 Chelsea 3 - 1 BATE Borisov
25-10-2018 21:00 PAOK 0 - 2 Vidi FC
4. runde
08-11-2018 16:50 Fenerbahce 2 - 0 Anderlecht
08-11-2018 16:50 FC Astana 2 - 1 Jablonec
08-11-2018 18:55 Spartak Moskva 4 - 3 Rangers
08-11-2018 18:55 Rapid Wien 0 - 0 Villarreal
08-11-2018 18:55 Apollon Limassol 2 - 3 Eintracht Frankfurt
08-11-2018 18:55 Lazio 2 - 1 Marseille
08-11-2018 18:55 Malmö FF 1 - 1 Sarpsborg 08
08-11-2018 18:55 Genk 1 - 1 Besiktas
08-11-2018 18:55 FC Krasnodar 2 - 1 Standard Liege
08-11-2018 18:55 Akhisarspor 2 - 3 Sevilla
08-11-2018 18:55 Dynamo Kiev 3 - 1 Rennes
08-11-2018 18:55 BATE Borisov 0 - 1 Chelsea
08-11-2018 18:55 Vidi FC 1 - 0 PAOK
08-11-2018 21:00 Bayer Leverkusen 1 - 0 FC Zürich
08-11-2018 21:00 Ludogorets 0 - 0 AEK Larnaca
08-11-2018 21:00 Rosenborg 2 - 5 Salzburg
08-11-2018 21:00 Celtic 2 - 1 RB Leipzig
08-11-2018 21:00 Bordeaux 1 - 1 Zenit Petersborg
08-11-2018 21:00 Sl. Prag 0 - 0 FC København
08-11-2018 21:00 Dinamo Zagreb 3 - 1 Spartak Trnava
08-11-2018 21:00 Vorskla 0 - 1 Qarabag FK
08-11-2018 21:00 Arsenal 0 - 0 Sporting CP
08-11-2018 21:00 Real Betis 1 - 1 AC Milan
08-11-2018 21:00 Olympiacos 5 - 1 F91 Dudelange
5. runde
29-11-2018 16:50 Spartak Moskva - Rapid Wien
29-11-2018 16:50 FC Astana - Dynamo Kiev
29-11-2018 18:55 FC Zürich - AEK Larnaca
29-11-2018 18:55 Bayer Leverkusen - Ludogorets
29-11-2018 18:55 Salzburg - RB Leipzig
29-11-2018 18:55 Rosenborg - Celtic
29-11-2018 18:55 Zenit Petersborg - FC København
29-11-2018 18:55 Bordeaux - Sl. Prag
29-11-2018 18:55 Anderlecht - Spartak Trnava
29-11-2018 18:55 Fenerbahce - Dinamo Zagreb
29-11-2018 18:55 Qarabag FK - Sporting CP
29-11-2018 18:55 Vorskla - Arsenal
29-11-2018 18:55 AC Milan - F91 Dudelange
29-11-2018 18:55 Real Betis - Olympiacos
29-11-2018 18:55 FC Krasnodar - Akhisarspor
29-11-2018 18:55 BATE Borisov - Vidi FC
29-11-2018 21:00 Rangers - Villarreal
29-11-2018 21:00 Eintracht Frankfurt - Marseille
29-11-2018 21:00 Apollon Limassol - Lazio
29-11-2018 21:00 Sarpsborg 08 - Besiktas
29-11-2018 21:00 Malmö FF - Genk
29-11-2018 21:00 Standard Liege - Sevilla
29-11-2018 21:00 Jablonec - Rennes
29-11-2018 21:00 Chelsea - PAOK
6. runde
13-12-2018 18:55 Villarreal - Spartak Moskva
13-12-2018 18:55 Rapid Wien - Rangers
13-12-2018 18:55 Marseille - Apollon Limassol
13-12-2018 18:55 Lazio - Eintracht Frankfurt
13-12-2018 18:55 Besiktas - Malmö FF
13-12-2018 18:55 Genk - Sarpsborg 08
13-12-2018 18:55 Sevilla - FC Krasnodar
13-12-2018 18:55 Akhisarspor - Standard Liege
13-12-2018 18:55 Rennes - FC Astana
13-12-2018 18:55 Dynamo Kiev - Jablonec
13-12-2018 18:55 PAOK - BATE Borisov
13-12-2018 18:55 Vidi FC - Chelsea
13-12-2018 21:00 AEK Larnaca - Bayer Leverkusen
13-12-2018 21:00 Ludogorets - FC Zürich
13-12-2018 21:00 RB Leipzig - Rosenborg
13-12-2018 21:00 Celtic - Salzburg
13-12-2018 21:00 FC København - Bordeaux
13-12-2018 21:00 Sl. Prag - Zenit Petersborg
13-12-2018 21:00 Spartak Trnava - Fenerbahce
13-12-2018 21:00 Dinamo Zagreb - Anderlecht
13-12-2018 21:00 Sporting CP - Vorskla
13-12-2018 21:00 Arsenal - Qarabag FK
13-12-2018 21:00 F91 Dudelange - Real Betis
13-12-2018 21:00 Olympiacos - AC Milan

Her finder du kampprogrammet for Europa League Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.