Ekstraklasa

Polen
1. runde
19-07-2019 18:00 Arka Gdynia - Bialystok
19-07-2019 20:30 LKS Lodz - Lechia Gdansk
20-07-2019 15:00 Rakow Czestochowa - Korona Kielce
20-07-2019 17:30 Wisla Krakow - Slask Wroclaw
20-07-2019 20:00 Piast Gliwice - Lech Poznan
21-07-2019 15:00 Zaglebie Lubin - Cracovia
21-07-2019 17:30 Legia Warszawa - Pogon Szczecin
22-07-2019 18:00 Wisla Plock - Gornik Zabrze
2. runde
26-07-2019 18:00 Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin
26-07-2019 20:30 Lech Poznan - Wisla Plock
27-07-2019 17:30 Slask Wroclaw - Piast Gliwice
27-07-2019 20:00 Bialystok - Rakow Czestochowa
28-07-2019 15:00 Korona Kielce - Legia Warszawa
28-07-2019 17:30 Cracovia - LKS Lodz
28-07-2019 17:30 Lechia Gdansk - Wisla Krakow
29-07-2019 18:00 Pogon Szczecin - Arka Gdynia
3. runde
02-08-2019 18:00 Arka Gdynia - Korona Kielce
02-08-2019 20:30 Zaglebie Lubin - Bialystok
03-08-2019 17:30 Piast Gliwice - Pogon Szczecin
03-08-2019 20:00 LKS Lodz - Lech Poznan
04-08-2019 15:00 Wisla Plock - Lechia Gdansk
04-08-2019 17:30 Legia Warszawa - Slask Wroclaw
04-08-2019 17:30 Rakow Czestochowa - Cracovia
05-08-2019 18:00 Wisla Krakow - Gornik Zabrze
4. runde
09-08-2019 18:00 Gornik Zabrze - Rakow Czestochowa
09-08-2019 20:30 Lech Poznan - Slask Wroclaw
10-08-2019 15:00 Pogon Szczecin - Wisla Krakow
10-08-2019 17:30 Zaglebie Lubin - Arka Gdynia
10-08-2019 20:00 LKS Lodz - Piast Gliwice
11-08-2019 15:00 Cracovia - Korona Kielce
11-08-2019 17:30 Wisla Plock - Legia Warszawa
12-08-2019 18:00 Lechia Gdansk - Bialystok
5. runde
17-08-2019 18:00 Arka Gdynia - Lech Poznan
17-08-2019 18:00 Bialystok - Gornik Zabrze
17-08-2019 18:00 Korona Kielce - Pogon Szczecin
17-08-2019 18:00 Legia Warszawa - Zaglebie Lubin
17-08-2019 18:00 Piast Gliwice - Wisla Plock
17-08-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Lechia Gdansk
17-08-2019 18:00 Wisla Krakow - LKS Lodz
17-08-2019 18:00 Slask Wroclaw - Cracovia
6. runde
24-08-2019 18:00 Cracovia - Arka Gdynia
24-08-2019 18:00 Gornik Zabrze - Korona Kielce
24-08-2019 18:00 Bialystok - Wisla Krakow
24-08-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Piast Gliwice
24-08-2019 18:00 Lechia Gdansk - Slask Wroclaw
24-08-2019 18:00 Pogon Szczecin - Wisla Plock
24-08-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Lech Poznan
24-08-2019 18:00 LKS Lodz - Legia Warszawa
7. runde
31-08-2019 18:00 Arka Gdynia - Gornik Zabrze
31-08-2019 18:00 Korona Kielce - Bialystok
31-08-2019 18:00 Lech Poznan - Cracovia
31-08-2019 18:00 Legia Warszawa - Rakow Czestochowa
31-08-2019 18:00 Piast Gliwice - Lechia Gdansk
31-08-2019 18:00 Wisla Krakow - Zaglebie Lubin
31-08-2019 18:00 Wisla Plock - LKS Lodz
31-08-2019 18:00 Slask Wroclaw - Pogon Szczecin
8. runde
14-09-2019 18:00 Cracovia - Piast Gliwice
14-09-2019 18:00 Gornik Zabrze - Slask Wroclaw
14-09-2019 18:00 Bialystok - Legia Warszawa
14-09-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Wisla Plock
14-09-2019 18:00 Korona Kielce - Wisla Krakow
14-09-2019 18:00 Lechia Gdansk - Lech Poznan
14-09-2019 18:00 Pogon Szczecin - LKS Lodz
14-09-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Arka Gdynia
9. runde
21-09-2019 18:00 Cracovia - Legia Warszawa
21-09-2019 18:00 Lech Poznan - Bialystok
21-09-2019 18:00 Lechia Gdansk - Korona Kielce
21-09-2019 18:00 Piast Gliwice - Rakow Czestochowa
21-09-2019 18:00 Pogon Szczecin - Gornik Zabrze
21-09-2019 18:00 Wisla Plock - Wisla Krakow
21-09-2019 18:00 LKS Lodz - Arka Gdynia
21-09-2019 18:00 Slask Wroclaw - Zaglebie Lubin
10. runde
28-09-2019 18:00 Arka Gdynia - Piast Gliwice
28-09-2019 18:00 Gornik Zabrze - Lech Poznan
28-09-2019 18:00 Bialystok - Pogon Szczecin
28-09-2019 18:00 Zaglebie Lubin - LKS Lodz
28-09-2019 18:00 Korona Kielce - Slask Wroclaw
28-09-2019 18:00 Legia Warszawa - Lechia Gdansk
28-09-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Wisla Plock
28-09-2019 18:00 Wisla Krakow - Cracovia
11. runde
05-10-2019 18:00 Cracovia - Gornik Zabrze
05-10-2019 18:00 Lech Poznan - Wisla Krakow
05-10-2019 18:00 Lechia Gdansk - Zaglebie Lubin
05-10-2019 18:00 Piast Gliwice - Legia Warszawa
05-10-2019 18:00 Pogon Szczecin - Rakow Czestochowa
05-10-2019 18:00 Wisla Plock - Arka Gdynia
05-10-2019 18:00 LKS Lodz - Korona Kielce
05-10-2019 18:00 Slask Wroclaw - Bialystok
12. runde
19-10-2019 18:00 Arka Gdynia - Lechia Gdansk
19-10-2019 18:00 Gornik Zabrze - LKS Lodz
19-10-2019 18:00 Bialystok - Cracovia
19-10-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Pogon Szczecin
19-10-2019 18:00 Korona Kielce - Wisla Plock
19-10-2019 18:00 Legia Warszawa - Lech Poznan
19-10-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Slask Wroclaw
19-10-2019 18:00 Wisla Krakow - Piast Gliwice
13. runde
26-10-2019 18:00 Cracovia - Pogon Szczecin
26-10-2019 18:00 Lech Poznan - Zaglebie Lubin
26-10-2019 18:00 Lechia Gdansk - Gornik Zabrze
26-10-2019 18:00 Legia Warszawa - Wisla Krakow
26-10-2019 18:00 Piast Gliwice - Korona Kielce
26-10-2019 18:00 Wisla Plock - Bialystok
26-10-2019 18:00 LKS Lodz - Rakow Czestochowa
26-10-2019 18:00 Slask Wroclaw - Arka Gdynia
14. runde
02-11-2019 18:00 Arka Gdynia - Legia Warszawa
02-11-2019 18:00 Cracovia - Lechia Gdansk
02-11-2019 18:00 Gornik Zabrze - Piast Gliwice
02-11-2019 18:00 Bialystok - LKS Lodz
02-11-2019 18:00 Korona Kielce - Zaglebie Lubin
02-11-2019 18:00 Pogon Szczecin - Lech Poznan
02-11-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Wisla Krakow
02-11-2019 18:00 Slask Wroclaw - Wisla Plock
15. runde
09-11-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Rakow Czestochowa
09-11-2019 18:00 Lech Poznan - Korona Kielce
09-11-2019 18:00 Lechia Gdansk - Pogon Szczecin
09-11-2019 18:00 Legia Warszawa - Gornik Zabrze
09-11-2019 18:00 Piast Gliwice - Bialystok
09-11-2019 18:00 Wisla Krakow - Arka Gdynia
09-11-2019 18:00 Wisla Plock - Cracovia
09-11-2019 18:00 LKS Lodz - Slask Wroclaw
16. runde
23-11-2019 18:00 Cracovia - Zaglebie Lubin
23-11-2019 18:00 Gornik Zabrze - Wisla Plock
23-11-2019 18:00 Bialystok - Arka Gdynia
23-11-2019 18:00 Korona Kielce - Rakow Czestochowa
23-11-2019 18:00 Lech Poznan - Piast Gliwice
23-11-2019 18:00 Lechia Gdansk - LKS Lodz
23-11-2019 18:00 Pogon Szczecin - Legia Warszawa
23-11-2019 18:00 Slask Wroclaw - Wisla Krakow
17. runde
30-11-2019 18:00 Arka Gdynia - Pogon Szczecin
30-11-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Gornik Zabrze
30-11-2019 18:00 Legia Warszawa - Korona Kielce
30-11-2019 18:00 Piast Gliwice - Slask Wroclaw
30-11-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Bialystok
30-11-2019 18:00 Wisla Krakow - Lechia Gdansk
30-11-2019 18:00 Wisla Plock - Lech Poznan
30-11-2019 18:00 LKS Lodz - Cracovia
18. runde
07-12-2019 18:00 Cracovia - Rakow Czestochowa
07-12-2019 18:00 Gornik Zabrze - Wisla Krakow
07-12-2019 18:00 Bialystok - Zaglebie Lubin
07-12-2019 18:00 Korona Kielce - Arka Gdynia
07-12-2019 18:00 Lech Poznan - LKS Lodz
07-12-2019 18:00 Lechia Gdansk - Wisla Plock
07-12-2019 18:00 Pogon Szczecin - Piast Gliwice
07-12-2019 18:00 Slask Wroclaw - Legia Warszawa
19. runde
14-12-2019 18:00 Arka Gdynia - Zaglebie Lubin
14-12-2019 18:00 Bialystok - Lechia Gdansk
14-12-2019 18:00 Korona Kielce - Cracovia
14-12-2019 18:00 Legia Warszawa - Wisla Plock
14-12-2019 18:00 Piast Gliwice - LKS Lodz
14-12-2019 18:00 Rakow Czestochowa - Gornik Zabrze
14-12-2019 18:00 Wisla Krakow - Pogon Szczecin
14-12-2019 18:00 Slask Wroclaw - Lech Poznan
20. runde
21-12-2019 18:00 Cracovia - Slask Wroclaw
21-12-2019 18:00 Gornik Zabrze - Bialystok
21-12-2019 18:00 Zaglebie Lubin - Legia Warszawa
21-12-2019 18:00 Lech Poznan - Arka Gdynia
21-12-2019 18:00 Lechia Gdansk - Rakow Czestochowa
21-12-2019 18:00 Pogon Szczecin - Korona Kielce
21-12-2019 18:00 Wisla Plock - Piast Gliwice
21-12-2019 18:00 LKS Lodz - Wisla Krakow
21. runde
08-02-2020 18:00 Arka Gdynia - Cracovia
08-02-2020 18:00 Korona Kielce - Gornik Zabrze
08-02-2020 18:00 Lech Poznan - Rakow Czestochowa
08-02-2020 18:00 Legia Warszawa - LKS Lodz
08-02-2020 18:00 Piast Gliwice - Zaglebie Lubin
08-02-2020 18:00 Wisla Krakow - Bialystok
08-02-2020 18:00 Wisla Plock - Pogon Szczecin
08-02-2020 18:00 Slask Wroclaw - Lechia Gdansk
22. runde
15-02-2020 18:00 Cracovia - Lech Poznan
15-02-2020 18:00 Gornik Zabrze - Arka Gdynia
15-02-2020 18:00 Bialystok - Korona Kielce
15-02-2020 18:00 Zaglebie Lubin - Wisla Krakow
15-02-2020 18:00 Lechia Gdansk - Piast Gliwice
15-02-2020 18:00 Pogon Szczecin - Slask Wroclaw
15-02-2020 18:00 Rakow Czestochowa - Legia Warszawa
15-02-2020 18:00 LKS Lodz - Wisla Plock
23. runde
22-02-2020 18:00 Arka Gdynia - Rakow Czestochowa
22-02-2020 18:00 Lech Poznan - Lechia Gdansk
22-02-2020 18:00 Legia Warszawa - Bialystok
22-02-2020 18:00 Piast Gliwice - Cracovia
22-02-2020 18:00 Wisla Krakow - Korona Kielce
22-02-2020 18:00 Wisla Plock - Zaglebie Lubin
22-02-2020 18:00 LKS Lodz - Pogon Szczecin
22-02-2020 18:00 Slask Wroclaw - Gornik Zabrze
24. runde
29-02-2020 18:00 Arka Gdynia - LKS Lodz
29-02-2020 18:00 Gornik Zabrze - Pogon Szczecin
29-02-2020 18:00 Bialystok - Lech Poznan
29-02-2020 18:00 Zaglebie Lubin - Slask Wroclaw
29-02-2020 18:00 Korona Kielce - Lechia Gdansk
29-02-2020 18:00 Legia Warszawa - Cracovia
29-02-2020 18:00 Rakow Czestochowa - Piast Gliwice
29-02-2020 18:00 Wisla Krakow - Wisla Plock
25. runde
04-03-2020 18:00 Cracovia - Wisla Krakow
04-03-2020 18:00 Lech Poznan - Gornik Zabrze
04-03-2020 18:00 Lechia Gdansk - Legia Warszawa
04-03-2020 18:00 Piast Gliwice - Arka Gdynia
04-03-2020 18:00 Pogon Szczecin - Bialystok
04-03-2020 18:00 Wisla Plock - Rakow Czestochowa
04-03-2020 18:00 LKS Lodz - Zaglebie Lubin
04-03-2020 18:00 Slask Wroclaw - Korona Kielce
26. runde
07-03-2020 18:00 Arka Gdynia - Wisla Plock
07-03-2020 18:00 Gornik Zabrze - Cracovia
07-03-2020 18:00 Bialystok - Slask Wroclaw
07-03-2020 18:00 Zaglebie Lubin - Lechia Gdansk
07-03-2020 18:00 Korona Kielce - LKS Lodz
07-03-2020 18:00 Legia Warszawa - Piast Gliwice
07-03-2020 18:00 Rakow Czestochowa - Pogon Szczecin
07-03-2020 18:00 Wisla Krakow - Lech Poznan
27. runde
14-03-2020 18:00 Cracovia - Bialystok
14-03-2020 18:00 Lech Poznan - Legia Warszawa
14-03-2020 18:00 Lechia Gdansk - Arka Gdynia
14-03-2020 18:00 Piast Gliwice - Wisla Krakow
14-03-2020 18:00 Pogon Szczecin - Zaglebie Lubin
14-03-2020 18:00 Wisla Plock - Korona Kielce
14-03-2020 18:00 LKS Lodz - Gornik Zabrze
14-03-2020 18:00 Slask Wroclaw - Rakow Czestochowa
28. runde
21-03-2020 18:00 Arka Gdynia - Slask Wroclaw
21-03-2020 18:00 Gornik Zabrze - Lechia Gdansk
21-03-2020 18:00 Bialystok - Wisla Plock
21-03-2020 18:00 Zaglebie Lubin - Lech Poznan
21-03-2020 18:00 Korona Kielce - Piast Gliwice
21-03-2020 18:00 Pogon Szczecin - Cracovia
21-03-2020 18:00 Rakow Czestochowa - LKS Lodz
21-03-2020 18:00 Wisla Krakow - Legia Warszawa
29. runde
04-04-2020 18:00 Zaglebie Lubin - Korona Kielce
04-04-2020 18:00 Lech Poznan - Pogon Szczecin
04-04-2020 18:00 Lechia Gdansk - Cracovia
04-04-2020 18:00 Legia Warszawa - Arka Gdynia
04-04-2020 18:00 Piast Gliwice - Gornik Zabrze
04-04-2020 18:00 Wisla Krakow - Rakow Czestochowa
04-04-2020 18:00 Wisla Plock - Slask Wroclaw
04-04-2020 18:00 LKS Lodz - Bialystok
30. runde
11-04-2020 18:00 Arka Gdynia - Wisla Krakow
11-04-2020 18:00 Cracovia - Wisla Plock
11-04-2020 18:00 Gornik Zabrze - Legia Warszawa
11-04-2020 18:00 Bialystok - Piast Gliwice
11-04-2020 18:00 Korona Kielce - Lech Poznan
11-04-2020 18:00 Pogon Szczecin - Lechia Gdansk
11-04-2020 18:00 Rakow Czestochowa - Zaglebie Lubin
11-04-2020 18:00 Slask Wroclaw - LKS Lodz

Her finder du kampprogrammet for Ekstraklasa Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.