Carioca 1

Brasilien
Piauiense
# Klub K V U T Mål Point
1 Altos Altos 10 7 2 1 20 - 6 23
2 River AC River AC 10 7 1 2 13 - 7 22
3 Piaui Piaui 10 3 3 4 17 - 18 12
4 4 de Julho 4 de Julho 10 2 5 3 12 - 13 11
5 Parnahyba Parnahyba 10 1 5 4 7 - 12 8
6 Flamengo PI Flamengo PI 10 1 2 7 8 - 21 5
Catarinense
# Klub K V U T Mål Point
1 Chapecoense AF Chapecoense AF 18 12 5 1 25 - 8 41
2 Figueirense Figueirense 18 10 6 2 24 - 14 36
3 Atletico Tubarao Atletico Tubarao 18 7 5 6 26 - 21 26
4 Criciuma Criciuma 18 7 5 6 20 - 18 26
5 Joinville Joinville 18 7 3 8 20 - 21 24
6 Avai FC Avai FC 18 6 6 6 22 - 21 24
7 Brusque Brusque 18 4 8 6 20 - 23 20
8 Hercilio Luz Hercilio Luz 18 4 5 9 16 - 23 17
9 Inter de Lages Inter de Lages 18 4 5 9 18 - 27 17
10 Concordia Atletico Concordia Atletico 18 3 4 11 19 - 34 13
Sergipano 2nd Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 AO Itabaiana AO Itabaiana 5 3 2 0 4 - 0 11
2 Sergipe Sergipe 5 2 2 1 7 - 4 8
3 Lagarto AC Lagarto AC 5 2 1 2 5 - 5 7
4 Confianca Confianca 5 1 4 0 5 - 3 7
5 Olimpico SE Olimpico SE 5 0 4 1 6 - 7 4
6 Sociedade Boca Junior Sociedade Boca Junior 5 0 1 4 4 - 12 1
Paraibano Relegation Group
# Klub K V U T Mål Point
1 Nacional de Patos Nacional de Patos 6 3 2 1 10 - 4 11
2 Atletico Cajazeirense Atletico Cajazeirense 6 3 1 2 8 - 4 10
3 Auto Esporte Auto Esporte 6 2 2 2 5 - 4 8
4 Desportiva Guarabira Desportiva Guarabira 6 1 1 4 3 - 14 4
Paulista A1 Trophy Interior
# Klub K V U T Mål Point
1 Mirassol Mirassol 3 2 0 1 5 - 3 6
2 Ponte Preta Ponte Preta 3 2 0 1 5 - 3 6
3 Sao Bento Sao Bento 3 1 1 1 6 - 5 4
4 Ferroviaria Ferroviaria 3 1 1 1 5 - 5 4
5 Ituano FC Ituano FC 3 1 1 1 4 - 5 4
6 Red Bull Brasil Red Bull Brasil 3 0 1 2 4 - 8 1
Potiguar 2nd Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 ABC ABC 7 6 1 0 16 - 4 19
2 America RN America RN 7 4 1 2 12 - 8 13
3 Santa Cruz RN Santa Cruz RN 7 2 4 1 7 - 6 10
4 Forca e Luz Forca e Luz 7 2 4 1 7 - 7 10
5 ACD Potiguar ACD Potiguar 7 2 2 3 11 - 12 8
6 Globo FC Globo FC 7 2 2 3 7 - 10 8
7 AS Sociedade AS Sociedade 7 1 2 4 6 - 11 5
8 Baraunas Baraunas 7 1 0 6 7 - 15 3
Cearense 2nd Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 Ceara Ceara 5 3 2 0 11 - 5 11
2 Floresta Floresta 5 3 1 1 6 - 2 10
3 Fortaleza Fortaleza 5 3 1 1 6 - 3 10
4 Uniclinic Atletico Clube Uniclinic Atletico Clube 5 1 2 2 2 - 3 5
5 Iguatu Iguatu 5 0 2 3 5 - 10 2
6 Ferroviario Ferroviario 5 0 2 3 3 - 10 2
Goiano
# Klub K V U T Mål Point
1 Goias Goias 14 8 3 3 22 - 11 27
2 Vila Nova Vila Nova 14 6 6 2 15 - 13 24
3 Aparecidense Aparecidense 14 6 5 3 21 - 12 23
4 Anapolina Anapolina 14 6 4 4 18 - 12 22
5 Ipora Ipora 14 5 7 2 21 - 12 22
6 Gremio Anapolis Gremio Anapolis 14 5 4 5 12 - 14 19
7 Atletico GO Atletico GO 14 4 6 4 13 - 14 18
8 Itumbiara Itumbiara 14 4 1 9 11 - 23 13
9 Anapolis FC Anapolis FC 14 3 4 7 14 - 17 13
10 Esporte Clube Rio Verde Esporte Clube Rio Verde 14 1 4 9 9 - 28 7
Paranaense 2nd Group Stage Grp. B
# Klub K V U T Mål Point
1 Atletico PR Atletico PR 5 3 2 0 11 - 3 11
2 Londrina EC Londrina EC 5 2 2 1 7 - 3 8
3 Toledo CW Toledo CW 5 2 2 1 6 - 5 8
4 CE Uniao CE Uniao 5 2 0 3 7 - 6 6
5 Prudentopolis FC Prudentopolis FC 5 1 2 2 6 - 7 5
6 Rio Branco PR Rio Branco PR 5 1 0 4 7 - 20 3
Paranaense 2nd Group Stage Grp. A
# Klub K V U T Mål Point
1 Parana Clube Parana Clube 5 4 1 0 9 - 3 13
2 Maringa FC Maringa FC 5 3 0 2 8 - 4 9
3 Foz do Iguacu Foz do Iguacu 5 3 0 2 9 - 6 9
4 Cianorte Cianorte 5 2 1 2 7 - 7 7
5 FC Cascavel FC Cascavel 5 1 0 4 4 - 10 3
6 Coritiba Coritiba 5 1 0 4 3 - 10 3
Paraense
# Klub K V U T Mål Point
1 Remo Remo 10 7 1 2 17 - 9 22
2 Paysandu Paysandu 10 6 2 2 17 - 8 20
3 Bragantino PA Bragantino PA 10 6 1 3 17 - 15 19
4 Sao Raimundo PA Sao Raimundo PA 10 5 1 4 15 - 12 16
5 Castanhal EC Castanhal EC 10 4 1 5 16 - 17 13
6 Independente PA Independente PA 10 3 4 3 12 - 14 13
7 Aguia de Maraba Aguia de Maraba 10 3 2 5 7 - 14 11
8 Paragominas FC Paragominas FC 10 2 5 3 12 - 12 11
9 Parauapebas FC Parauapebas FC 10 1 5 4 9 - 13 8
10 Cameta Cameta 10 0 4 6 10 - 18 4
Brasiliense
# Klub K V U T Mål Point
1 Ceilandia Ceilandia 11 8 1 2 21 - 7 25
2 Gama Gama 11 7 2 2 22 - 11 23
3 Brasiliense Brasiliense 11 6 3 2 18 - 9 21
4 Sobradinho EC Sobradinho EC 11 6 2 3 14 - 11 20
5 Real FC Real FC 11 5 3 3 17 - 13 18
6 Paracatu FC Paracatu FC 11 5 3 3 14 - 13 18
7 Luziania Luziania 11 2 8 1 13 - 10 14
8 Bosque Formosa EC Bosque Formosa EC 11 3 4 4 11 - 15 13
9 Bolamense Bolamense 11 3 1 7 8 - 16 10
10 Santa Maria Santa Maria 11 2 2 7 13 - 22 8
11 Paranoa EC Paranoa EC 11 1 3 7 7 - 19 6
12 Samambaia Samambaia 11 1 2 8 7 - 19 5
Paulista A1
# Klub K V U T Mål Point
1 Palmeiras Palmeiras 12 8 2 2 19 - 8 26
2 Corinthians Corinthians 12 7 2 3 17 - 8 23
3 Novorizontino Novorizontino 12 6 2 4 18 - 17 20
4 Santos Santos 12 5 3 4 17 - 13 18
5 Sao Paulo Sao Paulo 12 5 2 5 12 - 11 17
6 Sao Bento Sao Bento 12 4 5 3 11 - 8 17
7 Bragantino Bragantino 12 4 5 3 9 - 8 17
8 Ituano FC Ituano FC 12 4 5 3 13 - 13 17
9 Botafogo SP Botafogo SP 12 4 4 4 9 - 11 16
10 Sao Caetano Sao Caetano 12 4 3 5 8 - 14 15
11 Ferroviaria Ferroviaria 12 2 7 3 11 - 12 13
12 Red Bull Brasil Red Bull Brasil 12 2 7 3 10 - 11 13
13 Ponte Preta Ponte Preta 12 2 6 4 6 - 8 12
14 Mirassol Mirassol 12 2 6 4 9 - 13 12
15 Linense Linense 12 2 4 6 13 - 20 10
16 Santo Andre Santo Andre 12 1 5 6 11 - 18 8
Mineiro
# Klub K V U T Mål Point
1 Cruzeiro Cruzeiro 11 9 2 0 20 - 2 29
2 America MG America MG 11 6 3 2 14 - 8 21
3 Atletico MG Atletico MG 11 5 3 3 14 - 7 18
4 Tupi Tupi 11 5 1 5 19 - 16 16
5 Tombense FC Tombense FC 11 4 3 4 8 - 7 15
6 Uniao Recreativa dos Trabalhadores Uniao Recreativa dos Trabalhadores 11 4 3 4 12 - 13 15
7 Boa Esporte Clube Boa Esporte Clube 11 4 2 5 5 - 9 14
8 Patrocinense Patrocinense 11 3 4 4 13 - 14 13
9 Caldense Caldense 11 3 4 4 9 - 12 13
10 Villa Nova AC Villa Nova AC 11 3 2 6 12 - 16 11
11 Democrata GV Democrata GV 11 3 1 7 12 - 25 10
12 Uberlandia Uberlandia 11 3 0 8 9 - 18 9
Matogrossense
# Klub K V U T Mål Point
1 Cuiaba Cuiaba 9 8 1 0 18 - 6 25
2 Sinop Sinop 9 6 1 2 14 - 7 19
3 Luverdense Luverdense 9 5 2 2 17 - 11 17
4 Operario VG Operario VG 9 4 3 2 16 - 9 15
5 Uniao Rondonopolis Uniao Rondonopolis 9 2 3 4 6 - 11 9
6 Mixto Mixto 9 2 0 7 10 - 15 6
7 Araguaia Araguaia 9 0 2 7 8 - 22 2
8 Acao Acao 9 4 1 4 12 - 15 1
9 Dom Bosco Dom Bosco 9 4 2 3 15 - 12 -2
10 Pocone MT Pocone MT 9 1 3 5 11 - 19 -24
Gaucho
# Klub K V U T Mål Point
1 Brasil de Pelotas Brasil de Pelotas 11 6 3 2 13 - 7 21
2 Caxias Caxias 11 5 5 1 16 - 9 20
3 Internacional Internacional 11 5 3 3 16 - 6 18
4 EC Sao Jose EC Sao Jose 11 5 2 4 13 - 16 17
5 Veranopolis Veranopolis 11 4 5 2 9 - 5 17
6 Gremio Gremio 11 5 1 5 17 - 16 16
7 Avenida Avenida 11 3 6 2 11 - 12 15
8 Sao Luiz Sao Luiz 11 3 5 3 12 - 10 14
9 Juventude Juventude 11 3 4 4 14 - 17 13
10 Novo Hamburgo Novo Hamburgo 11 2 4 5 8 - 17 10
11 Cruzeiro RS Cruzeiro RS 11 2 3 6 7 - 13 9
12 Sao Paulo RG Sao Paulo RG 11 1 3 7 4 - 12 6
Baiano
# Klub K V U T Mål Point
1 Vitoria Vitoria 9 7 1 1 19 - 9 22
2 Bahia Bahia 9 6 2 1 21 - 6 20
3 Juazeirense Juazeirense 9 6 1 2 17 - 10 19
4 Bahia de Feira Bahia de Feira 9 5 2 2 13 - 10 17
5 Fluminense de Feira Fluminense de Feira 9 5 1 3 12 - 9 16
6 EC Jacuipense EC Jacuipense 9 3 1 5 9 - 9 10
7 Jequie Jequie 9 3 1 5 10 - 19 10
8 Jacobina Jacobina 9 2 1 6 6 - 14 7
9 Vitoria da Conquista Vitoria da Conquista 9 2 0 7 8 - 20 6
10 Atlantico EC Atlantico EC 9 0 2 7 9 - 18 2
Alagoano
# Klub K V U T Mål Point
1 CRB CRB 8 6 1 1 16 - 4 19
2 CS Alagoano CS Alagoano 8 5 2 1 16 - 4 17
3 ASA ASA 8 4 0 4 11 - 9 12
4 Coruripe Coruripe 8 4 0 4 9 - 8 12
5 CE Olhodaguense CE Olhodaguense 8 4 0 4 10 - 11 12
6 Dimensao Saude Dimensao Saude 8 3 1 4 8 - 14 10
7 Murici Murici 8 2 3 3 8 - 14 9
8 Clube Sociedade Esportiva Clube Sociedade Esportiva 8 1 3 4 5 - 10 6
9 Santa Rita Santa Rita 8 1 2 5 6 - 15 5
Sul-Matogrossense Grp. A
# Klub K V U T Mål Point
1 Operario MS Operario MS 8 4 2 2 12 - 7 14
2 Comercial MS Comercial MS 8 3 3 2 11 - 10 12
3 Uniao/ABC Uniao/ABC 8 1 5 2 9 - 11 8
4 Novoperario FC Novoperario FC 8 1 4 3 7 - 12 7
5 Costa Rica EC Costa Rica EC 8 3 2 3 11 - 10 -2
Sul-Matogrossense Grp. B
# Klub K V U T Mål Point
1 Aguia Negra Aguia Negra 8 5 3 0 17 - 5 18
2 Sete de Dourados Sete de Dourados 8 4 4 0 12 - 2 16
3 Corumbaense Corumbaense 8 4 1 3 14 - 8 13
4 URSO Mundo Novo URSO Mundo Novo 8 1 2 5 4 - 14 5
5 Operario AC Operario AC 8 0 2 6 3 - 21 2
Pernambucano
# Klub K V U T Mål Point
1 Nautico Nautico 10 5 4 1 17 - 10 19
2 Central SC Central SC 10 5 4 1 13 - 6 19
3 Sport Recife Sport Recife 10 4 5 1 13 - 6 17
4 Salgueiro Salgueiro 10 3 5 2 9 - 11 14
5 Santa Cruz Santa Cruz 10 2 7 1 9 - 9 13
6 Vitoria das Tabocas Vitoria das Tabocas 10 3 4 3 14 - 17 13
7 America PE America PE 10 3 3 4 15 - 16 12
8 Afogados da Ingazeira Afogados da Ingazeira 10 3 3 4 12 - 13 12
9 Flamengo Arcoverde Flamengo Arcoverde 10 1 6 3 7 - 8 9
10 Belo Jardim Belo Jardim 10 0 6 4 9 - 15 6
11 Pesqueira FC Pesqueira FC 10 1 3 6 5 - 12 6
Maranhense
# Klub K V U T Mål Point
1 Moto Club MA Moto Club MA 7 4 3 0 17 - 10 15
2 Imperatriz Imperatriz 7 4 1 2 12 - 8 13
3 Sao Jose MA Sao Jose MA 7 3 2 2 11 - 10 11
4 Maranhao Maranhao 7 3 2 2 7 - 6 11
5 Sampaio Correa Sampaio Correa 7 3 1 3 10 - 7 10
6 EC Cordino EC Cordino 7 2 3 2 9 - 9 9
7 Santa Quiteria Santa Quiteria 7 1 2 4 7 - 16 5
8 Bacabal Bacabal 7 1 0 6 2 - 9 3
Paraibano
# Klub K V U T Mål Point
1 Campinense Campinense 10 7 2 1 17 - 3 23
2 Botafogo PB Botafogo PB 10 6 4 0 27 - 11 22
3 Sousa Sousa 10 6 2 2 12 - 6 20
4 Nacional de Patos Nacional de Patos 10 6 1 3 9 - 6 19
5 Treze Treze 10 4 2 4 10 - 12 14
6 Centro Sportivo Paraibano Centro Sportivo Paraibano 10 3 4 3 11 - 12 13
7 Gremio Recreativo Serrano Gremio Recreativo Serrano 10 3 2 5 7 - 13 11
8 Atletico Cajazeirense Atletico Cajazeirense 10 2 2 6 9 - 16 8
9 Desportiva Guarabira Desportiva Guarabira 10 1 2 7 4 - 20 5
10 Auto Esporte Auto Esporte 10 0 3 7 8 - 15 3
Sergipano 1st Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 Sergipe Sergipe 9 7 1 1 15 - 3 22
2 AO Itabaiana AO Itabaiana 9 4 4 1 10 - 4 16
3 Confianca Confianca 9 4 3 2 12 - 9 15
4 Olimpico SE Olimpico SE 9 3 6 0 15 - 8 15
5 Sociedade Boca Junior Sociedade Boca Junior 9 4 2 3 8 - 8 14
6 Lagarto AC Lagarto AC 9 3 3 3 9 - 8 12
7 Dorense Dorense 9 2 5 2 7 - 6 11
8 Frei Paulistano Frei Paulistano 9 3 1 5 6 - 10 10
9 Amadense EC Amadense EC 9 1 1 7 5 - 21 4
10 AD Socorrense AD Socorrense 9 0 2 7 8 - 18 2
Cearense 1st Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 Fortaleza Fortaleza 9 7 0 2 22 - 9 21
2 Ceara Ceara 9 6 1 2 22 - 11 19
3 Iguatu Iguatu 9 5 3 1 14 - 8 18
4 Ferroviario Ferroviario 9 5 2 2 15 - 11 17
5 Uniclinic Atletico Clube Uniclinic Atletico Clube 9 4 3 2 12 - 12 15
6 Floresta Floresta 9 3 4 2 13 - 12 13
7 Horizonte Horizonte 9 3 2 4 12 - 16 11
8 Guarani de Juazeiro Guarani de Juazeiro 9 2 0 7 12 - 22 6
9 AE Tiradentes AE Tiradentes 9 1 2 6 13 - 18 5
10 Maranguape Maranguape 9 0 1 8 3 - 19 1
Potiguar 1st Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 ABC ABC 7 6 0 1 16 - 4 18
2 America RN America RN 7 6 0 1 14 - 4 18
3 Santa Cruz RN Santa Cruz RN 7 5 1 1 13 - 4 16
4 AS Sociedade AS Sociedade 7 3 1 3 8 - 6 10
5 Globo FC Globo FC 7 3 0 4 7 - 8 9
6 ACD Potiguar ACD Potiguar 7 2 1 4 5 - 9 7
7 Forca e Luz Forca e Luz 7 1 0 6 4 - 16 3
8 Baraunas Baraunas 7 0 1 6 1 - 17 1
Paranaense 1st Group Stage
# Klub K V U T Mål Point
1 Atletico PR Atletico PR 6 4 2 0 7 - 1 14
2 Foz do Iguacu Foz do Iguacu 6 3 3 0 6 - 3 12
3 Coritiba Coritiba 6 3 2 1 8 - 3 11
4 FC Cascavel FC Cascavel 6 3 1 2 8 - 5 10
5 Cianorte Cianorte 6 2 4 0 8 - 5 10
6 Maringa FC Maringa FC 6 2 2 2 6 - 6 8
7 Rio Branco PR Rio Branco PR 6 1 4 1 9 - 8 7
8 Londrina EC Londrina EC 6 1 3 2 7 - 9 6
9 Parana Clube Parana Clube 6 1 2 3 5 - 8 5
10 Toledo CW Toledo CW 6 1 2 3 3 - 7 5
11 CE Uniao CE Uniao 6 1 0 5 2 - 8 3
12 Prudentopolis FC Prudentopolis FC 6 0 3 3 2 - 8 3

Liga statistik
Kampe
-
Point snit
-
Antal mål
-
Mål pr. kamp
-
Hjemmesejr
-
Uafgjort
-
Udesejr
-

Se Carioca 1 stillingen og følg med i hvem der fører, hver der skal spille europæisk næste sæson samt hvem der rykker ned. Stillingen opdateres live mens kampenen spilles og der er der med altid et overblik over den aktuelle stilling i Carioca 1.