6. Division

England
# Spiller Klub Mål
1 Glen Taylor Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 25
2 Colby Bishop LeamingtonLeamington 20
- Daniel Maguire Blyth SpartansBlyth Spartans 20
3 Daniel Udoh TelfordTelford 19
- Jake Beesley Bradford PABradford PA 19
4 Josh Hancock AltrinchamAltrincham 17
- Kurt Willoughby FC United of ManchesterFC United of Manchester 17
- Matthew Warburton Stockport CountyStockport County 17
5 Joe Ironside KidderminsterKidderminster 16
- Jordan Hulme AltrinchamAltrincham 16
- Reece Styche AlfretonAlfreton 16
6 Ashley Chambers KidderminsterKidderminster 14
- Dion Charles SouthportSouthport 14
- James Armson Brackley TownBrackley Town 14
- Markus Carver ChorleyChorley 14
7 Jack Sampson SouthportSouthport 13
- John Johnston AltrinchamAltrincham 13
- Josh Wilson ChorleyChorley 13
- Sean Reid Blyth SpartansBlyth Spartans 13
8 Alex Newby ChorleyChorley 12
- Ed Williams KidderminsterKidderminster 12
- Jordan Burrow YorkYork 12
- Lee Ndlovu Brackley TownBrackley Town 12
- Mark Anderson Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 12
- Rowan Liburd GuiseleyGuiseley 12
9 Anthony Dudley ChesterChester 11
- Conor Branson Bradford PABradford PA 11
- Macaulay Langstaff Bradford PABradford PA 11
10 Euan Mulhern Stockport CountyStockport County 10
- Jordan Nicholson DarlingtonDarlington 10
- Steve Thompson DarlingtonDarlington 10
- Tom Owen-Evans HerefordHereford 10
11 Adam Blakeman ChorleyChorley 9
- Dior Angus NuneatonNuneaton 9
- Gavin Allott Boston UnitedBoston United 9
- Jack Edwards LeamingtonLeamington 9
- Matt Chadwick Ashton UnitedAshton United 9
- Nicky Walker Boston UnitedBoston United 9
- Nyal Bell Stockport CountyStockport County 9
- Oli Johnson Bradford PABradford PA 9
- Oliver Crankshaw CurzonCurzon 9
- Sam Walker Stockport CountyStockport County 9
- Shane Byrne Brackley TownBrackley Town 9
12 Akwasi Asante ChesterChester 8
- Amari Morgan-Smith TelfordTelford 8
- Ben Davies Boston UnitedBoston United 8
- Harvey Saunders DarlingtonDarlington 8
- Josh O'Keefe ChorleyChorley 8
13 Carl Baker Brackley TownBrackley Town 7
- Darren Stephenson Stockport CountyStockport County 7
- Elliot Newby ChorleyChorley 7
- Kieran Green Blyth SpartansBlyth Spartans 7
- Lewis Knight Bradford PABradford PA 7
- Max Harrop AltrinchamAltrincham 7
14 Alex Kempster YorkYork 6
- Andre Brown TelfordTelford 6
- Andrew Johnson Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 6
- Andrew Nelson DarlingtonDarlington 6
- Andrew Teague ChorleyChorley 6
- Ben McKenna ChesterChester 6
- Bobby Johnson AlfretonAlfreton 6
- Daniel Mooney ChesterChester 6
- Jake Wright Boston UnitedBoston United 6
- Lewis Reilly CurzonCurzon 6
- Matt Stenson LeamingtonLeamington 6
- Robert Dale Blyth SpartansBlyth Spartans 6
- Sean Newton YorkYork 6
- Tom Denton AlfretonAlfreton 6
- Tom Peers FC United of ManchesterFC United of Manchester 6
15 Adam Boyes Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 5
- Adam Thomas Stockport CountyStockport County 5
- Bradley Bauress SouthportSouthport 5
- Bradley Jackson Ashton UnitedAshton United 5
- Brendon Daniels TelfordTelford 5
- Courtney Meppen-Walters ChorleyChorley 5
- Craig Hobson Ashton UnitedAshton United 5
- Darryl Knights TelfordTelford 5
- David Morgan SouthportSouthport 5
- Jack Bannister FC United of ManchesterFC United of Manchester 5
- James Roberts HerefordHereford 5
- Jarrett Rivers Blyth SpartansBlyth Spartans 5
- Jordan Sinnott AlfretonAlfreton 5
- Kayode Odejayi GuiseleyGuiseley 5
- Kieran Dunbar LeamingtonLeamington 5
- Kingsley James GuiseleyGuiseley 5
- Max Wright Boston UnitedBoston United 5
- Richard Peniket AlfretonAlfreton 5
- Ryan Brooke CurzonCurzon 5
- Ryan Edmunds NuneatonNuneaton 5
- Shane Killock Bradford PABradford PA 5
- Yusifu Ceesay AltrinchamAltrincham 5
16 Brad Abbott Boston UnitedBoston United 4
- Craig Mahon ChesterChester 4
- Daniel Bradley KidderminsterKidderminster 4
- Daniel Livesey ChesterChester 4
- Declan Weeks KidderminsterKidderminster 4
- Gareth Dean Brackley TownBrackley Town 4
- Gary Roberts ChesterChester 4
- George Waring ChesterChester 4
- Harry White HerefordHereford 4
- Jamie Spencer Bradford PABradford PA 4
- Jason Gilchrist SouthportSouthport 4
- Jay Rollins Boston UnitedBoston United 4
- Jordan Archer SouthportSouthport 4
- Jordan Piggott AltrinchamAltrincham 4
- Junior English LeamingtonLeamington 4
- Kaine Felix GuiseleyGuiseley 4
- Kallum Mantack Ashton UnitedAshton United 4
- Liam Tomsett Ashton UnitedAshton United 4
- Mike Calveley NuneatonNuneaton 4
- Miles Addison NuneatonNuneaton 4
- Robert Ramshaw Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 4
- Ryan Hall Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 4
- Sam Sheridan Ashton UnitedAshton United 4
- Shane Henry Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 4
- Shane Sutton TelfordTelford 4
- Simon Ainge DarlingtonDarlington 4
- Simon Grand ChesterChester 4
- Stephen Brogan Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 4
- Tom Elliott DarlingtonDarlington 4
- Will Hatfield GuiseleyGuiseley 4
17 Adam Wrightson Blyth SpartansBlyth Spartans 3
- Adriano Moke YorkYork 3
- Ahmed Obeng LeamingtonLeamington 3
- Alex Purver GuiseleyGuiseley 3
- Andy White AltrinchamAltrincham 3
- Bradley Fewster Blyth SpartansBlyth Spartans 3
- Callum Gittings LeamingtonLeamington 3
- Cameron McJannett CurzonCurzon 3
- Chris Sharp FC United of ManchesterFC United of Manchester 3
- Connor Dimaio Stockport CountyStockport County 3
- Connor Hall Brackley TownBrackley Town 3
- Dale Whitham FC United of ManchesterFC United of Manchester 3
- Daniel Nti Brackley TownBrackley Town 3
- Danny Greenslade HerefordHereford 3
- Eliot Richards HerefordHereford 3
- Elliot Osborne Stockport CountyStockport County 3
- Enoch Ebo Andoh NuneatonNuneaton 3
- Fraser Horsfall KidderminsterKidderminster 3
- George Lloyd HerefordHereford 3
- Greg Smith Boston UnitedBoston United 3
- Hamza Bencherif YorkYork 3
- Henry Cowans TelfordTelford 3
- James Jones AltrinchamAltrincham 3
- James O'Connor KidderminsterKidderminster 3
- Jamie Holmes Blyth SpartansBlyth Spartans 3
- Jonathan Hunt CurzonCurzon 3
- Jonathan Parkin YorkYork 3
- Jordan Cullinane-Liburd HerefordHereford 3
- Jordan Keane Stockport CountyStockport County 3
- Joshua Wallen FC United of ManchesterFC United of Manchester 3
- Kane Richards KidderminsterKidderminster 3
- Louis Almond ChorleyChorley 3
- Matt Lowe Brackley TownBrackley Town 3
- Matt Regan Ashton UnitedAshton United 3
- Matty Hughes ChesterChester 3
- Michael Symons HerefordHereford 3
- Nathan Arnold Boston UnitedBoston United 3
- Nathan Buddle Blyth SpartansBlyth Spartans 3
- Owen Dale AltrinchamAltrincham 3
- Patrick McLaughlin YorkYork 3
- Robert Atkinson Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 3
- Ryan Astles SouthportSouthport 3
- Sean Miller CurzonCurzon 3
- Stephan Morley TelfordTelford 3
- Tom Platt AlfretonAlfreton 3
- Wesley York YorkYork 3
18 Aaron Cunningham Blyth SpartansBlyth Spartans 2
- Adam Dawson TelfordTelford 2
- Adam McGurk NuneatonNuneaton 2
- Adam Morgan CurzonCurzon 2
- Ahkeem Rose Boston UnitedBoston United 2
- Andre Johnson Boston UnitedBoston United 2
- Ashley Hemmings AltrinchamAltrincham 2
- Callum Chettle AlfretonAlfreton 2
- Connor Franklin Brackley TownBrackley Town 2
- Connor Hampson AltrinchamAltrincham 2
- Connor Hughes CurzonCurzon 2
- Dean Winnard SouthportSouthport 2
- Devarn Green SouthportSouthport 2
- Dominic McHale FC United of ManchesterFC United of Manchester 2
- Ellis Deeney TelfordTelford 2
- Glenn Walker Brackley TownBrackley Town 2
- Jake Kirby Stockport CountyStockport County 2
- Jake Moult AltrinchamAltrincham 2
- James Curtis Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 2
- James McQuilken TelfordTelford 2
- James Waite HerefordHereford 2
- Jamie Stott Stockport CountyStockport County 2
- Joel Taylor KidderminsterKidderminster 2
- John McAtee CurzonCurzon 2
- John Pritchard ChesterChester 2
- Jordan Murphy LeamingtonLeamington 2
- Jordan Richards SouthportSouthport 2
- Jordan Slew Boston UnitedBoston United 2
- Joseph Guest CurzonCurzon 2
- Joshua Gowling HerefordHereford 2
- Lance Smith HerefordHereford 2
- Luke Fairlamb Brackley TownBrackley Town 2
- Luke Shiels AlfretonAlfreton 2
- Marcus Dinanga TelfordTelford 2
- Mason Fawns CurzonCurzon 2
- Michael McGrath HerefordHereford 2
- Michael Potts FC United of ManchesterFC United of Manchester 2
- Michael Townsend NuneatonNuneaton 2
- Niall Heaton GuiseleyGuiseley 2
- Nic Evangelinos Ashton UnitedAshton United 2
- Nicky Clee Bradford PABradford PA 2
- Nicky Wroe Boston UnitedBoston United 2
- Paul Clayton GuiseleyGuiseley 2
- Paul Turnbull Stockport CountyStockport County 2
- Scott Garner GuiseleyGuiseley 2
- Scott Smith GuiseleyGuiseley 2
- Shaun Densmore AltrinchamAltrincham 2
- Shepherd Murombedzi Brackley TownBrackley Town 2
- Steve Howson ChesterChester 2
- Taylor Allen NuneatonNuneaton 2
- Tom Allan AlfretonAlfreton 2
- Tom Clare Boston UnitedBoston United 2
- Tom Hannigan AltrinchamAltrincham 2
19 Aaron Chalmers Ashton UnitedAshton United 1
- Aaron Phillips KidderminsterKidderminster 1
- Adam Marriott Boston UnitedBoston United 1
- Adam Nowakowski Bradford PABradford PA 1
- Alex Harris YorkYork 1
- Alex Hurst Bradford PABradford PA 1
- Alex Nicholson Blyth SpartansBlyth Spartans 1
- Andy Halls GuiseleyGuiseley 1
- Anthony Dwyer LeamingtonLeamington 1
- Ben Jackson DarlingtonDarlington 1
- Billy Daniels KidderminsterKidderminster 1
- Brodie Litchfield FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Calvin Dinsley HerefordHereford 1
- Chris Lynch FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Chris Rowney CurzonCurzon 1
- Connor Oliver Blyth SpartansBlyth Spartans 1
- Curtis Bateson AlfretonAlfreton 1
- Curtis Morrison GuiseleyGuiseley 1
- Daniel O'Brien AlfretonAlfreton 1
- Danny Clarke AlfretonAlfreton 1
- Danny East Bradford PABradford PA 1
- Danny Morton CurzonCurzon 1
- Danny Shaw CurzonCurzon 1
- David Foley Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 1
- David Syers DarlingtonDarlington 1
- Declan Bacon AlfretonAlfreton 1
- Dominic Smalley ChesterChester 1
- Ellis Myles Brackley TownBrackley Town 1
- Gary Stopforth ChesterChester 1
- George Cantrill GuiseleyGuiseley 1
- Gianluca Havern Bradford PABradford PA 1
- Harry Winter FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Iwan Murray ChesterChester 1
- James Caton NuneatonNuneaton 1
- James Clifton AlfretonAlfreton 1
- James Jones Ashton UnitedAshton United 1
- James Mace LeamingtonLeamington 1
- James Poole AltrinchamAltrincham 1
- Jamie Bird HerefordHereford 1
- Jamie Chandler Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 1
- Jamie Hood LeamingtonLeamington 1
- Jimmy Oates HerefordHereford 1
- Joe Tait YorkYork 1
- Jon Moran ChesterChester 1
- Jonathan Royle TelfordTelford 1
- Jonathan Wafula Boston UnitedBoston United 1
- Jordan Lussey NuneatonNuneaton 1
- Josef Wheatley DarlingtonDarlington 1
- Josh Askew Ashton UnitedAshton United 1
- Josh Hine Boston UnitedBoston United 1
- Josh Wilde AlfretonAlfreton 1
- Kairo Mitchell NuneatonNuneaton 1
- Kallum Griffiths YorkYork 1
- Keiran Thomas HerefordHereford 1
- Kyle Finn HerefordHereford 1
- Lee Vaughan KidderminsterKidderminster 1
- Lewis Gibbens Boston UnitedBoston United 1
- Lewis Mansell FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Lewis Thompson FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Liam Dickinson FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Liam Goulding AltrinchamAltrincham 1
- Liam Hughes DarlingtonDarlington 1
- Liam Martin Ashton UnitedAshton United 1
- Liam McAlinden Brackley TownBrackley Town 1
- Louis Laing Blyth SpartansBlyth Spartans 1
- Luke Wall CurzonCurzon 1
- Matthew Challoner ChorleyChorley 1
- Matthew Platt SouthportSouthport 1
- Michael Donohue FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Michael Liddle Blyth SpartansBlyth Spartans 1
- Nathan Hotte AlfretonAlfreton 1
- Nick Clayton-Phillips KidderminsterKidderminster 1
- Omar Holness DarlingtonDarlington 1
- Paul Ennis SouthportSouthport 1
- Reece Flanagan LeamingtonLeamington 1
- Rhys Davies NuneatonNuneaton 1
- Ryan Barnett TelfordTelford 1
- Ryan Johnson KidderminsterKidderminster 1
- Ryan Qualter Boston UnitedBoston United 1
- Ryan Shenton CurzonCurzon 1
- Sam Miniham Stockport CountyStockport County 1
- Scott Burgess YorkYork 1
- Scott Harrison Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 1
- Scott Leather ChorleyChorley 1
- Sean Williams AltrinchamAltrincham 1
- Shaun Jeffers Brackley TownBrackley Town 1
- Shaun Tuton Spennymoor Town FCSpennymoor Town FC 1
- Simon Heslop YorkYork 1
- Simon Richman AltrinchamAltrincham 1
- Theo Brierley FC United of ManchesterFC United of Manchester 1
- Theo Streete TelfordTelford 1
- William Smith DarlingtonDarlington 1
- Wilson Kneeshaw DarlingtonDarlington 1

Hvilken angriber er farligst i 6. Division Se topscorerlisten fra 6. Division og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i 6. Division.