1. Division topscorer

Serbien
# Spiller Klub Mål
1 Ricardo Gomes Partizan BeogradPartizan Beograd 18
2 Aleksandar Katai Røde StjerneRøde Stjerne 10
3 Miljan Skrbic Radnicki NisRadnicki Nis 9
4 Djordje Jovanovic CukarickiCukaricki 8
- Nikola Vujnovic VozdovacVozdovac 8
5 Almir Aganspahic Novi PazarNovi Pazar 7
- Bebras Natcho Partizan BeogradPartizan Beograd 7
- El Fardou Ben Nabouhane Røde StjerneRøde Stjerne 7
- Mirko Ivanic Røde StjerneRøde Stjerne 7
- Uros Djuranovic KolubaraKolubara 7
6 Djuro Zec TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 6
- Lazar Tufegdzic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 6
- Marko Miric FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 6
- Uros Milovanovic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 6
- Veljko Simic VojvodinaVojvodina 6
7 Asmir Kajevic CukarickiCukaricki 5
- Djordje Jovanovic NapredakNapredak 5
- Milan Pavkov Røde StjerneRøde Stjerne 5
- Milos Spasic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 5
- Sasa Marjanovic NapredakNapredak 5
- Sasa Tomanovic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 5
- Stefan Mitrovic Radnicki NisRadnicki Nis 5
8 Bogdan Mladenovic KolubaraKolubara 4
- Marko Rakonjac CukarickiCukaricki 4
- Miljan Vukadinovic VojvodinaVojvodina 4
- Milos Jojic Partizan BeogradPartizan Beograd 4
- Nikola Sreckovic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 4
- Nikola Terzic Partizan BeogradPartizan Beograd 4
- Sasa Jovanovic Mladost LucaniMladost Lucani 4
- Stefan Cvetkovic FK MetalacFK Metalac 4
- Stefan Tomovic ProleterProleter 4
- Stefan Vukic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 4
- Veljko Trifunovic FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 4
- Zoran Danoski Mladost LucaniMladost Lucani 4
9 Aleksandar Dragovic Røde StjerneRøde Stjerne 3
- Bojan Cecaric Novi PazarNovi Pazar 3
- Damjan Krajisnik FK MetalacFK Metalac 3
- Danilo Pantic Partizan BeogradPartizan Beograd 3
- Dejan Djenic KolubaraKolubara 3
- Filip Holender Partizan BeogradPartizan Beograd 3
- Filip Stuparevic FK MetalacFK Metalac 3
- Marko Saric FK MetalacFK Metalac 3
- Mihajlo Banjac TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 3
- Milan Bojovic Mladost LucaniMladost Lucani 3
- Nemanja Covic VojvodinaVojvodina 3
- Nemanja Stojic FK MetalacFK Metalac 3
- Queensy Menig Partizan BeogradPartizan Beograd 3
- Srdjan Hrstic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 3
10 Aleksandar Stanisavljevic VozdovacVozdovac 2
- Branislav Tomic Novi PazarNovi Pazar 2
- Dejan Kerkez NapredakNapredak 2
- Dilan Ortiz ProleterProleter 2
- Evandro ProleterProleter 2
- Filip Kasalica Radnicki NisRadnicki Nis 2
- Guelor Kanga Røde StjerneRøde Stjerne 2
- Ivan Milosavljevic VozdovacVozdovac 2
- Janko Tumbasevic Mladost LucaniMladost Lucani 2
- Luka Bijelovic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 2
- Milan Savic CukarickiCukaricki 2
- Milos Milovic VozdovacVozdovac 2
- Mirko Topic VojvodinaVojvodina 2
- Momcilo Mrkajic VojvodinaVojvodina 2
- Nemanja Andric KolubaraKolubara 2
- Nemanja Mladenovic Novi PazarNovi Pazar 2
- Nemanja Nikolic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 2
- Nemanja Tosic CukarickiCukaricki 2
- Nikola Furtula FK MetalacFK Metalac 2
- Nikola Vujadinovic Radnicki NisRadnicki Nis 2
- Petar Kunic NapredakNapredak 2
- Sekou Junior Sanogo Røde StjerneRøde Stjerne 2
- Slobodan Urosevic Partizan BeogradPartizan Beograd 2
- Srdjan Kocic NapredakNapredak 2
- Stefan Colovic CukarickiCukaricki 2
- Stefan Filipovic FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 2
- Vasilije Bakic KolubaraKolubara 2
- Vasilije Djuric FK MetalacFK Metalac 2
11 Aleksa Damjanac FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 1
- Aleksandar Lutovac Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Aleksandar Scekic Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Alen Masovic VozdovacVozdovac 1
- Andrej Todoroski FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 1
- Andrija Kaludjerovic ProleterProleter 1
- Bertalan Kun ProleterProleter 1
- Borisav Burmaz FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 1
- Danko Kikovic Novi PazarNovi Pazar 1
- Dejan Milicevic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Dejan Zukic VojvodinaVojvodina 1
- Dusan Hodzic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 1
- Dusan Jokovic ProleterProleter 1
- Dusan Stevanovic VojvodinaVojvodina 1
- Dusan Stoiljkovic Novi PazarNovi Pazar 1
- Filip Antonijevic FK MetalacFK Metalac 1
- Filip Stanisavljevic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 1
- Filippo Falco Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Ibrahima Ndiaye Mame CukarickiCukaricki 1
- Igor Vujacic Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Ivan Obradovic Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Jovan Lukic CukarickiCukaricki 1
- Jug Stanojev TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Justas Lasickas VozdovacVozdovac 1
- Lazar Arsic VozdovacVozdovac 1
- Lazar Kojic ProleterProleter 1
- Lazar Mihailovic Novi PazarNovi Pazar 1
- Leandro TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Lois Diony Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Luka Ratkovic Novi PazarNovi Pazar 1
- Marko Bacanin NapredakNapredak 1
- Marko Lazetic Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Marko Petkovic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Marko Tomic NapredakNapredak 1
- Marko Vucetic KolubaraKolubara 1
- Marko Vukasovic ProleterProleter 1
- Marko Zivkovic Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Mihajlo Baic CukarickiCukaricki 1
- Miladin Stevanovic CukarickiCukaricki 1
- Milan Gajic Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Milan Marcic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 1
- Milan Rodic Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Milos Cvetkovic Mladost LucaniMladost Lucani 1
- Milos Filipovic KolubaraKolubara 1
- Nebojsa Bastajic VojvodinaVojvodina 1
- Nemanja Jovic Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Nemanja Micevic Mladost LucaniMladost Lucani 1
- Nemanja Milojevic VozdovacVozdovac 1
- Nemanja Nikolic KolubaraKolubara 1
- Nemanja Obradovic Mladost LucaniMladost Lucani 1
- Nemanja Subotic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 1
- Nenad Krsticic Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Nenad Lukic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Nikola Aksentijevic Radnicki NisRadnicki Nis 1
- Nikola Krstovic Røde StjerneRøde Stjerne 1
- Nikola Radmanovac FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 1
- Ognjen Mrsic NapredakNapredak 1
- Petar Ratkov TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Sasa Jovanovic FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 1
- Seydouba Soumah Partizan BeogradPartizan Beograd 1
- Slobodan Rajkovic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Slobodan Stanojlovic TSC Backa TopolaTSC Backa Topola 1
- Srdjan Mijailovic CukarickiCukaricki 1
- Stefan Dimic Novi PazarNovi Pazar 1
- Stefan Ficovic FK MetalacFK Metalac 1
- Stefan Hajdin VozdovacVozdovac 1
- Stefan Jovanovic NapredakNapredak 1
- Stefan Loncar Novi PazarNovi Pazar 1
- Stefan Milosevic FK Spartak SuboticaFK Spartak Subotica 1
- Stefan Sapic CukarickiCukaricki 1
- Uros Blagojevic FK Radnicki 1923FK Radnicki 1923 1
- Veljko Mladenovic ProleterProleter 1
- Viktor Lukic FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica 1
- Vladimir Radivojevic Mladost LucaniMladost Lucani 1

Hvilken angriber er farligst i 1. Division Se topscorerlisten fra 1. Division og vær opmærksom på om spillerne som scorer mange mål er med i kampen før du placerer et væddemål. Topscorerne er vigtige for de enkelte hold og afsavnet af en målfarlig angriber er ofte forskellen på sejr, uafgjort eller nederlag.

Du kan her på livescore.dk finde topscorerlister for alle ligaer i såvel Europa, Asien, Sydamerika, Afrika og Nordamerika.

Se om din favoritangriber er spilleren med flest scorede mål i 1. Division.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.