1. Division

Cypern
1. runde
27-09-2019 18:00 AEK Larnaca 0 - 0 Apollon Limassol
2. runde
02-10-2019 17:00 Anorthosis 3 - 1 Apollon Limassol
1. runde
08-01-2020 18:00 APOEL Nicosia 4 - 2 Olympiakos Nicosia
2. runde
15-01-2020 18:00 Ethnikos Achnas 0 - 0 APOEL Nicosia
17. runde
25-01-2020 14:00 Pafos FC - Olympiakos Nicosia
25-01-2020 16:00 AEK Larnaca - AEL Limassol
25-01-2020 18:00 Doxa Katokopia - APOEL Nicosia
26-01-2020 15:00 Apollon Limassol - Ethnikos Achnas
26-01-2020 16:00 Omonia Nicosia - Anorthosis
26-01-2020 17:00 Nea Salamis - Enosis Paralimni
18. runde
01-02-2020 16:00 Anorthosis - Doxa Katokopia
01-02-2020 16:00 Ethnikos Achnas - Pafos FC
01-02-2020 18:00 Olympiakos Nicosia - Omonia Nicosia
02-02-2020 15:00 AEL Limassol - Apollon Limassol
02-02-2020 17:00 APOEL Nicosia - Nea Salamis
03-02-2020 18:00 Enosis Paralimni - AEK Larnaca
5. runde
05-02-2020 18:00 APOEL Nicosia - Anorthosis
19. runde
08-02-2020 16:00 Olympiakos Nicosia - Anorthosis
08-02-2020 18:00 AEK Larnaca - APOEL Nicosia
09-02-2020 15:00 Omonia Nicosia - Ethnikos Achnas
09-02-2020 16:00 Apollon Limassol - Enosis Paralimni
09-02-2020 17:00 Pafos FC - AEL Limassol
10-02-2020 18:00 Nea Salamis - Doxa Katokopia
14. runde
12-02-2020 16:00 Pafos FC - Apollon Limassol
20. runde
15-02-2020 17:00 Doxa Katokopia - AEK Larnaca
15-02-2020 17:00 Anorthosis - Nea Salamis
15-02-2020 17:00 Ethnikos Achnas - Olympiakos Nicosia
15-02-2020 17:00 AEL Limassol - Omonia Nicosia
15-02-2020 17:00 Enosis Paralimni - Pafos FC
15-02-2020 17:00 APOEL Nicosia - Apollon Limassol
21. runde
22-02-2020 17:00 Pafos FC - APOEL Nicosia
22-02-2020 17:00 Apollon Limassol - Doxa Katokopia
22-02-2020 17:00 AEK Larnaca - Nea Salamis
22-02-2020 17:00 Ethnikos Achnas - Anorthosis
22-02-2020 17:00 Olympiakos Nicosia - AEL Limassol
22-02-2020 17:00 Omonia Nicosia - Enosis Paralimni
22. runde
29-02-2020 17:00 Anorthosis - AEK Larnaca
29-02-2020 17:00 Nea Salamis - Apollon Limassol
29-02-2020 17:00 Doxa Katokopia - Pafos FC
29-02-2020 17:00 APOEL Nicosia - Omonia Nicosia
29-02-2020 17:00 Enosis Paralimni - Olympiakos Nicosia
29-02-2020 17:00 AEL Limassol - Ethnikos Achnas

Her finder du kampprogrammet for 1. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.