1. Division

Cypern
1. runde
27-09-2019 18:00 AEK Larnaca - Apollon Limassol
2. runde
02-10-2019 18:00 Anorthosis - Apollon Limassol
5. runde
04-10-2019 18:00 AEK Larnaca - Ethnikos Achnas
05-10-2019 17:00 Pafos FC - Omonia Nicosia
05-10-2019 18:00 APOEL Nicosia - Anorthosis
05-10-2019 18:00 Doxa Katokopia - Enosis Paralimni
05-10-2019 19:00 Nea Salamis - AEL Limassol
06-10-2019 18:00 Apollon Limassol - Olympiakos Nicosia
6. runde
19-10-2019 17:30 APOEL Nicosia - Doxa Katokopia
19-10-2019 19:00 Ethnikos Achnas - Apollon Limassol
20-10-2019 16:00 Enosis Paralimni - Nea Salamis
20-10-2019 17:00 Anorthosis - Omonia Nicosia
20-10-2019 18:00 Olympiakos Nicosia - Pafos FC
21-10-2019 18:00 AEL Limassol - AEK Larnaca
7. runde
25-10-2019 18:00 Omonia Nicosia - Olympiakos Nicosia
26-10-2019 17:00 Pafos FC - Ethnikos Achnas
26-10-2019 18:00 Apollon Limassol - AEL Limassol
27-10-2019 16:00 AEK Larnaca - Enosis Paralimni
27-10-2019 18:00 Doxa Katokopia - Anorthosis
28-10-2019 18:00 Nea Salamis - APOEL Nicosia
8. runde
01-11-2019 18:00 Doxa Katokopia - Nea Salamis
02-11-2019 17:00 APOEL Nicosia - AEK Larnaca
02-11-2019 18:00 Ethnikos Achnas - Omonia Nicosia
03-11-2019 16:00 Enosis Paralimni - Apollon Limassol
03-11-2019 17:00 Anorthosis - Olympiakos Nicosia
04-11-2019 18:00 AEL Limassol - Pafos FC
9. runde
08-11-2019 18:00 AEK Larnaca - Doxa Katokopia
09-11-2019 16:00 Omonia Nicosia - AEL Limassol
09-11-2019 18:00 Nea Salamis - Anorthosis
10-11-2019 16:00 Pafos FC - Enosis Paralimni
10-11-2019 17:00 Olympiakos Nicosia - Ethnikos Achnas
10-11-2019 18:00 Apollon Limassol - APOEL Nicosia
10. runde
23-11-2019 16:00 Nea Salamis - AEK Larnaca
23-11-2019 17:00 APOEL Nicosia - Pafos FC
23-11-2019 18:00 Enosis Paralimni - Omonia Nicosia
24-11-2019 16:00 AEL Limassol - Olympiakos Nicosia
24-11-2019 17:00 Anorthosis - Ethnikos Achnas
25-11-2019 18:00 Doxa Katokopia - Apollon Limassol
11. runde
29-11-2019 18:00 Olympiakos Nicosia - Enosis Paralimni
30-11-2019 17:00 AEK Larnaca - Anorthosis
30-11-2019 18:00 Ethnikos Achnas - AEL Limassol
01-12-2019 16:00 Pafos FC - Doxa Katokopia
01-12-2019 17:00 Apollon Limassol - Nea Salamis
02-12-2019 18:00 Omonia Nicosia - APOEL Nicosia
12. runde
06-12-2019 18:00 Pafos FC - Nea Salamis
07-12-2019 16:00 Anorthosis - AEL Limassol
07-12-2019 18:00 Olympiakos Nicosia - APOEL Nicosia
08-12-2019 16:00 Omonia Nicosia - Doxa Katokopia
08-12-2019 17:00 Apollon Limassol - AEK Larnaca
09-12-2019 18:00 Ethnikos Achnas - Enosis Paralimni
13. runde
13-12-2019 18:00 Doxa Katokopia - Olympiakos Nicosia
14-12-2019 16:00 AEK Larnaca - Pafos FC
14-12-2019 18:00 Apollon Limassol - Anorthosis
15-12-2019 16:00 Enosis Paralimni - AEL Limassol
15-12-2019 18:00 Nea Salamis - Omonia Nicosia
16-12-2019 18:00 APOEL Nicosia - Ethnikos Achnas
14. runde
20-12-2019 18:00 Anorthosis - Enosis Paralimni
21-12-2019 16:00 Pafos FC - Apollon Limassol
21-12-2019 18:00 AEL Limassol - APOEL Nicosia
22-12-2019 16:00 Olympiakos Nicosia - Nea Salamis
22-12-2019 16:00 Omonia Nicosia - AEK Larnaca
22-12-2019 17:00 Ethnikos Achnas - Doxa Katokopia
15. runde
03-01-2020 18:00 Doxa Katokopia - AEL Limassol
04-01-2020 16:00 AEK Larnaca - Olympiakos Nicosia
04-01-2020 18:00 Apollon Limassol - Omonia Nicosia
05-01-2020 16:00 APOEL Nicosia - Enosis Paralimni
05-01-2020 18:00 Nea Salamis - Ethnikos Achnas
06-01-2020 18:00 Pafos FC - Anorthosis
1. runde
08-01-2020 18:00 APOEL Nicosia - Olympiakos Nicosia
16. runde
11-01-2020 17:00 Omonia Nicosia - Pafos FC
11-01-2020 17:00 Olympiakos Nicosia - Apollon Limassol
11-01-2020 17:00 Anorthosis - APOEL Nicosia
11-01-2020 17:00 Enosis Paralimni - Doxa Katokopia
11-01-2020 17:00 Ethnikos Achnas - AEK Larnaca
11-01-2020 17:00 AEL Limassol - Nea Salamis
2. runde
15-01-2020 18:00 Ethnikos Achnas - APOEL Nicosia
17. runde
18-01-2020 17:00 Apollon Limassol - Ethnikos Achnas
18-01-2020 17:00 Pafos FC - Olympiakos Nicosia
18-01-2020 17:00 Doxa Katokopia - APOEL Nicosia
18-01-2020 17:00 Nea Salamis - Enosis Paralimni
18-01-2020 17:00 AEK Larnaca - AEL Limassol
18-01-2020 17:00 Omonia Nicosia - Anorthosis
18. runde
25-01-2020 17:00 APOEL Nicosia - Nea Salamis
25-01-2020 17:00 Anorthosis - Doxa Katokopia
25-01-2020 17:00 Enosis Paralimni - AEK Larnaca
25-01-2020 17:00 Olympiakos Nicosia - Omonia Nicosia
25-01-2020 17:00 Ethnikos Achnas - Pafos FC
25-01-2020 17:00 AEL Limassol - Apollon Limassol
19. runde
01-02-2020 17:00 Pafos FC - AEL Limassol
01-02-2020 17:00 Olympiakos Nicosia - Anorthosis
01-02-2020 17:00 Omonia Nicosia - Ethnikos Achnas
01-02-2020 17:00 Nea Salamis - Doxa Katokopia
01-02-2020 17:00 AEK Larnaca - APOEL Nicosia
01-02-2020 17:00 Apollon Limassol - Enosis Paralimni
20. runde
08-02-2020 17:00 Doxa Katokopia - AEK Larnaca
08-02-2020 17:00 Anorthosis - Nea Salamis
08-02-2020 17:00 Ethnikos Achnas - Olympiakos Nicosia
08-02-2020 17:00 AEL Limassol - Omonia Nicosia
08-02-2020 17:00 Enosis Paralimni - Pafos FC
08-02-2020 17:00 APOEL Nicosia - Apollon Limassol
21. runde
15-02-2020 17:00 Pafos FC - APOEL Nicosia
15-02-2020 17:00 Apollon Limassol - Doxa Katokopia
15-02-2020 17:00 AEK Larnaca - Nea Salamis
15-02-2020 17:00 Ethnikos Achnas - Anorthosis
15-02-2020 17:00 Olympiakos Nicosia - AEL Limassol
15-02-2020 17:00 Omonia Nicosia - Enosis Paralimni
22. runde
22-02-2020 17:00 Anorthosis - AEK Larnaca
22-02-2020 17:00 Nea Salamis - Apollon Limassol
22-02-2020 17:00 Doxa Katokopia - Pafos FC
22-02-2020 17:00 APOEL Nicosia - Omonia Nicosia
22-02-2020 17:00 Enosis Paralimni - Olympiakos Nicosia
22-02-2020 17:00 AEL Limassol - Ethnikos Achnas

Her finder du kampprogrammet for 1. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.