1. Division

Cypern
Klub Gule Røde Total
Enosis ParalimniEnosis Paralimni 46 2 48
AEK LarnacaAEK Larnaca 45 2 47
AEL LimassolAEL Limassol 43 3 46
Pafos FCPafos FC 42 3 45
Apollon LimassolApollon Limassol 43 0 43
Ethnikos AchnasEthnikos Achnas 37 1 38
Doxa KatokopiaDoxa Katokopia 33 2 35
Olympiakos NicosiaOlympiakos Nicosia 32 0 32
APOEL NicosiaAPOEL Nicosia 30 1 31
Omonia NicosiaOmonia Nicosia 26 0 26
Nea SalamisNea Salamis 24 1 25
AnorthosisAnorthosis 19 0 19
Spiller Gule Røde Total
AEK LarnacaFacundo Garcia 5 1 6
Enosis ParalimniHovhannes Hambardzumyan 6 0 6
Doxa KatokopiaBenjamin Asamoah 6 0 6
AEL LimassolChristos Wheeler 6 0 6
AEK LarnacaRaul Ruiz 5 0 5
Olympiakos NicosiaRafael Acosta 5 0 5
Nea SalamisSasa Marjanovic 5 0 5
Doxa KatokopiaCarlitos 4 1 5
Pafos FCMickael Panos 5 0 5
Apollon LimassolVahid Selimovic 5 0 5
AEK LarnacaNacho Cases 5 0 5
Omonia NicosiaMatt Derbyshire 5 0 5
Enosis ParalimniBoris Kleyman 5 0 5
Ethnikos AchnasBojan Markovski 5 0 5
Ethnikos AchnasChristopher Glombard 5 0 5
Pafos FCJason Puncheon 5 0 5
Enosis ParalimniLoizos Kosmas 5 0 5
Olympiakos NicosiaJonathan Ayite 5 0 5
Olympiakos NicosiaSambinha 4 0 4
Enosis ParalimniSito Riera 4 0 4
Enosis ParalimniVasilis Vallianos 4 0 4
AEK LarnacaTete Chamorro 3 1 4
APOEL NicosiaNicolas Ioannou 4 0 4
AEL LimassolJon Gaztanaga 3 1 4
AEL LimassolDavor Zdravkovski 3 1 4
Pafos FCGiorgos Valerianos 3 1 4
Pafos FCAdam Nemec 4 0 4
Ethnikos AchnasDemetris Kyprianou 4 0 4
Enosis ParalimniIrakli Maisuradze 4 0 4
AEK LarnacaMikel Gonzalez 4 0 4
APOEL NicosiaAndre Vidigal 4 0 4
AEK LarnacaJoan Truyols 4 0 4
APOEL NicosiaLucas Souza 4 0 4
AEK LarnacaIvan Fiolic 4 0 4
AEL LimassolMarko Adamovic 3 0 3
Omonia NicosiaMichael Lueftner 3 0 3
Ethnikos AchnasMarios Elia 3 0 3
Doxa KatokopiaLuis Carlos 3 0 3
Pafos FCKyriakos Antoniou 3 0 3
AEK LarnacaLluis Sastre 3 0 3
APOEL NicosiaPraxitelis Vouros 3 0 3
AEL LimassolSlobodan Medojevic 3 0 3
Olympiakos NicosiaVinicius 3 0 3
AEL LimassolYiannis Gerolemou 3 0 3
Pafos FCMatija Sirok 2 1 3
Doxa KatokopiaVasilios Papafotis 3 0 3
Doxa KatokopiaStefanos Mouchtaris 3 0 3
Apollon LimassolSasa Markovic 3 0 3
Olympiakos NicosiaKiko 3 0 3
Ethnikos AchnasSotiris Finiris 3 0 3
Enosis ParalimniRisto Mitrevski 3 0 3
Pafos FCPaulus Arajuuri 3 0 3
AEK LarnacaDaniel Mojsov 3 0 3
Apollon LimassolDiego Aguirre 3 0 3
Doxa KatokopiaDusko Trajcevski 3 0 3
Pafos FCAndreas Panayiotou 3 0 3
Enosis ParalimniAndreas Kyriakou 3 0 3
Omonia NicosiaAdam Lang 3 0 3
Ethnikos AchnasJovan Kostovski 3 0 3
Nea SalamisAlastair Reynolds 3 0 3
Apollon LimassolEmilio Jose Zelaya 3 0 3
Apollon LimassolAttila Szalai 3 0 3
Nea SalamisIoannis Kosti 3 0 3
Apollon LimassolEmilio Nsue 3 0 3
AEL LimassolIvan Franca 3 0 3
Omonia NicosiaJordi Gomez 3 0 3
AEL LimassolGevorg Ghazaryan 3 0 3
APOEL NicosiaGiorgos Merkis 3 0 3
Apollon LimassolEsteban Sachetti 3 0 3
Nea SalamisFarshad Noor 3 0 3
Apollon LimassolFotis Papoulis 3 0 3
APOEL NicosiaMusa Al-Taamari 2 0 2
AnorthosisNikolaos Kaltsas 2 0 2
Olympiakos NicosiaPanayiotis Zachariou 2 0 2
Enosis ParalimniOnisiforos Roushias 2 0 2
AnorthosisMurtaz Daushvili 2 0 2
Ethnikos AchnasMartin Bogatinov 2 0 2
Omonia NicosiaThiago Santos 2 0 2
Doxa KatokopiaLukas Brambilla 2 0 2
Omonia NicosiaMichael Ortega 2 0 2
AnorthosisMichal Duris 2 0 2
AEL LimassolMomcilo Raso 2 0 2
Nea SalamisKypros Christoforou 1 1 2
Ethnikos AchnasChristoforos Christofi 1 1 2
APOEL NicosiaDragan Mihajlovic 1 1 2
Doxa KatokopiaMesca 1 1 2
Enosis ParalimniShaloze Udoji Chigozie 1 1 2
Pafos FCArtur Rudko 1 1 2
AnorthosisYevhen Selin 2 0 2
APOEL NicosiaUros Matic 2 0 2
Ethnikos AchnasVincent Laban 2 0 2
Omonia NicosiaVitor Gomes 2 0 2
APOEL NicosiaVujadin Savic 2 0 2
Nea SalamisTonia Tisdell 2 0 2
AnorthosisKostakis Artymatas 2 0 2
Olympiakos NicosiaBilal Hamdi 2 0 2
Enosis ParalimniAntonis Koumis 2 0 2
AEL LimassolBoris Godal 2 0 2
AEK LarnacaCarles Planas 2 0 2
AEL LimassolCharalampos Kyriakou 2 0 2
AEL LimassolAndreas Avraam 2 0 2
APOEL NicosiaAlef 2 0 2
AEL LimassolAdnan Aganovic 2 0 2
AEK LarnacaApostolos Giannou 2 0 2
Olympiakos NicosiaKonstaninos Sotiriou 2 0 2
Nea SalamisBenjamin Lambot 2 0 2
Enosis ParalimniDanilo Spoljaric 2 0 2
Apollon LimassolCharalampos Kyriakou 2 0 2
AnorthosisGiorgos Galitsios 2 0 2
Ethnikos AchnasDeyvison 2 0 2
Apollon LimassolIoannis Pittas 2 0 2
Apollon LimassolHector Yuste 2 0 2
Apollon LimassolGiannis Gianniotas 2 0 2
Apollon LimassolJoel Mall 2 0 2
Pafos FCKevin Pierre Lafrance 2 0 2
Omonia NicosiaEric Bautheac 2 0 2
Olympiakos NicosiaEyong Enoh 2 0 2
Ethnikos AchnasIbra Koneh 2 0 2
AnorthosisGeorgios Manthatis 2 0 2
Doxa KatokopiaNektarios Alexandrou 1 0 1
AEL LimassolNils Teixeira 1 0 1
Pafos FCNahir Besara 1 0 1
Enosis ParalimniOrlin Starokin 1 0 1
AnorthosisNikos Englezou 1 0 1
Enosis ParalimniNico Varela 1 0 1
Doxa KatokopiaMarkos Charalambous 1 0 1
Enosis ParalimniMateusz Szczepaniak 1 0 1
Olympiakos NicosiaParis Psaltis 1 0 1
Apollon LimassolMarios Antoniades 1 0 1
AEK LarnacaMatija Spoljaric 1 0 1
Ethnikos AchnasMiguelito 1 0 1
AEL LimassolMinas Antoniou 1 0 1
Omonia NicosiaMiku 1 0 1
Doxa KatokopiaMladen Jutric 1 0 1
AEL LimassolStylianos Panteli 1 0 1
Doxa KatokopiaVladimir Boljevic 1 0 1
APOEL NicosiaVid Belec 1 0 1
Apollon LimassolValentin Roberge 1 0 1
Pafos FCVladimiro Antonio 1 0 1
AEL LimassolVozinha 1 0 1
AEL LimassolManuel Torres 0 1 1
Enosis ParalimniDemetris Moulazimis 0 1 1
Pafos FCZdenek Folprecht 1 0 1
AEK LarnacaTono 1 0 1
Olympiakos NicosiaMario Kirev 1 0 1
AnorthosisRayo 1 0 1
Ethnikos AchnasPetros Ioannou 1 0 1
Olympiakos NicosiaPavol Bajza 1 0 1
AnorthosisRenato Margaca 1 0 1
Apollon LimassolRoger M'Pinda 1 0 1
Apollon LimassolSerge Gakpe 1 0 1
APOEL NicosiaSavvas Gentsoglou 1 0 1
Pafos FCPavel Lelyukhin 1 0 1
AEK LarnacaHector Hevel 1 0 1
Nea SalamisCharles Eloundou 1 0 1
Omonia NicosiaCharalampos Mavrias 1 0 1
Enosis ParalimniCal Rodrigues 1 0 1
Doxa KatokopiaConstantinos Mintikkis 1 0 1
Apollon LimassolDaniel Carr 1 0 1
Doxa KatokopiaDorian Dervite 1 0 1
Pafos FCDaniel Williams 1 0 1
AnorthosisBranko Vrgoc 1 0 1
AnorthosisBerat Sadik 1 0 1
Nea SalamisAnderson Correia 1 0 1
Nea SalamisAnastasios Kissas 1 0 1
Doxa KatokopiaAlfonso Artabe 1 0 1
AEL LimassolAndre Teixeira 1 0 1
Omonia NicosiaAndronikos Kakoullis 1 0 1
Doxa KatokopiaAntreas Paraskevas 1 0 1
Enosis ParalimniAngelis Angeli 1 0 1
AEL LimassolDossa Junior 1 0 1
Apollon LimassolFacundo Abel Pereyra 1 0 1
Nea SalamisJay Simpson 1 0 1
AEK LarnacaIvan Trickovski 1 0 1
Ethnikos AchnasIoannis Efstathiou 1 0 1
Pafos FCJerson Cabral 1 0 1
Nea SalamisJordi Lopez 1 0 1
Pafos FCLulinha 1 0 1
Pafos FCKevin Berigaud 1 0 1
Ethnikos AchnasIlya Markovski 1 0 1
Omonia NicosiaHen Ezra 1 0 1
Olympiakos NicosiaGeorgios Economides 1 0 1
AEK LarnacaFlorian Taulemesse 1 0 1
Pafos FCFederico Rasic 1 0 1
APOEL NicosiaGeorgios Efrem 1 0 1
Pafos FCGerasimos Fylaktou 1 0 1
Apollon LimassolGiorgos Vasiliou 1 0 1
Ethnikos AchnasGiorgos Papageorghiou 1 0 1
Pafos FCMarcelo Torres 1 0 1

Se bisselisten fra 1. Division. Der er bemærkelsesværdig stor forskel på hvor mange røde og gule kort de enkelte klubber har i de forskellige ligaer. Oversigten er rigtigt god til at få ide om hvor mange kort der gives i gennemsnit per kamp og dermed planlægge sit spil på over eller under antal kort i en liga.

Husk at læse de enkelte bookmakeres regler for tildeling af point når der gives gult, gult rødt og direkte rødt.