Tercera Division stilling

Spanien
Segunda Federacion - Group 5
# Klub K V U T Mål Point
1 Melilla Melilla 20 11 7 2 24 - 7 40
2 Atletico Madrid B Atletico Madrid B 20 11 6 3 35 - 19 39
3 Navalcarnero Navalcarnero 20 11 1 8 27 - 21 34
4 Villanovense Villanovense 20 9 5 6 16 - 12 32
5 Cacereno Cacereno 20 8 7 5 22 - 16 31
6 Gimnastica Segoviana Gimnastica Segoviana 20 8 7 5 27 - 25 31
7 CD Estepona CD Estepona 20 7 9 4 21 - 13 30
8 CD Coria CD Coria 20 7 7 6 21 - 23 28
9 AD Union Adarve AD Union Adarve 20 7 6 7 25 - 23 27
10 Guadalajara Guadalajara 20 6 7 7 22 - 17 25
11 UD Montijo UD Montijo 20 6 6 8 23 - 26 24
12 Leganes B Leganes B 20 5 8 7 21 - 24 23
13 Socuellamos Socuellamos 20 5 8 7 11 - 16 23
14 CD Atletico Paso CD Atletico Paso 20 6 4 10 20 - 25 22
15 Cerdanyola del Valles FC Cerdanyola del Valles FC 20 5 7 8 15 - 25 22
16 Alcorcon B Alcorcon B 20 4 7 9 16 - 26 19
17 Don Benito Don Benito 20 4 6 10 13 - 29 18
18 CD Diocesano CD Diocesano 20 5 2 13 20 - 32 17
19 CF Talavera de la Reina CF Talavera de la Reina 0 0 0 0 0 - 0 0
Segunda Federacion - Group 1
# Klub K V U T Mål Point
1 CD Arenteiro CD Arenteiro 20 12 7 1 22 - 10 43
2 Compostela Compostela 20 10 6 4 25 - 12 36
3 Real Valladolid B Real Valladolid B 20 12 0 8 31 - 24 36
4 Guijuelo Guijuelo 20 10 5 5 20 - 14 35
5 Real Aviles CF Real Aviles CF 20 10 4 6 25 - 18 34
6 Zamora Zamora 20 9 5 6 23 - 20 32
7 Marino Luanco Marino Luanco 20 9 5 6 20 - 17 32
8 Real Oviedo B Real Oviedo B 20 9 2 9 27 - 23 29
9 CD Palencia Cristo Atletico CD Palencia Cristo Atletico 20 7 8 5 14 - 11 29
10 RS Gimnastica RS Gimnastica 20 8 5 7 18 - 21 29
11 Ourense Ourense 20 8 4 8 20 - 18 28
12 Coruxo FC Coruxo FC 20 7 6 7 21 - 16 27
13 Rayo Cantabria Rayo Cantabria 20 7 4 9 19 - 23 25
14 CD Laredo CD Laredo 20 6 3 11 13 - 19 21
15 UP Langreo UP Langreo 20 5 5 10 15 - 22 20
16 Bergantinos CF Bergantinos CF 20 4 4 12 22 - 31 16
17 Polvorin FC Polvorin FC 20 3 6 11 18 - 30 15
18 Burgos Promesas Burgos Promesas 20 3 3 14 10 - 34 12
Segunda Federacion - Group 2
# Klub K V U T Mål Point
1 Sestao Sestao 20 12 6 2 28 - 11 42
2 SD Gernika SD Gernika 20 10 4 6 29 - 19 34
3 Utebo Utebo 20 10 4 6 27 - 18 34
4 Deportivo Alaves B Deportivo Alaves B 20 9 6 5 22 - 17 33
5 Tudelano Tudelano 20 10 3 7 21 - 21 33
6 SD Tarazona SD Tarazona 20 9 5 6 35 - 23 32
7 Arenas Getxo Arenas Getxo 20 9 5 6 24 - 24 32
8 Izarra Izarra 20 8 6 6 26 - 17 30
9 Real Sociedad C Real Sociedad C 20 9 2 9 28 - 28 29
10 UD Mutilvera UD Mutilvera 20 9 0 11 23 - 23 27
11 CD Brea CD Brea 20 8 3 9 14 - 17 27
12 CA Cirbonero CA Cirbonero 20 7 5 8 20 - 21 26
13 San Juan San Juan 20 6 7 7 17 - 17 25
14 UD Logrones B UD Logrones B 20 7 2 11 21 - 29 23
15 Racing Rioja Racing Rioja 20 6 5 9 19 - 28 23
16 Beasain Beasain 20 4 7 9 17 - 25 19
17 CD Alfaro CD Alfaro 20 4 5 11 18 - 30 17
18 Arnedo Arnedo 20 4 3 13 16 - 37 15
Segunda Federacion - Group 3
# Klub K V U T Mål Point
1 Valencia B Valencia B 20 11 6 3 32 - 12 39
2 Pena Dep. Santa Eulalia Pena Dep. Santa Eulalia 20 11 6 3 30 - 13 39
3 CD Teruel CD Teruel 20 10 9 1 21 - 12 39
4 Espanyol B Espanyol B 20 9 6 5 23 - 22 33
5 Hercules Hercules 20 8 7 5 24 - 24 31
6 Terrassa Terrassa 20 7 9 4 23 - 18 30
7 CE Manresa CE Manresa 20 8 6 6 24 - 22 30
8 SD Formentera SD Formentera 20 8 5 7 18 - 16 29
9 Deportivo Aragon Deportivo Aragon 20 8 5 7 22 - 24 29
10 Alzira Alzira 20 7 6 7 22 - 21 27
11 AE Prat AE Prat 20 6 5 9 17 - 25 23
12 CF Badalona Futur CF Badalona Futur 20 6 5 9 19 - 28 23
13 Ibiza Islas Pitiusas Ibiza Islas Pitiusas 20 5 7 8 21 - 26 22
14 Lleida Esportiu Lleida Esportiu 20 5 6 9 17 - 17 21
15 Atletico Saguntino Atletico Saguntino 20 4 9 7 14 - 17 21
16 UE Olot UE Olot 20 2 9 9 10 - 20 15
17 Mallorca B Mallorca B 20 3 6 11 10 - 22 15
18 Ebro Ebro 20 1 10 9 9 - 17 13
Segunda Federacion - Group 4
# Klub K V U T Mål Point
1 Antequera Antequera 20 15 4 1 40 - 14 49
2 Recreativo Huelva Recreativo Huelva 20 10 7 3 25 - 16 37
3 UCAM Murcia UCAM Murcia 20 8 7 5 30 - 20 31
4 Atletico Sanluqueno CF Atletico Sanluqueno CF 20 8 7 5 26 - 21 31
5 Yeclano Yeclano 20 8 7 5 20 - 16 31
6 Velez CF Velez CF 20 9 3 8 21 - 25 30
7 Granada B Granada B 20 8 5 7 26 - 21 29
8 Mar Menor Mar Menor 20 7 8 5 21 - 18 29
9 Cartagena B Cartagena B 20 8 4 8 21 - 25 28
10 CD San Roque de Lepe CD San Roque de Lepe 20 7 5 8 22 - 20 26
11 Betis Deportivo Balompie Betis Deportivo Balompie 20 6 7 7 16 - 19 25
12 Atletico Mancha Real Atletico Mancha Real 20 7 4 9 15 - 26 25
13 Juventud Torremolinos CF Juventud Torremolinos CF 20 5 8 7 19 - 20 23
14 Cadiz CF Mirandilla Cadiz CF Mirandilla 20 5 7 8 22 - 27 22
15 CD El Ejido 2012 CD El Ejido 2012 20 6 4 10 20 - 22 22
16 Xerez Deportivo Xerez Deportivo 20 5 6 9 16 - 21 21
17 Sevilla Atletico Sevilla Atletico 20 5 2 13 19 - 25 17
18 Utrera Utrera 20 4 3 13 16 - 39 15

Liga statistik
Kampe
-
Point snit
-
Antal mål
-
Mål pr. kamp
-
Hjemmesejr
-
Uafgjort
-
Udesejr
-

Se Tercera Division stillingen og følg med i hvem der fører, hver der skal spille europæisk næste sæson samt hvem der rykker ned. Stillingen opdateres live mens kampenen spilles og der er der med altid et overblik over den aktuelle stilling i Tercera Division.

 

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.