Superligaen

Danmark
1. runde
12-07-2019 19:10 FC Midtjylland 1 - 0 Esbjerg fB
14-07-2019 12:00 SønderjyskE 2 - 1 Randers FC
14-07-2019 14:00 AC Horsens 0 - 3 FC Nordsjælland
14-07-2019 14:00 Lyngby 2 - 0 AaB
14-07-2019 16:00 OB 2 - 3 FC København
14-07-2019 18:00 Brøndby IF 3 - 0 Silkeborg
15-07-2019 19:00 Hobro 1 - 1 AGF
2. runde
19-07-2019 19:00 FC København 2 - 1 AGF
21-07-2019 12:00 Silkeborg 0 - 3 AC Horsens
21-07-2019 14:00 AaB 1 - 1 SønderjyskE
21-07-2019 14:00 Esbjerg fB 1 - 1 Hobro
21-07-2019 16:00 Randers FC 2 - 2 Brøndby IF
21-07-2019 18:00 FC Midtjylland 2 - 1 FC Nordsjælland
22-07-2019 19:00 OB 4 - 1 Lyngby
3. runde
26-07-2019 19:00 Lyngby 0 - 3 SønderjyskE
27-07-2019 17:30 AC Horsens 0 - 2 FC København
28-07-2019 12:00 Hobro 2 - 2 Randers FC
28-07-2019 14:05 FC Nordsjælland 2 - 0 Esbjerg fB
28-07-2019 16:00 AGF 0 - 1 FC Midtjylland
28-07-2019 18:00 Brøndby IF 3 - 2 OB
29-07-2019 19:00 AaB 3 - 1 Silkeborg
4. runde
02-08-2019 19:00 Silkeborg 2 - 3 Hobro
03-08-2019 16:00 SønderjyskE 1 - 2 FC København
04-08-2019 12:00 Randers FC 3 - 1 FC Nordsjælland
04-08-2019 14:00 Esbjerg fB 0 - 1 OB
04-08-2019 16:00 Brøndby IF 1 - 2 AC Horsens
04-08-2019 18:00 FC Midtjylland 1 - 0 AaB
05-08-2019 19:00 Lyngby 2 - 1 AGF
5. runde
09-08-2019 18:00 FC København 2 - 0 Lyngby
09-08-2019 20:00 OB 1 - 0 Randers FC
11-08-2019 12:00 FC Nordsjælland 2 - 2 Silkeborg
11-08-2019 14:00 AaB 4 - 0 Esbjerg fB
11-08-2019 16:00 AC Horsens 0 - 2 FC Midtjylland
11-08-2019 18:00 Hobro 0 - 2 Brøndby IF
12-08-2019 19:00 SønderjyskE 0 - 0 AGF
6. runde
16-08-2019 18:00 Randers FC 0 - 1 FC København
16-08-2019 20:00 FC Nordsjælland 2 - 0 OB
18-08-2019 12:00 Silkeborg 3 - 3 SønderjyskE
18-08-2019 14:00 Esbjerg fB 1 - 0 Lyngby
18-08-2019 16:00 FC Midtjylland 1 - 1 Hobro
18-08-2019 18:00 Brøndby IF 2 - 1 AaB
19-08-2019 19:00 AGF 2 - 0 AC Horsens
7. runde
23-08-2019 19:00 Hobro 0 - 0 OB
25-08-2019 12:00 Lyngby 2 - 0 Randers FC
25-08-2019 14:00 Esbjerg fB 2 - 2 Silkeborg
25-08-2019 16:00 SønderjyskE 0 - 2 FC Midtjylland
25-08-2019 18:00 Brøndby IF 0 - 3 AGF
25-08-2019 20:00 FC København 3 - 1 FC Nordsjælland
26-08-2019 19:00 AC Horsens 0 - 5 AaB
8. runde
30-08-2019 19:00 OB 0 - 0 SønderjyskE
31-08-2019 16:00 FC Nordsjælland 2 - 1 Hobro
01-09-2019 12:00 AGF 1 - 0 Esbjerg fB
01-09-2019 14:00 Randers FC 2 - 0 Silkeborg
01-09-2019 14:00 AC Horsens 2 - 1 Lyngby
01-09-2019 16:00 AaB 1 - 0 FC København
01-09-2019 18:00 FC Midtjylland 1 - 0 Brøndby IF
9. runde
13-09-2019 19:00 SønderjyskE 0 - 0 AC Horsens
15-09-2019 12:00 AGF 3 - 0 AaB
15-09-2019 14:00 Esbjerg fB 0 - 3 Randers FC
15-09-2019 14:00 Lyngby 0 - 3 FC Midtjylland
15-09-2019 16:00 Hobro 2 - 1 FC København
15-09-2019 18:00 Brøndby IF 4 - 2 FC Nordsjælland
16-09-2019 19:00 Silkeborg 0 - 3 OB
10. runde
20-09-2019 19:00 OB 1 - 2 AGF
22-09-2019 12:00 Hobro 1 - 1 SønderjyskE
22-09-2019 14:00 FC Nordsjælland 2 - 1 AaB
22-09-2019 14:00 Silkeborg 2 - 3 Lyngby
22-09-2019 16:00 Esbjerg fB 3 - 1 Brøndby IF
22-09-2019 18:00 FC København 0 - 0 FC Midtjylland
23-09-2019 19:00 Randers FC - AC Horsens
11. runde
27-09-2019 19:00 Lyngby - Hobro
28-09-2019 17:00 FC København - Silkeborg
29-09-2019 12:00 AGF - FC Nordsjælland
29-09-2019 14:00 AaB - Randers FC
29-09-2019 16:00 FC Midtjylland - OB
29-09-2019 18:00 SønderjyskE - Brøndby IF
30-09-2019 19:00 AC Horsens - Esbjerg fB
12. runde
04-10-2019 19:00 FC Nordsjælland - Lyngby
05-10-2019 16:00 Hobro - AaB
06-10-2019 12:00 Esbjerg fB - SønderjyskE
06-10-2019 14:00 Brøndby IF - FC København
06-10-2019 14:00 OB - AC Horsens
06-10-2019 16:00 Randers FC - AGF
06-10-2019 18:00 Silkeborg - FC Midtjylland
13. runde
18-10-2019 19:00 AaB - OB
20-10-2019 12:00 AC Horsens - Hobro
20-10-2019 14:00 SønderjyskE - FC Nordsjælland
20-10-2019 14:00 AGF - Silkeborg
20-10-2019 16:00 FC København - Esbjerg fB
20-10-2019 18:00 Lyngby - Brøndby IF
21-10-2019 19:00 FC Midtjylland - Randers FC
14. runde
25-10-2019 19:00 Esbjerg fB - FC Midtjylland
27-10-2019 12:00 Hobro - Silkeborg
27-10-2019 14:00 OB - FC Nordsjælland
27-10-2019 14:00 Lyngby - AC Horsens
27-10-2019 16:00 Brøndby IF - Randers FC
27-10-2019 18:00 SønderjyskE - AaB
28-10-2019 19:00 AGF - FC København
15. runde
01-11-2019 19:00 Esbjerg fB - AC Horsens
03-11-2019 12:00 Randers FC - Lyngby
03-11-2019 14:00 OB - Hobro
03-11-2019 14:00 FC Nordsjælland - AGF
03-11-2019 16:00 AaB - FC Midtjylland
03-11-2019 18:00 FC København - SønderjyskE
04-11-2019 19:00 Silkeborg - Brøndby IF
16. runde
08-11-2019 19:00 Randers FC - AaB
09-11-2019 16:00 AC Horsens - Silkeborg
10-11-2019 12:00 Hobro - FC Nordsjælland
10-11-2019 14:00 AGF - SønderjyskE
10-11-2019 14:00 Lyngby - OB
10-11-2019 16:00 Brøndby IF - Esbjerg fB
10-11-2019 18:00 FC Midtjylland - FC København
17. runde
22-11-2019 19:00 FC Nordsjælland - Randers FC
24-11-2019 12:00 SønderjyskE - Lyngby
24-11-2019 14:00 AaB - AC Horsens
24-11-2019 14:00 Silkeborg - Esbjerg fB
24-11-2019 16:00 FC København - Hobro
24-11-2019 18:00 AGF - Brøndby IF
25-11-2019 19:00 OB - FC Midtjylland
18. runde
29-11-2019 19:00 Lyngby - FC Nordsjælland
01-12-2019 11:45 FC København - Brøndby IF
01-12-2019 12:00 Randers FC - SønderjyskE
01-12-2019 14:00 AC Horsens - OB
01-12-2019 16:00 Esbjerg fB - AGF
01-12-2019 18:00 AaB - Hobro
02-12-2019 19:00 FC Midtjylland - Silkeborg
19. runde
06-12-2019 19:00 Hobro - AC Horsens
08-12-2019 12:00 Silkeborg - Randers FC
08-12-2019 14:00 SønderjyskE - Esbjerg fB
08-12-2019 14:00 AGF - Lyngby
08-12-2019 16:00 FC Nordsjælland - FC København
08-12-2019 18:00 Brøndby IF - FC Midtjylland
09-12-2019 19:00 OB - AaB
20. runde
13-12-2019 19:00 AaB - FC Nordsjælland
15-12-2019 12:00 AC Horsens - SønderjyskE
15-12-2019 14:00 Randers FC - Esbjerg fB
15-12-2019 14:00 Lyngby - Silkeborg
15-12-2019 16:00 Brøndby IF - Hobro
15-12-2019 18:00 FC Midtjylland - AGF
16-12-2019 19:00 FC København - OB
21. runde
16-02-2020 12:00 SønderjyskE - Hobro
16-02-2020 12:00 FC Midtjylland - Lyngby
16-02-2020 12:00 OB - Brøndby IF
16-02-2020 12:00 FC Nordsjælland - AC Horsens
16-02-2020 12:00 AGF - Randers FC
16-02-2020 12:00 Esbjerg fB - FC København
16-02-2020 12:00 Silkeborg - AaB
22. runde
23-02-2020 12:00 AaB - Brøndby IF
23-02-2020 12:00 Randers FC - OB
23-02-2020 12:00 AC Horsens - AGF
23-02-2020 12:00 FC Nordsjælland - SønderjyskE
23-02-2020 12:00 Hobro - FC Midtjylland
23-02-2020 12:00 Lyngby - Esbjerg fB
23-02-2020 12:00 Silkeborg - FC København
23. runde
01-03-2020 12:00 FC København - AaB
01-03-2020 12:00 FC Midtjylland - SønderjyskE
01-03-2020 12:00 Brøndby IF - Lyngby
01-03-2020 12:00 OB - Silkeborg
01-03-2020 12:00 AC Horsens - Randers FC
01-03-2020 12:00 AGF - Hobro
01-03-2020 12:00 Esbjerg fB - FC Nordsjælland
24. runde
08-03-2020 12:00 FC København - AC Horsens
08-03-2020 12:00 SønderjyskE - OB
08-03-2020 12:00 AaB - Lyngby
08-03-2020 12:00 Randers FC - FC Midtjylland
08-03-2020 12:00 FC Nordsjælland - Brøndby IF
08-03-2020 12:00 Hobro - Esbjerg fB
08-03-2020 12:00 Silkeborg - AGF
25. runde
15-03-2020 12:00 FC Midtjylland - AC Horsens
15-03-2020 12:00 Brøndby IF - SønderjyskE
15-03-2020 12:00 Randers FC - Hobro
15-03-2020 12:00 AGF - OB
15-03-2020 12:00 Esbjerg fB - AaB
15-03-2020 12:00 Lyngby - FC København
15-03-2020 12:00 Silkeborg - FC Nordsjælland
26. runde
22-03-2020 12:00 FC København - Randers FC
22-03-2020 12:00 SønderjyskE - Silkeborg
22-03-2020 12:00 AaB - AGF
22-03-2020 12:00 OB - Esbjerg fB
22-03-2020 12:00 AC Horsens - Brøndby IF
22-03-2020 12:00 FC Nordsjælland - FC Midtjylland
22-03-2020 12:00 Hobro - Lyngby

Her finder du kampprogrammet for Superligaen Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.