Pokalturnering kampprogram

Danmark
1. runde
03-08-2021 18:00 Skovshoved 0 - 4 Hillerød Fodbold
03-08-2021 18:00 Avarta 1 - 3 FA 2000
03-08-2021 18:00 Dianalund IF 0 - 8 KFUM Roskilde
03-08-2021 18:00 Vordingborg 2 - 1 Ishøj IF
03-08-2021 18:00 HIK 1 - 2 B 93
03-08-2021 18:00 FIUK 2 - 1 Løjt IF
03-08-2021 18:00 Næsby 7 - 8 Fredericia
03-08-2021 18:00 Dalum IF 1 - 4 Kolding IF
03-08-2021 18:00 Tarup-Paarup 0 - 1 Slagelse B&I
03-08-2021 18:00 SGI 1 - 4 AC Horsens
03-08-2021 18:00 Marienlyst 3 - 0 FC Sydvest 05 Tønder
03-08-2021 18:00 Fuglebakken KFUM Århus 0 - 2 Skive
03-08-2021 18:00 Holstebro Boldklub 0 - 2 IF Lyseng
03-08-2021 18:00 Brabrand 4 - 3 Hobro IK
03-08-2021 18:15 Ballerup-Skovlunde 0 - 2 FC Roskilde
03-08-2021 18:30 Listrup UIF 0 - 9 Frem
03-08-2021 18:30 Hørsholm Usserød IK 0 - 2 Vanløse IF
03-08-2021 18:30 Hviding IF/KVIK 70 0 - 5 B 1913
03-08-2021 18:30 SfB-Oure FA 0 - 6 Middelfart
03-08-2021 18:30 Nørresundby 0 - 6 Aarhus Fremad
03-08-2021 18:30 Aalborg Freja 2 - 1 Give Fremad
03-08-2021 18:30 Soeften GF 0 - 3 Thisted
03-08-2021 18:30 Aabyhøj IF 0 - 2 Jammerbugt FC
03-08-2021 19:00 Holbæk B&I 2 - 0 Næstved
03-08-2021 19:00 Nakskov 1 - 6 Herlev
04-08-2021 17:00 NB Bornholm 0 - 5 Allerød FK
04-08-2021 18:00 FC Nyhavn 0 - 4 Skjold
04-08-2021 18:00 Fremad Valby 2 - 1 Brønshøj
04-08-2021 18:00 B 1908 1 - 4 Nykøbing FC
04-08-2021 18:00 Svebølle 1 - 0 Greve
04-08-2021 18:00 Døllefjelde-Musse 1 - 8 Frederikssund IK
04-08-2021 18:00 AB Tårnby 8 - 9 Tårnby FF
04-08-2021 18:00 Østerbro 0 - 9 Lyngby
04-08-2021 18:00 Varde 3 - 0 B 1909
04-08-2021 18:00 Kvik/Aalestrup 1 - 2 Kjellerup
04-08-2021 18:00 Viby IF 1 - 2 VSK Aarhus
05-08-2021 18:00 Virum-Sorgenfri 1 - 2 Noerrebro FF
05-08-2021 18:00 FC Kalundborg 1 - 7 AB Gladsaxe
05-08-2021 18:00 Skibet IF 2 - 3 Bredballe IF
05-08-2021 18:00 Hårby/Flemløse 0 - 3 Fjordager
05-08-2021 18:00 Bolbro G & IF 1 - 5 Esbjerg fB
05-08-2021 18:30 Strandby-Elling-Nielstrup IF 1 - 6 Vendsyssel FF
05-08-2021 19:00 Skalborg SK 0 - 2 Helsted Fremad
10-08-2021 18:00 Herstedøster IC 1 - 9 Hvidovre
10-08-2021 18:00 Viktoria 0 - 5 Fremad Amager
18-08-2021 19:00 FC Helsingør 2 - 1 HB Køge
2. runde
31-08-2021 17:15 Frederikssund IK 0 - 1 Frem
31-08-2021 17:15 Allerød FK 3 - 0 Herlev
31-08-2021 17:15 Kjellerup 2 - 1 Aarhus Fremad
31-08-2021 17:15 VSK Aarhus 3 - 2 Thisted
31-08-2021 17:30 Svebølle 0 - 1 FA 2000
31-08-2021 17:30 B 1913 8 - 7 Jammerbugt FC
31-08-2021 18:00 FIUK 0 - 13 AaB
31-08-2021 18:15 Marienlyst 3 - 1 Slagelse B&I
31-08-2021 18:30 B 93 0 - 1 Nykøbing FC
31-08-2021 18:30 Kolding IF 2 - 1 Esbjerg fB
31-08-2021 19:00 Fremad Valby 0 - 4 Vanløse IF
31-08-2021 19:00 Holbæk B&I 1 - 2 Fremad Amager
01-09-2021 17:15 Hillerød Fodbold 0 - 5 SønderjyskE
01-09-2021 17:15 KFUM Roskilde 0 - 5 AB Gladsaxe
01-09-2021 17:15 Tårnby FF 1 - 5 Lyngby
01-09-2021 17:15 Bredballe IF 1 - 4 Middelfart
01-09-2021 17:30 Brabrand 4 - 3 Vendsyssel FF
01-09-2021 18:00 FC Roskilde 1 - 2 OB
01-09-2021 18:00 Skjold 1 - 3 FC Helsingør
02-09-2021 17:15 Varde 0 - 8 AC Horsens
02-09-2021 18:00 Fredericia 6 - 4 Viborg
02-09-2021 19:15 Skive 1 - 3 Silkeborg IF
07-09-2021 17:15 Vordingborg 0 - 2 Vejle Boldklub
07-09-2021 17:15 Fjordager 2 - 3 IF Lyseng
08-09-2021 17:15 Aalborg Freja 2 - 1 Helsted Fremad
08-09-2021 19:30 Noerrebro FF 1 - 3 Hvidovre
3. runde
21-09-2021 16:30 Brabrand 0 - 1 Kolding IF
21-09-2021 17:45 FC Helsingør 0 - 3 OB
21-09-2021 18:00 AB Gladsaxe 0 - 2 Fredericia
21-09-2021 18:30 Lyngby 0 - 4 AaB
22-09-2021 16:30 Vanløse IF 3 - 4 Vejle Boldklub
22-09-2021 16:30 B 1913 3 - 4 SønderjyskE
22-09-2021 16:30 Kjellerup 0 - 5 FC Midtjylland
22-09-2021 16:30 VSK Aarhus 1 - 2 FC Nordsjælland
22-09-2021 16:30 Aalborg Freja 6 - 5 IF Lyseng
22-09-2021 18:00 Fremad Amager 2 - 3 Randers FC
22-09-2021 18:00 Nykøbing FC 3 - 0 FC København
22-09-2021 18:30 Marienlyst 1 - 2 Middelfart
23-09-2021 18:00 Frem 0 - 3 AGF
23-09-2021 18:00 AC Horsens 3 - 2 Silkeborg IF
23-09-2021 19:45 Allerød FK 1 - 8 Brøndby IF
29-09-2021 18:15 FA 2000 0 - 3 Hvidovre
4. runde
19-10-2021 19:00 Kolding IF - Nykøbing FC
26-10-2021 18:00 AC Horsens - Vejle Boldklub
26-10-2021 18:00 Fredericia - Hvidovre
27-10-2021 15:00 Middelfart - Randers FC
27-10-2021 18:00 FC Nordsjælland - OB
27-10-2021 19:45 AGF - SønderjyskE
28-10-2021 18:00 Aalborg Freja - Brøndby IF
28-10-2021 19:45 FC Midtjylland - AaB

Her finder du kampprogrammet for Pokalturnering Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.