Pokalturnering kampprogram

Norge
1. runde
12-03-2022 15:00 Åkra 2 - 1 Hinna FK
13-03-2022 15:00 Valdres FK 0 - 3 Gran IL
16-03-2022 18:00 Sverresborg 4 - 6 NTNUI
16-03-2022 18:30 Manglerud Star Toppfotball 0 - 4 Oppsal
16-03-2022 19:00 Vigør 4 - 6 Express
16-03-2022 19:00 Verdal 5 - 1 Steinkjer
16-03-2022 19:30 Fauske/Sprint 7 - 0 Bossmo/Ytteren
16-03-2022 20:00 Kløfta 0 - 1 Lørenskog
16-03-2022 20:15 Søgne 8 - 6 Donn
17-03-2022 19:00 Eiger 1 - 4 Varhaug
17-03-2022 19:30 Vidar 5 - 2 Madla
18-03-2022 18:30 Svorkmo 4 - 3 KIL/Hemne
18-03-2022 19:00 Bergsøy 4 - 1 SIF/Hessa IL
18-03-2022 19:30 Reinsvoll 6 - 7 Faaberg
19-03-2022 12:00 Landsås 0 - 1 Finnsnes
19-03-2022 12:30 Bossekop 3 - 2 Kirkenes
19-03-2022 13:00 Raumnes/Årnes 0 - 5 Skjetten
19-03-2022 13:00 Randaberg 0 - 5 Vardeneset
19-03-2022 13:00 Åskollen 2 - 0 Holmen
19-03-2022 14:00 Nesodden 0 - 3 Lommedalen
19-03-2022 14:00 Aurskog-Høland 2 - 3 Funnefoss/Vormsund
19-03-2022 14:00 Sandefjord BK 0 - 3 Teie
19-03-2022 14:00 Tistedalen TIF 4 - 1 Rakkestad
19-03-2022 14:00 Stathelle FK 1 - 5 Halsen
19-03-2022 14:00 Mandalskameratene 0 - 2 Randesund
19-03-2022 14:00 Rosseland 3 - 0 Ålgård FK
19-03-2022 14:00 Sund SK 0 - 4 Os
19-03-2022 14:00 Eid IL 0 - 4 Årdal
19-03-2022 14:00 Åndalsnes 1 - 2 Surnadal
19-03-2022 14:00 Eide/Omegn 2 - 3 Sunndal
19-03-2022 14:00 Malmefjorden 1 - 3 Dahle
19-03-2022 14:00 Sortland IL 7 - 8 Mjølner
19-03-2022 14:00 NHHI 1 - 2 Askøy
19-03-2022 14:30 NIL-Trysil 1 - 0 Engerdal
19-03-2022 15:00 Bergen Nord 2 - 3 Arna-Bjørnar
19-03-2022 15:00 Stryn 2 - 3 Fjøra
19-03-2022 15:00 Sarpsborg FK 1 - 6 Råde
19-03-2022 15:00 Ås 2 - 6 Sprint Jeløy
19-03-2022 15:00 Årvoll 1 - 3 Follo
19-03-2022 15:00 Eidsvold IF 1 - 0 Skedsmo
19-03-2022 15:00 Løten 0 - 3 Lillehammer FK
19-03-2022 15:00 Modum FK 4 - 3 Hallingdal FK
19-03-2022 15:00 Klepp 1 - 0 Frøyland
19-03-2022 15:00 Kopervik 1 - 2 Stord
19-03-2022 15:00 Osterøy IL 4 - 5 Gneist
19-03-2022 15:00 Tornado Måløy 1 - 7 Førde
19-03-2022 15:00 Tomrefjord IL 1 - 2 Herd
19-03-2022 15:00 Mosjøen 3 - 2 Namsos
19-03-2022 15:00 Porsanger 2 - 3 Norild
19-03-2022 15:00 HIF/Stein 2 - 0 Sørøy Glimt
19-03-2022 15:00 Kolbotn 1 - 2 Stovner
19-03-2022 15:00 Lyngbø 0 - 2 IL Frøya
19-03-2022 15:15 Drammen BK 1 - 2 Åssiden
19-03-2022 16:00 Heimdal 1 - 4 Trygg/Lade
19-03-2022 16:00 Innstranden 3 - 0 Grand Bodø
19-03-2022 16:00 Hovdebygda 1 - 5 Volda
19-03-2022 19:00 Kolbu/KK 3 - 2 Toten
20-03-2022 12:00 Skarp 0 - 4 Skjervøy
20-03-2022 13:30 Rilindja 2 - 1 Heming
20-03-2022 14:00 Riska 5 - 3 Hana
20-03-2022 14:30 Rana FK 3 - 1 Sandnessjøen
20-03-2022 15:00 Borgen 0 - 1 Kråkerøy
20-03-2022 15:00 Holmlia 1 - 2 Drøbak/Frogn
20-03-2022 15:00 Re 0 - 4 Flint
20-03-2022 15:00 Hei 3 - 2 Urædd FK
20-03-2022 15:00 Austevoll 1 - 4 Bremnes
20-03-2022 15:00 Tertnes 0 - 3 Lysekloster
20-03-2022 15:00 Loddefjord 0 - 1 Sandviken
20-03-2022 15:00 Nordhordland 1 - 3 Voss
20-03-2022 15:00 Rollon 3 - 0 Larsnes/Gursken
20-03-2022 15:00 Hitra FC 1 - 2 Melhus
20-03-2022 15:00 Kvik 3 - 0 Tynset
20-03-2022 15:00 Buvik 1 - 2 Orkla
20-03-2022 15:00 Rørvik 4 - 2 Vuku
20-03-2022 15:00 Lofoten 1 - 2 Melbo
20-03-2022 15:00 Sande SK 1 - 0 Vestfossen
20-03-2022 15:00 Borre 0 - 3 Svelvik
20-03-2022 15:00 Gulset IF 3 - 5 IF Storm
20-03-2022 15:00 Harstad 3 - 0 Saltdalkameratene
20-03-2022 15:00 Storelva 0 - 1 Ishavsbyen
20-03-2022 15:00 Ballstad 0 - 3 Skånland
20-03-2022 16:00 Furnes 3 - 0 Sander
20-03-2022 18:30 Charlottenlund 1 - 8 Tiller IL
20-03-2022 20:00 Oslojuvelene 0 - 2 Grei
23-03-2022 19:00 Lisleby 0 - 3 Østsiden
23-03-2022 20:00 Ottestad 7 - 0 Trysil FK
2. runde
27-03-2022 15:00 Trygg/Lade 1 - 0 Rørvik
1. runde
27-03-2022 18:30 Gamle Oslo 1 - 0 Ready
2. runde
28-03-2022 19:00 Åssiden 2 - 1 Sande SK
1. runde
29-03-2022 20:00 Valhall 1 - 4 Krokelvdalen
2. runde
30-03-2022 19:00 Varhaug 1 - 3 Rosseland
30-03-2022 19:30 Fjøra 5 - 2 Årdal
31-03-2022 18:00 Melhus 5 - 0 Svorkmo
31-03-2022 18:00 Orkla 3 - 2 Kvik
31-03-2022 19:00 Lommedalen 0 - 2 Oppsal
31-03-2022 19:00 Norild 0 - 5 Bossekop
31-03-2022 20:00 Riska 2 - 6 Vidar
01-04-2022 19:30 Express 2 - 1 Søgne
01-04-2022 19:30 Ottestad 3 - 2 NIL-Trysil
02-04-2022 13:00 Åskollen 3 - 1 Modum FK
02-04-2022 13:00 NTNUI 2 - 4 Tiller IL
02-04-2022 14:00 Funnefoss/Vormsund 0 - 1 Eidsvold IF
02-04-2022 14:00 Svelvik 0 - 2 Halsen
02-04-2022 14:00 Teie 1 - 4 Flint
02-04-2022 14:00 Vardeneset 4 - 3 Åkra
02-04-2022 14:00 Herd 1 - 0 Rollon
02-04-2022 14:00 Dahle 5 - 4 Bergsøy
02-04-2022 14:00 Sunndal 1 - 2 Surnadal
02-04-2022 14:30 Arna-Bjørnar 2 - 5 IL Frøya
02-04-2022 15:00 Råde 2 - 1 Grei
02-04-2022 15:00 Randesund 4 - 2 Klepp
02-04-2022 15:00 Bremnes 3 - 1 Stord
02-04-2022 15:00 Lysekloster 0 - 1 Os
02-04-2022 15:00 Sandviken 0 - 2 Gneist
02-04-2022 15:00 Voss 3 - 1 Askøy
02-04-2022 15:00 Verdal 5 - 3 Mosjøen
02-04-2022 15:00 Mjølner 5 - 1 Innstranden
02-04-2022 15:00 Kråkerøy 2 - 3 Østsiden
02-04-2022 16:00 Førde 3 - 0 Volda
02-04-2022 16:00 Fauske/Sprint 1 - 3 Rana FK
02-04-2022 17:00 Gamle Oslo 2 - 0 Rilindja
02-04-2022 17:15 Finnsnes 4 - 0 Skånland
02-04-2022 19:00 Skjervøy 3 - 1 HIF/Stein
03-04-2022 14:00 IF Storm 1 - 2 Hei
03-04-2022 15:00 Gran IL 1 - 3 Skjetten
03-04-2022 15:00 Lillehammer FK 1 - 2 Furnes
03-04-2022 15:00 Faaberg 0 - 3 Kolbu/KK
03-04-2022 16:00 Stovner 1 - 3 Lørenskog
03-04-2022 16:30 Melbo 0 - 1 Harstad
04-04-2022 18:00 Sprint Jeløy 10 - 0 Tistedalen TIF
04-04-2022 19:00 Ishavsbyen 3 - 2 Krokelvdalen
05-04-2022 19:00 Drøbak/Frogn 1 - 2 Follo
1. runde
04-05-2022 18:00 Halsen 1 - 4 Sandefjord
04-05-2022 18:30 Eidsvold IF 0 - 7 Lillestrøm
11-05-2022 17:45 Surnadal 1 - 4 Kristiansund BK
18-05-2022 17:00 Junkeren 6 - 3 Mjølner
18-05-2022 18:00 Råde 0 - 1 Fredrikstad
18-05-2022 18:00 Skjetten 0 - 3 Ull/Kisa
18-05-2022 18:00 Ullern 3 - 0 Asker
18-05-2022 18:00 Bærum 1 - 2 Kvik Halden
18-05-2022 18:00 Brumunddal 2 - 0 Strømmen
18-05-2022 18:00 Bremnes 2 - 5 Øygarden FK
18-05-2022 18:00 Voss 0 - 7 Brann
18-05-2022 18:00 Herd 0 - 2 Molde
18-05-2022 18:00 Træff 6 - 8 Vard Haugesund
18-05-2022 18:00 Trygg/Lade 1 - 2 Levanger
18-05-2022 18:00 Bossekop 0 - 2 Alta
18-05-2022 18:00 Finnsnes 2 - 4 Tromsdalen
18-05-2022 18:00 Orkla 3 - 6 Stjørdals Blink
18-05-2022 18:00 Pors Grenland 2 - 3 Arendal Fotball
18-05-2022 18:00 Os 6 - 5 Åsane
18-05-2022 18:30 Nordstrand 0 - 1 Frigg
18-05-2022 19:00 Lokomotiv Oslo FK 1 - 2 Eidsvold TF
18-05-2022 19:00 Harstad 2 - 1 Senja
18-05-2022 19:30 Gjøvik-Lyn 5 - 3 Raufoss
19-05-2022 18:00 Lørenskog 1 - 2 Kongsvinger
19-05-2022 18:00 Åskollen 2 - 6 Mjøndalen
19-05-2022 18:00 Fram Larvik 7 - 6 Ørn-Horten
19-05-2022 18:00 Lyn 2 - 3 Stabæk
19-05-2022 18:00 Hei 1 - 6 Odds Ballklubb
19-05-2022 18:00 Follo 3 - 4 Grorud
19-05-2022 18:00 Flint 2 - 1 FK Eik Tønsberg
19-05-2022 18:00 Hønefoss 0 - 4 Strømsgodset
19-05-2022 18:00 Furnes 0 - 7 Hamarkameratene
19-05-2022 18:00 Sprint Jeløy 2 - 3 Moss
19-05-2022 18:00 Oppsal 0 - 4 Skeid
19-05-2022 18:00 Elverum 2 - 1 Ottestad
19-05-2022 18:00 IL Frøya 5 - 7 Fana
19-05-2022 18:00 Bjarg 2 - 1 FK Fyllingsdalen
19-05-2022 18:00 Førde 1 - 5 Hødd
19-05-2022 18:00 Fjøra 0 - 3 Aalesund
19-05-2022 18:00 Dahle 1 - 8 Ranheim
19-05-2022 18:00 Spjelkavik 0 - 4 Brattvåg
19-05-2022 18:00 Byåsen 1 - 0 Kolstad
19-05-2022 18:00 Gneist 1 - 3 Sotra Sportsklubb
19-05-2022 18:00 Florø 0 - 5 Sogndal
19-05-2022 18:00 Kolbu/KK 1 - 5 Vålerenga
19-05-2022 18:00 Vindbjart 0 - 6 Flekkerøy
19-05-2022 18:00 Åssiden 1 - 2 Notodden
19-05-2022 18:00 Gjelleråsen 3 - 4 Kjelsås
19-05-2022 18:00 Vidar 4 - 0 Staal Jørpeland
19-05-2022 18:00 Gamle Oslo 0 - 3 KFUM
19-05-2022 18:00 Randesund 0 - 6 Start
19-05-2022 18:00 Djerv 1919 1 - 3 FK Haugesund
19-05-2022 18:00 Brodd 0 - 2 Bryne
19-05-2022 18:00 Sola 1 - 3 Egersund
19-05-2022 18:00 Rosseland 1 - 6 Viking
19-05-2022 18:00 Tiller IL 0 - 2 Nardo
19-05-2022 18:00 Vardeneset 1 - 4 Sandnes
19-05-2022 18:00 Ishavsbyen 0 - 8 Tromsø
19-05-2022 18:00 Melhus 1 - 3 Strindheim
19-05-2022 18:00 Verdal 0 - 6 Rosenborg
19-05-2022 18:00 Rana FK 0 - 4 Bodø/Glimt
19-05-2022 18:30 Express 0 - 7 Jerv
19-05-2022 18:30 Fløya 1 - 2 Skjervøy
19-05-2022 18:45 Østsiden 0 - 7 Sarpsborg 08
2. runde
14-06-2022 19:00 Eidsvold TF 3 - 2 Kongsvinger
15-06-2022 19:00 Frigg 0 - 1 Skeid
21-06-2022 18:00 Vidar 1 - 3 Bryne
22-06-2022 18:00 Notodden 1 - 3 Stabæk
22-06-2022 18:00 Brattvåg 2 - 4 Molde
22-06-2022 18:00 Moss 1 - 0 Sarpsborg 08
22-06-2022 18:00 Fram Larvik 1 - 2 Jerv
22-06-2022 18:00 Fana 0 - 1 FK Haugesund
22-06-2022 18:00 Harstad 0 - 5 Bodø/Glimt
22-06-2022 18:00 Flint 1 - 5 Sandefjord
22-06-2022 18:00 Elverum 1 - 3 Hamarkameratene
22-06-2022 18:00 Vard Haugesund 1 - 2 Viking
22-06-2022 18:00 Levanger 1 - 2 Rosenborg
22-06-2022 18:00 Arendal Fotball 2 - 3 Start
22-06-2022 18:00 Byåsen 7 - 5 Stjørdals Blink
22-06-2022 18:00 Sotra Sportsklubb 3 - 0 Øygarden FK
22-06-2022 18:00 Skjervøy 1 - 4 Tromsø
22-06-2022 18:00 Hødd 0 - 3 Aalesund
22-06-2022 18:00 Junkeren 1 - 2 Lillestrøm
22-06-2022 18:00 Strindheim 1 - 3 Kristiansund BK
22-06-2022 18:00 Gjøvik-Lyn 3 - 2 Strømsgodset
22-06-2022 18:00 Flekkerøy 2 - 3 Odds Ballklubb
22-06-2022 18:00 Os 1 - 6 Brann
22-06-2022 18:00 Kjelsås 1 - 0 Mjøndalen
22-06-2022 18:30 Tromsdalen 2 - 0 Alta
22-06-2022 19:35 Brumunddal 3 - 4 Vålerenga
23-06-2022 18:00 Kvik Halden 0 - 1 Fredrikstad
23-06-2022 18:00 Bjarg 1 - 4 Sogndal
23-06-2022 18:00 Ull/Kisa 2 - 1 Grorud
23-06-2022 18:00 Egersund 1 - 2 Sandnes
23-06-2022 18:00 Nardo 0 - 1 Ranheim
23-06-2022 18:00 Ullern 0 - 2 KFUM
3. runde
29-06-2022 18:00 Byåsen 1 - 2 Sandefjord
29-06-2022 18:00 Kjelsås 6 - 7 Skeid
29-06-2022 18:00 Gjøvik-Lyn 0 - 7 Stabæk
29-06-2022 18:00 Eidsvold TF 1 - 4 Molde
29-06-2022 18:00 Sotra Sportsklubb 0 - 1 FK Haugesund
29-06-2022 18:00 Moss 0 - 3 Start
29-06-2022 18:00 Lillestrøm 1 - 0 Aalesund
29-06-2022 20:15 Vålerenga 0 - 1 Bodø/Glimt
30-06-2022 18:00 Sandnes 0 - 2 Rosenborg
30-06-2022 18:00 Ull/Kisa 0 - 2 Ranheim
30-06-2022 18:00 KFUM 5 - 6 Sogndal
30-06-2022 19:00 Brann 6 - 0 Fredrikstad
10-08-2022 18:00 Jerv - Odds Ballklubb
17-08-2022 18:00 Hamarkameratene - Tromsø
28-09-2022 18:00 Tromsdalen - Bryne
19-10-2022 18:00 Viking - Kristiansund BK

Her finder du kampprogrammet for Pokalturnering Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.