Pokalturnering kampprogram

Brasilien
1. runde
09-03-2021 23:15 Aguia Negra 0 - 1 Vitoria
10-03-2021 01:30 Campinense 1 - 7 Bahia
10-03-2021 19:30 Gama 1 - 2 Ponte Preta
10-03-2021 19:30 Madureira RJ 0 - 1 Paysandu
10-03-2021 20:00 4 de Julho 1 - 0 Confianca
10-03-2021 22:00 Rio Branco ES 2 - 1 Sampaio Correa
10-03-2021 22:00 Cianorte 1 - 0 Parana Clube
10-03-2021 23:15 Juazeirense 3 - 2 Sport Recife
11-03-2021 01:30 Moto Club MA 0 - 5 Botafogo RJ
11-03-2021 19:30 Real Brasilia 0 - 2 America RN
11-03-2021 21:00 Uberlandia 1 - 1 Luverdense
11-03-2021 23:15 Sao Raimundo RR 1 - 1 Cruzeiro
12-03-2021 01:30 Boavista 3 - 1 Goias
16-03-2021 23:15 Sergipe 0 - 0 Cuiaba
17-03-2021 01:30 Murici 0 - 3 Juventude
17-03-2021 19:30 Guarany de Sobral 1 - 5 CS Alagoano
17-03-2021 19:30 Rio Branco VN 1 - 1 ABC
17-03-2021 19:30 Castanhal EC 0 - 3 Volta Redonda
17-03-2021 19:30 SE Juventude 0 - 2 Operario Ferroviario
17-03-2021 20:00 Picos 1 - 0 Atlético Acreano
17-03-2021 20:30 Nova Mutum 0 - 0 Tombense FC
17-03-2021 21:00 Galvez EC 1 - 3 Atletico GO
17-03-2021 21:00 Atletico Alagoinhas 0 - 3 Vila Nova
17-03-2021 22:00 Retro FC 1 - 0 Brusque
18-03-2021 00:00 Esportivo 0 - 2 Remo
18-03-2021 00:00 Santa Cruz RS 0 - 0 Joinville
18-03-2021 00:00 Caxias 0 - 1 Fortaleza
18-03-2021 01:30 Salgueiro 0 - 3 Corinthians
18-03-2021 19:30 Marilia Atletico 0 - 0 Criciuma
18-03-2021 21:30 Caldense 1 - 1 Vasco da Gama
18-03-2021 21:30 Uniao Rondonopolis 0 - 1 Coritiba
18-03-2021 22:00 Treze 0 - 1 America MG
18-03-2021 22:00 FC Cascavel 2 - 1 Figueirense
19-03-2021 00:00 Penarol Atletico Clube 1 - 1 Ypiranga RS
19-03-2021 00:00 Mirassol 2 - 3 Red Bull Bragantino
25-03-2021 19:30 Porto Velho EC 0 - 1 Ferroviario
25-03-2021 19:30 Palmas 0 - 1 Avai FC
26-03-2021 19:30 Jaragua 1 - 4 Manaus FC
26-03-2021 19:30 Ypiranga AP 0 - 4 Santa Cruz
2. runde
27-03-2021 01:30 Corinthians 6 - 4 Retro FC
1. runde
27-03-2021 19:30 Goianesia 2 - 3 CRB
2. runde
01-04-2021 22:00 Luverdense 1 - 2 Red Bull Bragantino
07-04-2021 00:00 Coritiba 3 - 2 Operario Ferroviario
07-04-2021 02:30 Fortaleza 1 - 0 Ypiranga RS
07-04-2021 21:00 Juazeirense 7 - 5 Volta Redonda
07-04-2021 21:00 Picos 0 - 1 Boavista
08-04-2021 00:00 Vitoria 2 - 0 Rio Branco ES
08-04-2021 02:30 Tombense FC 1 - 2 Vasco da Gama
08-04-2021 02:30 Bahia 4 - 1 Manaus FC
09-04-2021 00:00 Criciuma 6 - 5 Ponte Preta
09-04-2021 02:30 Vila Nova 5 - 4 Juventude
13-04-2021 21:45 Paysandu 1 - 2 CRB
14-04-2021 00:00 Cianorte 1 - 0 Santa Cruz
14-04-2021 02:30 CS Alagoano 6 - 7 Remo
15-04-2021 00:00 America MG 4 - 3 Ferroviario
15-04-2021 02:30 America RN 0 - 1 Cruzeiro
15-04-2021 02:30 ABC 5 - 2 Botafogo RJ
16-04-2021 00:00 4 de Julho 5 - 4 Cuiaba
16-04-2021 00:00 Avai FC 2 - 0 FC Cascavel
16-04-2021 02:30 Joinville 0 - 2 Atletico GO
3. runde
01-06-2021 21:30 Vila Nova 0 - 1 Bahia
02-06-2021 00:00 Cianorte 0 - 2 Santos
02-06-2021 02:30 4 de Julho 3 - 2 Sao Paulo
02-06-2021 02:30 Boavista 0 - 1 Vasco da Gama
02-06-2021 21:30 Gremio 2 - 0 Brasiliense
02-06-2021 21:30 Chapecoense AF 3 - 1 ABC
03-06-2021 00:00 Remo 0 - 2 Atletico MG
03-06-2021 00:00 Fortaleza 1 - 1 Ceara
03-06-2021 02:30 Fluminense 2 - 0 Red Bull Bragantino
03-06-2021 02:30 America MG 0 - 0 Criciuma
03-06-2021 02:30 Corinthians 0 - 2 Atletico GO
03-06-2021 21:30 Cruzeiro 1 - 0 Juazeirense
04-06-2021 00:00 Vitoria 0 - 1 Internacional
04-06-2021 00:00 Avai FC 1 - 1 Athletico Paranaense
04-06-2021 02:30 CRB 0 - 1 Palmeiras
08-06-2021 21:30 Santos 1 - 0 Cianorte
09-06-2021 00:00 Sao Paulo 9 - 1 4 de Julho
09-06-2021 21:30 ABC 3 - 0 Chapecoense AF
09-06-2021 21:30 Vasco da Gama 1 - 1 Boavista
10-06-2021 00:00 Bahia 1 - 0 Vila Nova
10-06-2021 00:00 Palmeiras 3 - 5 CRB
10-06-2021 00:00 Juazeirense 4 - 2 Cruzeiro
10-06-2021 00:00 Athletico Paranaense 1 - 0 Avai FC
10-06-2021 02:30 Red Bull Bragantino 2 - 1 Fluminense
10-06-2021 02:30 Criciuma 5 - 4 America MG
10-06-2021 02:30 Atletico GO 0 - 0 Corinthians
10-06-2021 20:30 Brasiliense 0 - 0 Gremio
11-06-2021 00:00 Coritiba 0 - 1 Flamengo
11-06-2021 00:00 Atletico MG 2 - 1 Remo
11-06-2021 02:30 Internacional 1 - 3 Vitoria
11-06-2021 02:30 Ceara 0 - 3 Fortaleza
17-06-2021 02:30 Flamengo 2 - 0 Coritiba
1/8
28-07-2021 00:15 Criciuma 2 - 1 Fluminense
28-07-2021 02:30 Vitoria 0 - 3 Gremio
28-07-2021 21:30 Athletico Paranaense 2 - 1 Atletico GO
29-07-2021 00:15 Santos 4 - 0 Juazeirense
29-07-2021 02:30 Sao Paulo 2 - 0 Vasco da Gama
29-07-2021 02:30 Atletico MG 2 - 0 Bahia
29-07-2021 21:30 Fortaleza 2 - 1 CRB
30-07-2021 01:00 Flamengo 6 - 0 ABC
31-07-2021 21:30 Fluminense 3 - 0 Criciuma
04-08-2021 00:00 Gremio 1 - 0 Vitoria
04-08-2021 21:30 CRB 0 - 1 Fortaleza
05-08-2021 00:15 Atletico GO 2 - 2 Athletico Paranaense
05-08-2021 02:30 Vasco da Gama 1 - 2 Sao Paulo
05-08-2021 02:30 Bahia 2 - 1 Atletico MG
06-08-2021 00:15 Juazeirense 2 - 0 Santos
06-08-2021 02:30 ABC 0 - 1 Flamengo
Quarter Finals
26-08-2021 00:00 Athletico Paranaense 1 - 0 Santos
26-08-2021 02:30 Sao Paulo 2 - 2 Fortaleza
26-08-2021 02:30 Gremio 0 - 4 Flamengo
27-08-2021 02:30 Fluminense 1 - 2 Atletico MG
15-09-2021 02:30 Santos 0 - 1 Athletico Paranaense
16-09-2021 00:00 Atletico MG 1 - 0 Fluminense
16-09-2021 02:30 Fortaleza 3 - 1 Sao Paulo
16-09-2021 02:30 Flamengo 2 - 0 Gremio
Semi Finals
21-10-2021 02:30 Atletico MG - Fortaleza
21-10-2021 02:30 Athletico Paranaense - Flamengo
28-10-2021 02:30 Fortaleza - Atletico MG
28-10-2021 02:30 Flamengo - Athletico Paranaense

Her finder du kampprogrammet for Pokalturnering Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.