Jupiler League kampprogram

Belgien
1. runde
08-08-2020 16:30 Club Brugge 0 - 1 Sporting Charleroi
08-08-2020 19:00 Standard Liege 1 - 0 Cercle Brugge
08-08-2020 19:00 Antwerpen 1 - 1 Royal Excel Mouscron
09-08-2020 13:30 St.Truiden 2 - 1 Gent
09-08-2020 16:00 Zulte Waregem 1 - 2 Genk
09-08-2020 18:15 KV Mechelen 2 - 2 Anderlecht
09-08-2020 20:45 Kortrijk 1 - 3 Waasland-Beveren
10-08-2020 19:00 OH Leuven 1 - 1 Eupen
10-08-2020 19:00 Oostende 1 - 2 Beerschot
2. runde
14-08-2020 19:00 Royal Excel Mouscron 0 - 1 KV Mechelen
15-08-2020 16:30 Genk 1 - 1 OH Leuven
15-08-2020 19:00 Gent 1 - 2 Kortrijk
15-08-2020 19:00 Sporting Charleroi 1 - 0 Oostende
16-08-2020 13:30 Cercle Brugge 2 - 1 Antwerpen
16-08-2020 16:00 Eupen 0 - 4 Club Brugge
16-08-2020 16:00 Beerschot 3 - 1 Zulte Waregem
16-08-2020 18:15 Anderlecht 3 - 1 St.Truiden
17-08-2020 19:00 Waasland-Beveren 1 - 2 Standard Liege
3. runde
21-08-2020 19:00 Kortrijk 0 - 0 Eupen
22-08-2020 16:15 Zulte Waregem 4 - 1 Waasland-Beveren
22-08-2020 18:30 KV Mechelen 2 - 3 Cercle Brugge
22-08-2020 18:30 OH Leuven 1 - 3 Sporting Charleroi
22-08-2020 20:45 Antwerpen 1 - 0 Gent
23-08-2020 13:30 Standard Liege 0 - 0 Genk
23-08-2020 16:00 Club Brugge 0 - 1 Beerschot
23-08-2020 18:15 Anderlecht 1 - 1 Royal Excel Mouscron
24-08-2020 20:45 St.Truiden 0 - 0 Oostende
4. runde
28-08-2020 20:45 Oostende 2 - 2 Anderlecht
29-08-2020 16:15 Eupen 1 - 1 St.Truiden
29-08-2020 18:30 Cercle Brugge 0 - 1 Kortrijk
29-08-2020 18:30 Waasland-Beveren 1 - 3 OH Leuven
29-08-2020 20:45 Royal Excel Mouscron 0 - 1 Zulte Waregem
30-08-2020 13:30 Genk 1 - 2 Club Brugge
30-08-2020 16:00 Beerschot 0 - 3 Standard Liege
30-08-2020 18:15 Sporting Charleroi 2 - 0 Antwerpen
30-08-2020 20:45 Gent 1 - 0 KV Mechelen
5. runde
11-09-2020 20:45 Eupen 2 - 1 Gent
12-09-2020 16:15 KV Mechelen 0 - 1 Oostende
12-09-2020 18:30 OH Leuven 1 - 0 Standard Liege
12-09-2020 20:45 Club Brugge 4 - 1 Waasland-Beveren
13-09-2020 13:30 Anderlecht 2 - 0 Cercle Brugge
13-09-2020 16:00 St.Truiden 2 - 3 Antwerpen
13-09-2020 18:15 Zulte Waregem 0 - 2 Sporting Charleroi
13-09-2020 20:45 Kortrijk 3 - 0 Royal Excel Mouscron
14-09-2020 20:45 Beerschot 5 - 2 Genk
6. runde
18-09-2020 20:45 Sporting Charleroi 3 - 1 Beerschot
19-09-2020 16:15 Oostende 3 - 1 OH Leuven
19-09-2020 18:30 Royal Excel Mouscron 0 - 1 Gent
19-09-2020 20:45 Waasland-Beveren 2 - 4 Anderlecht
20-09-2020 13:30 Zulte Waregem 0 - 6 Club Brugge
20-09-2020 16:00 Standard Liege 2 - 1 Kortrijk
20-09-2020 18:15 Genk 3 - 1 KV Mechelen
20-09-2020 20:45 Antwerpen 2 - 2 Eupen
21-09-2020 20:45 Cercle Brugge 3 - 0 St.Truiden
7. runde
25-09-2020 20:45 Kortrijk 1 - 3 Antwerpen
26-09-2020 16:15 Beerschot 3 - 2 Waasland-Beveren
26-09-2020 18:30 KV Mechelen 2 - 0 St.Truiden
26-09-2020 20:45 Gent 2 - 3 OH Leuven
27-09-2020 13:30 Standard Liege 2 - 2 Zulte Waregem
27-09-2020 16:00 Anderlecht 1 - 1 Eupen
27-09-2020 18:15 Club Brugge 2 - 1 Cercle Brugge
27-09-2020 20:45 Royal Excel Mouscron 1 - 1 Sporting Charleroi
28-09-2020 20:45 Genk 2 - 2 Oostende
8. runde
02-10-2020 20:45 Antwerpen 4 - 1 KV Mechelen
03-10-2020 16:15 Waasland-Beveren 1 - 1 Genk
03-10-2020 18:30 Eupen 1 - 2 Cercle Brugge
03-10-2020 18:30 OH Leuven 2 - 1 Zulte Waregem
03-10-2020 20:45 St.Truiden 0 - 0 Kortrijk
04-10-2020 13:30 Club Brugge 3 - 0 Anderlecht
04-10-2020 16:00 Gent 5 - 1 Beerschot
04-10-2020 18:15 Sporting Charleroi 1 - 2 Standard Liege
04-10-2020 20:45 Oostende 3 - 0 Royal Excel Mouscron
9. runde
17-10-2020 16:15 Cercle Brugge 5 - 2 Gent
17-10-2020 18:30 KV Mechelen 1 - 2 Kortrijk
17-10-2020 18:30 Beerschot 6 - 3 St.Truiden
17-10-2020 20:45 Standard Liege 1 - 1 Club Brugge
18-10-2020 13:30 Zulte Waregem 1 - 3 Antwerpen
18-10-2020 16:00 Royal Excel Mouscron 0 - 2 Eupen
18-10-2020 18:15 Genk 2 - 1 Sporting Charleroi
18-10-2020 20:30 Anderlecht 2 - 2 OH Leuven
10. runde
23-10-2020 20:45 Kortrijk 1 - 3 Anderlecht
24-10-2020 20:45 OH Leuven 2 - 1 Club Brugge
25-10-2020 13:30 Antwerpen 3 - 2 Beerschot
25-10-2020 16:00 Oostende 3 - 0 Zulte Waregem
25-10-2020 18:15 St.Truiden 2 - 0 Standard Liege
26-10-2020 20:45 Gent 1 - 2 Genk
11. runde
30-10-2020 20:45 Genk 4 - 0 Eupen
31-10-2020 16:15 Beerschot 4 - 2 OH Leuven
31-10-2020 18:30 Sporting Charleroi 3 - 0 Cercle Brugge
31-10-2020 20:45 Club Brugge 2 - 2 KV Mechelen
01-11-2020 13:30 Anderlecht 1 - 0 Antwerpen
01-11-2020 18:15 Standard Liege 1 - 0 Oostende
01-11-2020 20:45 Waasland-Beveren 1 - 4 Gent
02-11-2020 20:45 Zulte Waregem 1 - 1 Kortrijk
12. runde
06-11-2020 20:45 KV Mechelen 3 - 3 Sporting Charleroi
07-11-2020 16:15 Kortrijk 5 - 5 Beerschot
07-11-2020 18:30 Eupen 1 - 1 Waasland-Beveren
07-11-2020 20:45 St.Truiden 1 - 2 Genk
08-11-2020 13:30 Antwerpen 1 - 1 Standard Liege
08-11-2020 16:00 Oostende 1 - 3 Club Brugge
08-11-2020 18:15 Gent 1 - 1 Anderlecht
08-11-2020 20:45 Cercle Brugge 1 - 3 Zulte Waregem
13. runde
21-11-2020 16:15 Standard Liege 2 - 2 Eupen
21-11-2020 18:30 Oostende 1 - 1 Antwerpen
21-11-2020 18:30 Waasland-Beveren 0 - 2 Cercle Brugge
21-11-2020 20:45 Club Brugge 1 - 0 Kortrijk
22-11-2020 13:30 Beerschot 2 - 1 Anderlecht
22-11-2020 16:00 Zulte Waregem 1 - 2 KV Mechelen
22-11-2020 18:15 Sporting Charleroi 0 - 1 Gent
22-11-2020 20:45 Genk 4 - 1 Royal Excel Mouscron
23-11-2020 20:45 OH Leuven 2 - 2 St.Truiden
9. runde
24-11-2020 17:00 Waasland-Beveren 2 - 0 Oostende
10. runde
25-11-2020 17:00 Cercle Brugge 1 - 2 Royal Excel Mouscron
14. runde
27-11-2020 20:45 Eupen 3 - 1 Sporting Charleroi
28-11-2020 16:15 St.Truiden 1 - 1 Waasland-Beveren
28-11-2020 18:30 Cercle Brugge 1 - 5 Genk
28-11-2020 20:45 Royal Excel Mouscron 0 - 0 Club Brugge
29-11-2020 13:30 KV Mechelen 2 - 3 Beerschot
29-11-2020 16:00 Gent 0 - 3 Zulte Waregem
29-11-2020 18:15 Anderlecht 0 - 0 Standard Liege
29-11-2020 20:45 Kortrijk 3 - 1 Oostende
30-11-2020 20:45 Antwerpen 3 - 2 OH Leuven
11. runde
01-12-2020 17:00 Royal Excel Mouscron 3 - 2 St.Truiden
10. runde
02-12-2020 17:00 Sporting Charleroi 0 - 2 Waasland-Beveren
03-12-2020 17:00 Eupen 1 - 1 KV Mechelen
15. runde
04-12-2020 20:45 Zulte Waregem 2 - 2 Anderlecht
05-12-2020 16:15 Waasland-Beveren 2 - 0 Royal Excel Mouscron
05-12-2020 18:30 OH Leuven 2 - 1 Cercle Brugge
05-12-2020 20:45 Club Brugge 1 - 0 St.Truiden
06-12-2020 13:30 Genk 4 - 2 Antwerpen
06-12-2020 16:00 Beerschot 0 - 1 Eupen
06-12-2020 18:15 Standard Liege 2 - 2 KV Mechelen
06-12-2020 20:45 Oostende 2 - 1 Gent
07-12-2020 20:45 Sporting Charleroi 0 - 0 Kortrijk
12. runde
08-12-2020 17:00 OH Leuven 2 - 0 Royal Excel Mouscron
16. runde
11-12-2020 20:45 Anderlecht 1 - 0 Genk
12-12-2020 16:15 Royal Excel Mouscron 3 - 1 Beerschot
12-12-2020 18:30 Cercle Brugge 0 - 1 Oostende
12-12-2020 18:30 Kortrijk 0 - 3 OH Leuven
12-12-2020 20:45 St.Truiden 1 - 2 Sporting Charleroi
13-12-2020 13:30 Antwerpen 0 - 2 Club Brugge
13-12-2020 18:15 Gent 2 - 1 Standard Liege
13-12-2020 20:45 KV Mechelen 2 - 3 Waasland-Beveren
19. runde
26-12-2020 14:00 Club Brugge 3 - 0 Eupen
26-12-2020 16:15 Zulte Waregem 1 - 0 Cercle Brugge
26-12-2020 18:30 Kortrijk 1 - 0 Gent
26-12-2020 18:30 OH Leuven 1 - 2 Oostende
26-12-2020 20:45 Standard Liege 1 - 2 St.Truiden
27-12-2020 13:30 Antwerpen 2 - 1 Sporting Charleroi
27-12-2020 16:00 Genk 1 - 1 Waasland-Beveren
27-12-2020 18:15 Anderlecht 2 - 0 Beerschot
27-12-2020 20:45 KV Mechelen 2 - 1 Royal Excel Mouscron
16. runde
29-12-2020 20:45 Eupen 2 - 3 Zulte Waregem
18. runde
30-12-2020 20:45 St.Truiden 1 - 0 Beerschot
06-01-2021 20:45 Eupen 1 - 4 Genk
30. runde
09-01-2021 16:15 Zulte Waregem 1 - 0 Royal Excel Mouscron
09-01-2021 18:30 Cercle Brugge 1 - 2 Eupen
09-01-2021 18:30 Kortrijk 2 - 1 Genk
09-01-2021 20:45 Oostende 3 - 2 Sporting Charleroi
10-01-2021 13:30 KV Mechelen 3 - 0 Antwerpen
10-01-2021 16:00 Beerschot 1 - 1 Gent
10-01-2021 18:15 OH Leuven 1 - 0 Anderlecht
10-01-2021 20:45 St.Truiden 1 - 2 Club Brugge
11-01-2021 20:45 Standard Liege 3 - 1 Waasland-Beveren
17. runde
12-01-2021 20:45 Oostende 1 - 1 Eupen
13-01-2021 18:30 Beerschot 1 - 1 Cercle Brugge
20. runde
15-01-2021 20:45 Eupen 2 - 0 Anderlecht
16-01-2021 16:15 Oostende 2 - 1 Kortrijk
16-01-2021 18:30 Royal Excel Mouscron 2 - 0 Genk
16-01-2021 18:30 Waasland-Beveren 1 - 5 Zulte Waregem
16-01-2021 20:45 Sporting Charleroi 0 - 1 KV Mechelen
17-01-2021 13:30 Gent 0 - 1 Antwerpen
17-01-2021 16:00 Cercle Brugge 0 - 1 Standard Liege
17-01-2021 18:15 Beerschot 0 - 3 Club Brugge
17-01-2021 20:45 St.Truiden 3 - 1 OH Leuven
25. runde
19-01-2021 18:45 Royal Excel Mouscron 1 - 1 Waasland-Beveren
19-01-2021 21:00 Anderlecht 3 - 0 Sporting Charleroi
20-01-2021 16:30 Kortrijk 0 - 2 St.Truiden
20-01-2021 18:45 KV Mechelen 0 - 4 Standard Liege
20-01-2021 18:45 Eupen 3 - 1 Beerschot
20-01-2021 21:00 Club Brugge 2 - 1 Oostende
20-01-2021 21:00 Antwerpen 1 - 0 Cercle Brugge
21-01-2021 18:45 Zulte Waregem 2 - 3 OH Leuven
21-01-2021 21:00 Genk 1 - 1 Gent
21. runde
22-01-2021 20:45 Anderlecht 0 - 0 Waasland-Beveren
23-01-2021 16:15 KV Mechelen 3 - 0 Eupen
23-01-2021 18:30 Kortrijk 1 - 2 Cercle Brugge
23-01-2021 18:30 St.Truiden 0 - 2 Royal Excel Mouscron
23-01-2021 20:45 Antwerpen 1 - 2 Oostende
24-01-2021 13:30 Club Brugge 3 - 2 Genk
24-01-2021 16:00 Zulte Waregem 0 - 3 Beerschot
24-01-2021 18:15 Standard Liege 3 - 2 Sporting Charleroi
24-01-2021 20:45 OH Leuven 0 - 3 Gent
22. runde
26-01-2021 18:45 Eupen 0 - 2 Antwerpen
26-01-2021 18:45 Waasland-Beveren 2 - 3 KV Mechelen
26-01-2021 21:00 Royal Excel Mouscron 1 - 1 Anderlecht
27-01-2021 18:45 Genk 3 - 2 Zulte Waregem
27-01-2021 18:45 Beerschot 0 - 0 Kortrijk
27-01-2021 21:00 Gent 1 - 1 St.Truiden
27-01-2021 21:00 Sporting Charleroi 1 - 1 OH Leuven
28-01-2021 18:45 Cercle Brugge 1 - 2 Club Brugge
28-01-2021 21:00 Oostende 2 - 2 Standard Liege
23. runde
29-01-2021 20:45 Antwerpen 3 - 2 Waasland-Beveren
30-01-2021 16:15 KV Mechelen 0 - 0 Genk
30-01-2021 18:30 Eupen 1 - 1 Royal Excel Mouscron
30-01-2021 18:30 OH Leuven 0 - 1 Beerschot
30-01-2021 20:45 Kortrijk 1 - 3 Sporting Charleroi
31-01-2021 13:30 Club Brugge 3 - 1 Standard Liege
31-01-2021 16:00 Zulte Waregem 2 - 1 Oostende
31-01-2021 18:15 Anderlecht 0 - 0 Gent
31-01-2021 20:45 St.Truiden 3 - 0 Cercle Brugge
24. runde
05-02-2021 20:45 Royal Excel Mouscron 0 - 3 Kortrijk
06-02-2021 16:15 Oostende 3 - 1 St.Truiden
06-02-2021 18:30 Cercle Brugge 0 - 1 KV Mechelen
06-02-2021 18:30 Waasland-Beveren 0 - 2 Club Brugge
06-02-2021 20:45 Standard Liege 1 - 1 OH Leuven
07-02-2021 13:30 Beerschot 1 - 2 Antwerpen
07-02-2021 16:00 Sporting Charleroi 1 - 1 Zulte Waregem
07-02-2021 18:15 Genk 1 - 2 Anderlecht
07-02-2021 20:45 Gent 2 - 2 Eupen
26. runde
12-02-2021 20:45 OH Leuven 3 - 1 Kortrijk
13-02-2021 18:30 St.Truiden 1 - 2 Zulte Waregem
14-02-2021 13:30 Standard Liege 1 - 1 Antwerpen
14-02-2021 16:00 Beerschot 1 - 2 KV Mechelen
14-02-2021 20:45 Cercle Brugge 0 - 0 Anderlecht
15-02-2021 20:45 Gent 4 - 0 Royal Excel Mouscron
17-02-2021 17:00 Waasland-Beveren 1 - 0 Eupen
17-02-2021 19:00 Oostende 3 - 1 Genk
27. runde
19-02-2021 20:45 KV Mechelen 1 - 1 Gent
20-02-2021 16:15 Eupen 1 - 1 Oostende
20-02-2021 18:30 Royal Excel Mouscron 1 - 2 Cercle Brugge
20-02-2021 20:45 Waasland-Beveren 1 - 1 Sporting Charleroi
21-02-2021 13:30 Anderlecht 0 - 2 Kortrijk
21-02-2021 16:00 Zulte Waregem 3 - 2 Standard Liege
21-02-2021 18:15 Genk 1 - 2 Beerschot
21-02-2021 20:45 Antwerpen 0 - 0 St.Truiden
22-02-2021 20:45 Club Brugge 3 - 0 OH Leuven
29. runde
05-03-2021 20:45 Sporting Charleroi 0 - 0 St.Truiden
06-03-2021 16:15 Eupen 3 - 3 OH Leuven
06-03-2021 18:30 Waasland-Beveren 1 - 2 Beerschot
06-03-2021 20:45 Antwerpen 4 - 2 Kortrijk
07-03-2021 13:30 Royal Excel Mouscron 1 - 0 Standard Liege
07-03-2021 16:00 Club Brugge 3 - 0 Zulte Waregem
07-03-2021 18:15 Anderlecht 1 - 1 KV Mechelen
07-03-2021 20:45 Genk 2 - 0 Cercle Brugge
08-03-2021 20:45 Gent 1 - 0 Oostende
26. runde
12-03-2021 20:45 Sporting Charleroi 1 - 1 Club Brugge
28. runde
15-03-2021 20:45 Gent 0 - 4 Club Brugge
31. runde
19-03-2021 20:45 Genk 2 - 2 Standard Liege
20-03-2021 18:30 Royal Excel Mouscron 0 - 1 Oostende
20-03-2021 20:45 Eupen 2 - 0 Kortrijk
21-03-2021 13:30 Club Brugge 0 - 2 Antwerpen
21-03-2021 16:00 KV Mechelen 2 - 2 OH Leuven
21-03-2021 18:15 Anderlecht 4 - 1 Zulte Waregem
21-03-2021 20:45 Gent 1 - 0 Cercle Brugge
32. runde
03-04-2021 16:15 Oostende 0 - 2 Waasland-Beveren
03-04-2021 18:30 St.Truiden 2 - 1 KV Mechelen
03-04-2021 20:45 Kortrijk 1 - 2 Club Brugge
04-04-2021 13:30 Cercle Brugge 2 - 1 Beerschot
04-04-2021 18:15 Standard Liege 2 - 1 Gent
04-04-2021 20:45 Sporting Charleroi 1 - 1 Royal Excel Mouscron
05-04-2021 13:30 OH Leuven 2 - 3 Genk
05-04-2021 16:00 Zulte Waregem 2 - 1 Eupen
05-04-2021 18:15 Antwerpen 1 - 4 Anderlecht
31. runde
06-04-2021 19:00 Waasland-Beveren 2 - 4 St.Truiden
07-04-2021 19:00 Beerschot 2 - 1 Sporting Charleroi
33. runde
09-04-2021 20:45 Eupen 0 - 4 Standard Liege
10-04-2021 16:15 Cercle Brugge 3 - 0 OH Leuven
10-04-2021 18:30 KV Mechelen 4 - 2 Zulte Waregem
10-04-2021 20:45 Gent 4 - 0 Sporting Charleroi
11-04-2021 13:30 Genk 4 - 0 St.Truiden
11-04-2021 16:00 Waasland-Beveren 3 - 4 Kortrijk
11-04-2021 18:15 Anderlecht 2 - 1 Club Brugge
11-04-2021 20:45 Beerschot 1 - 2 Oostende
12-04-2021 20:45 Royal Excel Mouscron 2 - 3 Antwerpen
34. runde
17-04-2021 18:30 Sporting Charleroi 2 - 3 Eupen
17-04-2021 20:45 Antwerpen 3 - 2 Genk
18-04-2021 18:00 St.Truiden 0 - 1 Anderlecht
18-04-2021 18:00 Kortrijk 1 - 4 KV Mechelen
18-04-2021 18:00 Club Brugge 4 - 2 Royal Excel Mouscron
18-04-2021 18:00 Oostende 1 - 1 Cercle Brugge
18-04-2021 18:00 Zulte Waregem 2 - 7 Gent
18-04-2021 18:00 Standard Liege 3 - 0 Beerschot
18-04-2021 18:00 OH Leuven 1 - 2 Waasland-Beveren

Her finder du kampprogrammet for Jupiler League Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.