Coppa Italia kampprogram

Italien
1. runde
22-09-2020 14:30 Sudtirol 2 - 1 Latte Dolce
22-09-2020 20:30 Ternana 1 - 2 AlbinoLeffe
23-09-2020 15:30 Piacenza 1 - 2 Teramo
23-09-2020 16:00 Carpi 1 - 3 Casarano
23-09-2020 16:30 Alessandria 3 - 2 Sambenedettese
23-09-2020 16:30 Novara 3 - 1 Gelbison Cilento
23-09-2020 17:00 Pontedera 1 - 2 S.S. Arezzo
23-09-2020 17:00 Carrarese 4 - 0 Ambrosiana
23-09-2020 17:00 Livorno 1 - 2 Pro Patria
23-09-2020 17:00 Catanzaro 2 - 1 Virtus Francavilla
23-09-2020 17:30 Bari 4 - 0 ASD Trastevere
23-09-2020 18:00 Renate 2 - 1 Avellino
23-09-2020 18:00 Juve Stabia 2 - 1 Tritium
23-09-2020 18:30 FeralpiSalo 1 - 0 ASD Pineto
23-09-2020 18:30 Potenza 0 - 2 Triestina
23-09-2020 19:00 Calcio Padova 2 - 0 Breno
23-09-2020 19:25 Catania 1 - 2 SN Notaresco
23-09-2020 20:10 Monopoli 1 - 0 Modena
2. runde
29-09-2020 20:45 Monza 3 - 0 Triestina
30-09-2020 14:00 Reggina 1 - 0 Teramo
30-09-2020 15:00 Cremonese 4 - 0 S.S. Arezzo
30-09-2020 15:00 Cosenza 3 - 1 Alessandria
30-09-2020 15:00 Cittadella 3 - 1 Novara
30-09-2020 15:00 Frosinone 1 - 3 Calcio Padova
30-09-2020 15:00 Pisa 2 - 0 Juve Stabia
30-09-2020 15:30 Pescara 9 - 8 SN Notaresco
30-09-2020 16:00 Virtus Entella 2 - 1 AlbinoLeffe
30-09-2020 17:00 Empoli 2 - 1 Renate
30-09-2020 17:00 Ascoli Calcio 1898 FC 1 - 4 Perugia
30-09-2020 17:00 L.R. Vicenza Virtus 3 - 2 Pro Patria
30-09-2020 18:00 Venezia 2 - 0 Carrarese
30-09-2020 18:00 Reggiana 0 - 3 Monopoli
30-09-2020 18:00 Lecce 2 - 0 FeralpiSalo
30-09-2020 18:00 Pordenone Calcio 3 - 0 Casarano
30-09-2020 18:00 Salernitana 3 - 0 Sudtirol
30-09-2020 18:00 Chievo 7 - 8 Catanzaro
30-09-2020 20:00 Brescia 3 - 0 Trapani
30-09-2020 21:00 SPAL 2013 4 - 2 Bari
3. runde
27-10-2020 14:00 Sampdoria 1 - 0 Salernitana
27-10-2020 15:00 Bologna 2 - 0 Reggina
27-10-2020 15:00 Virtus Entella 3 - 1 Pisa
27-10-2020 18:00 Pordenone Calcio 1 - 4 Monza
28-10-2020 14:00 Torino 3 - 1 Lecce
28-10-2020 14:30 Cagliari 1 - 0 Cremonese
28-10-2020 15:00 Cittadella 0 - 2 Spezia
28-10-2020 15:00 Cosenza 2 - 1 Monopoli
28-10-2020 16:00 Brescia 3 - 0 Perugia
28-10-2020 16:00 Benevento 2 - 4 Empoli
28-10-2020 17:00 Verona 6 - 4 Venezia
28-10-2020 17:00 Crotone 4 - 5 SPAL 2013
28-10-2020 17:00 Genoa 2 - 1 Catanzaro
28-10-2020 17:30 Fiorentina 2 - 1 Calcio Padova
28-10-2020 18:00 Parma Calcio 1913 3 - 1 Pescara
28-10-2020 18:00 Cosenza - Reggiana
28-10-2020 18:00 Udinese 3 - 1 L.R. Vicenza Virtus
4. runde
24-11-2020 14:30 SPAL 2013 2 - 0 Monza
25-11-2020 14:30 Parma Calcio 1913 2 - 1 Cosenza
25-11-2020 14:30 Empoli 3 - 0 Brescia
25-11-2020 17:30 Cagliari 2 - 1 Verona
25-11-2020 17:30 Bologna 2 - 4 Spezia
25-11-2020 17:30 Udinese 0 - 1 Fiorentina
26-11-2020 14:00 Torino 2 - 0 Virtus Entella
26-11-2020 17:00 Sampdoria 1 - 3 Genoa
1/8
12-01-2021 20:45 AC Milan 5 - 4 Torino
13-01-2021 15:00 Fiorentina 1 - 2 Inter
13-01-2021 17:45 Napoli 3 - 2 Empoli
13-01-2021 20:45 Juventus 3 - 2 Genoa
14-01-2021 17:30 Sassuolo 0 - 2 SPAL 2013
14-01-2021 21:15 Atalanta 3 - 1 Cagliari
19-01-2021 21:15 Roma 0 - 3 Spezia
21-01-2021 21:15 Lazio 2 - 1 Parma Calcio 1913
Quarter Finals
26-01-2021 20:45 Inter 2 - 1 AC Milan
27-01-2021 17:45 Atalanta 3 - 2 Lazio
27-01-2021 20:45 Juventus 4 - 0 SPAL 2013
28-01-2021 21:00 Napoli 4 - 2 Spezia
Semi Finals
02-02-2021 20:45 Inter 1 - 2 Juventus
03-02-2021 20:45 Napoli 0 - 0 Atalanta
09-02-2021 20:45 Juventus 0 - 0 Inter
10-02-2021 20:45 Atalanta 3 - 1 Napoli
final
19-05-2021 20:00 Atalanta - Juventus

Her finder du kampprogrammet for Coppa Italia Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.