Copa Argentina kampprogram

Argentina
1/32
26-02-2020 01:10 Gimnasia LP 2 - 0 Sportivo Barracas
26-02-2020 21:35 Aldosivi 1 - 3 CA Talleres RDE
28-02-2020 00:05 Patronato de Parana 6 - 4 Instituto
04-03-2020 23:00 Estudiantes 5 - 6 Laferrere
05-03-2020 01:30 Central Cordoba d.S 0 - 1 San Telmo
06-03-2020 00:05 Union 6 - 7 Dock Sud
10-03-2020 22:00 Club Atletico Platense 0 - 1 Deportivo Madryn
12-03-2020 02:10 Argentinos Juniors 1 - 0 Canuelas
12-03-2020 21:00 Sarmiento 3 - 0 Douglas Haig
23-12-2020 22:10 Newell's Old Boys 2 - 0 Club Sportivo Penarol
30-12-2020 23:10 Godoy Cruz 3 - 1 Justo Jose de Urquiza
06-01-2021 23:10 Temperley 4 - 2 Deportivo Riestra
07-01-2021 22:00 Estudiantes de Rio Cuarto 1 - 0 CA Chaco For Ever
15-01-2021 01:10 Colon 1 - 0 Club Cipolletti
20-01-2021 23:20 Rosario Central 0 - 3 Boca Unidos
29-01-2021 01:10 Arsenal Sarandi 0 - 1 Huracan Las Heras
11-02-2021 01:10 River Plate 4 - 0 Defensores de Pronunciamiento
18-02-2021 01:10 Velez Sarsfield 3 - 1 CASD Camioneros
19-02-2021 01:10 San Lorenzo 3 - 0 CS Deportivo Liniers
20-02-2021 01:30 CA Defensores de Belgrano 4 - 2 Almirante Brown
20-02-2021 21:10 Tigre 6 - 4 CA Alvarado
21-02-2021 21:10 Atlanta 3 - 4 Villa San Carlos
24-02-2021 01:10 Lanus 3 - 1 Real Pilar
25-02-2021 21:10 Huracan 5 - 6 Sportivo Estudiantes
02-03-2021 01:30 San Martin de Tucuman 0 - 1 San Martin San Juan
03-03-2021 00:10 Talleres 6 - 5 Atletico Rafaela
03-03-2021 02:15 Defensa y Justicia 1 - 0 Club Atlético Estudiantes
04-03-2021 01:30 Boca Juniors 2 - 1 Claypole
10-03-2021 21:10 Banfield 2 - 0 Atletico Guemes
10-03-2021 23:20 Atletico Tucuman 3 - 0 Comunicaciones
11-03-2021 01:30 Independiente 1 - 0 Villa Mitre
1/16
17-03-2021 19:05 Laferrere 0 - 2 San Telmo
17-03-2021 21:15 Colon 0 - 1 Argentinos Juniors
1/32
17-03-2021 23:25 Racing Club 3 - 1 Sportivo Belgrano
1/16
04-08-2021 21:00 Tigre 2 - 1 Independiente
Quarter Finals
23-09-2021 02:30 Boca Juniors 4 - 2 Patronato de Parana
30-09-2021 02:10 Temperley - Talleres
13-10-2021 22:00 Argentinos Juniors - San Telmo
13-10-2021 22:00 Godoy Cruz - Tigre

Her finder du kampprogrammet for Copa Argentina Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.