Champions League kampprogram

International
Semi Finals
22-06-2021 20:00 Folgore 0 - 2 FC Prishtina
22-06-2021 20:00 HB Torshavn 0 - 1 Inter Club d'Escaldes
1. runde
06-07-2021 18:00 HJK 3 - 1 Buducnost Podgorica
06-07-2021 18:00 Ferencvaros 3 - 0 FC Prishtina
06-07-2021 18:00 Flora Tallinn 2 - 0 Hibernians
06-07-2021 19:00 CFR Cluj 3 - 1 Borac Banja Luka
06-07-2021 19:00 Zalgiris Wilna 3 - 1 Linfield
06-07-2021 19:30 CS Fola Esch 2 - 2 Lincoln Red Imps FC
06-07-2021 20:00 KF Shkendija 0 - 1 Mura
07-07-2021 18:00 Bodø/Glimt 2 - 3 Legia Warszawa
07-07-2021 18:00 Dinamo Tbilisi 1 - 2 FK Neftchi
07-07-2021 18:30 Slovan Bratislava 2 - 0 Shamrock Rovers
07-07-2021 19:00 Malmö FF 1 - 0 Riga FC
07-07-2021 19:00 Teuta Durres 0 - 4 FC Sheriff
07-07-2021 19:00 Maccabi Haifa 1 - 1 Kairat Almaty
07-07-2021 19:00 Ludogorets 1 - 0 Shakhtyor Soligorsk
07-07-2021 19:00 Dinamo Zagreb 3 - 2 Valur
07-07-2021 20:00 Connah's Quay Nomads 2 - 2 Alashkert FC
13-07-2021 18:00 Lincoln Red Imps FC 5 - 0 CS Fola Esch
13-07-2021 18:00 Riga FC 1 - 1 Malmö FF
13-07-2021 18:00 Hibernians 0 - 3 Flora Tallinn
13-07-2021 19:00 FC Sheriff 1 - 0 Teuta Durres
13-07-2021 20:00 Borac Banja Luka 2 - 1 CFR Cluj
13-07-2021 20:00 Mura 5 - 0 KF Shkendija
13-07-2021 20:00 FC Prishtina 1 - 3 Ferencvaros
13-07-2021 20:30 Buducnost Podgorica 0 - 4 HJK
13-07-2021 20:45 Linfield 1 - 2 Zalgiris Wilna
13-07-2021 21:00 Shamrock Rovers 2 - 1 Slovan Bratislava
13-07-2021 21:30 Shakhtyor Soligorsk 0 - 1 Ludogorets
13-07-2021 22:00 Valur 0 - 2 Dinamo Zagreb
14-07-2021 16:00 Kairat Almaty 2 - 0 Maccabi Haifa
14-07-2021 17:00 Alashkert FC 1 - 0 Connah's Quay Nomads
14-07-2021 19:00 FK Neftchi 2 - 1 Dinamo Tbilisi
14-07-2021 20:00 Legia Warszawa 2 - 0 Bodø/Glimt
final
17-08-2021 21:00 Salzburg 2 - 1 Brøndby IF
17-08-2021 21:00 FC Sheriff 3 - 0 Dinamo Zagreb
17-08-2021 21:00 Monaco 0 - 1 Shakhtar Donetsk
18-08-2021 21:00 Young Boys 3 - 2 Ferencvaros
18-08-2021 21:00 Malmö FF 2 - 0 Ludogorets
18-08-2021 21:00 Benfica 2 - 1 PSV Eindhoven
24-08-2021 21:00 Ferencvaros 2 - 3 Young Boys
24-08-2021 21:00 Ludogorets 2 - 1 Malmö FF
24-08-2021 21:00 PSV Eindhoven 0 - 0 Benfica
25-08-2021 21:00 Brøndby IF 1 - 2 Salzburg
25-08-2021 21:00 Dinamo Zagreb 0 - 0 FC Sheriff
25-08-2021 21:00 Shakhtar Donetsk 2 - 2 Monaco
1. runde
14-09-2021 18:45 Young Boys 2 - 1 Manchester United
14-09-2021 18:45 Sevilla 1 - 1 Salzburg
14-09-2021 21:00 Barcelona 0 - 3 Bayern München
14-09-2021 21:00 Dynamo Kiev 0 - 0 Benfica
14-09-2021 21:00 Villarreal 2 - 2 Atalanta
14-09-2021 21:00 Lille 0 - 0 Wolfsburg
14-09-2021 21:00 Chelsea 1 - 0 Zenit Petersborg
14-09-2021 21:00 Malmö FF 0 - 3 Juventus
15-09-2021 18:45 Besiktas 1 - 2 Borussia Dortmund
15-09-2021 18:45 FC Sheriff 2 - 0 Shakhtar Donetsk
15-09-2021 21:00 Manchester City 6 - 3 RB Leipzig
15-09-2021 21:00 Club Brugge 1 - 1 Paris SG
15-09-2021 21:00 Atletico Madrid 0 - 0 FC Porto
15-09-2021 21:00 Liverpool 3 - 2 AC Milan
15-09-2021 21:00 Sporting CP 1 - 5 Ajax
15-09-2021 21:00 Inter 0 - 1 Real Madrid
2. runde
28-09-2021 18:45 Ajax 2 - 0 Besiktas
28-09-2021 18:45 Shakhtar Donetsk 0 - 0 Inter
28-09-2021 21:00 Paris SG 2 - 0 Manchester City
28-09-2021 21:00 RB Leipzig 1 - 2 Club Brugge
28-09-2021 21:00 AC Milan 1 - 2 Atletico Madrid
28-09-2021 21:00 FC Porto 1 - 5 Liverpool
28-09-2021 21:00 Borussia Dortmund 1 - 0 Sporting CP
28-09-2021 21:00 Real Madrid 1 - 2 FC Sheriff
29-09-2021 18:45 Atalanta 1 - 0 Young Boys
29-09-2021 18:45 Zenit Petersborg 4 - 0 Malmö FF
29-09-2021 21:00 Bayern München 5 - 0 Dynamo Kiev
29-09-2021 21:00 Benfica - - - Barcelona
29-09-2021 21:00 Manchester United - - - Villarreal
29-09-2021 21:00 Salzburg - - - Lille
29-09-2021 21:00 Wolfsburg - - - Sevilla
29-09-2021 21:00 Juventus - - - Chelsea
3. runde
19-10-2021 18:45 Club Brugge 1 - 5 Manchester City
19-10-2021 18:45 Besiktas 1 - 4 Sporting CP
19-10-2021 21:00 Paris SG 3 - 2 RB Leipzig
19-10-2021 21:00 Atletico Madrid 2 - 3 Liverpool
19-10-2021 21:00 FC Porto 1 - 0 AC Milan
19-10-2021 21:00 Ajax 4 - 0 Borussia Dortmund
19-10-2021 21:00 Shakhtar Donetsk 0 - 5 Real Madrid
19-10-2021 21:00 Inter 3 - 1 FC Sheriff
20-10-2021 18:45 Barcelona 1 - 0 Dynamo Kiev
20-10-2021 18:45 Salzburg 3 - 1 Wolfsburg
20-10-2021 21:00 Benfica 0 - 4 Bayern München
20-10-2021 21:00 Young Boys 1 - 4 Villarreal
20-10-2021 21:00 Manchester United 3 - 2 Atalanta
20-10-2021 21:00 Lille 0 - 0 Sevilla
20-10-2021 21:00 Chelsea 4 - 0 Malmö FF
20-10-2021 21:00 Zenit Petersborg 0 - 1 Juventus
4. runde
02-11-2021 18:45 Wolfsburg - Salzburg
02-11-2021 18:45 Malmö FF - Chelsea
02-11-2021 21:00 Dynamo Kiev - Barcelona
02-11-2021 21:00 Bayern München - Benfica
02-11-2021 21:00 Villarreal - Young Boys
02-11-2021 21:00 Atalanta - Manchester United
02-11-2021 21:00 Sevilla - Lille
02-11-2021 21:00 Juventus - Zenit Petersborg
03-11-2021 18:45 AC Milan - FC Porto
03-11-2021 18:45 Real Madrid - Shakhtar Donetsk
03-11-2021 21:00 Manchester City - Club Brugge
03-11-2021 21:00 RB Leipzig - Paris SG
03-11-2021 21:00 Liverpool - Atletico Madrid
03-11-2021 21:00 Sporting CP - Besiktas
03-11-2021 21:00 Borussia Dortmund - Ajax
03-11-2021 21:00 FC Sheriff - Inter
5. runde
23-11-2021 18:45 Dynamo Kiev - Bayern München
23-11-2021 18:45 Villarreal - Manchester United
23-11-2021 21:00 Barcelona - Benfica
23-11-2021 21:00 Young Boys - Atalanta
23-11-2021 21:00 Sevilla - Wolfsburg
23-11-2021 21:00 Lille - Salzburg
23-11-2021 21:00 Malmö FF - Zenit Petersborg
23-11-2021 21:00 Chelsea - Juventus
24-11-2021 18:45 Besiktas - Ajax
24-11-2021 18:45 Inter - Shakhtar Donetsk
24-11-2021 21:00 Manchester City - Paris SG
24-11-2021 21:00 Club Brugge - RB Leipzig
24-11-2021 21:00 Atletico Madrid - AC Milan
24-11-2021 21:00 Liverpool - FC Porto
24-11-2021 21:00 Sporting CP - Borussia Dortmund
24-11-2021 21:00 FC Sheriff - Real Madrid
6. runde
07-12-2021 18:45 Paris SG - Club Brugge
07-12-2021 18:45 RB Leipzig - Manchester City
07-12-2021 21:00 FC Porto - Atletico Madrid
07-12-2021 21:00 AC Milan - Liverpool
07-12-2021 21:00 Borussia Dortmund - Besiktas
07-12-2021 21:00 Ajax - Sporting CP
07-12-2021 21:00 Real Madrid - Inter
07-12-2021 21:00 Shakhtar Donetsk - FC Sheriff
08-12-2021 18:45 Juventus - Malmö FF
08-12-2021 18:45 Zenit Petersborg - Chelsea
08-12-2021 21:00 Benfica - Dynamo Kiev
08-12-2021 21:00 Bayern München - Barcelona
08-12-2021 21:00 Manchester United - Young Boys
08-12-2021 21:00 Atalanta - Villarreal
08-12-2021 21:00 Salzburg - Sevilla
08-12-2021 21:00 Wolfsburg - Lille

Her finder du kampprogrammet for Champions League Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.