Æresdivisionen kampprogram

Holland
1. runde
13-08-2021 20:00 Go Ahead Eagles 0 - 1 SC Heerenveen
14-08-2021 16:30 RKC Waalwijk 1 - 0 AZ Alkmaar
14-08-2021 18:45 Heracles 0 - 2 PSV Eindhoven
14-08-2021 20:00 Fortuna Sittard 2 - 1 FC Twente
14-08-2021 21:00 Ajax 5 - 0 Nijmegen
15-08-2021 12:15 Cambuur 1 - 2 FC Groningen
15-08-2021 14:30 PEC Zwolle 0 - 1 Vitesse
15-08-2021 14:30 FC Utrecht 4 - 0 Sparta Rotterdam
15-08-2021 16:45 Willem II 0 - 4 Feyenoord
2. runde
20-08-2021 20:00 Nijmegen 2 - 0 PEC Zwolle
21-08-2021 18:45 SC Heerenveen 3 - 2 RKC Waalwijk
21-08-2021 20:00 PSV Eindhoven 4 - 1 Cambuur
21-08-2021 20:00 Sparta Rotterdam 1 - 1 Heracles
21-08-2021 21:00 FC Groningen 0 - 0 FC Utrecht
22-08-2021 12:15 FC Twente 1 - 1 Ajax
22-08-2021 14:30 Feyenoord 2 - 0 Go Ahead Eagles
22-08-2021 16:45 Vitesse 0 - 3 Willem II
3. runde
27-08-2021 20:00 Fortuna Sittard 2 - 2 RKC Waalwijk
28-08-2021 18:45 Cambuur 2 - 0 FC Twente
28-08-2021 20:00 Go Ahead Eagles 2 - 0 Sparta Rotterdam
28-08-2021 20:00 PSV Eindhoven 5 - 2 FC Groningen
28-08-2021 21:00 Willem II 1 - 0 PEC Zwolle
29-08-2021 12:15 FC Utrecht 3 - 1 Feyenoord
29-08-2021 14:30 Ajax 5 - 0 Vitesse
29-08-2021 14:30 Heracles 0 - 1 Nijmegen
29-08-2021 16:45 SC Heerenveen 1 - 3 AZ Alkmaar
4. runde
11-09-2021 16:30 FC Twente 1 - 0 FC Utrecht
11-09-2021 18:45 PEC Zwolle 0 - 2 Ajax
11-09-2021 18:45 Cambuur 5 - 2 Go Ahead Eagles
11-09-2021 21:00 AZ Alkmaar 0 - 3 PSV Eindhoven
12-09-2021 12:15 Nijmegen 0 - 0 Willem II
12-09-2021 14:30 Sparta Rotterdam 3 - 1 Fortuna Sittard
12-09-2021 14:30 FC Groningen 1 - 1 SC Heerenveen
12-09-2021 16:45 RKC Waalwijk 1 - 2 Vitesse
5. runde
17-09-2021 20:00 Sparta Rotterdam 1 - 1 Nijmegen
18-09-2021 16:30 SC Heerenveen 1 - 0 Fortuna Sittard
18-09-2021 18:45 Willem II 2 - 1 FC Groningen
18-09-2021 20:00 Ajax 9 - 0 Cambuur
18-09-2021 21:00 FC Utrecht 2 - 2 RKC Waalwijk
19-09-2021 12:15 Go Ahead Eagles 1 - 0 PEC Zwolle
19-09-2021 14:30 PSV Eindhoven 0 - 4 Feyenoord
19-09-2021 16:45 Vitesse 1 - 4 FC Twente
19-09-2021 16:45 Heracles 3 - 2 AZ Alkmaar
6. runde
21-09-2021 18:45 Fortuna Sittard 0 - 5 Ajax
21-09-2021 21:00 RKC Waalwijk 1 - 2 Willem II
22-09-2021 18:45 Go Ahead Eagles 1 - 2 PSV Eindhoven
22-09-2021 18:45 Nijmegen 0 - 3 FC Utrecht
22-09-2021 20:00 FC Groningen 0 - 1 Vitesse
22-09-2021 21:00 Feyenoord 3 - 1 SC Heerenveen
22-09-2021 21:00 PEC Zwolle 1 - 1 Sparta Rotterdam
23-09-2021 18:45 Cambuur 2 - 1 Heracles
23-09-2021 21:00 FC Twente 3 - 1 AZ Alkmaar
7. runde
25-09-2021 16:30 Willem II 2 - 1 PSV Eindhoven
25-09-2021 18:45 Ajax 3 - 0 FC Groningen
25-09-2021 18:45 Vitesse 1 - 1 Fortuna Sittard
25-09-2021 21:00 Feyenoord 5 - 3 Nijmegen
25-09-2021 21:00 FC Utrecht 5 - 1 PEC Zwolle
26-09-2021 12:15 Sparta Rotterdam 0 - 4 Cambuur
26-09-2021 14:30 AZ Alkmaar 5 - 0 Go Ahead Eagles
26-09-2021 14:30 SC Heerenveen 2 - 3 FC Twente
26-09-2021 16:45 Heracles 1 - 0 RKC Waalwijk
8. runde
01-10-2021 20:00 FC Groningen 1 - 1 FC Twente
02-10-2021 18:45 RKC Waalwijk 1 - 1 Go Ahead Eagles
02-10-2021 20:00 Heracles 3 - 2 Willem II
02-10-2021 20:00 PEC Zwolle 0 - 1 SC Heerenveen
02-10-2021 21:00 Fortuna Sittard 1 - 3 Nijmegen
03-10-2021 14:30 Ajax 0 - 1 FC Utrecht
03-10-2021 14:30 Cambuur 1 - 3 AZ Alkmaar
03-10-2021 16:45 Vitesse 2 - 1 Feyenoord
03-10-2021 20:00 PSV Eindhoven 2 - 1 Sparta Rotterdam
9. runde
16-10-2021 16:30 Feyenoord 2 - 2 RKC Waalwijk
16-10-2021 18:45 SC Heerenveen 0 - 2 Ajax
16-10-2021 18:45 Go Ahead Eagles 4 - 2 Heracles
16-10-2021 21:00 Fortuna Sittard 1 - 0 Cambuur
16-10-2021 21:00 PSV Eindhoven 3 - 1 PEC Zwolle
17-10-2021 12:15 AZ Alkmaar 5 - 1 FC Utrecht
17-10-2021 14:30 Nijmegen 0 - 1 Vitesse
17-10-2021 14:30 Sparta Rotterdam 1 - 1 FC Groningen
17-10-2021 16:45 FC Twente 1 - 1 Willem II
10. runde
22-10-2021 20:00 Willem II 1 - 1 Fortuna Sittard
23-10-2021 18:45 FC Utrecht 2 - 1 SC Heerenveen
23-10-2021 20:00 PEC Zwolle 1 - 0 Heracles
23-10-2021 21:00 RKC Waalwijk 1 - 0 Sparta Rotterdam
24-10-2021 12:15 FC Twente 1 - 2 Nijmegen
24-10-2021 14:30 Cambuur 2 - 3 Feyenoord
24-10-2021 14:30 Vitesse 1 - 2 Go Ahead Eagles
24-10-2021 16:45 Ajax 5 - 0 PSV Eindhoven
24-10-2021 20:00 FC Groningen 2 - 0 AZ Alkmaar
11. runde
30-10-2021 16:30 PSV Eindhoven 5 - 2 FC Twente
30-10-2021 18:45 Heracles 0 - 0 Ajax
30-10-2021 20:00 SC Heerenveen 1 - 2 Vitesse
30-10-2021 21:00 AZ Alkmaar 3 - 2 PEC Zwolle
31-10-2021 12:15 Sparta Rotterdam 0 - 1 Feyenoord
31-10-2021 14:30 Nijmegen 3 - 0 FC Groningen
31-10-2021 16:45 FC Utrecht 5 - 1 Willem II
31-10-2021 16:45 RKC Waalwijk 0 - 1 Cambuur
31-10-2021 20:00 Go Ahead Eagles 4 - 3 Fortuna Sittard
12. runde
05-11-2021 20:00 FC Twente 1 - 0 Heracles
06-11-2021 18:45 Nijmegen 1 - 1 SC Heerenveen
06-11-2021 20:00 Willem II 0 - 3 Sparta Rotterdam
06-11-2021 21:00 PEC Zwolle 1 - 2 Cambuur
07-11-2021 12:15 FC Groningen 1 - 1 RKC Waalwijk
07-11-2021 14:30 Fortuna Sittard 1 - 4 PSV Eindhoven
07-11-2021 16:45 Vitesse 2 - 1 FC Utrecht
07-11-2021 16:45 Feyenoord 1 - 0 AZ Alkmaar
07-11-2021 20:00 Ajax 0 - 0 Go Ahead Eagles
13. runde
20-11-2021 16:30 PSV Eindhoven 2 - 0 Vitesse
20-11-2021 18:45 Sparta Rotterdam 0 - 1 FC Twente
20-11-2021 20:00 AZ Alkmaar 1 - 1 Nijmegen
20-11-2021 21:00 Heracles 3 - 1 Fortuna Sittard
21-11-2021 12:15 Go Ahead Eagles 0 - 1 FC Groningen
21-11-2021 14:30 Feyenoord 4 - 0 PEC Zwolle
21-11-2021 14:30 SC Heerenveen 2 - 1 Willem II
21-11-2021 16:45 RKC Waalwijk 0 - 5 Ajax
21-11-2021 20:00 Cambuur 2 - 1 FC Utrecht
14. runde
26-11-2021 20:00 Nijmegen 2 - 3 Cambuur
27-11-2021 18:45 Fortuna Sittard 1 - 4 FC Groningen
27-11-2021 20:00 PEC Zwolle 0 - 0 RKC Waalwijk
27-11-2021 21:00 Willem II 0 - 1 Go Ahead Eagles
28-11-2021 12:15 Sparta Rotterdam 0 - 1 Ajax
28-11-2021 14:30 FC Twente 0 - 0 Feyenoord
28-11-2021 14:30 FC Utrecht 1 - 0 Heracles
28-11-2021 16:45 SC Heerenveen 1 - 1 PSV Eindhoven
28-11-2021 20:00 Vitesse 0 - 0 AZ Alkmaar
4. runde
01-12-2021 20:00 Feyenoord 2 - 1 Heracles
2. runde
02-12-2021 18:45 AZ Alkmaar 2 - 1 Fortuna Sittard
15. runde
02-12-2021 21:00 Ajax 5 - 0 Willem II
03-12-2021 20:00 FC Groningen 1 - 1 PEC Zwolle
04-12-2021 16:30 PSV Eindhoven 4 - 1 FC Utrecht
04-12-2021 18:45 Cambuur 1 - 6 Vitesse
04-12-2021 21:00 Heracles 0 - 1 SC Heerenveen
05-12-2021 12:15 RKC Waalwijk 2 - 1 Nijmegen
05-12-2021 14:30 AZ Alkmaar 3 - 1 Sparta Rotterdam
05-12-2021 14:30 Go Ahead Eagles 1 - 2 FC Twente
05-12-2021 16:45 Feyenoord 5 - 0 Fortuna Sittard
16. runde
10-12-2021 20:00 Willem II 1 - 3 Cambuur
11-12-2021 18:45 FC Utrecht 0 - 0 Go Ahead Eagles
11-12-2021 20:00 SC Heerenveen 0 - 0 Sparta Rotterdam
11-12-2021 21:00 PEC Zwolle 0 - 1 Fortuna Sittard
12-12-2021 12:15 FC Twente 2 - 1 RKC Waalwijk
12-12-2021 14:30 FC Groningen 1 - 1 Feyenoord
12-12-2021 14:30 Vitesse 2 - 1 Heracles
12-12-2021 16:45 Ajax 1 - 2 AZ Alkmaar
12-12-2021 20:00 Nijmegen 1 - 2 PSV Eindhoven
17. runde
18-12-2021 16:30 Fortuna Sittard 2 - 2 FC Utrecht
18-12-2021 18:45 Sparta Rotterdam 2 - 2 Vitesse
18-12-2021 20:00 AZ Alkmaar 4 - 1 Willem II
18-12-2021 20:00 Heracles 4 - 2 FC Groningen
18-12-2021 21:00 PEC Zwolle 1 - 3 FC Twente
19-12-2021 12:15 Cambuur 1 - 2 SC Heerenveen
19-12-2021 14:30 Feyenoord 0 - 2 Ajax
19-12-2021 14:30 Go Ahead Eagles 0 - 2 Nijmegen
19-12-2021 16:45 RKC Waalwijk 1 - 4 PSV Eindhoven
18. runde
21-12-2021 18:45 Vitesse 1 - 0 PEC Zwolle
21-12-2021 21:00 AZ Alkmaar 1 - 0 FC Groningen
22-12-2021 18:45 SC Heerenveen 0 - 3 Feyenoord
22-12-2021 18:45 Willem II 0 - 1 Nijmegen
22-12-2021 20:00 Heracles 1 - 1 Cambuur
22-12-2021 21:00 FC Utrecht 1 - 1 FC Twente
22-12-2021 21:00 Ajax 5 - 0 Fortuna Sittard
23-12-2021 18:45 PSV Eindhoven 2 - 0 Go Ahead Eagles
23-12-2021 21:00 Sparta Rotterdam 1 - 1 RKC Waalwijk
19. runde
14-01-2022 20:00 PEC Zwolle 2 - 0 Willem II
15-01-2022 18:45 Nijmegen 0 - 0 Heracles
15-01-2022 20:00 Feyenoord 0 - 1 Vitesse
15-01-2022 20:00 FC Twente 2 - 0 SC Heerenveen
15-01-2022 21:00 Go Ahead Eagles 0 - 2 RKC Waalwijk
16-01-2022 12:15 FC Utrecht 0 - 3 Ajax
16-01-2022 14:30 FC Groningen 0 - 1 PSV Eindhoven
16-01-2022 14:30 Cambuur 1 - 1 Sparta Rotterdam
16-01-2022 16:45 Fortuna Sittard 1 - 2 AZ Alkmaar
20. runde
22-01-2022 18:45 Vitesse 1 - 3 FC Groningen
22-01-2022 20:00 AZ Alkmaar 0 - 0 Cambuur
22-01-2022 20:00 SC Heerenveen 0 - 1 PEC Zwolle
22-01-2022 21:00 Willem II 0 - 1 FC Twente
23-01-2022 12:15 Nijmegen 1 - 4 Feyenoord
23-01-2022 14:30 Heracles 1 - 1 Go Ahead Eagles
23-01-2022 14:30 PSV Eindhoven 1 - 2 Ajax
23-01-2022 16:45 Sparta Rotterdam 0 - 3 FC Utrecht
23-01-2022 20:00 RKC Waalwijk 2 - 1 Fortuna Sittard
21. runde
05-02-2022 16:30 FC Utrecht 3 - 2 Cambuur
05-02-2022 18:45 Fortuna Sittard 2 - 0 SC Heerenveen
05-02-2022 20:00 PEC Zwolle 1 - 1 Nijmegen
05-02-2022 20:00 PSV Eindhoven 1 - 2 AZ Alkmaar
05-02-2022 21:00 FC Twente 3 - 0 Vitesse
06-02-2022 12:15 Feyenoord 4 - 0 Sparta Rotterdam
06-02-2022 14:30 FC Groningen 2 - 1 Go Ahead Eagles
06-02-2022 14:30 Willem II 3 - 1 RKC Waalwijk
06-02-2022 16:45 Ajax 3 - 0 Heracles
22. runde
11-02-2022 20:00 Heracles 1 - 0 FC Utrecht
12-02-2022 18:45 FC Groningen 0 - 1 Fortuna Sittard
12-02-2022 18:45 Cambuur 3 - 4 PEC Zwolle
12-02-2022 20:00 Vitesse 0 - 5 PSV Eindhoven
13-02-2022 12:15 Go Ahead Eagles 1 - 4 AZ Alkmaar
13-02-2022 12:15 Sparta Rotterdam 1 - 0 Willem II
13-02-2022 14:30 RKC Waalwijk 0 - 2 Feyenoord
13-02-2022 14:30 SC Heerenveen 0 - 1 Nijmegen
13-02-2022 16:45 Ajax 5 - 0 FC Twente
23. runde
19-02-2022 16:30 Nijmegen 1 - 1 RKC Waalwijk
19-02-2022 18:45 Willem II 0 - 1 Ajax
19-02-2022 21:00 AZ Alkmaar 2 - 1 Heracles
20-02-2022 12:20 PEC Zwolle 1 - 1 FC Groningen
20-02-2022 14:30 FC Twente 2 - 2 Go Ahead Eagles
20-02-2022 14:30 Feyenoord 3 - 1 Cambuur
20-02-2022 16:45 FC Utrecht 1 - 1 Vitesse
20-02-2022 16:45 PSV Eindhoven 3 - 1 SC Heerenveen
24. runde
25-02-2022 20:00 RKC Waalwijk 1 - 2 FC Twente
26-02-2022 16:30 Heracles 2 - 0 PEC Zwolle
26-02-2022 18:45 FC Groningen 1 - 0 Willem II
26-02-2022 21:00 Cambuur 2 - 1 Fortuna Sittard
27-02-2022 12:15 AZ Alkmaar 2 - 1 Feyenoord
27-02-2022 12:15 Vitesse 4 - 1 Nijmegen
27-02-2022 14:35 Sparta Rotterdam 1 - 2 PSV Eindhoven
27-02-2022 16:45 Go Ahead Eagles 2 - 1 Ajax
27-02-2022 20:00 SC Heerenveen 1 - 2 FC Utrecht
25. runde
05-03-2022 16:30 Willem II 0 - 0 SC Heerenveen
05-03-2022 18:45 Go Ahead Eagles 1 - 1 FC Utrecht
05-03-2022 21:00 Feyenoord 1 - 1 FC Groningen
06-03-2022 12:15 PSV Eindhoven 3 - 1 Heracles
06-03-2022 14:30 FC Twente 1 - 0 Cambuur
06-03-2022 16:45 Ajax 3 - 2 RKC Waalwijk
06-03-2022 16:45 Nijmegen 1 - 3 AZ Alkmaar
06-03-2022 20:00 Fortuna Sittard 0 - 1 PEC Zwolle
26. runde
11-03-2022 20:00 Cambuur 2 - 3 Ajax
12-03-2022 16:30 Sparta Rotterdam 1 - 0 Go Ahead Eagles
12-03-2022 18:45 FC Groningen 4 - 3 Nijmegen
12-03-2022 21:00 RKC Waalwijk 0 - 0 SC Heerenveen
13-03-2022 12:15 Fortuna Sittard 1 - 0 Willem II
13-03-2022 14:30 FC Utrecht 0 - 1 PSV Eindhoven
13-03-2022 14:30 Heracles 0 - 0 Vitesse
13-03-2022 16:45 PEC Zwolle 1 - 2 Feyenoord
13-03-2022 20:00 AZ Alkmaar 0 - 1 FC Twente
27. runde
18-03-2022 20:00 SC Heerenveen 2 - 0 Heracles
19-03-2022 18:45 Go Ahead Eagles 3 - 0 Cambuur
19-03-2022 20:00 FC Twente 1 - 0 PEC Zwolle
19-03-2022 21:00 Nijmegen 0 - 0 Sparta Rotterdam
20-03-2022 12:15 FC Utrecht 1 - 3 FC Groningen
20-03-2022 14:35 Ajax 3 - 2 Feyenoord
20-03-2022 16:45 PSV Eindhoven 5 - 0 Fortuna Sittard
20-03-2022 16:45 Vitesse 1 - 2 RKC Waalwijk
20-03-2022 20:00 Willem II 2 - 2 AZ Alkmaar
28. runde
02-04-2022 16:30 FC Groningen 1 - 3 Ajax
02-04-2022 18:45 FC Twente 3 - 3 PSV Eindhoven
02-04-2022 20:00 AZ Alkmaar 3 - 1 Vitesse
02-04-2022 20:00 RKC Waalwijk 1 - 1 FC Utrecht
02-04-2022 21:00 Feyenoord 2 - 0 Willem II
03-04-2022 12:15 PEC Zwolle 0 - 1 Go Ahead Eagles
03-04-2022 14:30 Fortuna Sittard 0 - 2 Heracles
03-04-2022 14:30 Sparta Rotterdam 1 - 1 SC Heerenveen
03-04-2022 16:45 Cambuur 1 - 2 Nijmegen
29. runde
08-04-2022 20:00 Go Ahead Eagles 4 - 0 Willem II
09-04-2022 18:45 FC Utrecht 1 - 1 Fortuna Sittard
09-04-2022 20:00 Ajax 2 - 1 Sparta Rotterdam
09-04-2022 21:00 Nijmegen 0 - 2 FC Twente
10-04-2022 12:15 SC Heerenveen 3 - 1 FC Groningen
10-04-2022 14:30 PSV Eindhoven 2 - 0 RKC Waalwijk
10-04-2022 14:30 Vitesse 1 - 0 Cambuur
10-04-2022 16:45 Heracles 1 - 4 Feyenoord
10-04-2022 20:00 PEC Zwolle 2 - 1 AZ Alkmaar
23. runde
16-04-2022 18:45 Fortuna Sittard 3 - 0 Sparta Rotterdam
25. runde
19-04-2022 18:45 Vitesse 0 - 1 Sparta Rotterdam
30. runde
22-04-2022 20:00 FC Twente 2 - 0 Sparta Rotterdam
23-04-2022 16:30 Nijmegen 0 - 1 Ajax
23-04-2022 18:45 AZ Alkmaar 2 - 1 SC Heerenveen
23-04-2022 20:00 RKC Waalwijk 0 - 2 PEC Zwolle
23-04-2022 21:00 Cambuur 1 - 2 PSV Eindhoven
24-04-2022 12:15 Willem II 1 - 0 Vitesse
24-04-2022 14:30 FC Groningen 0 - 1 Heracles
24-04-2022 14:30 Feyenoord 2 - 1 FC Utrecht
24-04-2022 16:45 Fortuna Sittard 1 - 0 Go Ahead Eagles
31. runde
29-04-2022 20:00 FC Utrecht 1 - 0 Nijmegen
30-04-2022 18:45 Ajax 3 - 0 PEC Zwolle
30-04-2022 20:00 Heracles 1 - 1 FC Twente
30-04-2022 21:00 Sparta Rotterdam 1 - 1 AZ Alkmaar
01-05-2022 12:15 SC Heerenveen 3 - 3 Cambuur
01-05-2022 14:30 Go Ahead Eagles 1 - 2 Vitesse
01-05-2022 14:30 PSV Eindhoven 4 - 2 Willem II
01-05-2022 16:45 Fortuna Sittard 1 - 3 Feyenoord
01-05-2022 20:00 RKC Waalwijk 3 - 1 FC Groningen
32. runde
06-05-2022 20:00 Cambuur 1 - 1 RKC Waalwijk
07-05-2022 18:45 FC Twente 1 - 2 Fortuna Sittard
07-05-2022 20:00 PEC Zwolle 1 - 1 FC Utrecht
07-05-2022 20:00 Willem II 2 - 0 Heracles
07-05-2022 21:00 FC Groningen 1 - 2 Sparta Rotterdam
08-05-2022 12:15 Nijmegen 1 - 0 Go Ahead Eagles
08-05-2022 14:30 AZ Alkmaar 2 - 2 Ajax
08-05-2022 14:30 Vitesse 1 - 2 SC Heerenveen
08-05-2022 16:45 Feyenoord 2 - 2 PSV Eindhoven
33. runde
11-05-2022 20:00 Ajax 5 - 0 SC Heerenveen
11-05-2022 20:00 Cambuur 1 - 1 Willem II
11-05-2022 20:00 Fortuna Sittard 1 - 2 Vitesse
11-05-2022 20:00 Go Ahead Eagles 0 - 1 Feyenoord
11-05-2022 20:00 PSV Eindhoven 3 - 2 Nijmegen
11-05-2022 20:00 RKC Waalwijk 2 - 0 Heracles
11-05-2022 20:00 Sparta Rotterdam 2 - 0 PEC Zwolle
11-05-2022 20:00 FC Twente 3 - 0 FC Groningen
11-05-2022 20:00 FC Utrecht 2 - 2 AZ Alkmaar
34. runde
15-05-2022 14:30 AZ Alkmaar 1 - 3 RKC Waalwijk
15-05-2022 14:30 Feyenoord 1 - 2 FC Twente
15-05-2022 14:30 FC Groningen 2 - 3 Cambuur
15-05-2022 14:30 Heracles 1 - 3 Sparta Rotterdam
15-05-2022 14:30 SC Heerenveen 3 - 1 Go Ahead Eagles
15-05-2022 14:30 Nijmegen 0 - 1 Fortuna Sittard
15-05-2022 14:30 PEC Zwolle 1 - 2 PSV Eindhoven
15-05-2022 14:30 Vitesse 2 - 2 Ajax
15-05-2022 14:30 Willem II 3 - 0 FC Utrecht
Semi Finals
19-05-2022 18:45 SC Heerenveen 3 - 2 AZ Alkmaar
19-05-2022 21:00 FC Utrecht 3 - 1 Vitesse
22-05-2022 14:30 AZ Alkmaar - SC Heerenveen
22-05-2022 18:00 Vitesse - FC Utrecht

Her finder du kampprogrammet for Æresdivisionen Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.