Æresdivisionen kampprogram

Holland
1. runde
05-08-2022 20:00 SC Heerenveen 0 - 0 Sparta Rotterdam
06-08-2022 16:30 Fortuna Sittard 2 - 3 Ajax
06-08-2022 18:45 Cambuur 0 - 2 Excelsior
06-08-2022 20:00 PSV Eindhoven 4 - 1 FC Emmen
06-08-2022 21:00 RKC Waalwijk 2 - 2 FC Utrecht
07-08-2022 12:15 FC Groningen 2 - 2 FC Volendam
07-08-2022 14:30 Vitesse 2 - 5 Feyenoord
07-08-2022 14:30 Nijmegen 0 - 1 FC Twente
07-08-2022 16:45 AZ Alkmaar 2 - 0 Go Ahead Eagles
2. runde
12-08-2022 20:00 Excelsior 3 - 1 Vitesse
13-08-2022 18:45 Go Ahead Eagles 2 - 5 PSV Eindhoven
13-08-2022 20:00 FC Emmen 1 - 1 RKC Waalwijk
13-08-2022 20:00 FC Utrecht 0 - 0 Cambuur
13-08-2022 21:00 Feyenoord 0 - 0 SC Heerenveen
14-08-2022 12:15 FC Volendam 1 - 4 Nijmegen
14-08-2022 14:30 Ajax 6 - 1 FC Groningen
14-08-2022 14:30 FC Twente 3 - 0 Fortuna Sittard
14-08-2022 16:45 Sparta Rotterdam 2 - 3 AZ Alkmaar
3. runde
20-08-2022 16:30 Vitesse 0 - 4 SC Heerenveen
20-08-2022 18:45 Fortuna Sittard 1 - 4 Cambuur
20-08-2022 21:00 FC Emmen 3 - 2 FC Utrecht
21-08-2022 12:15 FC Groningen 1 - 0 Go Ahead Eagles
21-08-2022 14:30 Sparta Rotterdam 0 - 1 Ajax
21-08-2022 16:45 RKC Waalwijk 0 - 1 Feyenoord
4. runde
26-08-2022 20:00 Nijmegen 1 - 1 FC Groningen
27-08-2022 16:30 Go Ahead Eagles 0 - 1 Sparta Rotterdam
27-08-2022 18:45 Vitesse 2 - 2 RKC Waalwijk
27-08-2022 20:00 Feyenoord 4 - 0 FC Emmen
27-08-2022 21:00 SC Heerenveen 2 - 1 Fortuna Sittard
28-08-2022 12:20 FC Utrecht 0 - 2 Ajax
28-08-2022 14:30 Excelsior 1 - 6 PSV Eindhoven
28-08-2022 14:30 FC Volendam 1 - 0 FC Twente
28-08-2022 16:45 Cambuur 0 - 1 AZ Alkmaar
3. runde
31-08-2022 18:45 PSV Eindhoven 7 - 1 FC Volendam
31-08-2022 21:00 FC Twente 4 - 0 Excelsior
01-09-2022 20:00 AZ Alkmaar 1 - 1 Nijmegen
5. runde
02-09-2022 20:00 Fortuna Sittard 3 - 4 FC Utrecht
03-09-2022 16:30 Ajax 4 - 0 Cambuur
03-09-2022 18:45 FC Twente 2 - 1 PSV Eindhoven
03-09-2022 20:00 Sparta Rotterdam 4 - 0 FC Volendam
03-09-2022 21:00 Go Ahead Eagles 3 - 4 Feyenoord
04-09-2022 12:15 RKC Waalwijk 5 - 2 Excelsior
04-09-2022 14:30 FC Emmen 0 - 3 AZ Alkmaar
04-09-2022 14:30 SC Heerenveen 0 - 0 Nijmegen
04-09-2022 16:45 FC Groningen 0 - 1 Vitesse
6. runde
09-09-2022 20:00 FC Volendam 2 - 3 Go Ahead Eagles
10-09-2022 16:30 Nijmegen 1 - 1 Fortuna Sittard
10-09-2022 18:45 Ajax 5 - 0 SC Heerenveen
10-09-2022 21:00 Excelsior 2 - 1 FC Emmen
11-09-2022 12:15 FC Utrecht 1 - 0 Vitesse
11-09-2022 14:30 PSV Eindhoven 1 - 0 RKC Waalwijk
11-09-2022 14:30 Cambuur 0 - 1 FC Groningen
11-09-2022 16:45 AZ Alkmaar 1 - 1 FC Twente
11-09-2022 20:00 Feyenoord 3 - 0 Sparta Rotterdam
7. runde
16-09-2022 20:00 FC Utrecht 0 - 0 Nijmegen
17-09-2022 16:30 Sparta Rotterdam 2 - 1 FC Groningen
17-09-2022 18:45 Vitesse 1 - 1 FC Volendam
17-09-2022 20:00 RKC Waalwijk 5 - 1 Cambuur
17-09-2022 21:00 Fortuna Sittard 1 - 0 Excelsior
18-09-2022 12:15 Go Ahead Eagles 2 - 0 FC Emmen
18-09-2022 14:30 PSV Eindhoven 4 - 3 Feyenoord
18-09-2022 14:30 SC Heerenveen 2 - 1 FC Twente
18-09-2022 16:45 AZ Alkmaar 2 - 1 Ajax
8. runde
01-10-2022 16:30 Cambuur 3 - 0 PSV Eindhoven
01-10-2022 18:45 FC Groningen 1 - 4 AZ Alkmaar
01-10-2022 20:00 Ajax 1 - 1 Go Ahead Eagles
01-10-2022 21:00 FC Twente 3 - 0 Vitesse
02-10-2022 12:15 Fortuna Sittard 2 - 0 FC Volendam
02-10-2022 14:30 Excelsior 0 - 1 FC Utrecht
02-10-2022 14:30 Nijmegen 1 - 1 Feyenoord
02-10-2022 16:45 RKC Waalwijk 2 - 2 Sparta Rotterdam
02-10-2022 20:00 FC Emmen 0 - 0 SC Heerenveen
9. runde
07-10-2022 20:00 FC Groningen 2 - 3 RKC Waalwijk
08-10-2022 16:30 FC Volendam 2 - 4 Ajax
08-10-2022 18:45 Sparta Rotterdam 3 - 1 FC Emmen
08-10-2022 21:00 Nijmegen 1 - 1 Excelsior
09-10-2022 12:15 Go Ahead Eagles 0 - 0 Cambuur
09-10-2022 14:30 Feyenoord 2 - 0 FC Twente
09-10-2022 14:30 FC Utrecht 1 - 2 AZ Alkmaar
09-10-2022 16:45 SC Heerenveen 0 - 1 PSV Eindhoven
09-10-2022 20:00 Vitesse 1 - 2 Fortuna Sittard
10. runde
14-10-2022 20:00 FC Emmen 1 - 1 FC Volendam
15-10-2022 18:45 Fortuna Sittard 0 - 0 RKC Waalwijk
15-10-2022 20:00 Go Ahead Eagles 1 - 1 SC Heerenveen
15-10-2022 21:00 Cambuur 0 - 3 Vitesse
16-10-2022 12:15 Sparta Rotterdam 2 - 0 Nijmegen
16-10-2022 14:30 FC Twente 3 - 0 FC Groningen
16-10-2022 14:30 PSV Eindhoven 6 - 1 FC Utrecht
16-10-2022 16:45 AZ Alkmaar 1 - 3 Feyenoord
16-10-2022 20:00 Ajax 7 - 1 Excelsior
11. runde
22-10-2022 16:30 Feyenoord 1 - 1 Fortuna Sittard
22-10-2022 18:45 RKC Waalwijk 1 - 4 Ajax
22-10-2022 21:00 Vitesse 2 - 1 FC Emmen
23-10-2022 12:15 Excelsior 2 - 1 AZ Alkmaar
23-10-2022 14:30 Cambuur 0 - 1 FC Twente
23-10-2022 14:30 FC Groningen 4 - 2 PSV Eindhoven
23-10-2022 14:30 Nijmegen 3 - 3 Go Ahead Eagles
23-10-2022 16:45 FC Utrecht 3 - 1 Sparta Rotterdam
23-10-2022 20:00 FC Volendam 1 - 3 SC Heerenveen
13. runde
04-11-2022 20:00 Cambuur 0 - 1 Nijmegen
05-11-2022 16:30 Vitesse 0 - 4 Sparta Rotterdam
05-11-2022 18:50 Fortuna Sittard 0 - 1 FC Emmen
05-11-2022 21:00 Excelsior 0 - 1 SC Heerenveen
06-11-2022 12:15 FC Utrecht 2 - 1 FC Groningen
06-11-2022 14:30 FC Twente 1 - 1 Go Ahead Eagles
06-11-2022 14:30 FC Volendam 0 - 2 Feyenoord
06-11-2022 16:45 Ajax 1 - 2 PSV Eindhoven
06-11-2022 16:45 RKC Waalwijk 3 - 1 AZ Alkmaar
12. runde
09-11-2022 20:00 Ajax 2 - 2 Vitesse
10-11-2022 20:00 Feyenoord 1 - 0 Cambuur
14. runde
11-11-2022 20:00 Sparta Rotterdam 1 - 1 FC Twente
12-11-2022 16:30 FC Volendam 0 - 4 FC Utrecht
12-11-2022 18:45 FC Emmen 3 - 3 Ajax
12-11-2022 21:00 PSV Eindhoven 0 - 1 AZ Alkmaar
13-11-2022 12:15 Nijmegen 6 - 1 RKC Waalwijk
13-11-2022 14:30 FC Groningen 2 - 3 Fortuna Sittard
13-11-2022 14:30 SC Heerenveen 2 - 1 Cambuur
13-11-2022 16:45 Feyenoord 5 - 1 Excelsior
13-11-2022 20:00 Go Ahead Eagles 2 - 2 Vitesse
15. runde
06-01-2023 20:00 FC Twente - FC Emmen
07-01-2023 16:30 RKC Waalwijk - SC Heerenveen
07-01-2023 18:45 AZ Alkmaar - Vitesse
07-01-2023 20:00 Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles
07-01-2023 21:00 PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam
08-01-2023 12:15 FC Utrecht - Feyenoord
08-01-2023 14:30 Nijmegen - Ajax
08-01-2023 14:30 Cambuur - FC Volendam
08-01-2023 16:45 Excelsior - FC Groningen
16. runde
14-01-2023 18:45 SC Heerenveen - AZ Alkmaar
14-01-2023 18:45 FC Volendam - RKC Waalwijk
14-01-2023 21:00 Sparta Rotterdam - Excelsior
14-01-2023 21:00 Ajax - FC Twente
15-01-2023 12:15 Vitesse - Nijmegen
15-01-2023 14:30 Fortuna Sittard - PSV Eindhoven
15-01-2023 14:30 Go Ahead Eagles - FC Utrecht
15-01-2023 16:45 FC Groningen - Feyenoord
15-01-2023 16:45 FC Emmen - Cambuur
17. runde
20-01-2023 20:00 Excelsior - FC Volendam
21-01-2023 18:45 Nijmegen - FC Emmen
21-01-2023 20:00 PSV Eindhoven - Vitesse
21-01-2023 20:00 Cambuur - Sparta Rotterdam
21-01-2023 21:00 RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles
22-01-2023 12:15 SC Heerenveen - FC Groningen
22-01-2023 14:30 FC Twente - FC Utrecht
22-01-2023 14:30 Feyenoord - Ajax
22-01-2023 16:45 AZ Alkmaar - Fortuna Sittard
18. runde
24-01-2023 18:45 FC Emmen - PSV Eindhoven
24-01-2023 21:00 Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk
25-01-2023 18:45 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar
25-01-2023 18:45 Vitesse - FC Twente
25-01-2023 20:00 Fortuna Sittard - SC Heerenveen
25-01-2023 21:00 FC Utrecht - Excelsior
25-01-2023 21:00 Feyenoord - Nijmegen
26-01-2023 18:45 FC Groningen - Cambuur
26-01-2023 21:00 Ajax - FC Volendam
19. runde
28-01-2023 16:30 PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles
28-01-2023 18:45 RKC Waalwijk - FC Emmen
28-01-2023 20:00 Nijmegen - Sparta Rotterdam
28-01-2023 20:00 SC Heerenveen - Vitesse
28-01-2023 21:00 AZ Alkmaar - FC Utrecht
29-01-2023 12:15 FC Twente - Feyenoord
29-01-2023 14:30 Excelsior - Ajax
29-01-2023 14:30 FC Volendam - FC Groningen
29-01-2023 16:45 Cambuur - Fortuna Sittard
20. runde
03-02-2023 20:00 Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam
04-02-2023 18:45 FC Volendam - AZ Alkmaar
04-02-2023 20:00 FC Emmen - Vitesse
04-02-2023 20:00 FC Utrecht - SC Heerenveen
04-02-2023 21:00 Excelsior - RKC Waalwijk
05-02-2023 12:15 Cambuur - Ajax
05-02-2023 14:30 Feyenoord - PSV Eindhoven
05-02-2023 14:30 Go Ahead Eagles - Nijmegen
05-02-2023 16:45 FC Groningen - FC Twente
21. runde
10-02-2023 20:00 AZ Alkmaar - Excelsior
11-02-2023 18:45 Nijmegen - Cambuur
11-02-2023 20:00 FC Twente - FC Volendam
11-02-2023 20:00 PSV Eindhoven - FC Groningen
11-02-2023 21:00 FC Emmen - Fortuna Sittard
12-02-2023 12:15 Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles
12-02-2023 14:30 SC Heerenveen - Feyenoord
12-02-2023 14:30 Vitesse - FC Utrecht
12-02-2023 16:45 Ajax - RKC Waalwijk
22. runde
17-02-2023 20:00 RKC Waalwijk - Fortuna Sittard
18-02-2023 16:30 FC Volendam - Vitesse
18-02-2023 18:45 FC Groningen - FC Emmen
18-02-2023 21:00 Feyenoord - AZ Alkmaar
19-02-2023 12:15 Cambuur - SC Heerenveen
19-02-2023 14:30 FC Utrecht - PSV Eindhoven
19-02-2023 14:30 Go Ahead Eagles - FC Twente
19-02-2023 16:45 Ajax - Sparta Rotterdam
19-02-2023 20:00 Excelsior - Nijmegen
23. runde
24-02-2023 20:00 Sparta Rotterdam - FC Utrecht
25-02-2023 16:30 FC Groningen - Excelsior
25-02-2023 18:45 SC Heerenveen - RKC Waalwijk
25-02-2023 20:00 AZ Alkmaar - Cambuur
25-02-2023 21:00 Nijmegen - FC Volendam
26-02-2023 12:15 Fortuna Sittard - Feyenoord
26-02-2023 14:30 FC Emmen - Go Ahead Eagles
26-02-2023 14:30 Vitesse - Ajax
26-02-2023 16:45 PSV Eindhoven - FC Twente
24. runde
03-03-2023 20:00 FC Utrecht - Fortuna Sittard
04-03-2023 18:45 FC Volendam - FC Emmen
04-03-2023 20:00 Feyenoord - FC Groningen
04-03-2023 21:00 FC Twente - SC Heerenveen
05-03-2023 12:15 Excelsior - Sparta Rotterdam
05-03-2023 14:30 RKC Waalwijk - PSV Eindhoven
05-03-2023 14:30 Vitesse - AZ Alkmaar
05-03-2023 16:45 Ajax - Nijmegen
05-03-2023 20:00 Cambuur - Go Ahead Eagles
25. runde
10-03-2023 20:00 Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk
11-03-2023 16:30 FC Emmen - Excelsior
11-03-2023 18:45 Fortuna Sittard - FC Twente
11-03-2023 21:00 Sparta Rotterdam - Vitesse
12-03-2023 12:15 Nijmegen - FC Utrecht
12-03-2023 14:30 AZ Alkmaar - FC Groningen
12-03-2023 14:30 SC Heerenveen - Ajax
12-03-2023 16:45 PSV Eindhoven - Cambuur
12-03-2023 20:00 Feyenoord - FC Volendam
26. runde
17-03-2023 20:00 FC Volendam - Fortuna Sittard
18-03-2023 16:30 FC Utrecht - Go Ahead Eagles
18-03-2023 18:45 FC Emmen - Sparta Rotterdam
18-03-2023 21:00 RKC Waalwijk - Nijmegen
19-03-2023 12:15 FC Groningen - SC Heerenveen
19-03-2023 14:30 Ajax - Feyenoord
19-03-2023 14:30 Excelsior - Cambuur
19-03-2023 16:45 Vitesse - PSV Eindhoven
19-03-2023 20:00 FC Twente - AZ Alkmaar
27. runde
01-04-2023 16:30 AZ Alkmaar - SC Heerenveen
01-04-2023 18:45 Excelsior - FC Twente
01-04-2023 20:00 Nijmegen - PSV Eindhoven
01-04-2023 20:00 Cambuur - FC Emmen
01-04-2023 21:00 RKC Waalwijk - Vitesse
02-04-2023 12:15 Go Ahead Eagles - Ajax
02-04-2023 14:30 FC Utrecht - FC Volendam
02-04-2023 14:30 Sparta Rotterdam - Feyenoord
02-04-2023 16:45 Fortuna Sittard - FC Groningen
28. runde
07-04-2023 20:00 FC Groningen - FC Utrecht
08-04-2023 18:45 Vitesse - Go Ahead Eagles
08-04-2023 20:00 PSV Eindhoven - Excelsior
08-04-2023 21:00 SC Heerenveen - FC Volendam
09-04-2023 12:15 FC Twente - Cambuur
09-04-2023 14:30 Ajax - Fortuna Sittard
09-04-2023 14:30 FC Emmen - Nijmegen
09-04-2023 16:45 AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam
09-04-2023 20:00 Feyenoord - RKC Waalwijk
29. runde
14-04-2023 20:00 Excelsior - Go Ahead Eagles
15-04-2023 18:45 RKC Waalwijk - FC Groningen
15-04-2023 21:00 Sparta Rotterdam - SC Heerenveen
16-04-2023 12:15 Nijmegen - Vitesse
16-04-2023 14:30 FC Utrecht - FC Twente
16-04-2023 14:30 Cambuur - Feyenoord
16-04-2023 16:45 FC Volendam - PSV Eindhoven
16-04-2023 16:45 Fortuna Sittard - AZ Alkmaar
16-04-2023 20:00 Ajax - FC Emmen
30. runde
21-04-2023 20:00 FC Volendam - Cambuur
22-04-2023 18:45 SC Heerenveen - FC Emmen
22-04-2023 20:00 FC Twente - Sparta Rotterdam
22-04-2023 21:00 Vitesse - Excelsior
23-04-2023 12:15 FC Groningen - Nijmegen
23-04-2023 14:30 Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard
23-04-2023 14:30 PSV Eindhoven - Ajax
23-04-2023 16:45 Feyenoord - FC Utrecht
23-04-2023 20:00 AZ Alkmaar - RKC Waalwijk
31. runde
05-05-2023 20:00 RKC Waalwijk - FC Volendam
06-05-2023 18:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven
06-05-2023 20:00 Nijmegen - SC Heerenveen
06-05-2023 20:00 Cambuur - FC Utrecht
06-05-2023 21:00 Ajax - AZ Alkmaar
07-05-2023 12:15 FC Emmen - FC Twente
07-05-2023 14:30 Excelsior - Feyenoord
07-05-2023 14:30 Go Ahead Eagles - FC Groningen
07-05-2023 16:45 Fortuna Sittard - Vitesse
32. runde
12-05-2023 20:00 FC Twente - Nijmegen
13-05-2023 18:45 FC Volendam - Sparta Rotterdam
13-05-2023 20:00 SC Heerenveen - Excelsior
13-05-2023 21:00 FC Utrecht - RKC Waalwijk
14-05-2023 12:15 Vitesse - Cambuur
14-05-2023 14:30 AZ Alkmaar - FC Emmen
14-05-2023 14:30 FC Groningen - Ajax
14-05-2023 16:45 Feyenoord - Go Ahead Eagles
14-05-2023 20:00 PSV Eindhoven - Fortuna Sittard
33. runde
21-05-2023 14:30 Ajax - FC Utrecht
21-05-2023 14:30 FC Emmen - Feyenoord
21-05-2023 14:30 Excelsior - Fortuna Sittard
21-05-2023 14:30 Go Ahead Eagles - FC Volendam
21-05-2023 14:30 Nijmegen - AZ Alkmaar
21-05-2023 14:30 PSV Eindhoven - SC Heerenveen
21-05-2023 14:30 RKC Waalwijk - FC Twente
21-05-2023 14:30 Sparta Rotterdam - Cambuur
21-05-2023 14:30 Vitesse - FC Groningen
34. runde
28-05-2023 14:30 AZ Alkmaar - PSV Eindhoven
28-05-2023 14:30 Cambuur - RKC Waalwijk
28-05-2023 14:30 Feyenoord - Vitesse
28-05-2023 14:30 Fortuna Sittard - Nijmegen
28-05-2023 14:30 FC Groningen - Sparta Rotterdam
28-05-2023 14:30 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles
28-05-2023 14:30 FC Twente - Ajax
28-05-2023 14:30 FC Utrecht - FC Emmen
28-05-2023 14:30 FC Volendam - Excelsior

Her finder du kampprogrammet for Æresdivisionen Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.