2. Division kampprogram

Belgien
1. runde
12-08-2022 20:00 FCV Dender EH 1 - 4 Lommel
12-08-2022 20:00 Virton 1 - 1 RWD Molenbeek
13-08-2022 16:00 Beerschot 1 - 0 SK Beveren
13-08-2022 20:00 Club Brugge NXT 2 - 2 SL 16 FC
14-08-2022 16:00 Genk U23 4 - 1 Lierse Kempenzonen
14-08-2022 20:00 Anderlecht U23 0 - 0 Deinze
2. runde
19-08-2022 20:00 Deinze 3 - 2 Genk U23
19-08-2022 20:00 SL 16 FC 2 - 2 Beerschot
20-08-2022 16:00 SK Beveren 2 - 2 Virton
20-08-2022 20:00 RWD Molenbeek 1 - 0 FCV Dender EH
21-08-2022 16:00 Lommel 0 - 2 Anderlecht U23
21-08-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 3 - 1 Club Brugge NXT
3. runde
26-08-2022 20:00 FCV Dender EH 0 - 1 SL 16 FC
26-08-2022 20:00 Genk U23 0 - 3 Lommel
27-08-2022 16:00 Anderlecht U23 2 - 2 SK Beveren
27-08-2022 20:00 Deinze 1 - 1 Virton
28-08-2022 16:00 Club Brugge NXT 2 - 1 RWD Molenbeek
28-08-2022 20:00 Beerschot 2 - 3 Lierse Kempenzonen
4. runde
02-09-2022 20:00 RWD Molenbeek 2 - 2 Anderlecht U23
02-09-2022 20:00 SL 16 FC 2 - 2 Genk U23
03-09-2022 16:00 Club Brugge NXT 1 - 2 Beerschot
03-09-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 4 - 1 Deinze
04-09-2022 16:00 Virton 1 - 1 FCV Dender EH
04-09-2022 20:00 Lommel 0 - 2 SK Beveren
5. runde
09-09-2022 20:00 FCV Dender EH 2 - 3 Lierse Kempenzonen
09-09-2022 20:00 Beerschot 0 - 2 Lommel
10-09-2022 16:00 Anderlecht U23 1 - 1 Club Brugge NXT
10-09-2022 20:00 SK Beveren 2 - 1 SL 16 FC
11-09-2022 16:00 Genk U23 0 - 1 Virton
11-09-2022 20:00 Deinze 1 - 2 RWD Molenbeek
6. runde
16-09-2022 20:00 Deinze 0 - 2 FCV Dender EH
16-09-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 2 - 3 Anderlecht U23
17-09-2022 16:00 Club Brugge NXT 2 - 2 SK Beveren
17-09-2022 20:00 RWD Molenbeek 1 - 1 Genk U23
18-09-2022 16:00 Virton 1 - 2 Beerschot
18-09-2022 20:00 Lommel 0 - 1 SL 16 FC
7. runde
30-09-2022 20:00 Virton 3 - 3 Club Brugge NXT
30-09-2022 20:00 Genk U23 0 - 2 FCV Dender EH
01-10-2022 16:00 Lommel 2 - 1 RWD Molenbeek
01-10-2022 20:00 Beerschot 2 - 0 Deinze
02-10-2022 16:00 SK Beveren 5 - 0 Lierse Kempenzonen
02-10-2022 20:00 SL 16 FC 1 - 3 Anderlecht U23
8. runde
07-10-2022 20:00 Anderlecht U23 3 - 1 Virton
07-10-2022 20:00 FCV Dender EH 0 - 3 SK Beveren
08-10-2022 16:00 Deinze 3 - 0 Lommel
08-10-2022 20:00 RWD Molenbeek 2 - 0 Beerschot
09-10-2022 16:00 Lierse Kempenzonen 2 - 0 SL 16 FC
09-10-2022 20:00 Club Brugge NXT 3 - 1 Genk U23
9. runde
14-10-2022 20:00 SK Beveren 2 - 1 Deinze
14-10-2022 20:00 SL 16 FC 1 - 4 RWD Molenbeek
15-10-2022 16:00 Virton 0 - 0 Lierse Kempenzonen
15-10-2022 20:00 Lommel 3 - 4 Club Brugge NXT
16-10-2022 16:00 Genk U23 3 - 2 Anderlecht U23
16-10-2022 20:00 Beerschot 1 - 1 FCV Dender EH
10. runde
21-10-2022 20:00 Club Brugge NXT 2 - 0 Deinze
21-10-2022 20:00 SL 16 FC 2 - 1 Virton
22-10-2022 16:00 Genk U23 1 - 2 Beerschot
22-10-2022 20:00 Anderlecht U23 0 - 2 FCV Dender EH
23-10-2022 16:00 RWD Molenbeek 3 - 1 SK Beveren
23-10-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 3 - 1 Lommel
11. runde
28-10-2022 20:00 Deinze 4 - 1 SL 16 FC
28-10-2022 20:00 Lommel 3 - 1 Virton
29-10-2022 16:00 FCV Dender EH 3 - 2 Club Brugge NXT
29-10-2022 20:00 Beerschot 1 - 2 Anderlecht U23
30-10-2022 16:00 RWD Molenbeek 3 - 0 Lierse Kempenzonen
30-10-2022 20:00 SK Beveren 3 - 0 Genk U23
12. runde
04-11-2022 20:00 Anderlecht U23 3 - 0 SL 16 FC
04-11-2022 20:00 FCV Dender EH 0 - 1 RWD Molenbeek
05-11-2022 16:00 Virton 0 - 1 Deinze
05-11-2022 20:00 SK Beveren 1 - 0 Club Brugge NXT
06-11-2022 16:00 Lommel 1 - 3 Beerschot
06-11-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 4 - 2 Genk U23
13. runde
11-11-2022 20:00 Club Brugge NXT 2 - 2 Anderlecht U23
11-11-2022 20:00 SL 16 FC 1 - 1 FCV Dender EH
12-11-2022 16:00 Genk U23 0 - 0 Deinze
12-11-2022 20:00 Beerschot 3 - 0 Virton
13-11-2022 16:00 Lierse Kempenzonen 1 - 5 SK Beveren
13-11-2022 20:00 RWD Molenbeek 5 - 0 Lommel
14. runde
18-11-2022 20:00 Virton 0 - 2 SL 16 FC
18-11-2022 20:00 Lommel 2 - 1 Genk U23
19-11-2022 16:00 Beerschot 1 - 0 Club Brugge NXT
19-11-2022 20:00 SK Beveren 1 - 1 RWD Molenbeek
20-11-2022 16:00 Deinze 2 - 1 Lierse Kempenzonen
20-11-2022 20:00 FCV Dender EH 2 - 1 Anderlecht U23
15. runde
25-11-2022 20:00 Club Brugge NXT 4 - 1 FCV Dender EH
25-11-2022 20:00 Genk U23 2 - 0 RWD Molenbeek
26-11-2022 16:00 SL 16 FC 1 - 2 Deinze
26-11-2022 20:00 Anderlecht U23 1 - 2 Beerschot
27-11-2022 16:30 SK Beveren 2 - 3 Lommel
27-11-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 2 - 2 Virton
16. runde
02-12-2022 20:00 SL 16 FC 2 - 4 Lierse Kempenzonen
02-12-2022 20:00 Anderlecht U23 2 - 0 Genk U23
03-12-2022 16:00 Virton 0 - 1 Lommel
03-12-2022 20:00 RWD Molenbeek 0 - 2 Club Brugge NXT
04-12-2022 13:30 FCV Dender EH 2 - 3 Beerschot
04-12-2022 18:00 Deinze 1 - 4 SK Beveren
17. runde
09-12-2022 20:00 Genk U23 1 - 2 Club Brugge NXT
09-12-2022 20:00 SK Beveren 4 - 1 Anderlecht U23
10-12-2022 20:00 Lierse Kempenzonen 2 - 1 FCV Dender EH
11-12-2022 13:30 RWD Molenbeek 3 - 1 Virton
11-12-2022 17:00 Beerschot 1 - 0 SL 16 FC
11-12-2022 20:30 Lommel 1 - 0 Deinze
18. runde
17-12-2022 16:00 Virton 0 - 0 SK Beveren
17-12-2022 18:00 SL 16 FC 0 - 3 Lommel
18-12-2022 13:30 Anderlecht U23 1 - 2 RWD Molenbeek
15-01-2023 16:00 Deinze 3 - 2 Beerschot
19. runde
20-01-2023 20:00 Club Brugge NXT 2 - 1 Lommel
21-01-2023 16:00 RWD Molenbeek 2 - 1 Deinze
21-01-2023 20:00 FCV Dender EH 3 - 4 Virton
22-01-2023 16:00 SK Beveren 2 - 0 Beerschot
22-01-2023 20:00 Anderlecht U23 3 - 3 Lierse Kempenzonen
18. runde
24-01-2023 20:00 FCV Dender EH 0 - 1 Genk U23
20. runde
27-01-2023 20:00 Beerschot 3 - 2 Genk U23
27-01-2023 20:00 Deinze 2 - 1 Club Brugge NXT
28-01-2023 16:00 Virton 1 - 3 Anderlecht U23
28-01-2023 20:00 Lommel 1 - 1 FCV Dender EH
29-01-2023 16:00 Lierse Kempenzonen 1 - 2 RWD Molenbeek
29-01-2023 20:00 SL 16 FC 2 - 2 SK Beveren
18. runde
01-02-2023 18:30 Club Brugge NXT 1 - 0 Lierse Kempenzonen
21. runde
03-02-2023 20:00 Anderlecht U23 2 - 2 Lommel
03-02-2023 20:00 Genk U23 2 - 2 SK Beveren
04-02-2023 16:00 RWD Molenbeek - SL 16 FC
04-02-2023 20:00 Lierse Kempenzonen - Beerschot
05-02-2023 16:00 Club Brugge NXT - Virton
05-02-2023 19:15 FCV Dender EH - Deinze
22. runde
11-02-2023 16:00 SK Beveren - FCV Dender EH
11-02-2023 20:45 Deinze - Anderlecht U23
11-02-2023 20:45 Lommel - Lierse Kempenzonen
11-02-2023 20:45 SL 16 FC - Club Brugge NXT
12-02-2023 16:00 Virton - Genk U23
12-02-2023 19:15 Beerschot - RWD Molenbeek
19. runde
19-02-2023 16:00 Genk U23 - SL 16 FC

Her finder du kampprogrammet for 2. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.