1. Division kampprogram

Tjekkiet
4. runde
09-11-2022 17:00 Viktoria Plzen 4 - 0 FC Zbrojovka Brno
14. runde
09-11-2022 19:30 Sparta Prag 4 - 0 Slovacko
17. runde
28-01-2023 15:00 Slovacko - SK Dynamo Ceske Budejovice
28-01-2023 15:00 Viktoria Plzen - Hradec Kralove
28-01-2023 15:00 Bohemians 1905 - Teplice
28-01-2023 18:00 Sigma Olomouc - Sparta Prag
29-01-2023 15:00 Mlada Boleslav - FC Zbrojovka Brno
29-01-2023 15:00 Slovan Liberec - Pardubice
29-01-2023 15:00 Sl. Prag - Jablonec
29-01-2023 18:00 FC Zlin - Banik Ostrava
18. runde
04-02-2023 15:00 Jablonec - FC Zlin
04-02-2023 15:00 Teplice - Banik Ostrava
04-02-2023 15:00 Slovacko - Sigma Olomouc
04-02-2023 18:00 Pardubice - Sl. Prag
05-02-2023 15:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec
05-02-2023 15:00 FC Zbrojovka Brno - Viktoria Plzen
05-02-2023 15:00 Hradec Kralove - Bohemians 1905
05-02-2023 18:00 Sparta Prag - Mlada Boleslav
19. runde
11-02-2023 15:00 Mlada Boleslav - Pardubice
11-02-2023 15:00 Banik Ostrava - Jablonec
11-02-2023 15:00 FC Zlin - Teplice
11-02-2023 15:00 Bohemians 1905 - Sparta Prag
11-02-2023 15:00 Sigma Olomouc - Hradec Kralove
11-02-2023 15:00 Sl. Prag - FC Zbrojovka Brno
11-02-2023 15:00 Slovan Liberec - Slovacko
11-02-2023 15:00 Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice
20. runde
18-02-2023 15:00 Slovacko - Viktoria Plzen
18-02-2023 15:00 Slovan Liberec - Sigma Olomouc
18-02-2023 15:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905
18-02-2023 15:00 Pardubice - FC Zlin
18-02-2023 15:00 FC Zbrojovka Brno - Banik Ostrava
18-02-2023 15:00 Hradec Kralove - Mlada Boleslav
18-02-2023 15:00 Sparta Prag - Jablonec
18-02-2023 15:00 Teplice - Sl. Prag
21. runde
25-02-2023 15:00 FC Zlin - Sparta Prag
25-02-2023 15:00 Banik Ostrava - Hradec Kralove
25-02-2023 15:00 Jablonec - Teplice
25-02-2023 15:00 Viktoria Plzen - Slovan Liberec
25-02-2023 15:00 Sigma Olomouc - Pardubice
25-02-2023 15:00 Mlada Boleslav - SK Dynamo Ceske Budejovice
25-02-2023 15:00 Bohemians 1905 - FC Zbrojovka Brno
25-02-2023 15:00 Sl. Prag - Slovacko
22. runde
04-03-2023 15:00 Slovan Liberec - Bohemians 1905
04-03-2023 15:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Sl. Prag
04-03-2023 15:00 Slovacko - Mlada Boleslav
04-03-2023 15:00 Viktoria Plzen - Sigma Olomouc
04-03-2023 15:00 Sparta Prag - Teplice
04-03-2023 15:00 Hradec Kralove - Jablonec
04-03-2023 15:00 Pardubice - Banik Ostrava
04-03-2023 15:00 FC Zbrojovka Brno - FC Zlin
23. runde
11-03-2023 15:00 Bohemians 1905 - Pardubice
11-03-2023 15:00 Teplice - FC Zbrojovka Brno
11-03-2023 15:00 FC Zlin - Hradec Kralove
11-03-2023 15:00 Banik Ostrava - Sparta Prag
11-03-2023 15:00 Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice
11-03-2023 15:00 Jablonec - Slovacko
11-03-2023 15:00 Mlada Boleslav - Slovan Liberec
11-03-2023 15:00 Sl. Prag - Viktoria Plzen
24. runde
18-03-2023 15:00 Slovacko - FC Zlin
18-03-2023 15:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
18-03-2023 15:00 FC Zbrojovka Brno - Jablonec
18-03-2023 15:00 Pardubice - Teplice
18-03-2023 15:00 Hradec Kralove - Sparta Prag
18-03-2023 15:00 Sigma Olomouc - Mlada Boleslav
18-03-2023 15:00 Slovan Liberec - Sl. Prag
18-03-2023 15:00 Viktoria Plzen - Bohemians 1905
25. runde
01-04-2023 16:00 Sl. Prag - Sigma Olomouc
01-04-2023 16:00 Teplice - Hradec Kralove
01-04-2023 16:00 Sparta Prag - FC Zbrojovka Brno
01-04-2023 16:00 Jablonec - Pardubice
01-04-2023 16:00 FC Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
01-04-2023 16:00 Bohemians 1905 - Slovacko
01-04-2023 16:00 Banik Ostrava - Slovan Liberec
01-04-2023 16:00 Mlada Boleslav - Viktoria Plzen
26. runde
08-04-2023 16:00 Viktoria Plzen - Jablonec
08-04-2023 16:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice
08-04-2023 16:00 Pardubice - Sparta Prag
08-04-2023 16:00 FC Zbrojovka Brno - Hradec Kralove
08-04-2023 16:00 Mlada Boleslav - Sl. Prag
08-04-2023 16:00 Sigma Olomouc - Bohemians 1905
08-04-2023 16:00 Slovacko - Banik Ostrava
08-04-2023 16:00 Slovan Liberec - FC Zlin
27. runde
15-04-2023 16:00 FC Zlin - Sigma Olomouc
15-04-2023 16:00 Banik Ostrava - Viktoria Plzen
15-04-2023 16:00 Hradec Kralove - SK Dynamo Ceske Budejovice
15-04-2023 16:00 Teplice - Slovacko
15-04-2023 16:00 Sparta Prag - Sl. Prag
15-04-2023 16:00 FC Zbrojovka Brno - Pardubice
15-04-2023 16:00 Jablonec - Slovan Liberec
15-04-2023 16:00 Bohemians 1905 - Mlada Boleslav
28. runde
22-04-2023 16:00 Slovan Liberec - FC Zbrojovka Brno
22-04-2023 16:00 Pardubice - Hradec Kralove
22-04-2023 16:00 Slovacko - Sparta Prag
22-04-2023 16:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Jablonec
22-04-2023 16:00 Viktoria Plzen - FC Zlin
22-04-2023 16:00 Sigma Olomouc - Teplice
22-04-2023 16:00 Mlada Boleslav - Banik Ostrava
22-04-2023 16:00 Sl. Prag - Bohemians 1905
29. runde
26-04-2023 16:00 Pardubice - Slovacko
26-04-2023 16:00 FC Zbrojovka Brno - SK Dynamo Ceske Budejovice
26-04-2023 16:00 Hradec Kralove - Slovan Liberec
26-04-2023 16:00 FC Zlin - Bohemians 1905
26-04-2023 16:00 Banik Ostrava - Sl. Prag
26-04-2023 16:00 Jablonec - Sigma Olomouc
26-04-2023 16:00 Teplice - Mlada Boleslav
26-04-2023 16:00 Sparta Prag - Viktoria Plzen
30. runde
29-04-2023 16:00 SK Dynamo Ceske Budejovice - Pardubice
29-04-2023 16:00 Slovacko - FC Zbrojovka Brno
29-04-2023 16:00 Slovan Liberec - Sparta Prag
29-04-2023 16:00 Viktoria Plzen - Teplice
29-04-2023 16:00 Sigma Olomouc - Banik Ostrava
29-04-2023 16:00 Mlada Boleslav - FC Zlin
29-04-2023 16:00 Sl. Prag - Hradec Kralove
29-04-2023 16:00 Bohemians 1905 - Jablonec

Her finder du kampprogrammet for 1. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.

X

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder, opdateringer og tilbud fra dine yndlings bookmakers.