1. Division kampprogram

Sverige
1. runde
05-04-2020 14:00 Syrianska - Team TG FF
2. runde
09-04-2020 19:00 Sollentuna FK - Syrianska
3. runde
19-04-2020 14:00 Syrianska - IF Sylvia
4. runde
25-04-2020 14:00 Täby FK - Syrianska
5. runde
03-05-2020 14:00 Syrianska - Nyköpings BIS
6. runde
09-05-2020 12:00 Brommapojkarna - Syrianska
7. runde
17-05-2020 14:00 Syrianska - Karlslunds IF HFK
8. runde
21-05-2020 15:30 Syrianska - IFK Luleå
9. runde
24-05-2020 15:00 IFK Haninge BRB - Syrianska
10. runde
31-05-2020 14:00 Syrianska - Örebro Syrianska IF
11. runde
06-06-2020 16:00 Gefle - Syrianska
1. runde
14-06-2020 13:00 Örebro Syrianska IF 1 - 0 Täby FK
14-06-2020 14:00 IK Frej Täby 0 - 1 Brommapojkarna
12. runde
14-06-2020 14:00 IK Frej Täby - Syrianska
3. runde
21-06-2020 12:00 Örebro Syrianska IF 2 - 1 IFK Luleå
13. runde
21-06-2020 14:00 Syrianska - Vasalunds IF
14. runde
28-06-2020 14:00 Syrianska - Sandvikens IF
4. runde
28-06-2020 18:00 Sollentuna FK 2 - 1 IFK Luleå
15. runde
04-07-2020 16:00 IF Karlstad - Syrianska
16. runde
11-07-2020 14:00 Syrianska - IF Karlstad
22. runde
23-07-2020 19:00 Nyköpings BIS 3 - 2 IF Karlstad
10. runde
07-08-2020 19:00 Assyriska IK 0 - 4 Skövde AIK
07-08-2020 19:00 Lindome GIF 2 - 2 Utsiktens BK
08-08-2020 14:00 Täby FK 0 - 1 Brommapojkarna
17. runde
08-08-2020 14:00 Örebro Syrianska IF - Syrianska
12. runde
15-08-2020 15:00 FK Karlskrona 4 - 5 Trollhättan FC
15-08-2020 15:00 Torns IF 2 - 0 Oskarshamns AIK
16-08-2020 14:00 Sollentuna FK 4 - 1 Täby FK
18. runde
16-08-2020 14:00 Syrianska - Gefle
13. runde
22-08-2020 12:30 Qviding FIF 0 - 0 Motala AIF FK
19. runde
22-08-2020 14:00 Nyköpings BIS - Syrianska
20. runde
01-09-2020 19:00 Syrianska - Sollentuna FK
21. runde
06-09-2020 16:00 Team TG FF - Syrianska
16. runde
06-09-2020 16:00 Karlslunds IF HFK 0 - 1 Brommapojkarna
06-09-2020 17:00 IFK Värnamo 4 - 1 FK Karlskrona
22. runde
13-09-2020 16:00 IFK Luleå - Syrianska
17. runde
13-09-2020 16:30 IFK Luleå 0 - 4 Täby FK
13-09-2020 17:00 Trollhättan FC 0 - 1 Lindome GIF
23. runde
20-09-2020 14:00 Syrianska - IK Frej Täby
18. runde
20-09-2020 14:00 Sollentuna FK 3 - 0 IF Sylvia
24. runde
26-09-2020 16:00 IF Sylvia - Syrianska
25. runde
04-10-2020 14:00 Syrianska - IFK Haninge BRB
26. runde
10-10-2020 16:00 Karlslunds IF HFK - Syrianska
27. runde
18-10-2020 14:00 Syrianska - Täby FK
24. runde
18-10-2020 17:00 Trollhättan FC 3 - 2 FC Linköping City
22. runde
21-10-2020 19:00 IFK Luleå 2 - 1 Team TG FF
12. runde
21-10-2020 19:00 Landskrona BoIS 1 - 2 Lindome GIF
28. runde
24-10-2020 15:00 Sandvikens IF - Syrianska
21. runde
28-10-2020 16:00 Team TG FF 0 - 5 Sandvikens IF
16. runde
28-10-2020 18:00 Gefle 2 - 0 IK Frej Täby
29. runde
01-11-2020 15:30 Vasalunds IF - Syrianska
26. runde
01-11-2020 16:00 IF Sylvia 5 - 0 Nyköpings BIS
30. runde
08-11-2020 14:00 Syrianska - Brommapojkarna
final
03-12-2020 17:00 Lunds BK 1 - 1 Karlslunds IF HFK
06-12-2020 14:00 Karlslunds IF HFK - Lunds BK

Her finder du kampprogrammet for 1. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.