1. Division

Grækenland
1. runde
25-08-2018 18:15 Panetolikos 1 - 2 Atromitos
25-08-2018 18:15 PAOK 1 - 0 Asteras Tripolis
25-08-2018 20:30 AEK Athen 2 - 0 PAS Giannina
25-08-2018 20:30 Apollon Smirnis 0 - 1 AE Larissa
26-08-2018 18:15 Panionios 2 - 2 OFI Kreta
26-08-2018 18:15 Xanthi 0 - 1 Panathinaikos
26-08-2018 20:30 Olympiacos 1 - 0 Levadiakos
27-08-2018 20:30 Lamia 0 - 3 Aris Thessaloniki FC
2. runde
01-09-2018 18:15 Panathinaikos 3 - 1 Lamia
01-09-2018 20:30 Atromitos 0 - 0 Xanthi
01-09-2018 20:30 Asteras Tripolis 0 - 1 AEK Athen
02-09-2018 18:15 Panionios 0 - 1 PAOK
02-09-2018 18:15 Aris Thessaloniki FC 2 - 0 AE Larissa
02-09-2018 20:30 Olympiacos 5 - 0 PAS Giannina
03-09-2018 20:30 Panetolikos 2 - 1 OFI Kreta
03-09-2018 20:30 Levadiakos 1 - 0 Apollon Smirnis
3. runde
15-09-2018 17:15 OFI Kreta 1 - 3 PAOK
15-09-2018 18:00 Apollon Smirnis 1 - 2 PAS Giannina
15-09-2018 19:30 AEK Athen 4 - 0 Panionios
16-09-2018 16:00 Xanthi 1 - 1 Panetolikos
16-09-2018 17:15 AE Larissa 1 - 3 Panathinaikos
16-09-2018 19:05 Atromitos 1 - 0 Lamia
16-09-2018 19:30 Olympiacos 2 - 1 Asteras Tripolis
17-09-2018 18:00 Aris Thessaloniki FC 2 - 0 Levadiakos
4. runde
22-09-2018 17:15 Asteras Tripolis 2 - 0 Apollon Smirnis
22-09-2018 18:00 Atromitos 2 - 0 AE Larissa
22-09-2018 19:30 PAS Giannina 1 - 0 Aris Thessaloniki FC
23-09-2018 15:00 Xanthi 3 - 0 OFI Kreta
23-09-2018 18:00 Panathinaikos 3 - 0 Levadiakos
23-09-2018 19:30 PAOK 2 - 0 AEK Athen
24-09-2018 18:00 Panetolikos 2 - 2 Lamia
24-09-2018 18:30 Panionios 0 - 1 Olympiacos
5. runde
29-09-2018 17:15 AE Larissa 1 - 0 Panetolikos
29-09-2018 18:00 Panathinaikos 2 - 1 PAS Giannina
29-09-2018 19:30 OFI Kreta 0 - 3 AEK Athen
30-09-2018 15:00 Apollon Smirnis 0 - 2 Panionios
30-09-2018 17:15 Levadiakos 0 - 2 Atromitos
30-09-2018 18:00 Aris Thessaloniki FC 2 - 0 Asteras Tripolis
30-09-2018 19:35 Olympiacos 0 - 1 PAOK
01-10-2018 18:00 Lamia 0 - 0 Xanthi
6. runde
06-10-2018 17:15 Panionios 1 - 0 Aris Thessaloniki FC
06-10-2018 18:00 Panetolikos 2 - 1 Levadiakos
06-10-2018 19:30 Asteras Tripolis 1 - 1 Panathinaikos
07-10-2018 15:00 Lamia 1 - 1 OFI Kreta
07-10-2018 17:20 PAOK 2 - 0 Apollon Smirnis
07-10-2018 18:00 Atromitos 1 - 0 PAS Giannina
07-10-2018 19:30 AEK Athen 1 - 1 Olympiacos
08-10-2018 18:00 Xanthi 1 - 0 AE Larissa
7. runde
20-10-2018 15:00 Panathinaikos 1 - 0 Panionios
20-10-2018 17:15 PAS Giannina 0 - 2 Panetolikos
20-10-2018 18:00 Apollon Smirnis 0 - 2 AEK Athen
20-10-2018 19:30 AE Larissa 1 - 2 Lamia
21-10-2018 17:15 Levadiakos 1 - 2 Xanthi
21-10-2018 18:05 Aris Thessaloniki FC 1 - 2 PAOK
21-10-2018 19:30 OFI Kreta 1 - 0 Olympiacos
22-10-2018 18:00 Atromitos 3 - 2 Asteras Tripolis
8. runde
27-10-2018 16:15 AE Larissa 0 - 0 OFI Kreta
27-10-2018 18:00 Lamia 3 - 2 Levadiakos
28-10-2018 16:15 Panionios 2 - 2 Atromitos
28-10-2018 18:00 Panetolikos 1 - 1 Asteras Tripolis
28-10-2018 18:30 AEK Athen 4 - 0 Aris Thessaloniki FC
29-10-2018 18:00 Xanthi 2 - 1 PAS Giannina
29-10-2018 18:30 Olympiacos 1 - 0 Apollon Smirnis
29-10-2018 20:30 PAOK 2 - 0 Panathinaikos
9. runde
03-11-2018 15:00 Atromitos 1 - 1 PAOK
03-11-2018 16:15 Panionios 3 - 0 Panetolikos
03-11-2018 18:00 Panathinaikos 0 - 0 AEK Athen
03-11-2018 18:30 Levadiakos 1 - 1 AE Larissa
04-11-2018 16:15 PAS Giannina 0 - 0 Lamia
04-11-2018 18:00 Aris Thessaloniki FC 0 - 1 Olympiacos
04-11-2018 18:30 OFI Kreta 0 - 0 Apollon Smirnis
05-11-2018 18:30 Asteras Tripolis 0 - 1 Xanthi
10. runde
10-11-2018 16:15 AE Larissa 2 - 0 PAS Giannina
10-11-2018 18:00 Xanthi 0 - 1 Panionios
10-11-2018 18:30 Levadiakos 2 - 1 OFI Kreta
11-11-2018 14:00 AEK Athen 0 - 2 Atromitos
11-11-2018 16:15 PAOK 2 - 1 Panetolikos
11-11-2018 18:00 Lamia 0 - 0 Asteras Tripolis
11-11-2018 18:40 Olympiacos 1 - 1 Panathinaikos
12-11-2018 18:00 Apollon Smirnis 1 - 2 Aris Thessaloniki FC
11. runde
24-11-2018 15:00 Panathinaikos 5 - 1 Apollon Smirnis
24-11-2018 16:15 Asteras Tripolis 2 - 0 AE Larissa
24-11-2018 18:00 Panetolikos 2 - 1 AEK Athen
24-11-2018 18:30 PAOK 2 - 0 Xanthi
25-11-2018 16:15 PAS Giannina 2 - 0 Levadiakos
25-11-2018 18:00 Atromitos 1 - 2 Olympiacos
25-11-2018 18:30 OFI Kreta 1 - 2 Aris Thessaloniki FC
26-11-2018 18:30 Panionios 1 - 0 Lamia
12. runde
01-12-2018 16:15 AE Larissa 4 - 2 Panionios
01-12-2018 18:05 Apollon Smirnis 1 - 1 Atromitos
01-12-2018 18:30 PAS Giannina 1 - 1 OFI Kreta
02-12-2018 16:15 Levadiakos 0 - 2 Asteras Tripolis
02-12-2018 18:00 Aris Thessaloniki FC 1 - 1 Panathinaikos
02-12-2018 18:30 AEK Athen 2 - 0 Xanthi
03-12-2018 18:05 Lamia 0 - 1 PAOK
03-12-2018 18:30 Olympiacos 2 - 1 Panetolikos
13. runde
08-12-2018 16:15 Asteras Tripolis 1 - 0 PAS Giannina
08-12-2018 18:30 AEK Athen 2 - 0 Lamia
09-12-2018 14:30 Xanthi 1 - 1 Olympiacos
09-12-2018 16:15 OFI Kreta 3 - 1 Panathinaikos
09-12-2018 18:00 Atromitos 4 - 2 Aris Thessaloniki FC
09-12-2018 18:30 PAOK 2 - 1 AE Larissa
10-12-2018 18:00 Panetolikos 2 - 1 Apollon Smirnis
10-12-2018 18:30 Panionios 1 - 1 Levadiakos
14. runde
15-12-2018 16:15 PAS Giannina 3 - 1 Panionios
15-12-2018 18:00 Aris Thessaloniki FC 1 - 2 Panetolikos
15-12-2018 18:30 Asteras Tripolis 2 - 1 OFI Kreta
16-12-2018 15:00 Apollon Smirnis 1 - 0 Xanthi
16-12-2018 16:15 AE Larissa 0 - 0 AEK Athen
16-12-2018 18:00 Panathinaikos 1 - 0 Atromitos
16-12-2018 18:30 Olympiacos 3 - 0 Lamia
17-12-2018 18:30 Levadiakos 1 - 2 PAOK
16. runde
12-01-2019 16:15 AE Larissa 3 - 0 Apollon Smirnis
12-01-2019 18:00 Atromitos 2 - 2 Panetolikos
12-01-2019 18:30 OFI Kreta 1 - 1 Panionios
13-01-2019 16:15 Levadiakos 0 - 2 Olympiacos
13-01-2019 18:00 Panathinaikos 2 - 2 Xanthi
13-01-2019 18:30 Asteras Tripolis 0 - 3 PAOK
14-01-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC 1 - 0 Lamia
14-01-2019 18:35 PAS Giannina 0 - 4 AEK Athen
17. runde
19-01-2019 16:15 PAS Giannina 1 - 2 Olympiacos
19-01-2019 18:00 Apollon Smirnis 0 - 0 Levadiakos
19-01-2019 18:30 PAOK 3 - 0 Panionios
20-01-2019 14:00 OFI Kreta 3 - 0 Panetolikos
20-01-2019 16:15 AE Larissa 0 - 0 Aris Thessaloniki FC
20-01-2019 18:00 Xanthi 2 - 1 Atromitos
20-01-2019 18:30 AEK Athen 3 - 0 Asteras Tripolis
21-01-2019 18:00 Lamia 1 - 0 Panathinaikos
18. runde
26-01-2019 16:15 PAS Giannina 1 - 0 Apollon Smirnis
26-01-2019 18:00 Panetolikos 0 - 0 Xanthi
26-01-2019 18:30 Panionios 0 - 2 AEK Athen
27-01-2019 14:00 Levadiakos 1 - 0 Aris Thessaloniki FC
27-01-2019 15:00 Lamia 2 - 1 Atromitos
27-01-2019 16:15 PAOK 4 - 0 OFI Kreta
27-01-2019 18:00 Panathinaikos 1 - 1 AE Larissa
27-01-2019 18:30 Asteras Tripolis 0 - 2 Olympiacos
15. runde
30-01-2019 14:00 Panionios 1 - 0 Asteras Tripolis
30-01-2019 15:00 Lamia 2 - 1 Apollon Smirnis
30-01-2019 16:15 PAOK 2 - 1 PAS Giannina
30-01-2019 16:15 AEK Athen 1 - 0 Levadiakos
30-01-2019 18:00 Panetolikos 0 - 1 Panathinaikos
30-01-2019 18:30 Olympiacos 4 - 0 AE Larissa
31-01-2019 16:15 OFI Kreta 1 - 1 Atromitos
31-01-2019 18:00 Xanthi 0 - 1 Aris Thessaloniki FC
19. runde
02-02-2019 18:00 Lamia 0 - 2 Panetolikos
02-02-2019 18:30 Olympiacos 4 - 0 Panionios
03-02-2019 14:00 OFI Kreta 0 - 0 Xanthi
03-02-2019 15:00 Apollon Smirnis 0 - 2 Asteras Tripolis
03-02-2019 16:15 Levadiakos 0 - 0 Panathinaikos
03-02-2019 16:20 AE Larissa 0 - 1 Atromitos
03-02-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC 1 - 0 PAS Giannina
03-02-2019 18:30 AEK Athen 1 - 1 PAOK
20. runde
09-02-2019 16:15 Panionios 0 - 1 Apollon Smirnis
09-02-2019 18:00 Xanthi 0 - 0 Lamia
09-02-2019 18:30 PAS Giannina 1 - 0 Panathinaikos
10-02-2019 14:00 AEK Athen 1 - 0 OFI Kreta
10-02-2019 18:00 Atromitos 1 - 0 Levadiakos
10-02-2019 18:30 PAOK 3 - 1 Olympiacos
11-02-2019 18:00 Panetolikos 2 - 2 AE Larissa
11-02-2019 18:30 Asteras Tripolis 0 - 3 Aris Thessaloniki FC
21. runde
16-02-2019 18:00 Panathinaikos 1 - 0 Asteras Tripolis
16-02-2019 18:30 PAS Giannina 0 - 2 Atromitos
17-02-2019 14:00 AE Larissa 1 - 1 Xanthi
17-02-2019 16:15 Levadiakos 1 - 0 Panetolikos
17-02-2019 17:05 Aris Thessaloniki FC 1 - 1 Panionios
17-02-2019 18:35 Olympiacos 4 - 1 AEK Athen
18-02-2019 18:00 Apollon Smirnis 1 - 5 PAOK
18-02-2019 18:30 OFI Kreta 1 - 3 Lamia
22. runde
23-02-2019 16:15 Asteras Tripolis 1 - 1 Atromitos
23-02-2019 18:30 AEK Athen 2 - 1 Apollon Smirnis
24-02-2019 14:00 Panionios 2 - 0 Panathinaikos
24-02-2019 15:00 Xanthi 0 - 1 Levadiakos
24-02-2019 18:00 Lamia 2 - 1 AE Larissa
24-02-2019 18:30 PAOK 1 - 1 Aris Thessaloniki FC
25-02-2019 16:15 Olympiacos 5 - 1 OFI Kreta
25-02-2019 18:00 Panetolikos 1 - 0 PAS Giannina
23. runde
02-03-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC 2 - 0 AEK Athen
02-03-2019 18:30 PAS Giannina 0 - 0 Xanthi
03-03-2019 14:00 OFI Kreta 0 - 0 AE Larissa
03-03-2019 15:00 Atromitos 3 - 0 Panionios
03-03-2019 16:15 Levadiakos 1 - 1 Lamia
03-03-2019 18:00 Panathinaikos 0 - 2 PAOK
03-03-2019 18:30 Asteras Tripolis 3 - 0 Panetolikos
04-03-2019 18:00 Apollon Smirnis 0 - 2 Olympiacos
24. runde
09-03-2019 15:00 Xanthi 0 - 0 Asteras Tripolis
09-03-2019 18:30 AEK Athen 0 - 0 Panathinaikos
10-03-2019 14:00 AE Larissa 2 - 0 Levadiakos
10-03-2019 15:00 Apollon Smirnis 0 - 0 OFI Kreta
10-03-2019 16:15 PAOK 3 - 0 Atromitos
10-03-2019 18:00 Lamia 1 - 1 PAS Giannina
10-03-2019 18:30 Olympiacos 4 - 1 Aris Thessaloniki FC
11-03-2019 18:00 Panetolikos 5 - 0 Panionios
25. runde
16-03-2019 16:15 Asteras Tripolis 0 - 0 Lamia
16-03-2019 18:00 Panetolikos 1 - 2 PAOK
16-03-2019 18:30 PAS Giannina 0 - 0 AE Larissa
17-03-2019 14:00 OFI Kreta 2 - 0 Levadiakos
17-03-2019 15:00 Atromitos 0 - 1 AEK Athen
17-03-2019 18:00 Panathinaikos 0 - 3 Olympiacos
17-03-2019 18:30 Panionios 1 - 0 Xanthi
18-03-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC 5 - 0 Apollon Smirnis
26. runde
30-03-2019 16:15 Levadiakos 0 - 2 PAS Giannina
30-03-2019 18:00 Lamia 1 - 0 Panionios
30-03-2019 18:30 AE Larissa 2 - 1 Asteras Tripolis
31-03-2019 15:00 Aris Thessaloniki FC 3 - 1 OFI Kreta
31-03-2019 16:15 AEK Athen 4 - 0 Panetolikos
31-03-2019 18:00 Xanthi 1 - 2 PAOK
31-03-2019 18:30 Olympiacos 2 - 1 Atromitos
01-04-2019 18:00 Apollon Smirnis 1 - 3 Panathinaikos
27. runde
06-04-2019 16:15 OFI Kreta 1 - 0 PAS Giannina
06-04-2019 18:00 Panathinaikos 2 - 0 Aris Thessaloniki FC
06-04-2019 18:30 Panionios 1 - 0 AE Larissa
07-04-2019 15:00 Xanthi 1 - 3 AEK Athen
07-04-2019 16:15 Asteras Tripolis 0 - 0 Levadiakos
07-04-2019 18:00 Panetolikos 0 - 5 Olympiacos
07-04-2019 18:30 PAOK 3 - 0 Lamia
08-04-2019 18:00 Atromitos 1 - 0 Apollon Smirnis
28. runde
14-04-2019 18:00 AE Larissa 1 - 1 PAOK
14-04-2019 18:00 Apollon Smirnis 0 - 1 Panetolikos
14-04-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC 0 - 2 Atromitos
14-04-2019 18:00 Lamia 2 - 2 AEK Athen
14-04-2019 18:00 Levadiakos 1 - 2 Panionios
14-04-2019 18:00 Olympiacos 4 - 0 Xanthi
14-04-2019 18:00 Panathinaikos 1 - 3 OFI Kreta
14-04-2019 18:00 PAS Giannina 0 - 0 Asteras Tripolis
29. runde
21-04-2019 18:00 AEK Athen 0 - 1 AE Larissa
21-04-2019 18:00 Xanthi 2 - 0 Apollon Smirnis
21-04-2019 18:00 Atromitos 2 - 0 Panathinaikos
21-04-2019 18:00 Lamia 1 - 3 Olympiacos
21-04-2019 18:00 OFI Kreta 1 - 1 Asteras Tripolis
21-04-2019 18:00 PAOK 5 - 0 Levadiakos
21-04-2019 18:00 Panetolikos 1 - 2 Aris Thessaloniki FC
21-04-2019 18:00 Panionios 2 - 1 PAS Giannina
30. runde
05-05-2019 18:00 AE Larissa - Olympiacos
05-05-2019 18:00 Apollon Smirnis - Lamia
05-05-2019 18:00 Aris Thessaloniki FC - Xanthi
05-05-2019 18:00 Asteras Tripolis - Panionios
05-05-2019 18:00 Atromitos - OFI Kreta
05-05-2019 18:00 Levadiakos - AEK Athen
05-05-2019 18:00 Panathinaikos - Panetolikos
05-05-2019 18:00 PAS Giannina - PAOK

Her finder du kampprogrammet for 1. Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.