Champions League

International
1. runde
27-06-2017 18:00 Alashkert FC 1 - 0 FC Santa Coloma
27-06-2017 20:00 Vikingur 2 - 1 Trepca 89
27-06-2017 20:00 Hibernians 2 - 0 FCI Tallinn
27-06-2017 20:00 TNS 1 - 2 Europa FC
28-06-2017 20:45 Linfield 1 - 0 La Fiorita Montegiardino
04-07-2017 18:00 Trepca 89 1 - 4 Vikingur
04-07-2017 18:00 FCI Tallinn 0 - 1 Hibernians
04-07-2017 19:30 Europa FC 1 - 3 TNS
04-07-2017 20:30 FC Santa Coloma 1 - 1 Alashkert FC
04-07-2017 20:30 La Fiorita Montegiardino 0 - 0 Linfield
2. runde
11-07-2017 19:00 Qarabag FK 5 - 0 Samtredia
11-07-2017 20:30 Hibernians 0 - 3 Salzburg
11-07-2017 20:45 Partizan Beograd 2 - 0 Buducnost Podgorica
11-07-2017 20:45 Rijeka 2 - 0 TNS
12-07-2017 18:00 FK Spartaks 0 - 1 FC Astana
12-07-2017 19:00 APOEL Nicosia 1 - 0 F91 Dudelange
12-07-2017 19:00 FC Sheriff 1 - 0 Kukesi
12-07-2017 19:00 Hapoel Beer Sheva 2 - 1 Budapest Honved
12-07-2017 19:00 Malmö FF 1 - 1 FK Vardar Skopje
12-07-2017 19:00 Zrinjski Mostar 1 - 2 Maribor
12-07-2017 19:30 BATE Borisov 1 - 1 Alashkert FC
12-07-2017 20:00 Zalgiris Wilna 2 - 1 Ludogorets
12-07-2017 20:00 IFK Mariehamn 0 - 3 Legia Warszawa
12-07-2017 20:15 Zilina 1 - 3 FC København
12-07-2017 20:45 Dundalk 1 - 1 Rosenborg
12-07-2017 21:15 FH Hafnarfjordur 1 - 1 Vikingur
14-07-2017 18:00 Linfield 0 - 2 Celtic
18-07-2017 16:00 FC Astana 1 - 1 FK Spartaks
18-07-2017 18:00 FK Vardar Skopje 3 - 1 Malmö FF
18-07-2017 18:00 Alashkert FC 1 - 3 BATE Borisov
18-07-2017 19:00 Samtredia 0 - 1 Qarabag FK
18-07-2017 20:00 TNS 1 - 5 Rijeka
18-07-2017 20:00 Vikingur 0 - 2 FH Hafnarfjordur
18-07-2017 20:45 Buducnost Podgorica 0 - 0 Partizan Beograd
19-07-2017 18:00 F91 Dudelange 0 - 1 APOEL Nicosia
19-07-2017 19:15 Rosenborg 2 - 1 Dundalk
19-07-2017 19:30 Kukesi 2 - 1 FC Sheriff
19-07-2017 19:30 FC København 1 - 2 Zilina
19-07-2017 20:00 Ludogorets 4 - 1 Zalgiris Wilna
19-07-2017 20:15 Maribor 1 - 1 Zrinjski Mostar
19-07-2017 20:30 Salzburg 3 - 0 Hibernians
19-07-2017 20:45 Legia Warszawa 6 - 0 IFK Mariehamn
19-07-2017 20:45 Celtic 4 - 0 Linfield
19-07-2017 21:15 Budapest Honved 2 - 3 Hapoel Beer Sheva
3. runde
25-07-2017 19:00 Qarabag FK 0 - 0 FC Sheriff
25-07-2017 19:00 Sl. Prag 1 - 0 BATE Borisov
25-07-2017 19:30 Steaua Bukarest 2 - 2 Viktoria Plzen
25-07-2017 19:30 AEK Athen 0 - 2 CSKA Moskva
25-07-2017 20:00 FK Vardar Skopje 1 - 0 FC København
25-07-2017 20:45 Partizan Beograd 1 - 3 Olympiacos
26-07-2017 16:00 FC Astana 3 - 1 Legia Warszawa
26-07-2017 18:30 Dynamo Kiev 3 - 1 Young Boys
26-07-2017 18:45 Salzburg 1 - 1 Rijeka
26-07-2017 19:00 Hapoel Beer Sheva 2 - 0 Ludogorets
26-07-2017 20:00 FC Viitorul Constanta 1 - 0 APOEL Nicosia
26-07-2017 20:20 Maribor 1 - 0 FH Hafnarfjordur
26-07-2017 20:45 Nice 1 - 1 Ajax
26-07-2017 20:45 Celtic 0 - 0 Rosenborg
26-07-2017 21:00 Club Brugge 3 - 3 Istanbul Basaksehir
01-08-2017 19:00 FC Sheriff - - - Qarabag FK
02-08-2017 19:00 APOEL Nicosia - - - FC Viitorul Constanta
02-08-2017 19:00 CSKA Moskva - - - AEK Athen
02-08-2017 19:00 BATE Borisov - - - Sl. Prag
02-08-2017 19:45 Istanbul Basaksehir - - - Club Brugge
02-08-2017 20:00 FC København - - - FK Vardar Skopje
02-08-2017 20:15 Viktoria Plzen - - - Steaua Bukarest
02-08-2017 20:15 Young Boys - - - Dynamo Kiev
02-08-2017 20:30 Ludogorets - - - Hapoel Beer Sheva
02-08-2017 20:30 FH Hafnarfjordur - - - Maribor
02-08-2017 20:45 Rijeka - - - Salzburg
02-08-2017 20:45 Olympiacos - - - Partizan Beograd
02-08-2017 20:45 Ajax - - - Nice
02-08-2017 20:45 Legia Warszawa - - - FC Astana
02-08-2017 20:45 Rosenborg - - - Celtic

Her finder du kampprogrammet for Champions League Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.