Danmark
Danmark: 1. Division

16:00
-
HB Køge
-
FC Roskilde
16:00
-
Skive
-
Fredericia
16:00
-
AC Horsens
-
Vejle Boldklub
16:00
-
AB
-
Vendsyssel FF
16:00
-
Lyngby
-
AGF
 
16:00
-
Brønshøj
-
Viborg
England
England: FA Cup

18:30
-
Arsenal
-
Aston Villa
   
International
International: Friendlies

12:00
Udsat
Mexico
-
Senegal
00:00
-
Mexico
-
Guatemala
Italien
Italien: Serie A

18:00
-
Verona
-
Juventus
 
20:45
-
Atalanta
-
AC Milan
 
Danmark
Danmark: 2. Division East

13:00
-
HIK
-
Herlev
13:00
-
Svebølle
-
FC Helsingør
15:00
-
Frem
-
GVI
Danmark
Danmark: 2. Division West

15:00
-
Thisted
-
FC Sydvest 05 Tønder
15:00
-
Næsby
-
Jammerbugt FC
16:00
-
Kjellerup
-
Kolding IF
Spanien
Spanien: Copa del Rey

21:30
-
Athletic Bilbao
-
Barcelona
 
Frankrig
Frankrig: Coupe de France

21:00
-
Auxerre
-
Paris Saint Germain
   
Tyskland
Tyskland: DFB Pokal

20:00
-
Borussia Dortmund
-
Wolfsburg
 
Italien
Italien: Serie B Relegation Playoff

18:30
-
Entella
-
Modena
 
Sverige
Sverige: Allsvenskan

16:00
-
Hammarby
-
Halmstads BK
 
16:00
-
IFK Norrköping
-
Kalmar FF
 
16:00
-
Falkenbergs FF
-
GIF Sundsvall
 
International
International: Club Friendlies

12:00
-
Tottenham
-
Sydney FC
12:00
-
Thailand All Stars
-
Chelsea
15:00
-
Delmenhorst
-
Werder Bremen
Italien
Italien: Lega Pro Relegation playoff

15:00
-
Aversa
-
Ischia Isolaverde
15:00
-
Messina
-
Reggina
16:00
-
Monza
-
Pordenone Calcio
16:00
-
Pro Patria
-
Lumezzane
17:00
-
Gubbio
-
Savona
17:00
-
Forlì
-
Pro Piacenza
Rusland
Rusland: Premier League

12:30
-
Dynamo Moskva
-
FC Krasnodar
 
12:30
-
FK Rostov
-
CSKA Moskva
12:30
-
FC Ufa
-
Rubin Kazan
 
12:30
-
Kuban Krasnodar
-
Arsenal Tula
 
12:30
-
Spartak Moskva
-
Amkar
12:30
-
Terek Grozny
-
Ural
 
12:30
-
Torpedo Moskva
-
Mordovya
12:30
-
Zenit Petersborg
-
Lok. Moskva
 
Argentina
Argentina: Primera Division

02:10
Slut
Quilmes
1 - 2
San Lorenzo
20:00
-
Nueva Chicago
-
Temperley
 
22:10
-
Sarmiento
-
Argentinos Juniors
 
23:10
-
Belgrano
-
Gimnasia LP
 
01:15
-
Independiente
-
Tigre
01:30
-
Union
-
Godoy Cruz
01:30
-
Newells Old Boys
-
Banfield
Spanien
Spanien: Segunda B promotion playoff

19:00
-
Murcia
-
Hercules
19:00
-
Guadalajara
-
Almeria B
Brasilien
Brasilien: Serie A

23:30
-
Ponte Preta
-
Chapecoense AF
23:30
-
Coritiba
-
Avai FC
 
02:00
-
Joinville
-
Atletico PR
Norge
Norge: Tippeligaen

15:30
-
FK Haugesund
-
Start
18:00
-
Molde
-
Sandefjord
Tjekkiet
Tjekkiet: 1. Division

17:15
-
Sparta Prag
-
Bohemians 1905
 
17:15
-
Sl. Prag
-
Slovacko
 
17:15
-
Mlada Boleslav
-
Jihlava
 
17:15
-
Brno
-
Jablonec
17:15
-
Viktoria Plzen
-
Pribram
 
17:15
-
Liberec
-
Budejovice
17:15
-
Teplice
-
Hradec Kralove
 
17:15
-
Banik Ostrava
-
Dukla Praha
 
Polen
Polen: Ekstraklasa Championship Group

20:30
-
Slask Wroclaw
-
Lechia Gdansk
Polen
Polen: Ekstraklasa Relegation Group

15:30
-
Gornik Leczna
-
Ruch Chorzow
 
18:00
-
GKS Belchatow
-
Zawisza Bydgoszcz
 
Skotland
Skotland: FA Cup

16:00
-
Inverness
-
Falkirk
Japan
Japan: J. League 1st stage

06:00
-
Albirex Niigata
-
Ventforet Kofu
 
07:00
-
Nagoya Grampus Eight
-
Montedio Yamagata
 
09:00
-
Vissel Kobe
-
Vegalta Sendai
 
12:00
-
FC Tokyo
-
Kashiwa Reysol
 
12:00
-
Kashima Antlers
-
Matsumoto Yamaga
 
12:00
-
Shimizu S-Pulse
-
Kawasaki Frontale
 
12:00
-
Shonan Bellmare
-
Sanfrecce Hiroshima
 
12:00
-
Sagan Tosu
-
Urawa Red Diamonds
 
12:00
-
Yokohama F.Marinos
-
Gamba Osaka
 
Rusland
Rusland: National Football League

11:00
-
Sibir Novosibirsk
-
Volga Nyzhnyi
 
13:00
-
Sakhalin
-
Anzhi Makhachkala
 
13:00
-
Baltika
-
Shinnik Yaroslavl
 
13:00
-
SKA-Energiya
-
Luch Energiya
 
13:00
-
Tosno
-
Gazovik Orenburg
13:00
-
Tom Tomsk
-
Dinamo St Petersburg
 
13:00
-
Khimik Dzerzhinsk
-
Krylya Sovetov Samara
14:00
-
Tyumen
-
FC Volgar
16:00
-
Sokol Saratov
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
 
Ungarn
Ungarn: NB I

14:00
-
Ujpest
-
Kecskemeti TE
16:30
-
Ferencvaros
-
Videoton FC
19:00
-
Haladas
-
Puskas FC Academy
19:00
-
Paks
-
Dunaujvaros Palhalma
19:00
-
Budapest Honved
-
Lombard
Argentina
Argentina: Primera B Nacional

01:00
Slut
Santamarina
2 - 1
All Boys
17:00
-
Chacarita Juniors
-
Patronato de Parana
20:30
-
Villa Dalmine
-
Sportivo Belgrano
20:30
-
Ferro Carril Oeste
-
Union de Mar del Plata
02:00
-
Guarani Antonio Franco
-
Juventud Unida Gualeguaychu
Slovenien
Slovenien: Prva Liga

17:00
-
Rudar Velenje
-
NK Celje
17:00
-
Gorica
-
Zavrc
17:00
-
Olimpija Ljubljana
-
Domzale
17:00
-
Radomlje
-
NK Krka
17:00
-
Maribor
-
Koper
Brasilien
Brasilien: Serie B

00:30
Slut
Bragantino
0 - 1
America MG
00:30
Slut
Santa Cruz
0 - 1
ABC
02:50
56'
Bahia
1 - 0
Parana Clube
21:30
-
Botafogo RJ
-
Vitoria
21:30
-
Boa Esporte Clube
-
Paysandu
21:30
-
Criciuma
-
Atletico GO
21:30
-
Sampaio Correa
-
Nautico
02:00
-
Luverdense
-
Macae
02:00
-
Oeste FC
-
Mogi Mirim
Slovakiet
Slovakiet: Super Liga

17:15
-
Myjava
-
Kosice
17:15
-
Dukla Banska Bystrica
-
Ruzomberok
17:15
-
Zilina
-
Spartak Trnava
17:15
-
Zlate Moravce
-
Trencin
17:15
-
DAC 1904 Dunajska Streda
-
Slovan Bratislava
17:15
-
FK Senica
-
Podbrezova
Serbien
Serbien: Super Liga Qualification

19:00
-
FK Metalac
-
Napredak
Sverige
Sverige: Superettan

16:00
-
Utsiktens BK
-
Jönköping S.
16:00
-
Sirius
-
AFC United
16:00
-
Varbergs BoIS FC
-
Degerfors
16:00
-
IFK Värnamo
-
IK Frej Täby
16:00
-
Ljungskile
-
Östersunds FK
16:00
-
Assyriska FF
-
Brommapojkarna
International
International: World Cup U20 Grp. A

03:00
49'
New Zealand U20
0 - 0
Ukraine U20
06:00
-
USA U20
-
Myanmar U20
International
International: World Cup U20 Grp. B

06:00
-
Argentina U20
-
Panama U20
09:00
-
Ghana U20
-
Østrig U20
International
International: World Cup U20 Grp. C

03:00
-
Qatar U20
-
Colombia U20
06:00
-
Portugal U20
-
Senegal U20
International
International: World Cup U20 Grp. D

03:00
-
Mexico U20
-
Mali U20
06:00
-
Uruguay U20
-
Serbien U20
Montenegro
Montenegro: 1. CFL

17:30
-
Rudar Pljevlja
-
Berane
17:30
-
Mladost Podgorica
-
Mogren
17:30
-
Buducnost Podgorica
-
Zeta
17:30
-
Sutjeska
-
FK Bokelj
17:30
-
FK Lovcen
-
Mornar
17:30
-
Grbalj Radanovici
-
Petrovac
Kroatien
Kroatien: 1. Division

19:00
-
NK Zagreb
-
NK Istra 1961
19:00
-
Osijek
-
Slaven
19:00
-
NK Zadar
-
NK Lokomotiva
Polen
Polen: 1. Division

16:00
-
Wisla Plock
-
Stomil Olsztyn
16:00
-
Chojniczanka Chojnice
-
Wigry Suwalki
16:00
Slut
Flota Swinoujscie
0 - 3
Bytovia Bytow
16:00
-
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
-
Pogon Siedlce
16:00
-
Miedz Legnica
-
Zaglebie Lubin
16:00
-
Widzew Lodz
-
Chrobry Glogow
16:00
-
Arka Gdynia
-
Olimpia Grudziadz
16:00
-
GKS Tychy 71
-
GKS Katowice
16:00
-
Sandecja Nowy Sacz
-
Dolcan Zabki
Bulgarien
Bulgarien: Cup

19:00
-
Levski Sofia
-
Cherno More Varna
 
Irland
Irland: FAI Cup

15:30
-
Killester United
-
Cobh Ramblers
20:45
-
Athlone Town
-
Liffey Wanderers
Japan
Japan: J. League 2

06:00
-
Thespakusatsu Gunma
-
JEF United Chiba
06:00
-
Tokyo Verdy
-
Tochigi SC
06:00
-
Kyoto Sanga FC
-
Roasso Kumamoto
06:00
-
Kamatamare Sanuki
-
Fagiano Okayama FC
Rumænien
Rumænien: Liga I

17:00
-
CS Universitatea Craiova
-
CFR Cluj
USA
USA: Major League Soccer

03:05
Pause
Sporting Kansas City
1 - 0
FC Dallas
 
23:00
-
Toronto FC
-
San Jose Earthquakes
 
00:00
-
Vancouver Whitecaps
-
Real Salt Lake
01:00
-
DC United
-
Philadelphia Union
01:00
-
New York City FC
-
Houston Dynamo
01:30
-
Orlando City
-
Columbus Crew
02:30
-
Chicago Fire
-
Montreal Impact
03:00
-
Colorado Rapids
-
Portland Timbers
Rusland
Rusland: PFL Zone Center

13:00
-
Arsenal Tula II
-
Kaluga
13:00
-
Zenit Penza
-
Dinamo Briansk
14:00
-
Spartak Tambov
-
Podolye Podolskiy Rayon
15:00
-
FC Oryol
-
Avangard Kursk
16:00
-
Vityaz Podolsk
-
Chertanovo Moscow
17:00
Slut
Lokomotiv Liski
3 - 0
FC Metallurg Vyksa
17:00
Slut
Metalurg Lypetsk
3 - 0
Vybor-Kurbatovo
17:00
-
Fakel
-
Zvezda Ryazan
Rusland
Rusland: PFL Zone East

13:00
-
Irtysh
-
Sibir Novosibirsk II
Rusland
Rusland: PFL Zone South 2nd stage Grp. A

15:00
-
Mitos
-
Chernomorets Novorossiysk
15:00
-
Dinamo Stavropol
-
Vityaz Krymsk
16:00
-
Mashuk-KMV
-
Afips Afipsky
16:00
-
Angusht Nazran
-
Biolog Novokubansk
17:30
-
Spartak Nalchik
-
Druzhba
Rusland
Rusland: PFL Zone Ural-Povolzhye 2nd stage Grp. A

12:30
-
FC Chelyabinsk
-
Rubin Kazan 2
13:00
-
KamAZ
-
Zenit Izhevsk
17:00
-
Syzran-2003
-
Volga Ulyanovsk
Rusland
Rusland: PFL Zone Ural-Povolzhye 2nd stage Grp. B

15:00
-
NoSta
-
Neftekhimik
16:00
-
Lada Togliati
-
Dinamo Kirov
Rusland
Rusland: PFL Zone West

15:00
-
Znamya
-
Zenit St. Petersburg 2
16:00
-
Dnepr
-
Tekstilshchik
16:00
-
Torpedo Vladimir
-
Kolomna
16:30
-
Khimki
-
Domodedovo Moscow
17:00
-
FC Dolgoprudny
-
Volga Tver
17:30
-
Pskov 747
-
Solaris Moscow
17:30
-
Spartak Moskva II
-
Saturn Ramenskoye
18:00
-
Strogino
-
Spartak Kostroma
Hviderusland
Hviderusland: Premier League

17:30
-
Neman Grodno
-
Granit Mikashevichi
17:30
-
Shakhtyor Soligorsk
-
Torpedo Zhodino
18:00
-
BATE Borisov
-
FC Minsk
18:30
-
Gomel
-
FK Vitebsk
Argentina
Argentina: Primera B Metropolitana

16:00
-
Colegiales
-
Villa San Carlos
18:15
-
Brown de Adrogue
-
CA Defensores de Belgrano
20:30
-
Comunicaciones
-
Deportivo Moron
00:05
-
Deportivo Espanol
-
CA Fenix
Uruguay
Uruguay: Primera Division Clausura

20:00
-
Juventud de las Piedras
-
Nacional
 
22:30
-
Defensor Sporting
-
Montevideo Wanderers
 
Kina
Kina: Super League

13:35
-
Hangzhou Greentown
-
Changchun Yatai
 
13:35
-
Chongqing Lifan
-
Jiangsu Guoxin-Sainty
 
13:45
-
Shanghai Greenland Shenhua
-
Shijiazhuang Ever Bright
Schweiz
Schweiz: Challenge League

17:45
-
Wil
-
Lausanne
17:45
-
Winterthur
-
Servette
17:45
-
Lugano
-
Wohlen
 
17:45
-
Le Mont LS
-
Chiasso
17:45
-
Schaffhausen
-
Biel
Sydkorea
Sydkorea: K. League Challenge

07:00
-
FC Anyang
-
Daegu FC
09:00
-
Gangwon FC
-
Sangju Sangmu
11:00
-
Seoul E-Land FC
-
Suwon City
Sydkorea
Sydkorea: K. League Classic

07:00
-
Pohang Steelers
-
Daejeon Citizen
 
07:00
-
Gwangju FC
-
Jeju United
09:00
-
Jeonnam Dragons
-
Busan I'Park
USA
USA: NASL Spring Season

01:10
Slut
Ottawa Fury
0 - 0
FC Edmonton
01:30
-
Indy Eleven
-
Tampa Bay Rowdies
01:30
-
Jacksonville Armada FC
-
Carolina RailHawks
02:00
-
Minnesota United
-
New York Cosmos
02:30
-
San Antonio Scorpions FC
-
Fort Lauderdale Strikers Miami FC Blues
USA
USA: NWSL

01:00
-
Washington Spirit
-
Portland Thorns
01:00
-
Boston Breakers
-
FC Kansas City
04:00
-
Seattle Reign FC
-
Chicago Red Stars
Bosnien-Hercegovina
Bosnien-Hercegovina: Premier League

17:00
-
Drina Zvornik
-
Slavija Sarajevo
17:00
-
Siroki Brijeg
-
Zrinjski Mostar
17:00
-
Olimpik Sarajevo
-
Radnik Bijeljina
17:00
-
Celik Zenica
-
Zeljeznicar
17:00
-
Travnik
-
Vitez
17:00
-
FK Sarajevo
-
Sloboda Tuzla
17:00
-
FK Mladost Velika Obarska
-
FK Zvijezda
17:00
-
FK Velez Mostar
-
Borac Banja Luka
Ukraine
Ukraine: Premier League

16:00
-
Dynamo Kiev
-
Met. Zaporizhia
16:00
-
Illichivets
-
Olimpik Donetsk
 
18:30
-
Shakhtar Donetsk
-
Karpaty
 
18:30
-
Hoverla Uzhhorod
-
Dnipro
Tyrkiet
Tyrkiet: Super Lig

12:00
-
Rizespor
-
Galatasaray
 
15:00
-
Fenerbahce
-
Kasimpasa
 
18:00
-
Mersin
-
Istanbul Basaksehir
 
18:00
-
Bursaspor
-
Konyaspor
 
18:00
-
Sivasspor
-
Trabzonspor
 
Letland
Letland: Virsliga

15:00
-
FK Spartaks
-
FK Liepaja
 
Paraguay
Paraguay: Division Profesional - Apertura

00:00
Slut
Luqueno
3 - 0
Deportivo Capiata
USA
USA: USL

01:00
-
Pittsburgh Riverhounds
-
Harrisburg City Islanders
01:00
-
Richmond Kickers
-
New York Red Bulls USL
01:05
-
Rochester Rhinos
-
Montreal Impact FC
01:30
-
Charleston Battery
-
Wilmington Hammerheads
01:30
-
Louisville City FC
-
Saint Louis FC
02:30
-
Tulsa Roughnecks FC
-
Portland Timbers USL
04:00
-
Orange County Blues FC
-
Seattle Sounders FC USL
04:30
-
LA Galaxy II
-
Colorado Springs Switchbacks FC
04:30
-
Sacramento Republic FC
-
Real Monarchs SLC
Indien
Indien: I-League

13:00
-
Shillong Lajong
-
East Bengal Club
 
13:00
-
Salgaocar
-
Dempo SC
13:00
-
Sporting Club de Goa
-
Pune FC
 
13:00
-
Mumbai FC
-
Kalyani Bharat FC
 
Israel
Israel: Ligat-Al playoff champions group

16:15
-
Maccabi Haifa
-
Ironi Kiryat Shmona
17:40
-
Hapoel Beer Sheva
-
Beitar Jerusalem
 
Kenya
Kenya: Premier League

12:30
-
KCB
-
Muhoroni Youth fc
14:00
-
Chemelil Sugar
-
Western Stima
14:00
-
Nairobi City Stars
-
Nakuru AllStars
14:45
-
Tusker FC
-
SoNy Sugar
International
International: Toulon Tournament grp. A

17:00
-
Costa Rica U23
-
USA U23
19:00
-
Holland U21
-
Qatar U23
International
International: Toulon Tournament grp. B

15:00
-
England U20
-
Elfenbenskysten U23
 
17:00
-
Kina U23
-
Marokko U23