England
England: Premier League

13:45
-
Hull
-
Newcastle United
 
16:00
-
Crystal Palace
-
Everton
16:00
-
Liverpool
-
West Ham
 
16:00
-
Manchester United
-
Leicester
 
16:00
-
Stoke
-
Queens P.R.
16:00
-
Sunderland
-
Burnley
16:00
-
West Bromwich Albion
-
Tottenham
18:30
-
Chelsea
-
Manchester City
 
Spanien
Spanien: Primera Division

16:00
-
Real Madrid
-
Real Sociedad
 
18:00
-
Eibar
-
Atletico Madrid
 
20:00
-
Granada
-
Elche
 
22:00
-
Celta Vigo
-
Cordoba
 
Tyskland
Tyskland: 1. Bundesliga

15:30
-
Schalke 04
-
Hannover 96
 
15:30
-
Mainz 05
-
Paderborn
 
15:30
-
Freiburg
-
Eintracht Frankfurt
 
15:30
-
VfB Stuttgart
-
Borussia Mönchengladbach
 
15:30
-
Hamburger SV
-
FC Köln
18:30
-
Bayer Leverkusen
-
Borussia Dortmund
 
Frankrig
Frankrig: Ligue 1

16:30
-
Marseille
-
Evian Thonon Gaillard
 
20:00
-
Lens
-
Bastia
 
20:00
-
Lorient
-
Montpellier
 
20:00
-
Metz
-
Nice
 
20:00
-
Nantes
-
Lille
 
20:00
-
Toulouse
-
Reims
 
Italien
Italien: Serie A

18:00
-
Genoa
-
Fiorentina
 
20:45
-
Roma
-
Empoli
 
England
England: Championship

13:15
-
Brentford
-
Middlesbrough
 
13:30
-
Huddersfield
-
Leeds
16:00
-
Cardiff
-
Derby
16:00
-
Bolton
-
Wolverhampton
16:00
-
Ipswich
-
Wigan
16:00
-
Charlton
-
Rotherham
16:00
-
Reading
-
Sheffield W.
16:00
-
Birmingham
-
Norwich
16:00
-
Blackburn
-
Fulham
16:00
-
Blackpool
-
Brighton
16:00
-
Nottingham F.
-
Millwall
 
England
England: League 1

16:00
-
Oldham
-
Notts Co.
16:00
-
Leyton Orient
-
Scunthorpe
16:00
-
Bradford
-
Colchester
16:00
-
Crewe
-
Milton Keynes Dons
16:00
-
Coventry
-
Rochdale
16:00
-
Peterborough
-
Yeovil
16:00
-
Crawley
-
Preston
16:00
-
Chesterfield
-
Doncaster
16:00
-
Barnsley
-
Port Vale
16:00
-
Sheffield U.
-
Swindon
England
England: League 2

16:00
-
Exeter
-
Tranmere
16:00
-
Hartlepool
-
Plymouth
16:00
-
Luton
-
Cambridge U
16:00
-
Morecambe
-
AFC Wimbledon
16:00
-
Newport
-
Shrewsbury
16:00
-
Burton
-
Bury
16:00
-
Stevenage
-
Oxford
16:00
-
Accrington
-
Northampton
16:00
-
Carlisle
-
Mansfield
16:00
-
Southend
-
York
16:00
-
Wycombe
-
Portsmouth
16:00
-
Dag and Red
-
Cheltenham
Frankrig
Frankrig: Ligue 2

14:00
-
Auxerre
-
Dijon
 
Spanien
Spanien: Segunda Division

18:00
-
Sabadell
-
Barcelona B
 
18:00
-
Albacete
-
Tenerife
 
18:00
-
Ponferradina
-
Sporting Gijon
 
18:15
-
Numancia
-
Real Betis
 
20:00
-
Leganes
-
Llagostera
 
20:00
-
Mirandes
-
Racing Santander
 
21:00
-
Las Palmas
-
Mallorca
 
Italien
Italien: Serie B

15:00
-
Carpi
-
Crotone
 
15:00
-
Latina
-
Livorno
15:00
-
Pro Vercelli
-
Modena
15:00
-
Catania
-
Perugia
15:00
-
Bologna
-
Pescara
15:00
-
Cittadella
-
Trapani
15:00
-
Virtus Lanciano
-
Varese
15:00
-
Brescia
-
Entella
15:00
-
Ternana
-
Vicenza
Tyskland
Tyskland: 3. Liga

14:00
-
Holstein Kiel
-
VfB Stuttgart II
14:00
-
Wehen
-
Hansa Rostock
14:00
-
Jahn Regensburg
-
Borussia Dortmund II
14:00
-
Sonnenhof Großaspach
-
Unterhaching
14:00
-
Hallescher FC
-
Duisburg
14:00
-
Chemnitz
-
Fortuna Koln
14:00
-
Osnabruck
-
Arminia Bielefeld
14:00
-
RW Erfurt
-
Energie Cottbus
International
International: Africa Cup of Nations quarter finals

17:00
-
Congo
-
DR Congo
20:30
-
Tunesien
-
Ækvatorialguinea
International
International: Club Friendlies

02:10
Slut efter straffe
Estudiantes
7 - 6
Gimnasia LP
13:00
-
Greuther Fürth
-
Bochum
13:00
-
Elfsborg
-
FC Nordsjælland
13:00
-
Åtvidaberg
-
Djurgården
13:00
-
Sirius
-
Gefle
13:00
-
IFK Norrköping
-
IK Sleipner
14:00
-
Grasshoppers
-
Wohlen
14:00
-
Union Berlin
-
Esbjerg fB
14:00
-
Häcken
-
Helsingborg
14:00
-
Halmstads BK
-
Kalmar FF
14:00
-
SV Grödig
-
Anzhi Makhachkala
14:00
-
Slask Wroclaw
-
Altach
14:30
-
Chiasso
-
Sion
15:00
-
St. Pauli
-
Silkeborg
15:00
-
CSKA Sofia
-
Rapid Wien
15:00
-
Sturm Graz
-
Ol Ljubljana
15:00
-
IFK Norrköping
-
IF Sylvia
15:00
-
Luzern
-
Lugano
15:00
-
Brommapojkarna
-
Dalkurd FF
15:30
-
Locarno
-
Young Boys
16:00
-
FC Midtjylland
-
Örebro
 
16:00
-
Thun
-
Servette
16:00
-
Admira Mödling
-
Karpaty
16:00
-
Odd Ballklubb
-
FC Vestsjælland
16:30
-
Al Jaish
-
Salzburg
17:30
-
Spartak Moskva
-
PFC Ludogorets Razgrad
17:30
-
Bryne
-
FK Haugesund
18:00
-
Steaua Bukarest
-
Sturm Graz
19:00
-
Start
-
AaB
21:00
-
Brøndby IF
-
M Boleslav
 
02:10
-
Boca Juniors
-
River Plate
England
England: Conference North

16:00
-
AFC Fylde
-
Chorley
16:00
-
Barrow
-
Brackley Town
16:00
-
Boston Utd.
-
Stockport
16:00
-
Colwyn Bay
-
Hednesford
16:00
-
Gainsborough
-
Harrogate
16:00
-
Gloucester City
-
Lowestoft Town
16:00
-
Guiseley
-
Hyde FC
16:00
-
Leamington
-
Solihull Moors
16:00
-
North Ferriby United
-
Worcester
16:00
-
Oxford City
-
Tamworth
16:00
-
Stalybridge
-
Bradford PA
England
England: Conference Premier

16:00
-
Altrincham
-
Aldershot
16:00
-
Braintree Town
-
Macclesfield
16:00
-
Dartford
-
Bristol Rovers
16:00
-
Halifax
-
Barnet
16:00
-
Forest Green
-
Nuneaton
16:00
-
Grimsby
-
Telford
16:00
-
Kidderminster
-
Eastleigh
16:00
-
Lincoln
-
Dover
16:00
-
Southport
-
Gateshead
16:00
-
Welling
-
Chester
16:00
-
Woking
-
Alfreton
16:00
-
Wrexham
-
Torquay
England
England: Conference South

16:00
-
Bishop's Stortford
-
Staines Town
16:00
-
Boreham Wood
-
Basingstoke
16:00
-
Bromley
-
Havant and W.
16:00
-
Chelmsford
-
Whitehawk
16:00
-
Eastbourne Borough
-
Bath City
16:00
-
Gosport Borough
-
Ebbsfleet United
16:00
-
Maidenhead U
-
Concord Rangers
16:00
-
Sutton United
-
Farnborough
16:00
-
Wealdstone
-
Hayes & Yeading United
16:00
-
Weston Super Mare
-
Hemel Hempstead
Holland
Holland: Eredivisie

18:30
-
PSV Eindhoven
-
Willem II
19:45
-
FC Groningen
-
Go Ahead Eagles
19:45
-
Excelsior
-
Breda
20:45
-
FC Twente
-
Cambuur
Belgien
Belgien: Jupiler League

18:00
-
Sporting Charleroi
-
Genk
 
20:00
-
Mouscron-Peruwelz
-
Kortrijk
20:00
-
Westerlo
-
Cercle Brugge
 
20:00
-
Waasland-Beveren
-
KV Mechelen
Italien
Italien: Lega Pro Grp A

14:30
-
Lumezzane
-
Sassari Torres
16:00
-
Cremonese
-
Novara
16:00
-
Monza
-
Sudtirol
19:30
-
Feralpisalò
-
Pavia
Italien
Italien: Lega Pro Grp B

14:30
-
Pistoiese
-
Reggiana
15:00
-
Lucchese
-
Prato
16:00
-
US Ancona 1905
-
Teramo
17:00
-
Forlì
-
Santarcangelo
17:00
-
Pisa
-
Savona
Italien
Italien: Lega Pro Grp C

14:30
-
Ischia Isolaverde
-
Martina
15:00
-
Foggia
-
Benevento
15:00
-
Catanzaro
-
Melfi
17:00
-
Salernitana
-
Vigor Lamezia
19:30
-
Reggina
-
Lecce
Tyskland
Tyskland: Regionalliga West

14:00
-
SV Roedinghausen
-
Borussia Mönchengladbach II
14:00
-
Wattenscheid
-
Bochum II
14:00
-
KFC Uerdingen
-
FC Köln II
Cypern
Cypern: 1. Division

16:00
-
Nea Salamis
-
APOEL Nicosia
18:00
-
Ayia Napa
-
Ermis Aradippou
International
International: Asian Cup final

10:00
-
Sydkorea
-
Australien
Holland
Holland: Jupiler League

16:30
-
Jong Ajax
-
FC Den Bosch
19:45
-
De Graafschap
-
FC Oss
Brasilien
Brasilien: Paulista A1

20:00
-
Bragantino
-
Sao Bernardo
20:00
-
Audax Sao Paulo
-
Palmeiras
20:00
-
Rio Claro
-
Botafogo SP
22:30
-
Capivariano
-
Red Bull Brasil
00:00
-
XV de Piracicaba
-
Mogi Mirim
Skotland
Skotland: Premiership

16:00
-
Aberdeen
-
Dundee United
16:00
-
Celtic
-
Kilmarnock
16:00
-
Dundee FC
-
Hamilton Academical
16:00
-
Inverness
-
Ross County
16:00
-
Motherwell
-
St.Johnstone
Portugal
Portugal: Primeira Liga

18:00
-
Benfica
-
Boavista
 
18:30
-
Nacional
-
Belenenses
 
21:15
-
Penafiel
-
Vitoria de Guimaraes
 
Belgien
Belgien: Second Division

19:30
-
Dessel
-
Eupen
20:00
-
Tubize
-
KSK Heist
20:00
-
Antwerpen
-
KV.Woluwe-Zaventem
20:00
-
Seraing United
-
Roeselare
20:00
-
Mons
-
Geel
20:00
-
Oud-Heverlee
-
Patro Eisden
Grækenland
Grækenland: Super League

14:00
-
Panionios
-
Panthrakikos Komotini
16:15
-
Kalloni Lekanopedio
-
Asteras Tripolis
18:30
-
PAOK Thessaloniki FC
-
Panaitolikos
00:00
Slut
Ergotelis
3 - 0
Niki Volou
Skotland
Skotland: Championship

16:00
-
Cowdenbeath
-
Queen of South
16:00
-
Falkirk
-
Dumbarton
16:00
-
Hibernian
-
Raith Rovers
16:00
-
Livingston
-
Rangers
18:30
-
Alloa Athletic
-
Hearts
Grækenland
Grækenland: Football League South

17:30
-
Iraklis Psachna FC
-
Panachaiki
 
Mexico
Mexico: Liga MX Clausura

02:30
Slut
Queretaro FC
0 - 1
Santos
04:30
Slut
Tijuana
4 - 2
Morelia
00:00
-
Puebla
-
Cruz Azul
00:00
-
CF America
-
Tigres
02:00
-
Monterrey
-
Veracruz
02:00
-
CD Guadalajara
-
Pachuca
03:06
-
Leon
-
Jaguares
04:00
-
Atlas
-
Pumas
Portugal
Portugal: Segunda Liga

16:00
-
Aves
-
Braga B
Skotland
Skotland: League Cup

16:00
-
Dundee United
-
Aberdeen
Skotland
Skotland: League One

16:00
-
Airdrieonians
-
Brechin
16:00
-
Ayr
-
Dunfermline
16:00
-
Forfar
-
Greenock Morton
16:00
-
Peterhead
-
Stenhousemuir
16:00
-
Stranraer
-
Stirling A.
Wales
Wales: Premier Division

15:30
-
Connahs Quay
-
Cefn Druids AFC
15:30
-
TNS
-
Port Talbot
15:30
-
Aberystwyth
-
Newtown
15:30
-
Carmarthen
-
Bangor City
Nordirland
Nordirland: Premiership

16:00
-
Ballinamallard United
-
Portadown
16:00
-
Cliftonville
-
Glentoran
16:00
-
Dungannon Swifts
-
Crusaders
16:00
-
Glenavon
-
Warrenpoint Town
16:00
-
Institute
-
Coleraine
16:00
-
Linfield
-
Ballymena United
Colombia
Colombia: Primera A Apertura

01:45
Slut
Cortulua
1 - 1
Envigado
21:15
-
Tolima
-
Chico FC
23:30
-
Once Caldas
-
Independiente Medellin
01:45
-
Atletico Nacional
-
Aguilas Pereira
Bolivia
Bolivia: Primera Division - Clausura

20:00
-
The Strongest
-
Universitario de Pando
 
Chile
Chile: Primera Division Clausura

01:00
Slut
Deportes Iquique
2 - 1
Santiago Wanderers
20:00
-
Union La Calera
-
Union Espanola
 
21:00
-
Universidad de Concepcion
-
Cobreloa
22:30
-
Universidad de Chile
-
Antofagasta
 
01:00
-
Audax Italiano
-
Palestino
02:00
-
San Marcos
-
Barnechea
Ecuador
Ecuador: Serie A - Apertura

17:45
-
Universidad Catolica
-
Independiente del Valle
20:00
-
Liga de Loja
-
Barcelona SC
22:00
-
River Plate
-
Aucas
Tyrkiet
Tyrkiet: Spor Toto Super Lig

12:30
-
Kasimpasa
-
Istanbul Basaksehir
 
15:00
-
Gaziantepspor
-
Sivasspor
18:00
-
Karabükspor
-
Fenerbahce
 
Paraguay
Paraguay: Division Profesional - Apertura

22:00
-
Libertad
-
Cerro Porteno
 
00:10
-
Luqueno
-
General Diaz
Skotland
Skotland: League Two

16:00
-
Albion R.
-
Queens Park
16:00
-
Arbroath
-
East Fife
16:00
-
Berwick
-
Elgin
16:00
-
East Stirling
-
Clyde
16:00
-
Montrose
-
Annan Athletic
Tyrkiet
Tyrkiet: PTT 1. Lig

13:00
-
Alanyaspor
-
Manisaspor
13:00
-
Kayserispor
-
Orduspor
17:30
-
MP Antalyaspor
-
Karsiyaka
Marokko
Marokko: Botola Pro

15:30
-
Chabab Atlas Khenifra
-
Difaa El Jadida
16:00
-
MAT Tetouan
-
FAR Rabat
19:30
-
Chabab Rif Al Hoceima
-
Hassania Agadir
Indien
Indien: I-League

12:00
-
Royal Wahingdoh
-
Bengaluru FC
Honduras
Honduras: Liga Nacional - Clausura

22:00
-
CD Victoria
-
CD Vida
23:00
-
CD Marathon
-
CD Motagua
23:00
-
Parrillas One
-
Honduras Progreso
02:00
-
Platense FC
-
CD Real Sociedad
02:00
-
CD Olimpia
-
Real Espana
Guatemala
Guatemala: Liga Nacional Clausura

03:00
-
Deportivo Marquense
-
CSD Comunicaciones
03:00
-
Deportivo Petapa
-
Club Xelaju
Israel
Israel: Ligat HaAl

16:00
-
Maccabi Haifa
-
Maccabi Petach Tikva
17:00
-
Bnei Sachnin
-
Hapoel Haifa
17:30
-
Hapoel Petach Tikva
-
Maccabi Netanya
18:20
-
Hapoel Beer Sheva
-
Hapoel Ironi Akko
Algeriet
Algeriet: Ligue 1

15:00
-
USM El Harrach
-
CS Constantine
15:00
-
RC Arbaa
-
MC Oran
16:00
-
ASM Oran
-
JS Saoura
16:00
-
JS Kabylie
-
USM Bel Abbes
16:00
-
MC Alger
-
NA Hussein Dey
16:00
-
MO Béjaia
-
ASO Chlef
18:00
-
ES Setif
-
MC El Eulma
Aserbajdsjan
Aserbajdsjan: Premier League

12:00
-
AZAL PFC Baku
-
FK Neftchi
16:00
Udsat
Araz PFK
-
FK Karabakh
Egypten
Egypten: Premier League

13:30
-
Itthad Al Shortah
-
Petrojet
13:30
-
Al-Ittihad Al-Sakandary
-
Misr El-Maqasha
13:30
-
Alaab Damanhour
-
El Dakhleya
13:30
-
Al Asyoty Sport
-
Smouha SC
16:00
-
Ismaily SC
-
El Hodood
16:00
-
Wadi Degla FC
-
El Gounah
18:30
-
Al Mokawloon Al Arab
-
El Geish
Venezuela
Venezuela: Primera Division - Clausura

21:30
-
Deportivo La Guaira
-
Trujillanos FC
Vietnam
Vietnam: V-league

10:00
-
Dong Thap Cao Lanh
-
QNK Quang Nam
11:00
-
Hoang Anh Gia Lai
-
Than Quang Ninh
11:00
-
TT Ha Noi
-
Dong Nai FC