Primera Division

Spanien
1. runde
19-08-2016 20:45 Malaga 1 - 1 Osasuna
19-08-2016 22:00 Deportivo La Coruna 2 - 1 Eibar
20-08-2016 18:15 Barcelona 6 - 2 Real Betis
20-08-2016 20:15 Granada 1 - 1 Villarreal
20-08-2016 22:15 Sevilla 6 - 4 Espanyol
21-08-2016 18:15 Sporting Gijon 2 - 1 Athletic Bilbao
21-08-2016 20:15 Real Sociedad 0 - 3 Real Madrid
21-08-2016 22:15 Atletico Madrid 1 - 1 Alaves
22-08-2016 20:00 Celta Vigo 0 - 1 Leganes
22-08-2016 22:00 Valencia 2 - 4 Las Palmas
2. runde
26-08-2016 20:45 Real Betis 0 - 0 Deportivo La Coruna
26-08-2016 22:00 Espanyol 2 - 2 Malaga
27-08-2016 18:15 Eibar 1 - 0 Valencia
27-08-2016 18:15 Osasuna 0 - 2 Real Sociedad
27-08-2016 20:15 Real Madrid 2 - 1 Celta Vigo
27-08-2016 22:15 Leganes 0 - 0 Atletico Madrid
28-08-2016 18:15 Alaves 0 - 0 Sporting Gijon
28-08-2016 18:15 Las Palmas 5 - 1 Granada
28-08-2016 20:15 Athletic Bilbao 0 - 1 Barcelona
28-08-2016 22:15 Villarreal 0 - 0 Sevilla
3. runde
09-09-2016 20:45 Real Sociedad 1 - 1 Espanyol
10-09-2016 13:00 Celta Vigo 0 - 4 Atletico Madrid
10-09-2016 16:00 Real Madrid 5 - 2 Osasuna
10-09-2016 18:15 Sevilla 2 - 1 Las Palmas
10-09-2016 18:15 Malaga 0 - 2 Villarreal
10-09-2016 20:30 Barcelona 1 - 2 Alaves
11-09-2016 12:00 Sporting Gijon 2 - 1 Leganes
11-09-2016 16:00 Valencia 2 - 3 Real Betis
11-09-2016 18:15 Granada 1 - 2 Eibar
11-09-2016 20:30 Deportivo La Coruna 0 - 1 Athletic Bilbao
4. runde
16-09-2016 20:45 Real Betis 2 - 2 Granada
17-09-2016 13:00 Leganes 1 - 5 Barcelona
17-09-2016 16:15 Atletico Madrid 5 - 0 Sporting Gijon
17-09-2016 18:30 Eibar 1 - 1 Sevilla
17-09-2016 20:45 Las Palmas 1 - 0 Malaga
18-09-2016 12:00 Osasuna 0 - 0 Celta Vigo
18-09-2016 16:15 Athletic Bilbao 2 - 1 Valencia
18-09-2016 18:30 Villarreal 2 - 1 Real Sociedad
18-09-2016 20:45 Espanyol 0 - 2 Real Madrid
19-09-2016 20:45 Alaves 0 - 0 Deportivo La Coruna
5. runde
20-09-2016 20:00 Malaga 2 - 1 Eibar
20-09-2016 22:00 Sevilla 1 - 0 Real Betis
21-09-2016 20:00 Real Madrid 1 - 1 Villarreal
21-09-2016 20:00 Celta Vigo 2 - 1 Sporting Gijon
21-09-2016 22:00 Barcelona 1 - 1 Atletico Madrid
21-09-2016 22:00 Granada 1 - 2 Athletic Bilbao
21-09-2016 22:00 Real Sociedad 4 - 1 Las Palmas
22-09-2016 20:00 Osasuna 1 - 2 Espanyol
22-09-2016 20:00 Deportivo La Coruna 1 - 2 Leganes
22-09-2016 22:00 Valencia 2 - 1 Alaves
6. runde
23-09-2016 20:45 Real Betis 1 - 0 Malaga
24-09-2016 13:00 Eibar 2 - 0 Real Sociedad
24-09-2016 16:15 Sporting Gijon 0 - 5 Barcelona
24-09-2016 18:30 Athletic Bilbao 3 - 1 Sevilla
24-09-2016 20:45 Las Palmas 2 - 2 Real Madrid
25-09-2016 12:00 Leganes 1 - 2 Valencia
25-09-2016 16:15 Atletico Madrid 1 - 0 Deportivo La Coruna
25-09-2016 18:30 Villarreal 3 - 1 Osasuna
25-09-2016 20:45 Espanyol 0 - 2 Celta Vigo
26-09-2016 20:45 Alaves 3 - 1 Granada
7. runde
30-09-2016 20:45 Real Sociedad 1 - 0 Real Betis
01-10-2016 13:00 Granada 0 - 1 Leganes
01-10-2016 16:15 Sevilla 2 - 1 Alaves
01-10-2016 18:30 Osasuna 2 - 2 Las Palmas
01-10-2016 20:45 Deportivo La Coruna 2 - 1 Sporting Gijon
02-10-2016 12:00 Valencia 0 - 2 Atletico Madrid
02-10-2016 16:15 Real Madrid 1 - 1 Eibar
02-10-2016 18:30 Espanyol 0 - 0 Villarreal
02-10-2016 18:30 Malaga 2 - 1 Athletic Bilbao
02-10-2016 20:45 Celta Vigo 4 - 3 Barcelona
8. runde
14-10-2016 20:45 Las Palmas 0 - 0 Espanyol
15-10-2016 13:00 Leganes 2 - 3 Sevilla
15-10-2016 16:15 Barcelona 4 - 0 Deportivo La Coruna
15-10-2016 18:30 Atletico Madrid 7 - 1 Granada
15-10-2016 20:45 Real Betis 1 - 6 Real Madrid
16-10-2016 12:00 Alaves 1 - 1 Malaga
16-10-2016 16:15 Athletic Bilbao 3 - 2 Real Sociedad
16-10-2016 18:30 Sporting Gijon 1 - 2 Valencia
16-10-2016 20:45 Villarreal 5 - 0 Celta Vigo
17-10-2016 20:45 Eibar 2 - 3 Osasuna
9. runde
21-10-2016 20:45 Osasuna 1 - 2 Real Betis
22-10-2016 13:00 Espanyol 3 - 3 Eibar
22-10-2016 16:15 Valencia 2 - 3 Barcelona
22-10-2016 18:30 Real Sociedad 3 - 0 Alaves
22-10-2016 20:45 Granada 0 - 0 Sporting Gijon
23-10-2016 12:00 Celta Vigo 4 - 1 Deportivo La Coruna
23-10-2016 16:15 Sevilla 1 - 0 Atletico Madrid
23-10-2016 18:30 Malaga 4 - 0 Leganes
23-10-2016 18:30 Villarreal 2 - 1 Las Palmas
23-10-2016 20:45 Real Madrid 2 - 1 Athletic Bilbao
10. runde
28-10-2016 20:45 Leganes 0 - 2 Real Sociedad
29-10-2016 13:00 Sporting Gijon 1 - 1 Sevilla
29-10-2016 16:15 Alaves 1 - 4 Real Madrid
29-10-2016 18:30 Atletico Madrid 4 - 2 Malaga
29-10-2016 20:45 Barcelona 1 - 0 Granada
30-10-2016 12:00 Eibar 2 - 1 Villarreal
30-10-2016 16:15 Athletic Bilbao 1 - 1 Osasuna
30-10-2016 18:30 Real Betis 0 - 1 Espanyol
30-10-2016 20:45 Las Palmas 3 - 3 Celta Vigo
31-10-2016 20:45 Deportivo La Coruna 1 - 1 Valencia
11. runde
04-11-2016 20:45 Malaga 3 - 2 Sporting Gijon
05-11-2016 13:00 Granada 1 - 1 Deportivo La Coruna
05-11-2016 16:15 Real Sociedad 2 - 0 Atletico Madrid
05-11-2016 18:30 Osasuna 0 - 1 Alaves
05-11-2016 20:45 Las Palmas 1 - 0 Eibar
06-11-2016 12:00 Real Madrid 3 - 0 Leganes
06-11-2016 16:15 Espanyol 0 - 0 Athletic Bilbao
06-11-2016 16:15 Celta Vigo 2 - 1 Valencia
06-11-2016 18:30 Villarreal 2 - 0 Real Betis
06-11-2016 20:45 Sevilla 1 - 2 Barcelona
12. runde
18-11-2016 20:45 Real Betis 2 - 0 Las Palmas
19-11-2016 13:00 Deportivo La Coruna 2 - 3 Sevilla
19-11-2016 16:15 Barcelona 0 - 0 Malaga
19-11-2016 18:30 Eibar 1 - 0 Celta Vigo
19-11-2016 20:45 Atletico Madrid 0 - 3 Real Madrid
20-11-2016 12:00 Alaves 0 - 1 Espanyol
20-11-2016 16:15 Valencia 1 - 1 Granada
20-11-2016 18:30 Sporting Gijon 1 - 3 Real Sociedad
20-11-2016 20:45 Athletic Bilbao 1 - 0 Villarreal
21-11-2016 20:45 Leganes 2 - 0 Osasuna
13. runde
25-11-2016 20:45 Eibar 3 - 1 Real Betis
26-11-2016 13:00 Malaga 4 - 3 Deportivo La Coruna
26-11-2016 16:15 Real Madrid 2 - 1 Sporting Gijon
26-11-2016 18:30 Espanyol 3 - 0 Leganes
26-11-2016 20:45 Sevilla 2 - 1 Valencia
27-11-2016 12:00 Villarreal 0 - 2 Alaves
27-11-2016 16:15 Osasuna 0 - 3 Atletico Madrid
27-11-2016 18:30 Celta Vigo 3 - 1 Granada
27-11-2016 20:45 Real Sociedad 1 - 1 Barcelona
28-11-2016 20:45 Las Palmas 3 - 1 Athletic Bilbao
14. runde
03-12-2016 13:00 Granada 2 - 1 Sevilla
03-12-2016 16:15 Barcelona 1 - 1 Real Madrid
03-12-2016 18:30 Leganes 0 - 0 Villarreal
03-12-2016 20:45 Atletico Madrid 0 - 0 Espanyol
04-12-2016 12:00 Real Betis 3 - 3 Celta Vigo
04-12-2016 16:15 Athletic Bilbao 3 - 1 Eibar
04-12-2016 18:30 Alaves 1 - 1 Las Palmas
04-12-2016 18:30 Sporting Gijon 3 - 1 Osasuna
04-12-2016 20:45 Valencia 2 - 2 Malaga
05-12-2016 20:45 Deportivo La Coruna 5 - 1 Real Sociedad
15. runde
09-12-2016 20:45 Malaga 1 - 1 Granada
10-12-2016 13:00 Osasuna 0 - 3 Barcelona
10-12-2016 16:15 Real Sociedad 3 - 2 Valencia
10-12-2016 18:30 Las Palmas 1 - 1 Leganes
10-12-2016 20:45 Real Madrid 3 - 2 Deportivo La Coruna
11-12-2016 12:00 Eibar 0 - 0 Alaves
11-12-2016 16:15 Celta Vigo 0 - 3 Sevilla
11-12-2016 18:30 Espanyol 2 - 1 Sporting Gijon
11-12-2016 20:45 Real Betis 1 - 0 Athletic Bilbao
12-12-2016 20:45 Villarreal 3 - 0 Atletico Madrid
16. runde
16-12-2016 20:45 Alaves 1 - 0 Real Betis
17-12-2016 13:00 Sporting Gijon 1 - 3 Villarreal
17-12-2016 16:15 Atletico Madrid 1 - 0 Las Palmas
17-12-2016 18:30 Granada 0 - 2 Real Sociedad
17-12-2016 20:45 Sevilla 4 - 1 Malaga
18-12-2016 16:15 Leganes 1 - 1 Eibar
18-12-2016 18:30 Deportivo La Coruna 2 - 0 Osasuna
18-12-2016 20:45 Barcelona 4 - 1 Espanyol
19-12-2016 20:45 Athletic Bilbao 2 - 1 Celta Vigo
17. runde
06-01-2017 20:45 Espanyol 1 - 1 Deportivo La Coruna
07-01-2017 13:00 Real Madrid 5 - 0 Granada
07-01-2017 16:15 Eibar 0 - 2 Atletico Madrid
07-01-2017 18:30 Las Palmas 1 - 0 Sporting Gijon
07-01-2017 20:45 Real Sociedad 0 - 4 Sevilla
08-01-2017 12:00 Athletic Bilbao 0 - 0 Alaves
08-01-2017 16:15 Real Betis 2 - 0 Leganes
08-01-2017 18:30 Celta Vigo 3 - 1 Malaga
08-01-2017 20:45 Villarreal 1 - 1 Barcelona
09-01-2017 20:45 Osasuna 3 - 3 Valencia
18. runde
14-01-2017 13:00 Leganes 0 - 0 Athletic Bilbao
14-01-2017 16:15 Barcelona 5 - 0 Las Palmas
14-01-2017 18:30 Atletico Madrid 1 - 0 Real Betis
14-01-2017 20:45 Deportivo La Coruna 0 - 0 Villarreal
15-01-2017 12:00 Valencia 2 - 1 Espanyol
15-01-2017 16:15 Celta Vigo 1 - 0 Alaves
15-01-2017 18:30 Granada 1 - 1 Osasuna
15-01-2017 18:30 Sporting Gijon 2 - 3 Eibar
15-01-2017 20:45 Sevilla 2 - 1 Real Madrid
16-01-2017 20:45 Malaga 0 - 2 Real Sociedad
19. runde
20-01-2017 20:45 Las Palmas 1 - 1 Deportivo La Coruna
21-01-2017 13:00 Espanyol 3 - 1 Granada
21-01-2017 16:15 Real Madrid 2 - 1 Malaga
21-01-2017 18:30 Alaves 2 - 2 Leganes
21-01-2017 20:45 Villarreal 0 - 2 Valencia
22-01-2017 12:00 Osasuna 3 - 4 Sevilla
22-01-2017 16:15 Athletic Bilbao 2 - 2 Atletico Madrid
22-01-2017 18:30 Real Betis 0 - 0 Sporting Gijon
22-01-2017 18:30 Real Sociedad 1 - 0 Celta Vigo
22-01-2017 20:45 Eibar 0 - 4 Barcelona
20. runde
27-01-2017 20:45 Osasuna 1 - 1 Malaga
28-01-2017 13:00 Villarreal 2 - 0 Granada
28-01-2017 16:15 Alaves 0 - 0 Atletico Madrid
28-01-2017 18:30 Eibar 3 - 1 Deportivo La Coruna
28-01-2017 20:45 Leganes 0 - 2 Celta Vigo
29-01-2017 12:00 Real Betis 1 - 1 Barcelona
29-01-2017 16:15 Espanyol 3 - 1 Sevilla
29-01-2017 18:30 Athletic Bilbao 2 - 1 Sporting Gijon
29-01-2017 20:45 Real Madrid 3 - 0 Real Sociedad
30-01-2017 20:45 Las Palmas 3 - 1 Valencia
21. runde
04-02-2017 13:00 Malaga 0 - 1 Espanyol
04-02-2017 16:15 Barcelona 3 - 0 Athletic Bilbao
04-02-2017 18:30 Atletico Madrid 2 - 0 Leganes
04-02-2017 20:45 Valencia 0 - 4 Eibar
05-02-2017 12:00 Sevilla 0 - 0 Villarreal
05-02-2017 16:15 Sporting Gijon 2 - 4 Alaves
05-02-2017 18:30 Real Sociedad 3 - 2 Osasuna
05-02-2017 20:45 Celta Vigo - - - Real Madrid
06-02-2017 20:45 Granada 1 - 0 Las Palmas
22. runde
10-02-2017 20:45 Espanyol 1 - 2 Real Sociedad
11-02-2017 13:00 Real Betis 0 - 0 Valencia
11-02-2017 16:15 Alaves 0 - 6 Barcelona
11-02-2017 18:30 Athletic Bilbao 2 - 1 Deportivo La Coruna
11-02-2017 20:45 Osasuna 1 - 3 Real Madrid
12-02-2017 12:00 Villarreal 1 - 1 Malaga
12-02-2017 16:15 Leganes 0 - 2 Sporting Gijon
12-02-2017 18:30 Las Palmas 0 - 1 Sevilla
12-02-2017 20:45 Atletico Madrid 3 - 2 Celta Vigo
13-02-2017 20:45 Eibar 4 - 0 Granada
23. runde
17-02-2017 20:45 Granada 4 - 1 Real Betis
18-02-2017 13:00 Sporting Gijon 1 - 4 Atletico Madrid
18-02-2017 16:15 Real Madrid 2 - 0 Espanyol
18-02-2017 18:30 Deportivo La Coruna 0 - 1 Alaves
18-02-2017 20:45 Sevilla 2 - 0 Eibar
19-02-2017 12:00 Real Sociedad 0 - 1 Villarreal
19-02-2017 16:15 Valencia 2 - 0 Athletic Bilbao
19-02-2017 18:30 Celta Vigo 3 - 0 Osasuna
19-02-2017 20:45 Barcelona 2 - 1 Leganes
20-02-2017 20:45 Malaga 2 - 1 Las Palmas
16. runde
22-02-2017 18:45 Valencia 2 - 1 Real Madrid
24. runde
24-02-2017 20:45 Las Palmas 0 - 1 Real Sociedad
25-02-2017 13:00 Alaves 2 - 1 Valencia
25-02-2017 16:15 Real Betis 1 - 2 Sevilla
25-02-2017 18:30 Leganes 4 - 0 Deportivo La Coruna
25-02-2017 20:45 Eibar 3 - 0 Malaga
26-02-2017 12:00 Espanyol 3 - 0 Osasuna
26-02-2017 16:15 Atletico Madrid 1 - 2 Barcelona
26-02-2017 18:30 Athletic Bilbao 3 - 1 Granada
26-02-2017 18:30 Sporting Gijon 1 - 1 Celta Vigo
26-02-2017 20:45 Villarreal 2 - 3 Real Madrid
25. runde
28-02-2017 19:30 Real Sociedad 2 - 2 Eibar
28-02-2017 21:30 Valencia 1 - 0 Leganes
28-02-2017 21:30 Malaga 1 - 2 Real Betis
01-03-2017 19:30 Osasuna 1 - 4 Villarreal
01-03-2017 19:30 Barcelona 6 - 1 Sporting Gijon
01-03-2017 21:30 Celta Vigo 2 - 2 Espanyol
01-03-2017 21:30 Granada 2 - 1 Alaves
01-03-2017 21:30 Real Madrid 3 - 3 Las Palmas
02-03-2017 20:45 Deportivo La Coruna 1 - 1 Atletico Madrid
02-03-2017 21:30 Sevilla 1 - 0 Athletic Bilbao
26. runde
03-03-2017 20:45 Real Betis 2 - 3 Real Sociedad
04-03-2017 13:00 Leganes 1 - 0 Granada
04-03-2017 16:15 Eibar 1 - 4 Real Madrid
04-03-2017 18:30 Villarreal 2 - 0 Espanyol
04-03-2017 20:45 Barcelona 5 - 0 Celta Vigo
05-03-2017 12:00 Sporting Gijon 0 - 1 Deportivo La Coruna
05-03-2017 16:15 Atletico Madrid 3 - 0 Valencia
05-03-2017 18:30 Las Palmas 5 - 2 Osasuna
05-03-2017 20:45 Athletic Bilbao 1 - 0 Malaga
06-03-2017 20:45 Alaves 1 - 1 Sevilla
21. runde
08-03-2017 18:45 Deportivo La Coruna 1 - 1 Real Betis
27. runde
10-03-2017 20:45 Espanyol 4 - 3 Las Palmas
11-03-2017 13:00 Valencia 1 - 1 Sporting Gijon
11-03-2017 16:15 Sevilla 1 - 1 Leganes
11-03-2017 18:30 Malaga 1 - 2 Alaves
11-03-2017 20:45 Granada 0 - 1 Atletico Madrid
12-03-2017 12:00 Real Sociedad 0 - 2 Athletic Bilbao
12-03-2017 16:15 Deportivo La Coruna 2 - 1 Barcelona
12-03-2017 18:30 Celta Vigo 0 - 1 Villarreal
12-03-2017 20:45 Real Madrid 2 - 1 Real Betis
13-03-2017 20:45 Osasuna 1 - 1 Eibar
28. runde
17-03-2017 20:45 Las Palmas 1 - 0 Villarreal
18-03-2017 13:00 Eibar 1 - 1 Espanyol
18-03-2017 16:15 Athletic Bilbao 1 - 2 Real Madrid
18-03-2017 18:30 Alaves 1 - 0 Real Sociedad
18-03-2017 20:45 Real Betis 2 - 0 Osasuna
19-03-2017 12:00 Leganes 0 - 0 Malaga
19-03-2017 16:15 Atletico Madrid 3 - 1 Sevilla
19-03-2017 18:30 Sporting Gijon 3 - 1 Granada
19-03-2017 18:30 Deportivo La Coruna 0 - 1 Celta Vigo
19-03-2017 20:45 Barcelona 4 - 2 Valencia
29. runde
31-03-2017 20:45 Espanyol 2 - 1 Real Betis
01-04-2017 13:00 Villarreal 2 - 3 Eibar
01-04-2017 16:15 Osasuna 1 - 2 Athletic Bilbao
01-04-2017 18:30 Real Sociedad 1 - 1 Leganes
01-04-2017 20:45 Malaga 0 - 2 Atletico Madrid
02-04-2017 12:00 Sevilla 0 - 0 Sporting Gijon
02-04-2017 16:15 Real Madrid 3 - 0 Alaves
02-04-2017 18:30 Valencia 3 - 0 Deportivo La Coruna
02-04-2017 20:45 Granada 1 - 4 Barcelona
03-04-2017 20:45 Celta Vigo 3 - 1 Las Palmas
30. runde
04-04-2017 19:30 Athletic Bilbao 2 - 0 Espanyol
04-04-2017 21:30 Atletico Madrid 1 - 0 Real Sociedad
04-04-2017 21:30 Real Betis 0 - 1 Villarreal
05-04-2017 19:30 Barcelona 3 - 0 Sevilla
05-04-2017 20:30 Deportivo La Coruna 0 - 0 Granada
05-04-2017 20:30 Sporting Gijon 0 - 1 Malaga
05-04-2017 20:30 Alaves 0 - 1 Osasuna
05-04-2017 21:30 Leganes 2 - 4 Real Madrid
06-04-2017 19:30 Eibar 3 - 1 Las Palmas
06-04-2017 21:30 Valencia 3 - 2 Celta Vigo
31. runde
07-04-2017 20:45 Villarreal 3 - 1 Athletic Bilbao
08-04-2017 13:00 Espanyol 1 - 0 Alaves
08-04-2017 16:15 Real Madrid 1 - 1 Atletico Madrid
08-04-2017 18:30 Sevilla 4 - 2 Deportivo La Coruna
08-04-2017 20:45 Malaga 2 - 0 Barcelona
09-04-2017 12:00 Granada 1 - 3 Valencia
09-04-2017 16:15 Celta Vigo 0 - 2 Eibar
09-04-2017 18:30 Osasuna 2 - 1 Leganes
09-04-2017 20:45 Las Palmas 4 - 1 Real Betis
10-04-2017 20:45 Real Sociedad 3 - 1 Sporting Gijon
32. runde
14-04-2017 20:45 Athletic Bilbao 5 - 1 Las Palmas
15-04-2017 13:00 Deportivo La Coruna 2 - 0 Malaga
15-04-2017 16:15 Sporting Gijon 2 - 3 Real Madrid
15-04-2017 18:30 Atletico Madrid 3 - 0 Osasuna
15-04-2017 20:45 Barcelona 3 - 2 Real Sociedad
16-04-2017 12:00 Leganes 0 - 1 Espanyol
16-04-2017 16:15 Valencia 0 - 0 Sevilla
16-04-2017 18:30 Real Betis 2 - 0 Eibar
16-04-2017 20:45 Granada 0 - 3 Celta Vigo
17-04-2017 20:45 Alaves 2 - 1 Villarreal
33. runde
21-04-2017 21:00 Sevilla 2 - 0 Granada
22-04-2017 13:00 Malaga 2 - 0 Valencia
22-04-2017 16:15 Villarreal 2 - 1 Leganes
22-04-2017 18:30 Osasuna 2 - 2 Sporting Gijon
22-04-2017 20:45 Espanyol 0 - 1 Atletico Madrid
23-04-2017 12:00 Real Sociedad 1 - 0 Deportivo La Coruna
23-04-2017 16:15 Celta Vigo 0 - 1 Real Betis
23-04-2017 18:30 Las Palmas 1 - 1 Alaves
23-04-2017 20:45 Real Madrid 2 - 3 Barcelona
24-04-2017 20:45 Eibar 0 - 1 Athletic Bilbao
34. runde
25-04-2017 19:30 Sporting Gijon - - - Espanyol
25-04-2017 20:30 Granada - - - Malaga
25-04-2017 21:30 Atletico Madrid - - - Villarreal
26-04-2017 19:30 Barcelona - - - Osasuna
26-04-2017 20:30 Valencia - - - Real Sociedad
26-04-2017 20:30 Leganes - - - Las Palmas
26-04-2017 21:30 Deportivo La Coruna - - - Real Madrid
27-04-2017 19:30 Alaves - - - Eibar
27-04-2017 20:30 Sevilla - - - Celta Vigo
27-04-2017 21:30 Athletic Bilbao - - - Real Betis
35. runde
28-04-2017 20:45 Villarreal - - - Sporting Gijon
29-04-2017 13:00 Real Sociedad - - - Granada
29-04-2017 16:15 Real Madrid - - - Valencia
29-04-2017 18:30 Las Palmas - - - Atletico Madrid
29-04-2017 20:45 Espanyol - - - Barcelona
30-04-2017 12:00 Osasuna - - - Deportivo La Coruna
30-04-2017 16:15 Real Betis - - - Alaves
30-04-2017 18:30 Eibar - - - Leganes
30-04-2017 20:45 Celta Vigo - - - Athletic Bilbao
01-05-2017 21:00 Malaga - - - Sevilla
36. runde
05-05-2017 21:00 Sevilla - - - Real Sociedad
06-05-2017 13:00 Sporting Gijon - - - Las Palmas
06-05-2017 16:15 Atletico Madrid - - - Eibar
06-05-2017 18:30 Barcelona - - - Villarreal
06-05-2017 20:45 Granada - - - Real Madrid
07-05-2017 12:00 Alaves - - - Athletic Bilbao
07-05-2017 16:15 Valencia - - - Osasuna
07-05-2017 18:30 Deportivo La Coruna - - - Espanyol
07-05-2017 20:45 Malaga - - - Celta Vigo
08-05-2017 20:45 Leganes - - - Real Betis
37. runde
14-05-2017 20:00 Las Palmas - - - Barcelona
14-05-2017 20:00 Real Madrid - - - Sevilla
14-05-2017 20:00 Osasuna - - - Granada
14-05-2017 20:00 Espanyol - - - Valencia
14-05-2017 20:00 Villarreal - - - Deportivo La Coruna
14-05-2017 20:00 Eibar - - - Sporting Gijon
14-05-2017 20:00 Real Betis - - - Atletico Madrid
14-05-2017 20:00 Athletic Bilbao - - - Leganes
14-05-2017 20:00 Alaves - - - Celta Vigo
14-05-2017 20:00 Real Sociedad - - - Malaga
38. runde
21-05-2017 20:00 Barcelona - - - Eibar
21-05-2017 20:00 Malaga - - - Real Madrid
21-05-2017 20:00 Sevilla - - - Osasuna
21-05-2017 20:00 Granada - - - Espanyol
21-05-2017 20:00 Valencia - - - Villarreal
21-05-2017 20:00 Deportivo La Coruna - - - Las Palmas
21-05-2017 20:00 Sporting Gijon - - - Real Betis
21-05-2017 20:00 Atletico Madrid - - - Athletic Bilbao
21-05-2017 20:00 Leganes - - - Alaves
21-05-2017 20:00 Celta Vigo - - - Real Sociedad

Her finder du kampprogrammet for Primera Division Se alle datoer for sæsonens kamp, sammenlign klubbernes modstandere til slut i sæsonen hvor det resterende kampprogram har stor betydning for hvem der ender med at vinde ligaen, kvalificere sig til europæiske turneringer og naturligvis hvem der har størst risiko for at rykke ned.

Kampprogrammet opdateres med udskudte kampe og ændringer af datoer hvis sådanne indtræffer.