|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:45
|
Slut efter straffe
|
Real Madrid | 6 - 4 | Atletico Madrid |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Hull | 1 - 0 | Sheffield W. |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Lyngby | 2 - 3 | Fredericia |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Næstved | 5 - 1 | AC Horsens |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
FC Helsingør | 0 - 2 | Vendsyssel FF |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
FC Roskilde | 4 - 3 | Skive |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
HB Køge | 3 - 0 | FC Vestsjælland |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Silkeborg IF | 5 - 0 | Vejle Boldklub |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
01:00
|
Slut
|
Uruguay | 3 - 1 | Trinidad og Tobago |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
01:05
|
Slut
|
Argentina | 1 - 0 | Honduras |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
01:40
|
Slut
|
Chile | 1 - 2 | Jamaica |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
04:00
|
Slut
|
Costa Rica | 2 - 1 | Venezuela |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:15
|
Slut
|
Schweiz | 1 - 2 | Belgien |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
23:35
|
Slut
|
Mexico | 1 - 0 | Paraguay |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
22:05
|
Slut
|
Godoy Cruz | 0 - 1 | Estudiantes |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Frem | 0 - 1 | Brabrand |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Marienlyst | 1 - 1 | Hvidovre |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Aarhus Fremad | 1 - 2 | AB Gladsaxe |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Thisted | 6 - 1 | HIK |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
14:00
|
Slut
|
Dalum IF | 1 - 1 | B 1908 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Odder IGF | 0 - 0 | Svendborg |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Jammerbugt FC | 1 - 0 | Avarta |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Kolding IF | 2 - 1 | Holbæk B&I |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Næsby | 2 - 0 | AB Tårnby |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Östersunds FK | 1 - 4 | Malmö FF |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Jönköping S. | 1 - 1 | GIF Sundsvall |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
AIK | 0 - 0 | Örebro |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:05
|
Slut
|
Slovenien U21 | 4 - 1 | Aserbajdsjan U21 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
Litauen U21 | 1 - 1 | Estland U21 |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
03:40
|
Slut
|
Sporting Kansas City | 0 - 1 | DC United |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:30
|
Slut
|
Spezia | 0 - 1 | Trapani |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:30
|
Slut
|
Tromsø | 1 - 2 | Sarpsborg 08 |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Rosenborg | 3 - 1 | Molde |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Mantova | 1 - 0 | Cuneo |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
Prato | 3 - 1 | Lupa Roma |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Rimini | 3 - 1 | L'Aquila |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Monopoli | 1 - 2 | Ischia Isolaverde |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Melfi | 0 - 0 | Martina |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:30
|
Slut
|
Pro Piacenza | 2 - 1 | AlbinoLeffe |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Villarreal B | 1 - 1 | Logrones |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Cruzeiro | 1 - 1 | America MG |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
23:30
|
Slut
|
Athletico Paranaense | 2 - 1 | Figueirense |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:30
|
Slut
|
Fredrikstad | 1 - 0 | Hødd |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Beroe | 2 - 1 | Levski Sofia |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Slavia Sofia | 3 - 1 | Montana |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Pirin Blagoevgrad | 1 - 2 | Lokomotiv Plovdiv |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Udsat
|
Cherno More Varna | - | CSKA-Sofia |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
03:00
|
Slut
|
Gimnasia Jujuy | 1 - 1 | Villa Dalmine |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
03:20
|
Slut
|
Talleres | 2 - 0 | Boca Unidos |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:10
|
Slut
|
Almagro | 1 - 0 | Juventud Unida Universitario |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
19:10
|
Slut
|
Nueva Chicago | 3 - 1 | Instituto |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
20:30
|
Slut
|
Los Andes | 0 - 1 | Central Cordoba d.S |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Independiente Rivadavia | 1 - 1 | Brown de Adrogue |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
00:15
|
Slut
|
CRB | 2 - 1 | Criciuma |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
01:30
|
Slut
|
Goias | 1 - 1 | Brasil de Pelotas |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
01:30
|
Slut
|
Parana Clube | 2 - 1 | Oeste FC |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
02:30
|
Slut
|
Nautico | 5 - 0 | Sampaio Correa |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Atletico GO | 2 - 1 | Vila Nova |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Joinville | 1 - 1 | Londrina EC |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:00
|
Slut
|
Avai FC | 4 - 2 | Ceara |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
21:30
|
Slut
|
Vasco da Gama | 4 - 3 | Bahia |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Dalkurd FF | 2 - 0 | Hammarby TFF |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Ljungskile | 2 - 2 | Ängelholms FF |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
16:00
|
Slut
|
Degerfors | 0 - 3 | Assyriska FF |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
18:00
|
Slut
|
Varbergs BoIS FC | 1 - 0 | Sirius |
|
|
|||||||
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
RoPS | 2 - 3 | SJK |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
15:00
|
Slut
|
FC Lahti | 2 - 1 | PK-35 Vantaa |
|
|
Klik for at tilføje til favoritter
|
17:00
|
Slut
|
FC Inter Turku | 0 - 2 | Kemi City FC |
|